Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 00:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 18 sty 2012, 21:01 
Offline
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 18:22
Posty: 6
Lokalizacja: RUMIA
Był rok 1993 maj, miałem komunie:), uzbierałem trochę kasiory, nie minąl miesiąc a już dreptałem z ojczulkiem po sklepach w poszukiwaniu komputera, proponowali mi "blaszaka" z jakimś rubinowym monitorem... jednak wiedziałem, że to musi byc Amiga. Amiga 500 512 kb ramu, do tego monitor Commodere 1084s, mysz dwa joye WB 1.3, no i gry... S.V.I.W, North & South, Lotus Turbo Challenge II- 12 500 000 zł. Piękne czasy, beztroskie, niezapomniane chwile, łamanie joyów, zarwane nocki, klimat klimat klimat Agony, Shadow of the Beast, Pinballe...

_________________
A500 2.5 MB
A500 1 MB
A600 HD
A1200 HD
C=1084
C=1085


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 18 sty 2012, 23:31 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 10:47
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
Ja dodałbym do tego jeszcze klimat giełdy na Grzybowskiej we wczesnych latach '90. Wiem, że Kolega jest spoza Warszawy, ale ludzie z całego kraju zjeżdżali na weekend, żeby pohandlować pirackimi grami i pogadać z kolegami "po fachu". Tam pierwszy raz w życiu widziałem na własne oczy Amigi 2000 (szczyt marzeń), później A1200.

_________________
ash.

A600HD, 68030 25 MHz, 2 MB Chip RAM, 32 MB Fast RAM, AmigaOS 3.5
A4000, 68EC030 25 MHz, 68882, 2 MB Chip RAM, 4 MB Fast RAM, AmigaOS 3.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 19 sty 2012, 08:48 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
We Wrocławiu też mieliśmy giełdę komputerową, także średnio by mi się chciało jechać do Warszawy Obrazek

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 19 sty 2012, 17:21 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
parallax napisał(a):
We Wrocławiu też mieliśmy giełdę komputerową, także średnio by mi się chciało jechać do Warszawy Obrazek


Pewnie w każdym większym mieście była taka giełda i gdyby nie internet człowiek dalej latał by jak głupi z siatką pełną "stuftu wszelakiego", płytek czy innych nośników. :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 14:11 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 17:02
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław
We Wrocławiu bylo super na poli budzie sam tam sprzedawałem piraty :( teraz się wstyd przyznać ale zaczynałem handelek właśnie gierkami do Amigi później amiga programy + Psx ( gry i przeróbki ) ale to super były czasy tzn pod względem wspomnień ( np copy party ) zawsze o 8.15 gorąca parówka razem z musztarda i bułeczką później dopiero handelek , powiem szczerze zarabiało się wtedy całkiem nieźle za 1 niedziele miałem tyle co moi rodzice za 2 miesiące pracy , zaczynałem od 1 stoiska a gdy odchodziłem z giełdy mialem już 4 stoiska .

Pozdrowienia dla starych amigowcow z giełdy Wrocławskiej którzy może czytają to forum pozdro od Kojota dla Norbi , Przemasa , Skorpika , Atarowca który zawsze siedział pomiędzy duża a małą salą , berserkera i wszystkich innych którzy minie pamiętają a o których zapomniałem.

_________________
http://www.lift-uslugi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 16:21 
Offline
Początkujący
Początkujący
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 18:22
Posty: 6
Lokalizacja: RUMIA
Wrocławską giełde znam tylko z opowiadań. mam kuzyna z Wrocka i zawsze mi gierki załatwiał i wysyłał. Ale za to pamiętam jak w latach 90 zapisałem się na kółko komputerowe w domu kultury w moim rodzinnym mieście, przychodziło się czegoś niby nauczyć... no to była wersja dla rodziców hehe a to była mega gralnia:) były dwie Amigi, A500 i A600 klika Komód i Atarowce. Najlepszy był gość który to prowadził kopiował wszystkie gry i programy jakie kto miał ale w zamian można było od niego też zXkopiować kilka tytułów, piękne czasy.

_________________
A500 2.5 MB
A500 1 MB
A600 HD
A1200 HD
C=1084
C=1085


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 21:36 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 17:02
Posty: 16
Lokalizacja: Wrocław
Pewnie ze fajne ale teraz to już by nie przeszło a czasami myślę ze szkoda wiem wiem prawa autorskie , praca ludzi wszystko kumam ale i tak było super tak legalnie i prawie za darmo.Nie to ze popieram piractwo tylko mam porostu mile wspomnieniach a w tamtych czasach bylo coś ciezko kupić oryginalnego na Ami w Polsce wiec brało się to co było. :oops:

_________________
http://www.lift-uslugi.pl


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 sty 2012, 19:54 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Racja Bracia, czasy były niepowtarzalne ..... giełdy, copy-party, ehhh, łza się w oku kręci.
Pamiętam jak za ciężko zarobione pieniążki zakupiłem kultowego C64 z magnetofonem i zestawem 2 kaset z grami .... Joystick pożyczony na weekend od sąsiada grzał się do czerwoności ...
Potem fascynacją sceną, systemem. Zakup stacji 5,25'' - full respect wsród kumpli :)
A500 - wypieki na twarzy słuchając modułu Beverly Hill's Cop czy odpalając X-Copy .... :mrgreen:
A1200 i Elbox 4MB, ha, miliard dysków 3,5'' oraz scena rulez
A4000 i pożyczka na karty ZORRO
To moje najlepsze wspomnienia :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 10:47 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 08:14
Posty: 3
W Krakowie na Wadowickiej pod "Elbudem" tez było wypaśnie ;D W godzinach szczytu tłok jak na koncercie Metallici :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 11:54 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
W Katowicach w spodku (oraz wokół) za dawnych czasów odbywały się "Giełdy Komputerowe". Co sobotę wsiadało się całą paką do PKP i hurra na Śląsk :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 24 sty 2012, 21:28 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
podnosnikikoszowe napisał(a):
We Wrocławiu bylo super na poli budzie sam tam sprzedawałem...


Tam był zawsze zajebisty ścisk między stoiskami, ale dało się chodzić :) Przed wejściem kolejka spora, to w łapę się dawało (nie ja osobiście) i nie czekało się :thumbup:
Być może i od Ciebie też się jakąś grę kupiło ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 25 sty 2012, 18:04 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:47
Posty: 31
W Bielsku mieliśmy giełdę, ale taką małą, więc też wolałem Katowice i giełdę na Gliwickiej. Jednak i po niej pozostały już tylko wspomnienia...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 25 sty 2012, 21:36 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
necavi napisał(a):
W Bielsku mieliśmy giełdę, ale taką małą, więc też wolałem Katowice i giełdę na Gliwickiej. Jednak i po niej pozostały już tylko wspomnienia...


Dokładnie tak, o ile dobrze pamiętam giełda była w Ogólniaku vis a vis Mechanika .... Popraw mnie jeśli coś pomieszałem :mrgreen:

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwi 2012, 13:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
MówcaUmarłych napisał(a):
Był rok 1993 maj, miałem komunie:), uzbierałem trochę kasiory, nie minąl miesiąc a już dreptałem z ojczulkiem po sklepach w poszukiwaniu komputera, proponowali mi "blaszaka" z jakimś rubinowym monitorem... jednak wiedziałem, że to musi byc Amiga. Amiga 500 512 kb ramu, do tego monitor Commodere 1084s, mysz dwa joye WB 1.3, no i gry... S.V.I.W, North & South, Lotus Turbo Challenge II- 12 500 000 zł. Piękne czasy, beztroskie, niezapomniane chwile, łamanie joyów, zarwane nocki, klimat klimat klimat Agony, Shadow of the Beast, Pinballe...


Znalazłem wreszcie czas by w długi weekend zacząć czytać leżakującego kilka miesięcy na półce wydawnictwa "Bajty Polskie". łezka w oku się kręci :pray: Tak na marginesie jeszcze przed rozpoczęciem lektury to próbowałem zrobić jakiś wideotutorial typu "Robimy pierwszą prezentację w Hollydood". Tematem prezentacji miały być stare komputery, no i tak mi się zebrało na wspominki że zamiast robić tutka, zaczęlem pisać wspominkowego artka. Tak więc następny tekst na blogu będzie zapewne utrzymany w klimatach retro.

A pierwsza gra którą uruchomiłem na Amidze to "Ninja Rabbits".


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO