Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 14:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 15:11 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Zazwyczaj takie rzeczy jak przybliżenie jakiegoś obszaru ekranu robi się po nagraniu a nie w czasie. Nie wiem czy Hollywoood ma możliwość
przycinania wideo i wstawiania takiego wycinka na osi czasu innego nagrania, tak jak wstawianie obrazków. To byłaby pełna profeska,
bo dokładnie kontrolujesz co i jak przybliżasz, używanie lup to taki trochę lamerski pomysł, choć z pewnością zmniejsza ilość
potrzebnej pracy w post-processingu.

PS. SRec u mnie nie działa, nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z używaniem DMA, muszę napisać do autora i popytać go co i jak.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 15:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
adam napisał(a):
Ja bym wmontowywał plansze w film, w sensie brał te powiększenia menu (czy czego tam ci potrzeba) ze zrzutów ekranu. Nie wiem czy tę pracochłonną metodę miałeś na myśli.
A "grabowanie" otwartych menusów (to co tobie się udało) to nie obczaiłem, niestety.


No oczywiście sposobem ;) Nieco czasochłonnym ale nie aż tak bardzo. Konkretnie używałem SReca (jeszcze nawet tego starego), ustawiałem film o klatkowaniu 1fps i ewentualnie, jeśli zachodziłą taka potrzeba, śledzenie wskaźnika myszki. Otwierałem menu, robiłem kilkusekundowy film, po czym film ładowałem do FFMPEG gdzie rozbijałem go na klatki PNG. Najbardziej pasujący obrazek z serii trafiał na bloga. Efekt końcowy wyglądał całkiem sympatycznie, można go zobaczyć między innymi w grafikach do tekstu o Enhancer Software.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 15:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Radek Cz napisał(a):
Zazwyczaj takie rzeczy jak przybliżenie jakiegoś obszaru ekranu robi się po nagraniu a nie w czasie. Nie wiem czy Hollywoood ma możliwość
przycinania wideo i wstawiania takiego wycinka na osi czasu innego nagrania, tak jak wstawianie obrazków. To byłaby pełna profeska,
bo dokładnie kontrolujesz co i jak przybliżasz, używanie lup to taki trochę lamerski pomysł, choć z pewnością zmniejsza ilość
potrzebnej pracy w post-processingu.

PS. SRec u mnie nie działa, nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z używaniem DMA, muszę napisać do autora i popytać go co i jak.


No niestety ale Hollywood to nie pecetowe Pinnacle. Filmów to on nie tnie i nie montuje. Przynajmniej nie robi tego tak jak byśmy chcieli - to jednak program do prezentacji a nie edytor wideo. Znowu jak to na Amidze trzeba by to zrobić sposobem, czyli osadzamy w prezentacji film. Po określonym przez nas czasie materiał ma się zapauzować i w tej samej milisekundzie nakładamy na niego warstwę z obrazkiem, gdzie jest zgrabowane menu, ustawiamy ile milisekund taki obrazek ma się wyświetlać, po czym obrazek znika a film odtwarza się dalej. Na koniec całość prezentacji czyli film z nałożonymi na niego w odpowiednich momentach obrazkami, jeszcze raz kodujemy do gotowego filmu.

Jak więc widać jest trochę zabawy i kombinowania, plus mała niewiadoma jak ta na prędce sklecona metoda ostatecznie wyjdzie w praniu. W najgorszym razie trzeba będzie się poddać i na ostatnim etapie montażu jednak użyć peceta w Pinnacle.

W każdym bądź razie Adam i Radek, dzięki za pomocne tropy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 19:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Radek Cz napisał(a):

PS. SRec u mnie nie działa, nie wiem czy to nie ma coś wspólnego z używaniem DMA, muszę napisać do autora i popytać go co i jak.


Jak by co to na Depocie jest już wersja z dziś. Skoro autor wrzucił ją na oficjalny serwer, to uznaje ją chyba za stabilną. Może akurat ta wersja Ci zadziała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 23:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Na Depocie jest stara wersja 1.26 z 2010 r.. Może sytuacja zmienia się dynamicznie (wrzuca/usuwa), zawsze nowa wersja jest na stronie autora - link do pliku http://www.a500.org/downloads/video/srec.lha (na dziś to wersja 2.1).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 6 paź 2016, 23:12 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Albom ślepy albo jej tam jeszcze nie ma.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 7 paź 2016, 01:01 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Radek Cz napisał(a):
Albom ślepy albo jej tam jeszcze nie ma.


Są w dziale „Upload”.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 7 paź 2016, 22:45 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Emu napisał(a):
Są w dziale „Upload”.

Zbyt szybko sprawdzilem os4depot, zassalem ta wersje i dziala, potestuje i zobacze jak to u mnie dziala.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO