Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 07:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 8 sty 2013, 15:50 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Informacja ciekawa a jakoś nie została odnotowana na forum.

Cytuj:
Dopus5 (short for Directory Opus 5) is a well-known Workbench clone for AmigaOS-based computer systems. It features file manager functionality and has been a popular Amiga software title for many years. After acquiring the sources from the original authors (GPSoft – http://www.gpsoft.com.au/) this project was started to coordinate the porting of the sources to all modern Amigaoid platforms like AmigaOS4, MorphOS, AROS as well as updating it for the original AmigaOS3 platform.

kody dostępne na stronie:
http://sourceforge.net/projects/dopus5allamigas/


Jest już poprawiona wersja binarki i biblioteki przygotowana przez kas1e, działająca [wersja 68k] pod OS4.
http://kas1e.mikendezign.com/misc/dopus ... d_bins.zip

tu pełne archiwum magellana:
http://kas1e.mikendezign.com/misc/dopus ... os4mod.lha

a tu ładniejsze toolbary:
http://kas1e.mikendezign.com/misc/dopus ... verted.lha
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 mar 2013, 13:52 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Obrazek

Przepisane zostały źródła biblioteki dopus5.library (w SASC), dają się kompilować przy użyciu GCC (ciągle jeszcze wersja 68k , lwią część roboty wykonał Xenic)

Są pierwsze przymiarki do portu tej biblioteki pod Aos4 , jak twierdzi kas1e:
Cytuj:
ps. btw, with just a small changes i able to build all the library objects for os4 (of course i comment out our getreg/setreg and newicon parts). Pluse few little changes in prototypes, and all objects done. So once we will fix up and cleanup library, porting to ng will be pretty easy.


Co dalej?
Cytuj:
Next goal its to rewrite main binary to 68k gcc, then modules to the same 68k gcc, and once whole dopus5 will works fine and be tested heavy as 68k-gcc one, then we will port it to native (os3 as it now + os4/mos/aros), what will be not so hard as we already will be on gcc.
In other words important and heavy part done.
http://www.amigans.net/modules/xforum/v ... mpost77957


Zła wiadomość jest taka, że Xenic wycofał się z projektu :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 6 kwi 2013, 14:03 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
"bring out the gimp" :) :) :)

kas1e zamieścił kolejny grab z uruchomionym programem na natywnej dopus5.library:

Obrazek
http://kas1e.mikendezign.com/misc/dopus5/dopus5_native_os4_lib.jpg

Portowanie biblioteki i wyłapywanie błędów sprawnie postępuje.
W prace aktywniej włączył się itix (MorphOs), dobra też wiadomość że xenic jednak wrócił ;)

Przypomnę jeszcze, że dostosowanie uwolnionego kodu (sasc) do kompilatora GCC jest ważnym etapem,
ale celem tego projektu jest w pełni natywny port (PPC) DOpusa dla Amigaos4 / Morphos / Arosa i zgodna wersja (68k) dla Amigaos3,
oraz w przyszłości usprawnienie/poprawienie/dodanie nowych możliwości m.in: kopiowanie dużych plików, poprawna obsługa ikon i długich nazw plików.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 sie 2013, 15:13 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
podsumowanie obecnego stanu prac:

Cytuj:
kas1e
The status is : everything in native now for everything. BSZili currently works on i386-aros version, and have good progress (through, he not commit all the stuff to repo, he want before make all works , then small commit by commit). He also fix our bugs as well : he make ftp.module works on native, get rid of all alignments, make normal macroses for those 68k-hook-strucures which in use in themes.module and ftp.module and so on. I.e. help a lot with non-related to aros problems.

I also ported all the modules to the GCC, and now there is everything clean in repo : no old modules directories, no crap, just one single Modules directory and in it all the whole modules. In last 2-3 months i assume we fix all the problems with modules (well, almost, i will told about last ones at bottom of post).

Xenic fix bunch of errors step by step in the code as well, so its now all should be more or less robust. Also he make all makefiles works pretty fine. For example there is now "root" makefile, you can just type "make mos modules" and it will compile all modules for you. Or "make mos library" , or "make mos program". Or just "make mos clean" to clean everything. + in all the directories of course our old usual makefiles still there (bszili also clean up them a bit few days ago).

SBA joined to project, but he not "in" a bit, because when i start to explain him what problems we have, problem already fixed (because reply from to can take more than one day, while we with BsZili works on all of this every hour). So let's say i write him "already fixed" after that, and he feels that it was strange why i ask for help, if it already done and works :) I.e. different timing :) Also he need to make all the builds localy and do tests of course, but when i offer ready to use builds of dopus5 to tests, he not answer :) So he keep a eye on for sure, and fix some small moments already. But i assume he not have so much time as i with BsZili now for project, so he may or may not helps us. While its anyway good to have him interested in :)

Another good news is that we with BSZili found an author of xadopus.module (one of the necessary 68k 3d party modules back in the past, i assume none of the others was so popular or interesting). And with his help and one of my russian friend Amis we have no in repo (in Modules) sources of xadopus.module (that one i didn't port to GCC because i only get them yesterday, so that TODO).

http://sourceforge.net/p/dopus5allamiga ... 78d4/#47f3


natywna [PPC] wersja ftp.module w akcji:

Obrazek
http://kas1e.mikendezign.com/misc/dopus5/modules/ftp_native_os4_works.jpg


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 18 wrz 2013, 13:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Pierwsza natywna wersja do pobrania: http://kas1e.mikendezign.com/misc/dopus ... g_beta.lha


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 16:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Fani programu powinni się ucieszyć że oto od lat nastu mamy amigową wersję z wyższym numerkiem, konkretnie 5.90. Archiwa dla AmigaOS 4 i AmigaOS 3 (oraz AROSa) do pobrania z tej strony.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 16:20 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Podejrzewam, że nie ma jeszcze skalowania ikon w trybie zastępującym WB?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 16:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Szczerze powiedziawszy nie wiem, bo program uruchomiłem tylko na chwilę by zobaczyć czy działa, oraz by zrobić graba ilustrującego newsa na forum. Wiem że dla wielu użytkowników to najważniejszy program amigowy (stąd o nim informuję), jednak ja jakoś za Opusem, czy dalej Magellanem nigdy nie przepadałem. Zwykłego nie używałem na poważnie w zasadzie nigdy, Magellana, krótko pod koniec lat 90-tych, kiedy to po zakupie BVision, Filemaster zaczął sprawiać pewne problemy. Oczywiście Magellana używałem w trybie dwupanelowca, a nie zamiennika WB.

Cóż wychowałem się na Filemasterze 2.2, potem gdy wielu przerzuciło się na Opusa, ja zostałem na Filemasterze 3.0 Dalej było Class Action (nie mylić z ClassActem), dodawane do AmigaOS 3.9, które było bardzo podobne do FM, no i teraz od ładnych kilku lat jest AmiDisk, podobny do Class Action. Chociaz już w czasach klasyka byłem w mniejszości wobec userów Opusa i teraz też jestem chyba w mniejszości, wobec userów Filera i mogę nawet uznać że skoro jestem w mniejszości, to pewnie oznacza to że tamte rozwiązania są lepsze, ponad dwudziestoletnich przyzwyczajeń do stylu wyznaczonego przez Filemastera, już raczej nie zmnienię.

Tak więc czy są skalowane ikony i co nowego, wnosi wersja 5.90, niech sprawdzają fani Opusa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 17:30 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Ja w dawnych czasach do Magellana również nie mogłem się przekonać. Rządził dwupanelowy Opus. Kilka miesięcy temu skuszony screenami i hurra komentarzami spróbowałem wersji beta i zastępstwa dla WB. Wobec faktu prawie kompletnego zastoju w rozwoju WB muszę przyznać, że zapowiadało się to ciekawie. Niestety mój zmysł estetyczny nie wytrzymał niespójności w wyglądzie. Nieskalowalne ikony, gadżety rodem z AOS3.x. Do tego ikony z pakietu AISS średnio nadają się do "uskórkowienia" Magellana. Zapytałem czy planują coś zmienić i otrzymałem odpowiedź, że i owszem, ale w późniejszym terminie...

Takie coś byłoby ideałem...

http://www.amiboing.de/zeugs/WorkbenchWindows.png

Oczywiście opcjonalnie dla hardcorowych zwolenników starego WB.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 18:42 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Ja również przyzwyczaiłem się do dwu paneli.
Jak dla mnie nadal stary opus jest najlepszy.
Przydałoby mi się w nim wiele okienek na jednym panelu i przełączanie między nimi, jak jest w TotalCommanderze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 19:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
swinkamor12 napisał(a):
Ja również przyzwyczaiłem się do dwu paneli.
Jak dla mnie nadal stary opus jest najlepszy.
Przydałoby mi się w nim wiele okienek na jednym panelu i przełączanie między nimi, jak jest w TotalCommanderze.


Czyli jak rozumiem, praca na zakładkach. Tak było właśnie w Class Action no i tak jest w AmiDisku, to takie "filemastery na zakładkach". W AmiDisku, pod każdą zakładkę mam podpięty osobny napęd, dzięki czemu mogę np. kopiować z napędu USB:0 do DH1:, a w tym samym czasie z CD0: do RAM: Praca na dwóch panelach, z jednoczesnym wielozadaniowym łatwym dostepem do wszystkich napędów to jest to czego mi potrzeba. Opus, przynajmniej ten klasyczny, chyba tego nigdy nie miał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2014, 20:17 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Dziękuję serdecznie.
Tego mi właśnie było trzeba.
Takie kopiowanie między zakładkami bardzo ułatwia życie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO