Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 14:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 14:53 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Emu napisał(a):
A tak w ogóle jak wrażenia? Zadowolony jesteś z prędkości działania, możliwości płyty itp.?


Wiesz, do tej pory uzywałem SAM ep440 i w porównaniu z nią 460ex po prostu fruwa :)
Jak uda mi się poustawiać parametry U-Boota oraz uporać się z firmwar'em nagrywarki DVD (tzn. jej wymianą na inną) oraz uruchomieniem paru aplikacji, które mi walą grimem (np. Timberwolf) to powiem szczerze, że sprzęt jest warty swojej ceny :)

Zapuściłem demko 2D-->3D i szczena mi opadła :thumbup: Na Radku HD to inny świat, a mam nadzieję, że będzie tylko lepiej :)
Zabieram się za sprzęt po powrocie z pracy i będę na bieżąco opisywał to co uda mi się zdziałać.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i proszę o możliwość korzystania z niej w dalszym ciągu :D

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 15:10 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
biax13 napisał(a):
Emu napisał(a):
A tak w ogóle jak wrażenia? Zadowolony jesteś z prędkości działania, możliwości płyty itp.?


Wiesz, do tej pory uzywałem SAM ep440 i w porównaniu z nią 460ex po prostu fruwa :)
Jak uda mi się poustawiać parametry U-Boota oraz uporać się z firmwar'em nagrywarki DVD (tzn. jej wymianą na inną) oraz uruchomieniem paru aplikacji, które mi walą grimem (np. Timberwolf) to powiem szczerze, że sprzęt jest warty swojej ceny :)

Zapuściłem demko 2D-->3D i szczena mi opadła :thumbup: Na Radku HD to inny świat, a mam nadzieję, że będzie tylko lepiej :)
Zabieram się za sprzęt po powrocie z pracy i będę na bieżąco opisywał to co uda mi się zdziałać.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc i proszę o możliwość korzystania z niej w dalszym ciągu :D


Dziwna sprawa z tym TW - wersja aplha u mnie działała (bety nie testowalem).

Cieszę się więc że się cieszysz ze sprzętu :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 18:10 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Emu napisał(a):
biax13 napisał(a):
Wszystko już prawie skompletowane, można zabrać się za instalację AOS-a. Mam pytanie do osób, które mają już system postawiony i skonfigurowany o kilka drobnych rzeczy:

- jakie poprawki do płyty 460ex trzeba zainstalować ?
- drivery do karty dźwiękowej
- upgrady UBOOT-a

Z góry dzięki za pomoc :)


Nie kojarzę żeby były jakieś poprawki dla 460ex. Driver do audio to sm502_audio.lha na dostępny na OS4Depot, instalacja polega na przeniesieniu dwóch plików do Devs:

Upgrade U-Boota masz na stronie ACube.

Wykrywanie urządzeń, tj. to co pokazuje konsola na starcie wyłączysz (ukryjesz) wybierając w menu U-Boota opcję "silent".

Ja miałem jeszcze dołączone pliki mpega_libmad.lha i png_im.lha, pewnie są na depocie.



No cóż, testuję właśnie wszystkie opcje U-boota (silent również), ale start na mojej 460ex trwa niemiłosiernie długo (wykrywanie SATA Device 2............... *Timeout*). Nie wiem jak to gów.... wyłączyć ... ?
Przegrzebałem opcje U-Boota i nie znalazłem tego .... macie masz jakiś pomysł ? :?
Załącznik:
DSC_8497.JPG


Jeszcze jedna fotka:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 18:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
UBoot jest jak łódź podwodna - atakuje z zaskoczenia ;-) Po prostu to tak długo trwa. Próbowanie wszystkich opcji po kolei - no można, ale po co?
Nie mam SAM, ale opcja silent chyba ukrywa komunikaty a nie wyłącza samego wykrywania (mogę się mylić).
SAM 460 jest tylko minimalnie szybsza od A1 XE i nie ma Altiveca - dopiero grafika (lepsze karty niż do A1) daje SAM skrzydeł.
TW żeby ci zadziałał - przeczytaj plik tekstowy dołączony do programu.
Długo ci się bootuje tzn ile?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 18:41 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Jak długo ? w porównaniu do tego bootowania z filmiku u mnie trwa to wieczność (wyszukiwanie urządzenia SATA2, którego nie ma...

http://www.youtube.com/watch?v=QzJN8k1v51s&context=C48b5da0ADvjVQa1PpcFM3UJtnnJ2dtYZNt4nkR__eEmHP1VXOKdw=

Konfig taki sam jak mój :)
Może przesadzam, sam już nie wiem ....

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 20:09 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
A próbowałeś odłączyć fizycznie ten napęd? Jeśli nie to sprawdź czy będzie jakaś różnica w czasie bez niego.
Może poprostu to wina tego napędu a nie ustawień.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 9 mar 2012, 20:23 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Ale nie mam już innego napędu ... tylko HDD jako SATA 0, DVD RW jako SATA 1. Wciąż wyszukuje SATA 2 ..... jak, gdzie, skąd ? :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 mar 2012, 05:11 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Hmm... wg mnie "timeout" mógłby sugerować coś nie tak z kartą SATA (z tą SiI 31xx). Sprawdź z inną jak masz możliwość. Ewentualnie kabelek. Lub odłącz wszystko i podłącz tylko dysk do SATA na płycie głównej, wybierz w UBoot "SATA 460" (jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, ma 460 w nazwie), uruchom ponownie i zobacz co pokazuje i ile czasu się uruchamia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 mar 2012, 09:57 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Dokładnie tak zrobię. Jeżeli to nie rozwiąże problemu - napiszę maila do supportu ACube :?

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 mar 2012, 11:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
"timeout" oznacza "czas minął". Albo wyłącz wyszukiwanie tego dysku, albo ustaw krótszy czas wykrywania urządzeń.
Nie widziałem u-boota SAM ale nie wydaje mi się żeby był jakiś skomplikowany.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 mar 2012, 12:04 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
ha, grzebię w U-Boocie już drugi dzień i nie mogę znaleźć opcji wyłączenia skanowania urządzeń ....
Jest jeszcze zworka na płycie głównej J16 - SATA2 or PCI-e 1x selector. Zwarcie lub rozwarcie również nic nie dało.
Póki co walczę dalej ---> 4 kawa wchłonięta :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 mar 2012, 13:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Nie mam teraz jak sprawdzić, ale U-Boot w Sam460 nie pozwala na zmianę czasu wyszukiwania urządzeń. Można ustawić jedynie czas oczekiwania na wybór jednego z np. dwóch zainstalowanych systemów. Ja mam tylko OS 4.1 więc wybrałem wartość 1 (zero zdaje się nic nie dawało, boot był dalej długi).

Nie pamiętam, czy jest opcja "Disable" w menu gdzie się wybiera urządzenia do bootowania, Biax zerknij w to menu.

Zworka J16 nic nie da, służy ona jedynie do uaktywniania złącza PCI-e 1x lub SATA na płycie - jedno z dwóch.

Sugeruję więc odpiąć kartę SATA zewnętrzną, wpiąć dysk w port na płycie, ustawić zworkę J16 w pozycji zamkniętej (podobnie jak zworkę J15 - spróbuj też kombinacji z zewnętrzną kartą SATA wpięta w PCI, J16 - zamknięta, J15 - zamknięta), zmienić odpowiedni wpis w U-Boot i odpalić.

Daj znać Biax jakie wyniki :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 10 mar 2012, 14:08 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
biax13 napisał(a):
ha, grzebię w U-Boocie już drugi dzień i nie mogę znaleźć opcji wyłączenia skanowania urządzeń ....
Jest jeszcze zworka na płycie głównej J16 - SATA2 or PCI-e 1x selector. Zwarcie lub rozwarcie również nic nie dało.
Póki co walczę dalej ---> 4 kawa wchłonięta :)


Biax, przestwiając zworkę na płycie sata/pcie 1x musisz w uboot ustwić też właściwą opcję ( adekwatną do ustawień zworki ) i zresetować kompa.
Tak jeszcze raz spojrzałem na ekran początkowy - masz ustawione pcie 4x i pcie 1x, przestaw na pcie4x i sata II.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 mar 2012, 12:03 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
biax13 napisał(a):
Tak, tak, wszystie fotki już prawie gotowe, walczę z paroma problemami. Dzisiaj wieczorem nasiadówka z SAM oraz sześciopakiem

Skoro sześciopak dał się rozwiązać, czekamy na resztę ;-)
Patrze na te fotki z bootowania - może podsuń myśl ACube (e-mail) żeby w kolejnej wersji u-boota dali logo AmigaOne. To jest pewna niekonsekwencja że komputer sprzedawany pod ta marką ciągle ma tam 460ex.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 mar 2012, 20:48 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Przepraszam Wszystkich za opóźnienie w umieszczeniu relacji z montażu mojej sam. Chwilowe kłopoty z czasem oraz zawirowania sprzętowe były jego powodem. Zestaw w obudowie Mini Define by Fractal Design wygląda atrakcyjnie - taka malutka X1000 :)
Obrabiam fotki i płodzę opis. Dodatkowe gadżety z AmigaKit już dotarły, zatem czas wznowić mój serial.

Niech boing będzie z Wami !

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO