Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 14:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: smTUBE
PostNapisane: wtorek, 18 lut 2014, 14:01 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mam pytanie, szczególnie do użytkowników X1K, jak ten program się sprawuje na waszych maszynach.
Chodzi mi o szybkość i jaką maks rozdziałekę da się oglądać, przy teraźniejszym stanie sterowników.
Oczywiście posiadacze innych maszyn też niech się wypowiedzą.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: wtorek, 18 lut 2014, 17:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
SmTube opiera się o Mplayera, ten potrafi przy dzisiejszym stanie sterowników, uciągnąć niektóre pliki w 720p ale nie te, które generuje SmTube. Przy ustawieniach odtwarzania smTube na 720p rozjeżdża się obraz z dźwiekiem, więc ja na X1000 mam ustawione 480p. Co do innych konfiguracji, to jeśli czytałeś recenzję Adama, to on pisze że na A1 G4 XE ma ustawione 360p, chociaż wydaje mi się to ustawieniem asekuracyjnym, gdyż z tego co ja pamiętam (nie było wtedy jeszcze smTube, ale był Mplayer) G4 spokojnie z zapasem tez powinno pociągnąć 480p. Poza tym smTube oferuje jeszcze tryby 240p, więc być może da się go używać nawet na klasyku, jak i 1080p, ale ten ostatni tryb to w naszych realich ciekawostka, przyda dopiero jeśli dorobią w sterownikach sprzętowe dekodowanie wideo dla Radeonów HD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: wtorek, 18 lut 2014, 18:45 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
uciągnąć niektóre pliki w 720p
Dlaczego tylko "niektóre, czy to zależy od kodeka filmu? Bo przecież rozdzielczość jest ta sama.

Mufa napisał(a):
1080p... ...jeśli dorobią w sterownikach sprzętowe dekodowanie wideo dla Radeonów HD.
Czyli jest to w planach/w trakcie rozwijania, czy na razie nic o tym nie było słychać?

Mufa napisał(a):
Co do innych konfiguracji, to jeśli czytałeś recenzję Adama
Tak, czytałem stąd moje pytania. Staram się sobie poukładać w głowie różne rzeczy zanim dostanę swoją AX5K, po prostu chcę czerpać jak najwięcej przyjemności z pracy z tym komputerem. W czym na pewno pomoże mi wiedza na temat ograniczeń i możliwości.
Osobiście nie mam wygórowanych wymagań i to co jest już całkiem dobrze mogło by zaspokoić moje potrzeby. Ale... Wydaje mi się że powinni maksymalnie skupić się na przeglądarce, czy to portowaniu TW, czy na wspólnym rozwoju OWB z MOSowcami. Wiem że nie jesteś wielkim fanem takiej drogi rozwoju, ale jak to mówią co dwie głowy to nie jedna, jeśli dwa teamy pracowały by wspólnie szło by to szybciej.

Wiem że pępkiem świata nie jestem i ludzie mogą mieć inne potrzeby, ale dla mnie program pocztowy czy Libre Office to zbędny balast dla rogramistów. W tej chwili przeglądarka to podstawa, odbieram nią i wysyłam pocztę i robię większość codziennych rzeczy.
Oczywiście sprawa sterowników też jest bardzo ważna żeby wycisnąć ostanie soki ze sprzętu, którego już jest całkiem sporo.
Mam nadzieję że fakt zapewnienia sobie procków na następne 10 lat, pozwoli im więcej się skupić na porządnym oprogramowaniu tego co już jest. Ale z drugiej strony wieści o 1.2 milionie dolarów przeznaczonych na sprzęt, zastanawia co Trevor kombinuje, i czy aby nie lepiej było by zatrudnić za połowę tej sumy dodatkowych ludzi do pracy nad stroną programową.
To takie moje luźne przemyślenia tylko, mam nadzieję że TD i Hyperion wiedzą co robią, bo naturalnie wszystkiego nie mówią.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: środa, 19 lut 2014, 12:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Radek Cz napisał(a):
Mufa napisał(a):
uciągnąć niektóre pliki w 720p
Dlaczego tylko "niektóre, czy to zależy od kodeka filmu? Bo przecież rozdzielczość jest ta sama.


Przypuszczam że tak, od kodeka. Trzeba pamiętać że w amigowych sterownikach dla Radeonów HD nie ma overlaya, a w zasadzie jego nowocześniejszego odpowiednika, gdyż overlay, jak twierdzi Hans, jest technologią przestarzałą. No i trzeba pamiętać że Radeony po modelu X1950 nie mają dedykowanego układu dla wsparcia 2D i znaczna część akceleracji 2D jest realizowana za pomocą akceleracji 3D, której jak wiemy póki co a AmigaOS 4 nie ma. Reasumując, wszystko liczy PA6T, w przypadku niektórych plików o niskiej kompresji jeszcze daje radę, jednak w wiekszości filmów 720p wymięka. Nie wiem jak to będzie wyglądało u Ciebie, procek w Twojej przyszej Amidze, według przewidywań, ma być ponad dwukrotnie wydajniejszy, z drugiej strony nie ma Altiveca, a akurat Mplayer z Altiveca korzysta.

Cytuj:
Mufa napisał(a):
1080p... ...jeśli dorobią w sterownikach sprzętowe dekodowanie wideo dla Radeonów HD.
Czyli jest to w planach/w trakcie rozwijania, czy na razie nic o tym nie było słychać?


Nie jestem na liście developerów, tylko betatesterów, nie często mówi się nam o dalekosiężnych planach, zresztą nawet gdy coś się mówi to i tak nie możemy wynosić na zewnątrz informacji z listy. Cóż mogę powiedzieć, gdzieś tak od czerwca, była długa około półroczna przerwa w dostarczeniu nowych wersji sterownika, co mogło budzić obawy. Ostatnio jednak pojawiła się RC 0.53 a potem 0.54, co znaczy że Hans dalej sterownik rozwija. Póki rozwija zawsze szansa na postęp w tym względzie jest.

Cytuj:
Tak, czytałem stąd moje pytania. Staram się sobie poukładać w głowie różne rzeczy zanim dostanę swoją AX5K, po prostu chcę czerpać jak najwięcej przyjemności z pracy z tym komputerem. W czym na pewno pomoże mi wiedza na temat ograniczeń i możliwości.
Osobiście nie mam wygórowanych wymagań i to co jest już całkiem dobrze mogło by zaspokoić moje potrzeby. Ale... Wydaje mi się że powinni maksymalnie skupić się na przeglądarce, czy to portowaniu TW, czy na wspólnym rozwoju OWB z MOSowcami. Wiem że nie jesteś wielkim fanem takiej drogi rozwoju, ale jak to mówią co dwie głowy to nie jedna, jeśli dwa teamy pracowały by wspólnie szło by to szybciej.


Trzeba być realistą. MOSteam nigdy nie będzie współpracował z naszym teamem, mają jakieś chore ambicje, uważają się za "lepszych", "bardziej amigowych" i takie tam. W dodatku ciężko znosza porażki, po których to stają się jeszcze bardziej wrogo nastawieni do teamu AmigaOS, vide ostatnia deklaracja Rzookola po tym gdy amigowy filesysbox, okazał się być lepszym i bardziej funkcjonalnym od tego MOSowego. Fajnie że udało się zebrać kasę i wreszcie coś wyszło z tego MUI-OWB, ale w mojej ocenie to raczej wyjątek niż jakaś nowa reguła.

Cytuj:
Wiem że pępkiem świata nie jestem i ludzie mogą mieć inne potrzeby, ale dla mnie program pocztowy czy Libre Office to zbędny balast dla rogramistów. W tej chwili przeglądarka to podstawa, odbieram nią i wysyłam pocztę i robię większość codziennych rzeczy.


Program pocztowy w żadnym wypadku nie zwalnia prac nad systemem. Co prawda autorzy YAMa i SimpleMaila o ile pamiętam są w teamie AmigaOS, ale powiedzmy sobie szczerze ile oni czasu developują przy swoich klientach pocztowych, dwa tygodnie w roku?
Co do Libre Office, to zgadzam się że nie jest to soft tak ważny jak przeglądarka, ale powiedzmy sobie szczerze, gdyby zapytać 100 ludzi o trzy najważniejsze programy komputerowe, to pewnie z 80 z nich w tej trójce wymieniłoby pakiet biurowy. No ale fakt, przeniesienie tak dużego pakietu wymaga czasu, więc Libre Office, potencjalnie w większy sposób może wpływać na rozwój systemu operacyjnego. Nie ma się też co oszukiwać że zwalnia go też Cyrus. Przypuszczam że to co aktualnie zabiera najwięcej czasu Friedenom, to dostosowanie kernela i podstawowego pakietu sterowników, by płyty te mogły trafić do betatesterów.

Cytuj:
Oczywiście sprawa sterowników też jest bardzo ważna żeby wycisnąć ostanie soki ze sprzętu, którego już jest całkiem sporo.
Mam nadzieję że fakt zapewnienia sobie procków na następne 10 lat, pozwoli im więcej się skupić na porządnym oprogramowaniu tego co już jest. Ale z drugiej strony wieści o 1.2 milionie dolarów przeznaczonych na sprzęt, zastanawia co Trevor kombinuje, i czy aby nie lepiej było by zatrudnić za połowę tej sumy dodatkowych ludzi do pracy nad stroną programową.
To takie moje luźne przemyślenia tylko, mam nadzieję że TD i Hyperion wiedzą co robią, bo naturalnie wszystkiego nie mówią.


Fajnie że są środki finansowe w naszym środowisku, takich pieniędzy nie ma ani MOS, ani AROS, co już samo w sobiemówi kto do kogo powinien się przyłączyć. Zamiast tego niebiescy wolą wojenki i wbijanie szpil w AmigaOS. Jestem przekonany że AmigaOS, bez ich pomocy, a nawet z rzucaniem przez nich kłód pod nogi i tak będzie parł do przodu. Ten rok ma być według niektorych przewidywań najlepszym dla Amigi od lat. Myślę że już czas najwyższy aby nastąpiła mobilizacja i determinacja w celu wypuszczenia AmigaOS 4.2.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: środa, 19 lut 2014, 20:26 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Mufa napisał(a):
Trzeba być realistą ... Fajnie że udało się zebrać kasę i wreszcie coś wyszło z tego MUI-OWB, ale w mojej ocenie to raczej wyjątek niż jakaś nowa reguła.
Zdaję sobie sprawę że na współpracę w szerokim zakresie nie ma co liczyć, ale jeśli i tak kod MUI-OWB jest dostępny, to może jakoś by się dogadali. Oczywiście to jest bardziej to czego bym chciał niż myślę że się stanie.

Mufa napisał(a):
Fajnie że są środki finansowe w naszym środowisku ... Ten rok ma być według niektorych przewidywań najlepszym dla Amigi od lat. Myślę że już czas najwyższy aby nastąpiła mobilizacja i determinacja w celu wypuszczenia AmigaOS 4.2.
Pewnie że dobrze, bo to znaczy że przynajmniej nie dają po tyłach w produkcji i sprzedaży. Mam tylko nadzieję że przycisną żeby podciągnąć system do coraz lepszego i liczniejszego sprzętu. Tak czy inaczej już się nie mogę doczekać (kurde już niedługo marzec!!!), mam nadzieję że jakiegoś większego poślizgu nie będzie.
Dzięki za informacje.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: czwartek, 20 lut 2014, 08:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Radek Cz napisał(a):
Zdaję sobie sprawę że na współpracę w szerokim zakresie nie ma co liczyć,


Mam wrażenie że jak już dostaniesz Amigę One, Twoj optymizm w tym zakresie spadnie. Po prostu patrząc z boku, pewnych rzeczy się nie dostrzega lub szybko się o nich zapomina. Ja mam A1 już od 10-lat nie jednego doświadczyłem i złudzeń nie mam żadnych. Widzisz kolejny przykład, gdzie moja techniczna odpowiedź na Twój post stała się kolejnym pretekstem do obsmaroawnia mnie jak tylko się da przez prominentnego członka MOSTeamu na PPA.

Czuję się w obowiązku wyjaśnić trzy sprawy.

1. Płynnie działający film 720p w Aninie prezentowałem ja. Raport z tej imprezy wraz z dokumentującym to dobrej jakości filmem cały czas jest dostępny na mojej stronie. Mam więc nadzieję że nikt nie zarzuci mi (oczywiście z wyłączeniem Rzookola) że się nie znam, czy też że kłamałem pisząc w poprzednim poście o tym że niektóre filmy 720p działają plynnie, a niektóre nie. Mógłbym oczywiście na podstawie tego materiału napisać że 100% filmów 720p (dodam tylko że na MOSie pod G4 też nie wszystkie takie filmy działają ok), działa płynnie ale to byłoby sztucznym wybielaniem AmigaOS i jego sprzętu, czego nigdy nie robiłem i nie robię, aczkolwiek rzookolstwo i spółka mi to ustawicznie zarzuca.

2. Autor amigowego Filesysboxa wypowiedział się wyraźnie że roszczenia MOSTeamu do efektow jego ciężkiej pracy są całkowicie nieuzasadnione. Tak więc lepiej byłoby gdyby ów team zamiast ustami swoich członków, bezproduktywnie skamleć na forach o źródła, wziął się do roboty nad własnym Filesysboxem.

3. Wreszcie w kwestii mojego rzekomego kłamstwa o wyższości rozwiązania amigowego, pozwolę sobie zacytować słowa samego oskarżyciela "Wersja ntfs od marcha, chociaż dopracowana, nie obsluguje zapisu a ta obsluguje".

Słowem nie powiedziałem niczego co byłoby niezgodne z faktami, niemniej członek MOSTeamu, chciałby mnie za to publicznie ukrzyżować, nie po raz pierwszy, ani nawet nie po raz setny zresztą. Trudno się jednak dziwić jeśli niektórymi, włada wręcz ślepa nienawiść do wszystkiego co jest związane z AmigaOS 4. Mając taki bagaż doświadczeń jaki mam ja, w żadną współpracę nie wierzę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: czwartek, 20 lut 2014, 10:21 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 lut 2012, 10:11
Posty: 15
A jaka jest ta wyższość rozwiązania amigowego nad MorphOSowym? Bo Filesysbox/MOS z tego co czytam obsługuje zapis, nie obsługuje go wersja od Marcha (czyli ta pod AmigaOS 3).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: czwartek, 20 lut 2014, 12:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Po szczegóły, zachęcam do odwiedzenia katalogu system:Documentation. Ja nie mam zamiaru dalej ciągnąć tej polemiki na odległość z Rzookolem, bo to niepoważne jest, zareagowałem tylko dlatego że po raz kolejny bezpodstawnie obrzucił mnie błotem. W tym momencie kończę kolejny odcinek "Alfabetu Amigi" i to jest dla mnie ważniejsze niż toczenie bezproduktywnych dysput o wyższści jednych świąt nad drugimi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: smTUBE
PostNapisane: poniedziałek, 7 kwi 2014, 15:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nowa wersja SmTube dostępna na OS4Depot. Przy okazji pojawiła się nowa beta Mplayera. To znacznie zmienia postać rzeczy, myślę że teraz już spokojnie da się oglądać filmy 720p na YT. Dzisiaj będę to sprawdzał. Póki co sprawdziłem wspomniany film, który pokazywałem swego czasu w Warszawie. O ile wówczas zajętość procesora oscylowała w okolicach 90%, to teraz w trybie kompozycji dobija co najwyżej do 50%. Co ciekawe LiveForlt mocno dopracował tryb CGX_WPA, który obecnie jest nawet nieco wydajniejszy od trybu kompozycji. Podczas odtwarzania testowanego filmu, zajętość procesora często schodziła do poziomu trzydziestu kilku procent. Tak więc prześmiewcom z PPA chyba szybko zrzedną miny, a wszystkim fanom nowych Amig, można tylko rzec jest dobrze :thumbup:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO