Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 13:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 4 lut 2019, 18:25 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Na blogu Trevora możemy przeczytać:

--- Copy & Paste ---

http://blog.a-eon.biz/blog/?m=201902

Meanwhile, driver wizard, Neil Cafferkey took the most unusual case prize for his AmigaOne X1000 wicker basket system on which he demonstrated the latest version of the A-EON sponsored wifi driver. Expect more news soon. Although the show was dominated by Classic Amiga machines there was good interest in the Tabor motherboard, especially from the Polish contingent at the show. Dan & Ravi from the Retro Hour Podcast gave a presentation and John Shawler of the Amigaos Podcast made the long trip from the USA. Michael Battilana of Cloanto also made another appearance.

Neil_Cafferkty_-X1000_Hamper2:

Obrazek


Neil_Cafferkty_-X1000_Hamper2 (BIG VERSION):

http://blog.a-eon.biz/blog/wp-content/u ... amper2.jpg

--- End ---


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 4 lut 2019, 20:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No to już wiem dlaczego Solie przyleciał do Anglii, zapewne chodziło o konsultacje by przy zmianie podzespołów Tabora nie wrzucili na płytę czegoś co wymagałoby pisania nowych sterowników. Sterownik do Wi-Fi, oraz zoptymalizowane UAE - ok. :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 4 lut 2019, 22:16 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Milutko, sterownik do wifi to bardzo miła wiadomość, ciekawe tylko czy będzie wsparcie dla czegoś podpiętego do usb albo/i portu ethernet bo inaczej Tabor będzie mógł się obejść smakiem, jeśli zrobią sterownik dla kart na PCI/E.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 9 lip 2020, 20:27 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
Ktoś testował już sterowniki do kart wifi http://os4depot.net/?function=showfile&file=driver/network/atheros5000.lha? Najlepiej z X5000. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 9 lip 2020, 21:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
radzik napisał(a):
Ktoś testował już sterowniki do kart wifi http://os4depot.net/?function=showfile&file=driver/network/atheros5000.lha? Najlepiej z X5000. :D


Ja testowałem z X5040 tylko starszą wersję tego sterownika (1.5). W sumie działało, aczkolwiek miałem zastrzeżenia co do stabilności. O ile pamiętam lubiło zrywać połączenie, Miałem kartę z zewnętrzną antenką, nie taką co to wystaje 5cm za śledziem obudowy (znaczy taką też mam, ale nie chciało mi się testować), tylko taką, która ma na antenę na kabelku, dającą możliwość wyciągnięcia jej około 1 metra poza obudowę komputera, co jak się wydaje powinno mieć pozytywny wpływ na zasięg.

Z drugiej strony nie testowałem tego w mieszkaniu, tylko w domu, gdzie router (nie jakiejś wysokiej klasy) znajduje się na piętrze, a mój komputerowy gabinet na parterze. W sumie jednak urządzenia nie były od siebie jakoś bardzo oddalone (jedna ściana działowa, a odległość w lini prostej raczej nie większa niż 4m), aczkolwiek wiem że niektóre inne urządzenia na parterze, takie jak odbiornik TV czy tablet (ale nie np. laptop czy dekoder satelitarny) też lubią gubić połączenie. Ostatecznie więc nie jestem w stanie w 100% stwierdzić czy wina za niezbyt stabilne połączenie leżała po stronie zbyt słabego sygnału, czy może sterownika. Generalnie w swoim gabinecie mam drugi router z wyłączonym Wi-Fi, który jest spięty kablem z routerem głównym i robi za ethernetowego switcha dla moich Amig. Nie miałem więc ciśnienia na połączenie bezprzewodowe i nie drążyłem tematu, ot taki jedno czy dwudniowy eksperyment dla testu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 11 lip 2020, 10:14 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
A kartę na chybił trafił brałeś? Bo w dokumentacji to nie ma żadnej przetestowaniej z X5000 dlatego mam pewne obawy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 11 lip 2020, 11:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Karta, którą testowałem to D-Link DWL-AG530, wersja z szeroką antenką jak na zdjęciu z tego linka. Kartę dostałem kiedyś od Arka, na długo przed tym zanim jeszcze nabyłem X5000. Nie mam pojęcia czy jeszcze można ją kupić jako nową, lecz szybki rekonesans w wyszukiwarce Google, sugeruje że może być z tym ciężko, zwłaszcza w PL.

Alternatywą dla Atherosa może być Prism2, który też niedawno doczekał się nowej wersji, co prawda on jest głównie kompatybilny z kartami PCMCIA, lecz obsługuje też kilka modeli na PCI. Jego zaletą jest to że współpracuje z docky wyświetlającym siłę sygnału (czego nie potrafi Atheros). Przy czym ja tego nie tesotwałem pod X5000, ani pod X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 lip 2020, 13:07 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mogę Ci dać: WL-360F PCI.

AmigaKit oferował ją jako NETPCI001 dla AmigaONE/Sam.
Karta jest na układzie Prism.

https://amigakit.amiga.store/product_in ... cts_id=158


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 15 lip 2020, 21:33 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 510
No mogę przetestować. ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 16 lip 2020, 04:48 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
radzik napisał(a):
No mogę przetestować. ;)

Napisz prywatną wiadomość jak Ci podesłać kartę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO