Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 16:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 16:56 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2012, 16:19
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
(Pytałem o to gdzieś kiedyś, ale bez sensownego odzewu).

Czy ktoś (w Warszawie lub okolicach - tzn. może być gdzieś indziej, ale ja nie jestem w stanie sfinansować wysyłki), posiada komputer, nma którym działa system AmigaOS4, w ilości większej, niż jeden, i mógłby [ można by się zastanowić nad jakąs opłatą za to?] pożyczyć mi ten nadmiarowy, cobym mógł pobawić sie OS4 w zaciszu własnego domu?

Uzasadnienie:

1. Konkurencyjny System przemaglowałem już na dwóch urządzerniach. Teraz czas na zmianę.
2. W 1998/9, jak czytałem MA, to marzyłem o jakichś CD, albo dopalaczach, albo innych takich luksusach (wtedy jeszcze miałem A500; później zamieniłem się na A1200. Ojciec twierdzi, że tam było rozszerzenie pamięci - ale teraz nie ma już nawet jak tego sprawdzić ;) ). OS3.5, 3.9, później 4.0 - nie mogłem nawet powiedzieć, czy są dla mnie wygodne i fajnie się używa, gdyz zwyczajnie nie było mnie na to stać (w sumie nadal tak jest - choć być może niedługo się to zmieni).
3. (ad. 2.) - Kupiłbym siakiegoś pegasosa II albo AOne - znowu, gdyby było mnie stać na kupowanie w ciemno.
4. Ktos może powiedzieć "mogłeś pobawić się na amiwawie!". Dla mnie użytkowanie czegoś w domu jest jak jazda próbna samochodem - niby nie jest mój, ale jestem w stanie spokojnie zrobić to, co chcę, nie zastanawiając się, czy jak siadam fotelu kierowcy to mnie widzi kamera sklepowa 3 czy 4.
5. (ad. 4.) -> taka impreza trwa określoną ilość czasu. A mając coś w domu, mogę włączyć choćby o 3 w nocy. To nie te czasy, kiedy szło się z zeszytem z adresami stron do odwiedzenia do kawiarenki ;)


tl;dr kto pożyczy cokolwiek z OS4 do zabawy? Czy nadal nie ma takiej możliwości?

Niedługo będę miał maka mini ppc, ale zabawa moaną to tak, jak jeżdżenie na rowerze sklejonym taśmą klejącą...

_________________
(-)
Ola Hughson
--


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 18:37 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Ja mam niestety tylko jeden sprzet, oczywiscie znam takich co maja po kilka, no ale niezrecznie byloby mi ich wskazywac, czy tym bardziej namawiac ich do wypozyczenia hardware. Moze faktycznie nalezaloby zrobic jakas sciepe na Micro A1 lub SAM EP440 (bo to chyba najtansze sprzety) i wzorem konkurencji puscic to w trase. Pytanie tylko czy sa chetni by sie do tego dolozyc?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 19:06 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
W Warszawie ja mieszkam i mam AmigaOne XE z AOS 4.1 up6. Jednak mam tylko jeden taki sprzęt. Sprzęt jest w sumie drogi i raczej mało osób ma więcej niż jeden (wiem, są takie sosoby, ale raczej nieliczne). Wypożyczyć raczej jest ciężko (mam poustawiane rzeczy pod siebie i swoje dane), ale zawsze można się umówić na retrospekcję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 19:15 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Z wypożyczeniem sprzętu tj. Amigi One XE czy też SAM 460 ex będzie bardzo trudno. Każdy z posiadaczy doskonale wie, że transport kompa (zwłaszcza PP) czy firmą kurierską to ryzyko uszkodzenia niejednokrotnie kolekcjonerskiego i pieszczonego przez lata zestawu. Popieram inicjatywę Mufy dotyczącą bounty na płytę SAM jako sprzęt demo do puszczenia w obieg.

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 19:18 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2012, 16:19
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Moze faktycznie nalezaloby zrobic jakas sciepe na Micro A1 lub SAM EP440 (bo to chyba najtansze sprzety) i wzorem konkurencji puscic to w trase. Pytanie tylko czy sa chetni by sie do tego dolozyc?

Myslę, ze jakieś 20-30zł mógłbym się dołożyć w tej chwili.

AS napisał(a):
(mam poustawiane rzeczy pod siebie i swoje dane)

Zawsze można podłączyć inny dysk twardy. Prawda?

_________________
(-)
Ola Hughson
--


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 19:23 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Też popieram i mogłbym się dorzucić do takiej inicjatywy.
Proszę o info na priv jak będziemy organizować "Sam co jeździ tu i tam" ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 21:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Ola napisał(a):
Zawsze można podłączyć inny dysk twardy. Prawda?


Można, ale trzeba go dokupić, a mi nie jest dodatkowy potrzebny. Prawda? Ponadto trzeba postawić system i wszystkie aktualizacje, no i nie mieć przez jakiś czas Amigi. Prawda?
Zaproponowałem możliwość spotkania się i potestowania, ale dać komuś palec, a chce wziąć całą rękę. W takim razie proszę poczekać, a może będzie zrzuta na nowy sprzęt tzw. wędrowny. Ja się wycofuję.

Mufa
Pomysł może i fajny jeśli chodzi o sprzęt wędrowny, ale w przypadku MOSa zginęły 2 komputery. Trzeba więc to jakoś przemyśleć, bo i sprzęt jest droższy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 07:44 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2012, 16:19
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
AS napisał(a):
Można, ale trzeba go dokupić, a mi nie jest dodatkowy potrzebny. Prawda? Ponadto trzeba postawić system i wszystkie aktualizacje, no i nie mieć przez jakiś czas Amigi. Prawda?
Zaproponowałem możliwość spotkania się i potestowania, ale dać komuś palec, a chce wziąć całą rękę. W takim razie proszę poczekać, a może będzie zrzuta na nowy sprzęt tzw. wędrowny. Ja się wycofuję.


1. Nie wydaje mi się, abyś Ty musiał cokolwiek kupować...
2. Czemu od razu z takimi nerwami? Ja wiem, że jak jestem chory (a jestem aktualnie), to jestem bardzo nerwowy, ale chyba reszta świata taka być nie powinna!

_________________
(-)
Ola Hughson
--


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 09:38 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
amigafan napisał(a):
Też popieram i mogłbym się dorzucić do takiej inicjatywy.
Proszę o info na priv jak będziemy organizować "Sam co jeździ tu i tam" ;)


Myślę że za wcześnie na rozmowy na priv, bo by zacząć sensownie coś uzgadniać licząc że średni datek wynosiłby w okolicach stówy musiałoby się zadeklarować powyżej 10 osób (póki co jesteś Ty, Ola no i ja).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 09:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
AS napisał(a):
Mufa
Pomysł może i fajny jeśli chodzi o sprzęt wędrowny, ale w przypadku MOSa zginęły 2 komputery. Trzeba więc to jakoś przemyśleć, bo i sprzęt jest droższy.


No bo tam trochę po amatorsku podeszli do sprawy. Zrobili listę chętnych na forum i oddali im sprzęt na słowo honoru.
Myślę że w naszym przypadku aby zapisać się do kolejki na SAM, chętny musiałby zaakceptować regulamin (coś jak zakładasz pocztę itp.), gdzie byłyby uwzględnione kary za ponadterminowe przetrzymywanie sprzętu. Dobrze znam jednego prawnika, więc pewnie razem byśmy coś sensownego wypracowali.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 10:49 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Mufa napisał(a):
amigafan napisał(a):
Też popieram i mogłbym się dorzucić do takiej inicjatywy.
Proszę o info na priv jak będziemy organizować "Sam co jeździ tu i tam" ;)


Myślę że za wcześnie na rozmowy na priv, bo by zacząć sensownie coś uzgadniać licząc że średni datek wynosiłby w okolicach stówy musiałoby się zadeklarować powyżej 10 osób (póki co jesteś Ty, Ola no i ja).


i ja :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 12:20 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
"And my axe!" :clap:

PS. Rozważyłbym Sam460ex z działającym Warp3D i RadeonemHD 6570. Niestety jest to już dużo droższa wyprawka (trzeba by pomyśleć o kaucji), ale też jest to sprzęt, który zainteresowałby największą ilość osób: także z racji możliwości uruchomienia "innych" systemów. Byłaby więc to podwójna reklamówk, nie tylko dla AmigaOS4, ale także samego sprzętu, co wsparłoby ACube...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 10:58 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Lublina
Jak zrzutka dojdzie do skutku to z chęcią się dorzucę - sam bym się pobawił czymś z AOS 4.x

_________________
AmigaONE X5000/20


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO