Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 03:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 07:05 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Przeglądając wyniki testów gfxbench na HDRLabs stwierdziłem, że SAM 460 może mieć FSB na częstotliwości 230 Mhz jak i 275 MHz. Mam pytanie: czy jest sposób na podkręcenie FSB przy pomocy jakiegoś programu ? czy sama zmiana modułu pamięci z 667 MHz na 800 MHz juz coś da ?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 11:28 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Na dzień dzisiejszy chyba nie ma. Nie słychać również nic, żeby ACube nad tym pracowało, nad czymś takim, jak dla Sam440, przynajmniej ja nic nie słyszałem. Płyta 460ex wydaje mi się trochę taka opuszczona, zapomniana przez ACube.

Sama zmiana pamięci chyba nic Ci nie da. Ja mam moduł 800 i porównując wyniki jakoś nie widzę żadnej różnicy w odniesieniu do wersji o mniejszym takcie.

Możliwe, że gdybyśmy otrzymali taki program, jak dla wersji Sam440, coś by to dało.


Ostatnio edytowano wtorek, 24 kwi 2012, 11:31 przez Emu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 11:29 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Sama zmiana modułu pamięci wg mnie nic nie da jeśli za tym nie pójdzie zmiana częstotliwości FSB. Moduł 800 MHz sam z siebie nie jest jakiś lepszy.
Co do samego programu - nie wiem czy jest, ale ACube co jakiś czas wypuszcza jakieś poprawki, sam procesor bodajże już na starcie był lekko nadtaktowany.
To nie jest tak duże środowisko żeby nie odnaleźć gościa z najlepszym wynikiem na HDRLabs i napisać do niego.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 15:27 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Dzięki Panowie za info, może się pojawi kiedyś taki program do podkręcania 460-ki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 15:28 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
adam napisał(a):
Sama zmiana modułu pamięci wg mnie nic nie da jeśli za tym nie pójdzie zmiana częstotliwości FSB. Moduł 800 MHz sam z siebie nie jest jakiś lepszy.
Co do samego programu - nie wiem czy jest, ale ACube co jakiś czas wypuszcza jakieś poprawki, sam procesor bodajże już na starcie był lekko nadtaktowany.
To nie jest tak duże środowisko żeby nie odnaleźć gościa z najlepszym wynikiem na HDRLabs i napisać do niego.


A możesz sprawdzić co pokazuje Ci np Ranger w sprawie FSB ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 16:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
RAL napisał(a):
Przeglądając wyniki testów gfxbench na HDRLabs stwierdziłem, że SAM 460 może mieć FSB na częstotliwości 230 Mhz jak i 275 MHz. Mam pytanie: czy jest sposób na podkręcenie FSB przy pomocy jakiegoś programu ? czy sama zmiana modułu pamięci z 667 MHz na 800 MHz juz coś da ?


Zegar procesora można kręcić na dwa sposoby poprzez podbicie mnożnika, bądź FSB. 230MHz na mnożniku 5 idealnie daje 1.15GHz. Natomiast wersja lite 1GHz jest jak przypuszczam w rzeczywistości taktowana 966MHz czyli 275MHz na mnożniku 3.5. W starych AONE zarówno mnożnik jak i FSB, były łatwo regulowane za pomocą przełączników, domyślam się że w przypadku SAM, te przełączniki są wlutowane na stałe w płytę, więc łatwo podkręcić się tego nie da.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 18:55 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@RAL
Mam inny komputer jak SAM 460, a Mufa wyczerpał temat.

btw - znacie jakiś program typu baza danych który nadawałby się do bazy ludków? Nie chodzi mi o jakieś szpiegowanie, zresztą nie mam innych danych jak te co sami ludzie podają.
Poza tym już od dłuższego czasu szukam czegoś takiego (bez związku z amigą) - musi mieć możliwość dodania kilku zdjęć, najlepiej jakby każde zdjęcie mogło mieć możliwość dodania komentarza. Kiedyś miałem coś takiego (wieczność temu na pc) ale nie pamiętam nazwy (chyba w Delphi to było napisane, tylko tyle pamiętam).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 kwi 2012, 21:27 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
adam napisał(a):
@RAL
Mam inny komputer jak SAM 460, a Mufa wyczerpał temat.


Niestety masz rację :( a szkoda, bo 460 warto byłoby trochę przyspieszyć ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO