Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 09:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 5 wrz 2013, 21:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W stosownym wątku na amigans.net pojawił się link do fixa numer osiem.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 wrz 2013, 19:12 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jezeli pojawia sie jakies wersje do testow zaloze nowy watek. Na razie tylko raport ze stanu prac nad Qt5...

http://www.amigans.net/modules/xforum/v ... 4&forum=38

Co nowego wniesie? Przede wszystkim HTML5, moze zaowocuje to jakas "normalna" przegladarka :think:

...i jak ktos ma ochote na testy poprawionej Qt4.7...

http://sourceforge.net/projects/qtamiga ... iles/beta/

Alfkil prosi o sprobowanie opcji "update", czy w ogole to dziala....

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 wrz 2013, 11:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Trochę nowych rzeczy na Depocie. Nowa wersja QTWeb - oby bardziej stabilna. SMTube - bardzo fajny program do YouTube, lepszy od ClibGraba, którego opisywałem w artku, ogólnie to najlepszy jeśli chodzi o ten temat na Amidze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 wrz 2013, 12:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Pół godziny buszowania po sieci, w tym po stronach nie tylko amigowych, ale i takich które wcześniej wywalały QTWeb no i wszystko ok. Pół godziny bez zwiechy to oczywiście żaden powód do chwały, ale na pierwszej wersji QTWeb takiego wyniku nigdy nie osiągnąłem. Widać że jednak nad stabilnością popracowano. Mamy więc obok dwóch wersji OWB i TimBerwolfa, "czwartego do Brydża", a że QTWeb potrafi pisać po polsku (czego dowodem ten komentarz), to jest to dosyć mocny gracz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 wrz 2013, 18:37 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Ciekawy jestem, czy mimo łatwości przerzucania programów QT, włodarze stojący za AOS4.x nadal będą chcieli
rozwijać Timberwolfa, jak by nie było to też jakaś forma portowania Firefoxa. No chyba że chodzi o prestiż
posiadania nowoczesnej i własnej przeglądarki. Czy pojawiają się jakieś głosy na ten temat wśród zainteresowanych?

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 wrz 2013, 08:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Radek Cz napisał(a):
Ciekawy jestem, czy mimo łatwości przerzucania programów QT, włodarze stojący za AOS4.x nadal będą chcieli
rozwijać Timberwolfa, jak by nie było to też jakaś forma portowania Firefoxa. No chyba że chodzi o prestiż
posiadania nowoczesnej i własnej przeglądarki. Czy pojawiają się jakieś głosy na ten temat wśród zainteresowanych?


Niedawno wypowiadał się Hans-Joerg Frieden na amigans.net. Był to głos schorowanego i nieco zmęczonego krytyką niebieskich i innych ciskających błotem "amigowców" człowieka (od roku nie zaglądał na amigowe fora). Niemniej potwierdził że wszystkie projekty takie jak TimberWolf, 3D dla Radeonów itp. cały czas są na tapecie. Przy czym z tego co dał do zrozumienia, akurat w przypadku TimberWolfa te prace są najmniej zaawansowane. Obok tych projektów i prac nad systemem, pracuje też chyba nad jakąś pecetową grą, co dodatkowo zabiera mu czas. Ostatnio na dodatek pojawiła się informacja że trafił do szpitala.

To wszystko wskazuje na to że raczej na nowego TimberWolfa jeszcze w tym roku nie mamy co liczyć. Chociaż z drugiej strony TimberWolf to była bardziej działka Thomasa, więc może jakiś cień nadziei jest, Osobiście wierzę że w dłuższej perspektywie projekt nie zostanie skasowany, nawet jeśli QTWeb zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji, a na Amigę zawita QT5. Webkit jest fajny, ale nie w każdym przypadku idealny, dobrze mieć przynajmniej dwa różne, uzupełniające się silniki WWW, co jest standardem na każdej ważniejszej platformie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 lut 2014, 19:06 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie mogę dojsc do ładu z QT. Programy nie znajdują mi plików wymaganych biblkiotek .so. Jaka może być prawdopodobna przyczyna?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 8 lut 2014, 20:13 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
adam napisał(a):
Nie mogę dojsc do ładu z QT. Programy nie znajdują mi plików wymaganych biblkiotek .so. Jaka może być prawdopodobna przyczyna?

Autor poprawi skrypt w następnej wersji ... QT5 :)
Dopisz w User-Startup:

;BEGIN Qt-4.7
assign Qt: "System:Qt-4.7"
path Qt:bin ADD
cd sobjs:
assign sobjs: Qt:lib ADD
;END Qt-4.7

qt-quickfix8:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/5482530/QT/qt-quickfix8.lha


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 lut 2014, 10:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Nie mogę dojsc do ładu z QT. Programy nie znajdują mi plików wymaganych biblkiotek .so. Jaka może być prawdopodobna przyczyna?


Przypuszczam że przyczyną może być fakt iż kopiujesz te biblioteki do system:SObjs. W przypatku QT wymagane biblioteki .so, kopiujemy do QT:lib


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 lut 2014, 13:22 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
adam napisał(a):
Nie mogę dojsc do ładu z QT. Programy nie znajdują mi plików wymaganych biblkiotek .so. Jaka może być prawdopodobna przyczyna?


Przypuszczam że przyczyną może być fakt iż kopiujesz te biblioteki do system:SObjs. W przypatku QT wymagane biblioteki .so, kopiujemy do QT:lib


Miałem ten sam problem, i powyższe rozwiązanie znalazłem w zagranicznym wątku o instalacji QT-4.7.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 lut 2014, 18:20 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
QT nie instalowałem na systemowym, i nic nie zmieniałem oprócz Prefs. Quick fix 8 to 4 pliczki które tylko podmieniłem zastępując stare wersje.
Wskazówka amig_os czyli dopisanie linijki wystarczyło. W sumie chodziło mi o SMTube bo zachwalaliście i chciałem sprawdzić. Działa to fajnie, brakuje mi tylko przewijania filmików.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 lut 2014, 09:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Program fajny i pomocny aczkolwiek ta ostatnia wersja lubi płatać niemiłe niespodzianki. Konkretnie gdy w wyszukiwarkę wpiszę się frazę dla której nie ma wyników na YT, program często potrafi się zamrozić i nie reagować na cokolwiek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO