Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 01:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy jesteś zainteresowany nowy modelem Amigi [Cyrus]?
Ankieta wygasła piątek, 4 paź 2013, 21:20
Tak, ale poczekajmy jeszcze na specyfikacje i cenę 56%  56%  [ 9 ]
Nie, mam już Sam/AmigaOne i jestem zadowolony 13%  13%  [ 2 ]
Nie, wolałbym taniego Macamini 6%  6%  [ 1 ]
Nie, wybiorę sobie coś tańszego z oferty A-Cube 13%  13%  [ 2 ]
Classic Amiga forever! 0%  0%  [ 0 ]
Nie mam kasy na głupoty 13%  13%  [ 2 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 9 lip 2013, 12:01 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Domanus napisał(a):
Tak. Niestety cena będzie pewnie z kosmosu.


To może już zacznij odkładać kasę :D :thumbup: Za darmo nikt nie zrobi :D

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 9 lip 2013, 18:57 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Domanus napisał(a):
Ja również witam.

Ciekawe co i kiedy pokaże Acube.
:think: ostatnie dni należą do AEon`u, nie chcą im chyba robić konkurencji teraz, albo to będzie jakiś Minimig czy coś mniej istotnego, "niedługo" :roll: się okaże ;)


edit:
Cytuj:
Trevor's now on his way to Italy in a contiuation of his Amiga pilgrmage!
https://www.facebook.com/AEonTechnology ... ion=stream
:think:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 9 lip 2013, 22:00 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Kurcze a ja chcialbym zobaczyc jakiegos sredniaka a nie nastepce X1000. Wydawalo mi sie, ze Trevor mowil na amiwest o sprzecie mid-level. No chyba, ze to od ACube bedzie...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 10 lip 2013, 20:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
No to chyba w założeniu miał być jakiś okrojony średniak, tymczasem na AW wyliczają że powinien być 36% a nawet 51% szybszy od X1000. No a do tego dochodzą szybsze pamięci itd.

Myślę że dobrze to rekompensuje brak Altiveca. Na tą chwilę sterowniki grafiki z wykorzystaniem Altiveca, dają 20% przyspieszenia w benchmarkach graficznych, no ale to wciąż jest mniej niż 36% przyspieszenia dla proca. Pozostałe zastosowania Altiveca, to może z kilkanaście aplikacji (playery filmów, lame, FFMPEG itp.). Uważam więc że jeśli te prognozy się potwierdzą to przy szerokiej gamie benchmarków, więcej zwycięstw może zaliczyć po swojej stronie "AmigaOne X2000" niż X1000.

Pozostaje jeszcze kwestia ceny, jeśli bliżej będzie tutaj do AONe 500 niż do X1000 to myślę że będzie to ciekawa alternatywa. Jesli ktoś z Was miałby trochę czasu polecam rozważenie zapisania się na betatesty (o ile zostanie powtórzony sceneriusz z X1000, czyli dopuszczenie do betatestingu świeżej krwi). Wówczas cena będzie może i mniejsza niż w przypadku produktu ACube.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 lip 2013, 15:23 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 2 lip 2013, 21:05
Posty: 18
parallax napisał(a):

To może już zacznij odkładać kasę :D :thumbup: Za darmo nikt nie zrobi :D




Kasę już mam. :ok: Jednak co z innymi amigowcami, których nie stać na tak duży wydatek?
Oczywiście, że za darmo nikt nic nie zrobi, ale cena w granicach 8000 zł (prawdopodobnie) wydaje się jednak nieco zawyżona (delikatnie mówiąc). Czy AMIGA ma być teraz komputerem tylko dla ludzi zamożnych? :(
Przypomnę, że siłą Amigi w czasach jej świetności (i jednym z motorów napędowych tego rynku) był dobry stosunek ceny do możliwości. Potencjalny nabywca za rozsądne pieniądze (przynajmniej w przypadku małych modeli) otrzymywał po podłączeniu do monitora lub nawet telewizora, w pełni gotowy do użycia komputer o niezłych możliwościach.
W końcu nie bez powodu jedna z myśli przewodnich założyciela firmy Commodore, dobrze nam znanego Jacka Tramiela brzmiała mniej więcej tak:

"Musimy budować komputery dla mas, nie dla klas"

Powiesz, że rynek jest mały, a produkcja niewielka (wręcz mikroskopijna), to i cena musi być większa aby produkcja i sprzedaż opłacały się. Masz absolutną rację.
Nie zmienia, to jednak faktu, że ceny amigowego sprzętu są mimo wszystko zawyżone. Czasami odnoszę wrażenie, że firmy amigowe wykorzystują fakt, iż alternatywy nie mamy żadnej i nieco żerują na naszym sentymencie.
Moim skromnym zdaniem ceny nowych Amig One zarówno od A-EON jak i ACUBE nie powinny przekraczać 4,5 tyś. złotych za kompletny komputer (z minimum dwurdzeniowym procesorem lub lepszym). To i tak dwa razy więcej niż za niezłego peceta.
Oczywiście szanuję Trevora i życzę mu oraz jego firmie dalszych sukcesów. Gdyby nie ten człowiek i jego team (a także pośrednio ACUBE) nie byłoby nowego "Ami-sprzętu", a co za tym idzie nie mielibyśmy o czym pisać i dyskutować na tym forum. Pamiętajmy jednak, że bez względnie taniego modelu Amigi One nie będziemy mieli napływu nowych użytkowników i rynek nie będzie mógł się dalej w normalny i zdrowy sposób rozwijać. W końcu chyba nie chcemy na zawsze pozostać w niszy prawda?
Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie i cena będzie mimo wszystko rozsądna. Myślę bowiem, że AMIGA zasłużyła sobie zdecydowanie na coś więcej. :techie-computer: :gay-rainbow: :flags-wavegreatbritain: :flags-usa: :flags-canada: :flags-australia: :greetings-clappingyellow: :royalty-queen: :gay-rainbowflag:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 lip 2013, 18:32 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Kasę już mam. :ok:
Super :thumbup: Im nas więcej tym lepiej :thumbup:


Jednak co z innymi amigowcami, których nie stać na tak duży wydatek?
Nie ma co się martwić za innych :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 lip 2013, 19:58 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Moim skromnym zdaniem cen nowych Amig One zarówno od A-EON jak i ACUBE nie powinny przekraczać 4,5 tyś. złotych za kompletny komputer (z minimum dwurdzeniowym procesorem lub lepszym). To i tak dwa razy więcej niż za niezłego peceta.


Nie kojarze Cie z innych portali wiec zaryzykuje i wylicze po raz setny ;-), w dobrej wierze....

Projekt plyty 80 tys $,
Egz. testowe (ok.5x5 tys za sztuke)= 25 tys $,

Czyli przy zal. prod 1000szt mam ok. 100$ za projekt do zamortyzowania w jednejsztuce.

PCB 50/80 $,
CPU 600$ (potwierdzone),
Inne duperele, ukl na plycie ?$,
Licencja AOS 150$,
Obudowy, zasil, karty, jak nic 200$.

Czyli mamy ponad 1100$ NETTO. A jestem pewny, ze nie wszystko policzylem. Mamy wiec juz brutto 1320$/ok.4400 zl.
Do tego marza AEon no i marza AmigaKit (ktos to musi rozeslac, zmontowac, zapewnic serwis, AEon musialby tworzyc cala infrastr, ktora juz ma AKit)
Nie ma szans na cene 4000/5000 . Moze 9000/10000....a nie dzisiejsze 12 000....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 12 lip 2013, 23:02 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 2 lip 2013, 21:05
Posty: 18
Przemek napisał(a):
Cytuj:
Nie kojarze Cie z innych portali wiec zaryzykuje i wylicze po raz setny ;-), w dobrej wierze....


Wróciłem do amigowania jakiś roku temu po trzynastoletniej przerwie. Jest to w zasadzie moje pierwsze amigowe forum na którym się udzielam, więc trudno abyś mnie kojarzył. :ok:
Zaryzykuję więc i zapytam szanownego kolegę po raz pierwszy, w dobrej wierze....
Jesteś z wykształcenia ekonomistą?
A może etatowym księgowym A-EONu, skoro znasz raporty finansowe tej firmy? ;)
Powiem tak: byłeś, widziałeś? Jeżeli nie, to na jakiej podstawie dokonujesz takich wyliczeń?
Zauważ również, że ja twardo nie twierdzę iż nowa Amiga One ma kosztować tyle i tyle, ja tylko wyraziłem swoją skromną opinię na ten temat. Z opinią tą nie musisz się zgadzać, ponieważ masz prawo do własnego zdania.
Wiec, że nie miałem nic złego na myśli, chodzi mi tylko o stabilny rozwój amigowego rynku. Rozwój ten może nastąpić jedynie poprzez napływ nowych użytkowników i powrót starych. Zbyt wysoka cena na pewno w tym nie pomoże.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 lip 2013, 09:41 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Skoro jesteś nowy, to być może umknął Ci projekt amigowego netbooka, który miał kosztować 300 - 500$ (co ciekawe w ostatnim wywiadzie Solie ponownie kogoś sporstował twierdząc że projekt nie jest anulowany, tylko zawieszony). Dlaczego miał tyle kosztować? Ano prawdopodobnie dlatego że jak się przypuszcza byłaby to adaptacja innego rozwiązania, ktore sprzedaje się też na inny rynek.
A-Cube robi tak samo czyli próbuje komputery oprocz rynku amigowego pchać na rynek przemysłowy, po to by zwiększyć sprzedaż, a co za tym idzie zmniejszyć koszty.

Teraz to mamy takie trochę zamknięte koło. Amigi są drogie bo sprzedają się w ilości 1000 sztuk, a ludzie ich nie kupują dlatego m.in że są za drogie. Wyjściem z tej sytuacji byłoby własnie zlalezienie jakiegoś dodatkowego odbiorcy tak by sprzedaż sięgnęła 10 000 sztuk, a już marzeniem byłoby 100 000 sztuk. Wtedy zapewne X1000 w cenie 4000zł byłaby realna. A że wówczas znacznie powiększyłaby grono nabywców pokazał przypadek aukcji na Allegro, w której jakiś żartowniś wystawił płytę główną X1000 w cenie okolo 3000zł. Licytujących zrobiło sie nagle koło 20, po czym żartowniś (który rzecz jasna płyty Nemo nigdy nie miał), pod pretekstem nagłego uszkodzenia towaru, aukcję wycofał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 lip 2013, 15:01 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@Domanus

Powiem tak, w wielkim skrocie, w swojej dzialalnosci zawodowej wdrazalem juz kika przemyslowych projektow.
Do pobieznych wyliczen uzylem powszechnie dostepnych danych oraz wyliczen zrobionych przez zawodowcow w tym temacie. Uwierz mi, to bylo walkowane wielokrotnie. Czesto tez, osoby niechetne jednemu rozwiazaniu staraly sie zrobic cos lepiej/taniej/itp. Zawsze konczylo sie to podobnymi wyliczeniami. Byly nawet projekty amatorskie gdzie autor robil zbiorke na projekt. Do tego mamy tez oficjalne dane z AEon. Oczywiscie zawsze mozna powiedziec, ze jesli sie nie jest Trevorem to nie mozna nic na ten temat wiedziec albo, ze wszyscy klamia. Ale wtedy dyskusja jest bezcelowa ;)
Prosciej byloby gdybys zanegowal konkretne dane.

Co do ceny, zgadza sie, wysoka nie pomaga ale takie sa realia i nic nie poradzimy. Szczescie, ze dla garstki ktos jeszcze chce angazowac/zamrazac swoje pieniadze.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 lip 2013, 15:10 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Cytuj:
Solie ponownie kogoś sporstował twierdząc że projekt nie jest anulowany, tylko zawieszony


Dokladnie brzmialo to tak, ze jak producent zejdzie na ziemie z cena to wtedy powrot do projektu jest mozliwy.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 13 lip 2013, 15:51 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Domanus napisał(a):
Przypomnę, że siłą Amigi w czasach jej świetności (i jednym z motorów napędowych tego rynku) był dobry stosunek ceny do możliwości. Potencjalny nabywca za rozsądne pieniądze (przynajmniej w przypadku małych modeli) otrzymywał po podłączeniu do monitora lub nawet telewizora, w pełni gotowy do użycia komputer o niezłych możliwościach.
W końcu nie bez powodu jedna z myśli przewodnich założyciela firmy Commodore, dobrze nam znanego Jacka Tramiela brzmiała mniej więcej tak:

"Musimy budować komputery dla mas, nie dla klas"
Dobra, ale jakie modele były kiedyś najbardziej popularne - A500/600/1200/CD32? Nemo czy Cyrus są z "kategorii" A2000/3000/4000 a te wtedy "trochę" kosztowały. Poczekajmy co zaproponuje teraz A-Cube i w jakiej cenie, ten "tani segment runku" należy niby właśnie do niej.

-

Przemek napisał(a):
Cytuj:
Solie ponownie kogoś sporstował twierdząc że projekt nie jest anulowany, tylko zawieszony


Dokladnie brzmialo to tak, ze jak producent zejdzie na ziemie z cena to wtedy powrot do projektu jest mozliwy.
:think: szkoda netbooka, wygląda że prace były już na prawdę zaawansowane :(

Cytuj:
[18:16:16] <Kelli217> <eliyahu> can you discuss just how far along development of AOS got to support the netbook project before it was cancelled? when and why was it cancelled?
[18:16:32] <ssolie> It boots up to Workbench.
[18:16:55] <ssolie> The project has not been cancelled to my knowledge.
[18:17:07] <ssolie> It is officially "on hold" last time we chatted about it.
[18:17:22] <ssolie> I know A-Eon did some work to try and revive that project and that didn't work out.
[18:17:41] <ssolie> The main problem seems to be that the manufacturer keeps changing their story (and pricing).
[18:18:05] <ssolie> So, if (big if) they come back to Earth we still might see that go forward is my understanding.
[18:18:47] <ssolie> It is a real shame the rules were changed after the announcement at AmiWest... I guess that is why Hyperion doesn't like to say things.
http://www.intuitionbase.com/solie_irclog.txt


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2013, 12:29 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 2 lip 2013, 21:05
Posty: 18
Mufa napisał(a):
Skoro jesteś nowy, to być może umknął Ci projekt amigowego netbooka, który miał kosztować 300 - 500$ (co ciekawe w ostatnim wywiadzie Solie ponownie kogoś sporstował twierdząc że projekt nie jest anulowany, tylko zawieszony).


Słyszałem o tym projekcie i powiem wam, że osobiście cieszę się iż nie doszło do jego realizacji (przynajmniej nie w takiej formie). Dlaczego?
Ano dlatego, że sprzęt ten był po prostu żałośnie słaby. Zresztą jak zapewne sami wiecie, w jednym z wywiadów Trevor stwierdził, że projekt amigowego netbooka został zarzucony ponieważ jego cena byłaby niewspółmiernie wysoka, w stosunku do jego możliwości. Należy również dodać, że w świecie PC wielu znanych producentów już jakiś czas temu wycofało się z produkcji netbooków na rzecz tabletów.
Wszystko to powoduje, że produkt ten najzwyczajniej w świecie wystawiałby jego potencjalnych nabywców oraz całe nasze środowisko amigowe na pośmiewisko. Jeżeli już tworzyć projekt przenośnej Amigi One, to lepiej wyprodukować normalnego laptopa (lub ultrabooka) o możliwościach technicznych zbliżonych do nowych Cyrusów. Cena będzie wyższa ale i produkt znacznie lepszy. Inaczej w moim odczuciu jest to pozbawione sensu.
Jeżeli natomiast chodzi o projekt budżetowego komputera, to mnie osbiście marzy się sprzęt typu "Amiga One X500" w obudowie ala Loriano, z dwurdzeniowym procesorem (jak w płytach Cyrus) i cenie nie przekraczającej wspomnianych 4,5 tysięcy PLN (zapomnij :lol: :oops: ). Trevor kiedyś coś o tym wspominał. Może Acube coś tu poradzi. Oby nowy sprzęt włochów (jeżeli takowy powstanie) również zawierał dwurdzeniowy procesor lub lepszy. Na dzień dzisiejszy jest to bowiem absolutne minimum. W świecie PC i MAC-ów mają już po 4 i 8 rdzeni (a nawet więcej). :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2013, 13:08 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2012, 16:19
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa
Bardzo chętnie - pod warunkiem, że:
1. Będzie mnie na niego stać
OR
2. Ceny starszych maszyn pod os4 spadna na tyle, że na którąś z nich będzie mnie stać ;)

Niemniej, trzymam kciuki :3

_________________
(-)
Ola Hughson
--


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 lip 2013, 17:57 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Dużej obniżki cen bym się nie spodziewał ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO