Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 21:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: FxPaint IOBench
PostNapisane: czwartek, 19 sty 2012, 15:50 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
W programie FxPaint jest plugin jak w temacie. Możecie mi podac swoje wyniki? Zaznaczam że zależy mi na wynikach dla 68k (z wyłączonym wsparciem programu dla WOS).


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 19 sty 2012, 16:01 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Chętnie bym sprawdził, ale to jest dla OS4 też czy tylko dla "klasyków" z 68k? I skąd ten program wziąć?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 19 sty 2012, 16:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):
Chętnie bym sprawdził, ale to jest dla OS4 też czy tylko dla "klasyków" z 68k? I skąd ten program wziąć?


To był program komercyjny i widzę że efunzine go jeszcze sprzedaje. Nawiasem mówiąc trochę drogo gdyż swego czasu można było w promocji kupić wersję ISO za 40zł (sam tak kupiłem). Wiem że IOSpirit uciekło kilka lat temu z Amigi na jabłuszka i wydawało mi się że program został uwolniony. No ale może się myliłem. Na Aminecie masz demo ale jedynki i nie wiem czy zawiera ten plugin.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 19 sty 2012, 16:36 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Spróbuję skontaktować się z p. Marcinem i dowiedzieć czy jest w sprzedaży, choć znając życie to już nie kosztuje 119 PLN, ale więcej...
Znalazłem na necie wersję 2.0 i już myślałem, że to to właśnie, bo trial do ściągnięcia i pisze, że OS - Amiga. Dopiero jak doczytałem, że Universal Binary to już kapnąłem się, że dla Maka....

PS. Hym, teraz czytam i dalej nie wiem o co chodzi, wymagania podane są dla Amigi. Więc skąd to UB? Pobrać też się nie da, przynajmniej u mnie.

http://mac.softpedia.com/get/Graphics/fxPAINT.shtml


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 sty 2012, 15:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Uzyskałem odpowiedź z Efunzine - programu już dawno nie ma w sprzedaży, została tylko strona z informacją. Szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 sty 2012, 20:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Emu napisał(a):
Chętnie bym sprawdził, ale to jest dla OS4 też czy tylko dla "klasyków" z 68k? I skąd ten program wziąć?


To był program komercyjny i widzę że efunzine go jeszcze sprzedaje. Nawiasem mówiąc trochę drogo gdyż swego czasu można było w promocji kupić wersję ISO za 40zł (sam tak kupiłem). Wiem że IOSpirit uciekło kilka lat temu z Amigi na jabłuszka i wydawało mi się że program został uwolniony. No ale może się myliłem. Na Aminecie masz demo ale jedynki i nie wiem czy zawiera ten plugin.


Demo wziąłem z jakiejś płytki ACS, działa. Ale benchmarku nie ma, możesz podać skąd to pobrać (czy to jest tylko w wersji kupnej?)?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 sty 2012, 21:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Emu napisał(a):

Demo wziąłem z jakiejś płytki ACS, działa. Ale benchmarku nie ma, możesz podać skąd to pobrać (czy to jest tylko w wersji kupnej?)?


No to pewnie jest tylko w kupnej. No ale nie szkodzi to nie była dla mnie jakaś bardzo istotna sprawa. Ogólnie to kombinuję co by można pokazać razem z X1000. Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie, być może uwzględnię. Tylko niech nie będą to jakieś "kłejki" skoro wiadomo że brak 3D, czy wideoodtwarzacze skoro brak overlaya.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 sty 2012, 21:31 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
Emu napisał(a):

Demo wziąłem z jakiejś płytki ACS, działa. Ale benchmarku nie ma, możesz podać skąd to pobrać (czy to jest tylko w wersji kupnej?)?


No to pewnie jest tylko w kupnej. No ale nie szkodzi to nie była dla mnie jakaś bardzo istotna sprawa. Ogólnie to kombinuję co by można pokazać razem z X1000. Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie, być może uwzględnię. Tylko niech nie będą to jakieś "kłejki" skoro wiadomo że brak 3D, czy wideoodtwarzacze skoro brak overlaya.


Może coś z tych scenowych rzeczy?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 10 lut 2012, 20:40 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:15
Posty: 31
Mufa napisał(a):
swego czasu można było w promocji kupić wersję ISO za 40zł (sam tak kupiłem).


Też tak kupiłem. Niestety na razie nie mam pojęcia gdzie posiałem płytę, którą potem wypaliłem. Jak znajdę, to dam znać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 lut 2012, 11:12 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:15
Posty: 31
Oto wynik z Sam460ex:

MEM: Byte fill 100: 0,14 sec
DRW: Ellipse 'Silent': 1,07 sec
DRW: Lines 'Silent': 0,36 sec
I/O: Loading picture: 0,07 sec
I/O: Saving picture: 0,28 sec
F/X: Zoom blur: 3,18 sec
F/X: Waves: 54,54 sec
F/X: Lightsource: 4,69 sec
F/X: Pixelise: 0,80 sec
MEM: Byte fill 100: 0,12 sec
DRW: Ellipse 'Silent': 1,07 sec
DRW: Lines 'Silent': 0,37 sec


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 lut 2012, 12:38 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Mufa napisał(a):
Ogólnie to kombinuję co by można pokazać razem z X1000. Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie, być może uwzględnię. Tylko niech nie będą to jakieś "kłejki" skoro wiadomo że brak 3D, czy wideoodtwarzacze skoro brak overlaya.

Nawiązałbym do haseł z pierwszej Amigi, czyli "creativity", "productivity", "multitasking" na ile to możliwe oczywiście.
Cel możesz osiągnąć na 2 sposoby:
- pokazać legendę amigi czyli multitasking podparty mocą sprzętu (mam nadzieję że nic się tam nie będzie przycinało)
- pokazać jakieś praktyczne zastosowania komputera

Przypomnij sobie pierwszy pokaz w Lincoln Center - oczywiście nie ta ranga, nie ta oprawa, nie ten czas. Ale co tam było pokazywane? Praca na żywo z programem graficznym, syntezator mowy, emulacja PC.
Z tego co pisał Radov będziecie kręcić filmy, więc pokazanie dla starych amigowców co to "prawdziwa Amiga" - wszystko to co jest po dziś (dragowalne screeny, ramdisk; ogólna prezentacja systemu - co się nie zmieniło a gdzie są nowości).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 lut 2012, 16:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
jarema napisał(a):
Oto wynik z Sam460ex:

MEM: Byte fill 100: 0,14 sec
DRW: Ellipse 'Silent': 1,07 sec
DRW: Lines 'Silent': 0,36 sec
I/O: Loading picture: 0,07 sec
I/O: Saving picture: 0,28 sec
F/X: Zoom blur: 3,18 sec
F/X: Waves: 54,54 sec
F/X: Lightsource: 4,69 sec
F/X: Pixelise: 0,80 sec
MEM: Byte fill 100: 0,12 sec
DRW: Ellipse 'Silent': 1,07 sec
DRW: Lines 'Silent': 0,37 sec


Dzięki za testy (na marginesie dwa razy powtórzyłeś trzy testy 3 linijki pierwsze i ostatnie). BTW! Weźmiesz swój sprzęt na imprezę?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 lut 2012, 16:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Nawiązałbym do haseł z pierwszej Amigi, czyli "creativity", "productivity", "multitasking" na ile to możliwe oczywiście.
Cel możesz osiągnąć na 2 sposoby:
- pokazać legendę amigi czyli multitasking podparty mocą sprzętu (mam nadzieję że nic się tam nie będzie przycinało)
- pokazać jakieś praktyczne zastosowania komputera

Przypomnij sobie pierwszy pokaz w Lincoln Center - oczywiście nie ta ranga, nie ta oprawa, nie ten czas. Ale co tam było pokazywane? Praca na żywo z programem graficznym, syntezator mowy, emulacja PC.
Z tego co pisał Radov będziecie kręcić filmy, więc pokazanie dla starych amigowców co to "prawdziwa Amiga" - wszystko to co jest po dziś (dragowalne screeny, ramdisk; ogólna prezentacja systemu - co się nie zmieniło a gdzie są nowości).


Scenariusz mam już od kilku dni ułożony w głowie.
Jesli chodzi o pracę na żywo z programem graficznym to i owszem znalazł się ten punkt w scenariuszu. Przy czym nie będzie to FXPaint (bo to nie jest jakiś wielki hit, poza tym nie za dobrze się na nim znam), a to co aktualnie najlepsze, czyli Gimp. Emulacja PC także znajdzie się w programie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 lut 2012, 06:32 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:15
Posty: 31
Mufa napisał(a):

Dzięki za testy (na marginesie dwa razy powtórzyłeś trzy testy 3 linijki pierwsze i ostatnie). BTW! Weźmiesz swój sprzęt na imprezę?


Powtórzyłem, bo lamer ze mnie.Zrobiłem test i zastanawiałem się, gdzie on jest. Dopiero po zamknięciu fxpainta, go znalazłem. W tym czasie trochę sobie poklikałem:).
Oczywiście w sobotę będę ze swoją Sam460ex.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO