Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 11:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 27 maja 2015, 00:14 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Mam ( chyba jak większość użytkowników SAM460 ) problem z kartą graficzną serii 7000 a w zasadzie jej rozmiarami. Tak sobie wykombinowałem aby albo przełożyć chłodzenie z radeona serii 4000 albo wyfrezować otwór w radiatorze R7xxx i tam zamontować wentylator i karta byłaby wtedy single slot. W tej chwili zdjąłem wiatrak z radiatora karty 7750 samą kartę zamotowałem w pciex i skierowałem nadmuch powietrza na radiator, który jest częściowo przysłonięty przez kartę pci. Radiator na karcie graficznej osiąga temperaturę ok 48 st C i może to być trochę za dużo.
Czy ktoś z was próbował takich kombinacji albo czegoś podobnego ? Jak sprawują się takie przeróbki ?
Próbowałem też z przedłużaczem do pciex ale w mojej obudowie to nie zdaje egzaminu i pozostała mi modyfikacja chłodzenia.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 maja 2015, 07:17 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
Może nie do końca w temacie, ale może warto by poszukać tej karty w wersji Low Profile? Takie rozwiązanie powinno załatwić wszystkie problemy. :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 maja 2015, 14:35 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Lokaty, napiszę tak: szkoda mi teraz wydawać dodatkowe pieniądze na kartę do SAM. Mam zakupioną normalną kartę 7750 i wolałbym ją przerobić, tym bardziej że nie zapłaciłem za nią dużych pieniędzy ;) i zakup lowprofile to ostateczność.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 maja 2015, 16:50 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Mam low profile, ale się zastanawiam nad zmianą chłodzenia.
Jest mało miejsca między PCI i PCIe.
Bardzo mi wiatrak na karcie wyje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 27 maja 2015, 22:13 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
No cóż, pozostaje mi zostać pionierem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 06:20 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 29 lis 2012, 14:34
Posty: 73
RAL napisał(a):
Lokaty, napiszę tak: szkoda mi teraz wydawać dodatkowe pieniądze na kartę do SAM. Mam zakupioną normalną kartę 7750 i wolałbym ją przerobić, tym bardziej że nie zapłaciłem za nią dużych pieniędzy ;) i zakup lowprofile to ostateczność.


Rozumie. :) Ja jestem estetą i trudno byłoby mi włożyć do neoamigowego sprzętu jakąś przeróbkę. W tym układzie pozostaje ciąć do single slot i założyć niskie, wydajne chłodzenie.

Podziel się rezultatem po operacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 08:03 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Lokaty napisał(a):
RAL napisał(a):
Lokaty, napiszę tak: szkoda mi teraz wydawać dodatkowe pieniądze na kartę do SAM. Mam zakupioną normalną kartę 7750 i wolałbym ją przerobić, tym bardziej że nie zapłaciłem za nią dużych pieniędzy ;) i zakup lowprofile to ostateczność.


Rozumie. :) Ja jestem estetą i trudno byłoby mi włożyć do neoamigowego sprzętu jakąś przeróbkę. W tym układzie pozostaje ciąć do single slot i założyć niskie, wydajne chłodzenie.

Podziel się rezultatem po operacji.


Podzielę się efektami, ale to dopiero po urlopie :)
Tak się przyglądałem chłodzeniu w R4650 i R7750 - na pierwszy rzut oka można spróbować przełożyć chłodzenie ze starszej karty. Otwory mocujące winny pasować i rozmiar nie powinien przeszkadzać. Jedynym widocznym od razu problemem jest wtyczka od wentylatora ale to pikuś. Jeżeli jednak nie będzie tak łatwo jak mi się wydaje to pozostanie rzeźbienie dremelkiem ;) i to tylko otwór pod wiatrak bo z wysokości radiatora nie trzeba ciąć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 09:08 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Od jakiegoś czasu Zastanawaim się czy jest sens zmiany Pega II na SAM 460?
Po drugie jakie są różnice między wersją 1 a 1.1 GHz?
Po trzecie czy lepiej kupić konfiguracje z ACube, czyli gotowy komp, czy lepiej składać samemu właśnie z jakaś fikuśną karta gfx?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 16:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Różnica między 1 a 1.1 to 100 MHz - przyda się.
Jeśli uda się dostać to lepiej wziąć wersję ex zamiast cr - jedna karta - do dźwięku mniej.
HD 4450 - nie ma sterowników do Warp3D - dlatego lepiej zmienić kartę gfx na nowszą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 19:55 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
RAL napisał(a):
Mam ( chyba jak większość użytkowników SAM460 ) problem z kartą graficzną serii 7000 a w zasadzie jej rozmiarami. Tak sobie wykombinowałem aby albo przełożyć chłodzenie z radeona serii 4000 albo wyfrezować otwór w radiatorze R7xxx i tam zamontować wentylator i karta byłaby wtedy single slot. W tej chwili zdjąłem wiatrak z radiatora karty 7750 samą kartę zamotowałem w pciex i skierowałem nadmuch powietrza na radiator, który jest częściowo przysłonięty przez kartę pci. Radiator na karcie graficznej osiąga temperaturę ok 48 st C i może to być trochę za dużo.
Czy ktoś z was próbował takich kombinacji albo czegoś podobnego ? Jak sprawują się takie przeróbki ?
Próbowałem też z przedłużaczem do pciex ale w mojej obudowie to nie zdaje egzaminu i pozostała mi modyfikacja chłodzenia.


Miałem taki sam dylemat. Zostaw chłodzenie na karcie jakie oryginalnie było, zostaw ją na swoim miejscu, wywal kartę SATA na przedłużce na sam dół płyty, ew. zamocuj ją (SATA) gdziekolwiek i jakkolwiek w poziomie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 21:25 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Tak sobie czytam, to faktycznie jest tak problematyczne poupychanie kary w SAM? Myslałem też o takiej obudowie: [url]http://www.amazon.de/Sharkoon-Mini-Tower-Aluminium-PC-Gehäuse-Micro-ATX/dp/B00MLU5ZNO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1432844660&sr=8-2&keywords=micro+atx[/url].


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 21:57 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Emu napisał(a):
RAL napisał(a):
Mam ( chyba jak większość użytkowników SAM460 ) problem z kartą graficzną serii 7000 a w zasadzie jej rozmiarami. Tak sobie wykombinowałem aby albo przełożyć chłodzenie z radeona serii 4000 albo wyfrezować otwór w radiatorze R7xxx i tam zamontować wentylator i karta byłaby wtedy single slot. W tej chwili zdjąłem wiatrak z radiatora karty 7750 samą kartę zamotowałem w pciex i skierowałem nadmuch powietrza na radiator, który jest częściowo przysłonięty przez kartę pci. Radiator na karcie graficznej osiąga temperaturę ok 48 st C i może to być trochę za dużo.
Czy ktoś z was próbował takich kombinacji albo czegoś podobnego ? Jak sprawują się takie przeróbki ?
Próbowałem też z przedłużaczem do pciex ale w mojej obudowie to nie zdaje egzaminu i pozostała mi modyfikacja chłodzenia.


Miałem taki sam dylemat. Zostaw chłodzenie na karcie jakie oryginalnie było, zostaw ją na swoim miejscu, wywal kartę SATA na przedłużce na sam dół płyty, ew. zamocuj ją (SATA) gdziekolwiek i jakkolwiek w poziomie.


Też tak myślałem początkowo, ale wiatrak przysłania slot pci i znów trochę kombinowania ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 22:03 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
radzik napisał(a):
Tak sobie czytam, to faktycznie jest tak problematyczne poupychanie kary w SAM? Myslałem też o takiej obudowie: [url]http://www.amazon.de/Sharkoon-Mini-Tower-Aluminium-PC-Gehäuse-Micro-ATX/dp/B00MLU5ZNO/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1432844660&sr=8-2&keywords=micro+atx[/url].


Radzik, problemem jest nie jest obudowa ( też nie tak do końca ) ale bliskość pci i pciex na płycie SAM. Albo zbyt rozbudowane układy chłodzenia w obecnych kartach graficznych ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2015, 22:23 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Czyli przy budowie kompa od początku najlepiej szukać czegoś low profile?
BTW: Ma ktoś jakieś wrażenia w porównaniu do Peg? Bo nie wiem czy w ogóle jest sens brać pod uwagę przesiadkę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 29 maja 2015, 22:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Miałem przerabiać chłodzenie po urlopie, ale dzisiaj naszła mnie wena i po kilkunastu minutach chłodzenie z R4650 trafiło do R7750. Standartowo pasta termoprzewodząca i SAM chodzi teraz w celu sprawdzenia jakośći tej przeróbki :). Chłodzenie chyba działa bo widać zmiany temperatury w zależności od obciążenia karty. Być może dzięki temu będzie można włożyć do SAM przerobione mocniejsze karty dual-slot.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO