Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 14:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: OWB - MUI
PostNapisane: czwartek, 5 lip 2012, 16:16 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Uruchamiam OWBMUI i zawsze pojawiami sie komunikat:

Fontconfig error: line 27: not well-formed (invalid token)
Fontconfig error: Cannot load default config file

Mozna to poprawic? Gdzie mozna ustawic czcionki ekranowe tego OWB aby byly polskie litery (poustawialem w MUI i nic) i czy mozna go zmusic aby pisal po Polsku?

Pozdrawiam


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: czwartek, 5 lip 2012, 23:42 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Nie mam teraz dostępu do kompa ale na AW i Amigans bylo kilka watkow o tym. O ile pamietam trzeba odnaleźć i skasować ten plik(fontconfig). Co do liter PL to ten program jest jednym z wielu, ktore maja to w d... Jak sie ogarnę to zrobię wątek na jakimś zachodnim portalu i op.... jak bure suki tych developerów co tylko swoje kodowanie mają w poważaniu . No ile można!? :roll:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: piątek, 6 lip 2012, 05:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
AS napisał(a):
Uruchamiam OWBMUI i zawsze pojawiami sie komunikat:

Fontconfig error: line 27: not well-formed (invalid token)
Fontconfig error: Cannot load default config file

Mozna to poprawic? Gdzie mozna ustawic czcionki ekranowe tego OWB aby byly polskie litery (poustawialem w MUI i nic) i czy mozna go zmusic aby pisal po Polsku?

Pozdrawiam


Weź edytor tekstu i popraw plik muiowb/Conf/font/fonts.conf
we wspomnianej lini jest niezamknięty znacznik tak więc wystarczy dopisać ">" i informacja o błędzie przestanie sie pokazywać. Nie ma to jednak wpływu na możliwość wpisywania polskich znaków, takie rzeczy to tylko w OWB od Strohmayera.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: piątek, 6 lip 2012, 14:30 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Dziekuje za odpowiedz. Znalazlem brakujacy znaczek > i nie pojawia sie juz blad. Czytalem, ze jest w tym OWB problem z pisaniem po Polsku (co widac), ale w menu tez brak mam poslkich liter. Czy temu da sie zaradzic (zmienialem czcionki i nic)?
Uzywam na razie tego, gdyz mozna pobrac wszystkie pliki do ustawienia systemu.

Mam jeszcze jedna prosbe: napiszcie co pobrac i zainstalowac do OWB Strohmayera, aby mozna go bylo wygodnie uzywac do wszystkiego. Popatrzylem w os4depot, ale nie bardzo wiem jak rozroznic dobre nakladki od zbednych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: piątek, 6 lip 2012, 15:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
AS napisał(a):

Mam jeszcze jedna prosbe: napiszcie co pobrac i zainstalowac do OWB Strohmayera, aby mozna go bylo wygodnie uzywac do wszystkiego. Popatrzylem w os4depot, ale nie bardzo wiem jak rozroznic dobre nakladki od zbednych.


Generalnie nie za bardzo da się obejśc problemu związanego z menadżerem pobrań którego nie ma. Można próbować po partyzancku np. obserwując kiedy przestanie migać dioda DiskLED.docky no ale to naprawdę mało ciekawy i mało wiarygodny sposób. Z dodatków to ewentualnie ten. Chociaż nie wiem jaki masz konfig. To trochę ulepszona wersja bookmarków, ale zrobiona w Hollywoodzie, przez co uruchomienie okna książki adresowej następowało u mnie (na AOne G4 XE) z pewnym opóźniem.
Co jeszcze warto wiedzieć o tym OWB to że na aminecie masz wersję 3.31. Na OS4Depot 3.32, niestety ta ostatnia ma dziwny błąd obiawiający się tym że okresowo wzrasta zajętośc procesora do 100% i na kilka - kilkanaście sekund system jest totalnie zamulony. W takim przypadku należy kliknąć na gadżet odświeżania okna przeglądarki, lub jeśli chcemy uniknąć takich przygód zainstalować wersję 3.31.
Nie ukrywam że żaden browser na chwilę obecną nie jest idealny. Ja od ostatniej bety TimberWolfa podjąłem decyzję że jest to moja podstawowa przeglądarka i tego się przez ten tydzień twardo trzymam. Fakt że tam też nie idzie pisać po polsku (choć da się po "partyzancku" to ominąć co przy krótszych komentach nawet czynię), więc dziś gdy trochę komentów postanowiłem napisać, musiałem posiłkować się OWB Reaction. Taki tandem będę więc stosował TimberWolf - przeglądarka podstawowa, RA OWB - przeglądarka pomocnicza. No ale nie wiem czy da się to na dziś stosować na innych niż X1000 konfigach. Każdy musi sobie wypracować jakiś system, bo na jednej przeglądarce nie da się dziś w 100% wygodnie pracować.
Slyszałem że nowa wersja MUI-OWB ma być na jesień, nowa wersja TimberWolfa obserwując obecne tempo rozwoju, zapewne pokaże się szybciej. Na chwilę obecną niestety MUI-OWB jest najmniej przyjazną dla polskiego użytkownika przeglądarką, podobnie jak TimberWolf nie oferuje możliwości pisania po polsku, ale ten drugi góruje możliwością instalacji od groma wtyczek, np. polskiego sprawdzania pisowni no i przynajmniej w GUI i menusach wyświetla polskie ogonki jak trzeba. Najlepiej wspiera nasz język OWB Strohmayera, niestety interfejs użytkownika do komfortowych nie należy :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: piątek, 6 lip 2012, 16:28 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Dziękuję za pomoc. Wymieniłem OWB na wersję 3.31 i faktycznie jakby wszystko szybciej chodziło. Ta książka adresów w OWB byłaby dobra, gdyby mozna było tworzyć katalogi i sortować linki. Niestety nie ma tego. A jak poprawnie zainstalować ten owbadressbook, gdyż coś mi nie działa? Widziałem u kogoś jakiś programik do pobierania danych, wkopiowało się link i pokazywał pobieranie. Tylko nie wiem jak to się nazywało.
Mufa: poza tym tematem, może wiesz dlaczego AmiDisk przy starcie pokazuje mi błąd "error reading key macro" - jest swieżo zainstalowany, bez zmian jak na razie i od razu pokazuje mi ten błąd. Co ustawić, aby go nie było. Napisałeś o nim fajny artek, więc pewnie wiesz o nim dużo.

Co do sprzętu, to mam AmigęOne XE ale z G3 800Mhz, AOS 4,1 upd 4, 1 GB Ramu i Radeon 9250 (dopiero kilka dni :D ). Wszystko ustawiam od początku, aby mieć frajdę z ustawienia sobie systemu, ale muszę sporo poznać co do nowości w AOS4.

Mam pomysł aby zrobić coś dla początkujących (było coś takiego na forum execa, ale jest nieaktualne - niektóre rzeczy już są w AOS 4.1, a niektórych nadal nie ma i niewiadomo co dograć): co dograć do nowo postawionego systemu, jakie mogą być błędy i jak je usuwać, co od razu uruchamiać itp. A może już coś takiego jest po Polsku?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: sobota, 7 lip 2012, 05:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
AS napisał(a):
Dziękuję za pomoc. Wymieniłem OWB na wersję 3.31 i faktycznie jakby wszystko szybciej chodziło. Ta książka adresów w OWB byłaby dobra, gdyby mozna było tworzyć katalogi i sortować linki.


Te bookmarki mają formę tekstową. W ostateczności możesz porobić kategorie i posortować je w jakimś edytorze tekstu. W załączniku podsyłam graba z moich bookmarków posegregowanych na kategorie.

Cytuj:
jak poprawnie zainstalować ten owbadressbook, gdyż coś mi nie działa?


Zakładam że masz go w katalogu z OWB, tak więc shift i lmb (sorry jeśli podaję banał o którym dobrze wiesz, ale nie wiem czy tak samo zdejmuje się nawiasy z tooltypów w MOSie) na odpowiednim tooltypie w ikonie OWB. Ogólnie ta wersja OWB konfiguruje się z poziomu tooltypów.

Cytuj:
Widziałem u kogoś jakiś programik do pobierania danych, wkopiowało się link i pokazywał pobieranie. Tylko nie wiem jak to się nazywało.


Faktycznie to jest jakiś sposób gdyż postęp pobierania jest uwidoczniony w konsoli. Program nazywa się ClipDown i dobrze się sprawuje w połączeniu z GetVideo również w przypadku pobierania treści z Youtube.

Cytuj:
Mufa: poza tym tematem, może wiesz dlaczego AmiDisk przy starcie pokazuje mi błąd "error reading key macro" - jest swieżo zainstalowany, bez zmian jak na razie i od razu pokazuje mi ten błąd. Co ustawić, aby go nie było. Napisałeś o nim fajny artek, więc pewnie wiesz o nim dużo.


No artek napisałem, aczkolwiek używam go od lat i nie pamiętam już dokładnie czy miałem ten sam problem na świeżej instalacji i jak go się pozbyłem. Coś mi jednak świta że skasowałem po prostu plik amidisk.prefs. Spróbuj przenieść ten plik w inne miejsce, bądź zmienić jego nazwę i sprawdź czy to coś pomoże.

Cytuj:
Co do sprzętu, to mam AmigęOne XE ale z G3 800Mhz, AOS 4,1 upd 4, 1 GB Ramu i Radeon 9250 (dopiero kilka dni :D ). Wszystko ustawiam od początku, aby mieć frajdę z ustawienia sobie systemu, ale muszę sporo poznać co do nowości w AOS4.


No to gratulacje i życzę miłego użytkowania.

Cytuj:
Mam pomysł aby zrobić coś dla początkujących (było coś takiego na forum execa, ale jest nieaktualne - niektóre rzeczy już są w AOS 4.1, a niektórych nadal nie ma i niewiadomo co dograć): co dograć do nowo postawionego systemu, jakie mogą być błędy i jak je usuwać, co od razu uruchamiać itp. A może już coś takiego jest po Polsku?


Nie wiem, kiedyś a w zasadzie chyba nadal jest na eXecu jakieś FAQ, ale to jest stare jak świat. Może rzeczywiście warto byłoby zrobić coś bardziej świeżego u nas.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: sobota, 7 lip 2012, 09:05 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Na Execu osobiście dla mnie były pomocne te 2 wątki:
AmigaOS4.1 oczami nowego użytkownika
AmigaOS 4.x - co warto zainstalować
Ostatnie posty są z końca ubiegłego roku więc nie jest tak źle.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: sobota, 7 lip 2012, 11:40 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Dziękuję za pomoc :!:
OWBadressbook działa dobrze. Nie wiem jak mogłem nie zauważyć, ze jest w tooltypach od razu skrypt. Pewnie założyłem, że zewnętrzny program nie ma od razy wpisu w tooltypie.
A można tak ustawić, aby uruchamiał się od razu z OWB?

Z ClipDown jeszcze walczę :D

Jeśli chodzi o AmiDisk, to nic nie dało kasowanie preferencji. Mufa, jakbyś sobie coś przypomniał, to proszę o poradę.

Dziękuję Adam za linki, jeden sprawdzałem już wcześniej, ale jest zbyt stary, natomiast tego pierwszego nie widziałem wcześniej. Poczytam i zobaczę co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: niedziela, 19 sie 2012, 09:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
AS napisał(a):
Jeśli chodzi o AmiDisk, to nic nie dało kasowanie preferencji. Mufa, jakbyś sobie coś przypomniał, to proszę o poradę.


Zobacz czy masz plik Prefs/Env-Archive/AmiDisk/keys jeśli plik istnieje spróbuj go przenieść w inne miejsce. Następnie wejdź w menu AmiDiska, preferencje - keys i po prostu daj save. Być może to coś pomoże, jeśli nie mogę podesłać Ci jeszcze swój plik keys.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: niedziela, 19 sie 2012, 16:37 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Mufa napisał(a):
Zobacz czy masz plik Prefs/Env-Archive/AmiDisk/keys jeśli plik istnieje spróbuj go przenieść w inne miejsce. Następnie wejdź w menu AmiDiska, preferencje - keys i po prostu daj save. Być może to coś pomoże, jeśli nie mogę podesłać Ci jeszcze swój plik keys.


Dzięki, zadziałało. Teraz uruchamia się bez pokazania błędu, tylko nie mam nic w pliku keys - nie ma żadnego makra. Wynika z tego, że któreś oryginalnie było ustawione z błędem - tylko które :?:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Tytuł: Re: OWB - MUI
PostNapisane: niedziela, 19 sie 2012, 22:10 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ja z RA OWB uzywalem tego
http://os4depot.net/index.php?function= ... lities.lha
FastOWB fajnie dziala i uruchamia sie jenoczesnie OWB. Do tego ma jedna wygodna rzecz. Jako zewn. okno jest stale nieaktywne. Mozna od razu klikac link w OWB bez wczesniejszego aktywowania jego okna.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO