Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Simple Mail
PostNapisane: czwartek, 30 sie 2012, 19:18 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Jakiś czas temu przesiadłem się z YAM na Simple Mail. Wszystko fajnie, ale jest jedna rzecz która dla mnie jest uciążliwa. Przy pierwszym uruchomieniu ściągnął mi całą pocztę z interii tylko że to jest ponad 10 tys mejli (chyba odkąd mam tam konto, z kilku lat). Za każdym razem jak uruchamiam Simple Mail program pieczołowicie skanuje folder co trwa kilka minut. Myślałem że jak zaznaczę wszystkie wiadomości jako przeczytane będzie lepiej - nic z tego. Co z tym można zrobić?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Simple Mail
PostNapisane: sobota, 1 wrz 2012, 07:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Jakiś czas temu przesiadłem się z YAM na Simple Mail. Wszystko fajnie, ale jest jedna rzecz która dla mnie jest uciążliwa. Przy pierwszym uruchomieniu ściągnął mi całą pocztę z interii tylko że to jest ponad 10 tys mejli (chyba odkąd mam tam konto, z kilku lat). Za każdym razem jak uruchamiam Simple Mail program pieczołowicie skanuje folder co trwa kilka minut. Myślałem że jak zaznaczę wszystkie wiadomości jako przeczytane będzie lepiej - nic z tego. Co z tym można zrobić?


Mam kilka przypuszczeń, ale najpierw chciałbym abyś zamieścił graby z pierwszych trzech sekcji SimpleMail - Konfiguracja.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Simple Mail
PostNapisane: niedziela, 2 wrz 2012, 18:20 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Jest poprawa, mianowicie użyłem opcji "Skasuj pliki indeksów" i "Zapisz pliki indeksów". Może coś jeszcze ale nie pamiętam co.
Simple mail - już nie wyświetla w dolnym rogu "Reading mail" czy "skanowanie folderu w toku", teraz po uruchomieniu jest 40 sekund oczekiwania (kursor mam w stanie "czuwania") - znacząca poprawa do tego co było.
No chyba że da się jeszcze coś poprawić.
Te 40 sekund "myślenia" programu to jest niezależnie od tego czy komputer jest wpięty w sieć czy nie.

Te 3 ekrany:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: Simple Mail
PostNapisane: poniedziałek, 3 wrz 2012, 08:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No cóż może powiem o różnicach. W sekcji główne mam zaptaszkowane dwie pierwsze opcje. W sekcji konta mam zaznaczone kasuj wiadomości, jak również opcje dotyczące SMTP. Generalnie SimpleMail indeksuje folder gdy się wysypie system, tudzież nastapi inna sytuacja typu reset badz wyłączenie zasilania. Mam wiec nadzieje ze nie wyłączasz kompa nie wyłączając najpierw SimpleMaila, tudzież ze SimpleMail w wyniku np.problematycznej klasy MUI nie grimmuje Ci przy wyjściu (kilka lat temu miałem taki właśnie problem). Jeśli nic z tego co napisałem powyżej nie ma miejsca, to jak sadze jedyna przyczyna może być fakt ze trzymasz wszystkie wiadomosci na serwerze Interii. Ja jeszcze od lat 90-tych, kiedy konta pocztowe miewały po 1MB pojemności wyrobiłem sobie zasadę aby nie trzymać ściągniętych maili na serwerze. Rozumiem jednak ze w pewnych wypadkach może być to przydatne. Jeśli wiec nie chcesz kasować maili z serwera, otwórz tam może kolejny folder np. archiwa i przenieś wszystkie wiadomości z folderu głównego, być może ten eksperyment przyniesie porzadany efekt. Na marginesie 40s, to rzeczywiscie ekstremalnie długo. Nawet w czasach gdy miałem taki komputer jak Ty i padł mi w wyniku jakiejś awarii SimpleMail, to odtwarzanie indeksu folderów z cala pewnością trwało poniżej 10s (fakt ze w żadnym nie mam aż 10 tysiecy maili, największy 'Sent" liczy sobie około 4 tysięcy wiadomości).

P.S.
Sorry za mieszanine wyrazów z ogonkami z wyrazami bez nich, po prostu korekta w TimberWolfie nie wszystko wyłapuje, a nie chce mi się już robić copy paste z pojedynczymi polskimi literkami. Czekam na RC3 ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO