Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 12:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 8 sty 2014, 16:35 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Dostałem dzisiaj maila od T.Dickinsona na temat ostatecznej nazwy nowej serii Amig, a także troche informacji
o forum betatesterskim dla Cyrusa. I tak nowe Amigi będą się zwać:

AmigaONE X3500
AmigaONE X5000/20
AmigaONE X5000/40

Głosowanie było bardzo zacięte i dopiero betatesterzy przechylili szalę na korzyść ostatecznego nazewnictwa.
Forum betatesterskie już jest, ale dostępne będzie w niedalekiej, bliżej nieokreślonej, przyszłości. To tak pokrótce.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 sty 2014, 17:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Podtrzymuję to co pisałem kiedyś - w ankiecie nie ma najbardziej oczywistych propozycji, zamiast tego jakieś długaśne nazwy "matematyczne". Ani to ładne nazwy, a i czepiać się będą o żerowanie na klasyku (nie da się ukryć że nawiązanie do A4000 jest oczywiste).
Poza tym czemu miała służyć akcja głosowania społeczności jak betatesterzy "se wybrali" :)

Tu poprzednie wyniki z fb z końca października
http://gyazo.com/b7a488421074144a80b5172997a3fefd.png

Jakie to "oczywiste propozycje" miałem na myśli? A na przykład Amiga Cyrus i Amiga Cyrus + (tak jak kiedyś była Amiga Walker).
Brałem w swoim czasie udział a ankiecie, do Trevora też pisałem (chyba jestem w folderze PLONK :mrgreen: )
Z tego co wiem to procesor jest wymienny i każdy z posiadaczy Amiga Cyrus + może mieć z 020 model 040.
Natomiast w "X3500" jest niewymienny.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 sty 2014, 18:05 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Jakkolwiek szanuję to że możesz mieć swoje zdanie, to jednak się z nim nie zgadzam ;)
A to dlatego że porównywanie nowych Amig do produktu który nigdy nie wyszedł do
klientów, jakim był Walker, jest niesmaczne ;p. Poza tym oni kontynuują Amigę,
(chyba się z tym zgodzisz?) i z tego powodu uważam że to nie jest żerowanie, a odniesienie
się do przeszłej formy nazewnictwa.

Jeśli chodzi o głosy betatesterów, to nie jest tak że oni wybrali, tylko ich głosy zostały oddane później
niż reszty głosujących. Natomiast część z betatesterów głosowała, tak jak ja, na fejsbuku czyli jakby
mieli dwa głosy zamiast jednego, taki mały przywilej.

Cytuj:
Z tego co wiem to procesor jest wymienny i każdy z posiadaczy Amiga Cyrus + może mieć z 020 model 040.

Przecież procki w A4000 też były na córo-kartach, a tak po cichy miałem nadzieję że będzie można zrobić w przyszłości
apgrejd na ten szybszy procek :ok: .

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 sty 2014, 22:25 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Buuuuu, Xcośtam... Fatalnie. Zamiast skorzystać z marketingowej okazji na Acośtam.
Inni się nie przejmują i nazywają swoje czarne i niebieskie kompy Amigami a użytkownicy AmigaOS starają się być
bardziej papiescy od papieża i boją się nawiązań, do których mają pełne prawo.

Co do CPU. Jest wlutowany. Trochę płyt zostanie wyprodukowanych bez procka aby w momencie ukazania się P5040 dolutować go do gotowych (50 szt. ?) płyt.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 sty 2014, 23:04 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No ja nie głosowałem ani jako betatester, ani jako zwykły user. Dla mnie jest to sprawa drugorzędna. Oczywiście że każda AmigaOne jest Amigą, a czy koncówka będzie taka czy inna to w sumie co za różnica. Posiadacze starych Macintoshy, czy też sekta Jubiego będą się czepiać tak czy owak. Jak nie za żerowanie na klasyku, to na żerowanie na naklejce itp. Wszyscy wszak znamy i chyba przywykliśmy do tych głupawych tekstów powtarzanych od lat. Tak więc jeśli producent uznał że ostatecznie sprawę nazwy mieli przyklepać betatesterzy, z którymi przecież współpracuje od lat, to w sumie jest jego sprawa i należy to uszanować.

A tak na marginesie skoro pierwszy komputer firmy zaczynał się od X z cyferką, to głupio by było się z tego wycofywać. W sumie firma mająca największe zasługi na polu komputerowego marketingu, robiła tak samo. Najpierw zastąpili pełną nazwę zbitkiem słów, Czyli z Apple Macintosh zrobiono jakieś Mac Mini, Power Mac, PowerBook itp. A dodatkowo zadbali o charakterystyczną literkę kojarzoną z marką czyli "I". Amiga natomiast przekształciła się w Amigę One, a za charakterystyczną literkę jak widać od pewnego czasu robi "X".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 sty 2014, 23:44 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Cytuj:
a za charakterystyczną literkę jak widać od pewnego czasu robi "X"
Zgadzam się z tym, a poza tym to "X" daje poczucie że to coś odmiennego od serii klasycznej z "A", dlatego też głosowałem za tą opcją a nie A5000/20 itd. Moim zdaniem niech nomenklatura klasyczna taka zostanie, a nowa niech będzie nowa, aczkolwiek nawiązująca do klasyki. Masło maślane, ale wiadomo o co chodzi ;p

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO