Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 23 kwi 2024, 17:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 07:35 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
W niedzielę ukazała się kolejna (wiem, ileż można, ale...) wersja beta trackera muzycznego DigiBooster 3. Ustalono też wstępną datę wydania pełnej wersji 3.0 na styczeń 2014. Wersję programu dla AmigaOS 4 można pobrać stąd. Najważniejszymi nowościami są: echo i fazowana panorama w silniku odtwarzającym (pokazane wcześniej w DigiRollerze 1.2), edytor obwiedni oraz mikser (zapis modułu na dysk jako plik dźwiękowy). Edytor obwiedni jest "nieco" wygodniejszy od tego w DigiBoosterze Pro 2.x, pokazuje obie obwiednie jednocześnie, przez co łatwiej jest robić kombinowane efekty głośnością i panoramą. Mikser zapisuje do plików AIFF i WAVE z częstotliwością miksowania od 8 do 192 kHz, w 8, 16 lub 24 bitach (zauważę, że są to prawdziwe 24 bity wzięte po dodaniu do siebie ścieżek, nie dodane zera). Oprócz tego sporo nowych rozkazów ARexxa, drobne poprawki i tak dalej. Zachęcam do testowania. Osobiście wersję dla AmigaOS 4 przygotowuję na Pegasosie 2, ale nie ma szczególnych wymagań i powinna być używalna nawet na klasycznej Amidze z PPC.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 09:07 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Cenowo wiadomo już coś mniej więcej? :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 09:53 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
parallax napisał(a):
Cenowo wiadomo już coś mniej więcej? :)
Niestety nie mam żadnych informacji na ten temat. Nie wiem czy APC&TCP ma zamiar podać cenę do wiadomości przed premierą. Ale to już niedługo.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 11:30 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Jesli to jest ta sama wersja, ktora mi podeslales kilka dni temu, to moge tylko jeszcze raz, tym razem publicznie potwierdzic ze uruchamia sie na X1000 i zapewne pokaze to na RetroKompie. Niestety wbrew temu co deklarowalem nie znalazlem w ubieglym tygodniu czasu by sprobowac zrobic z tym programem cos wiecej niz tylko go uruchomic. Moze w kolejnych dniach sie uda, chociaz jak czlowiek nie jest muzykiem to go do takiego softu niestety nie ciagnie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 13:35 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
parallax napisał(a):
Cenowo wiadomo już coś mniej więcej? :)

Czyli aktualna cena 35 euro na stronie nie dotyczy 3.x tylko wersji poprzednich?

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 20:41 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
Mufa napisał(a):
Jesli to jest ta sama wersja, ktora mi podeslales kilka dni temu, to moge tylko jeszcze raz, tym razem publicznie potwierdzic ze uruchamia sie na X1000 i zapewne pokaze to na RetroKompie.
Wersja jest nowsza, cały czas pracuję nad programem. Niemniej beta 26 ma już kilka zgłoszonych, a nawet poprawionych błędów, więc na RetroKompa przywiozę jeszcze nowszą, a zapewne w połowie listopada ukaże się jeszcze jedna beta. Co prawda kompilacje dla AmigaOS 4 mogę testować jedynie na Pegasosie 2, ale raczej nie wprowadzam zmian, które mogłyby spowodować nieuruchamianie się na X1000.
Mufa napisał(a):
Moze w kolejnych dniach sie uda, chociaz jak czlowiek nie jest muzykiem to go do takiego softu niestety nie ciagnie.
To całkowicie zrozumiałe. DigiBoosterowi warto się jednak przyjrzeć również pod kątem zastosowań nietypowych, typu montaż dźwięku, czy jego obróbka. Nietrudno np. poskładać kilkanaście czy kilkadziesiąt nawet dźwięków z różnymi zależnościami czasowymi i zapisać to jako plik AIFF, coś przyciąć czy wstawić, skorygować czas trwania. Wersja demo nie ma żadnych ograniczeń w zakresie ładowania i zapisywania sampli, czy też zgrywania miksu na dysk. Fakt, że na razie edytor audio nie wstrząsa możliwościami, ale to dlatego, że przygotowuję dla niego system wtyczek (z publicznie udokumentowanym API). Obecność portu ARexxa, do którego wciąż dodaję nowe rozkazy, daje też możliwości automatyzacji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 8 paź 2013, 20:43 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
Radek Cz napisał(a):
Czyli aktualna cena 35 euro na stronie nie dotyczy 3.x tylko wersji poprzednich?
Tak jest. DigiBooster Pro 2.21 kosztował do niedawna 49 euro, ale ostatnio jest promocja. Myślę, że cenę wersji 3 poznamy w momencie premiery, której termin (styczeń 2014) jest raczej pewny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 21 paź 2013, 19:46 
Online
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
G. Kraszewski napisał(a):
[To całkowicie zrozumiałe. DigiBoosterowi warto się jednak przyjrzeć również pod kątem zastosowań nietypowych, typu montaż dźwięku, czy jego obróbka. Nietrudno np. poskładać kilkanaście czy kilkadziesiąt nawet dźwięków z różnymi zależnościami czasowymi i zapisać to jako plik AIFF, coś przyciąć czy wstawić, skorygować czas trwania. Wersja demo nie ma żadnych ograniczeń w zakresie ładowania i zapisywania sampli, czy też zgrywania miksu na dysk.


Dzisiaj znalazłem wreszcie czas aby się pobawić i robiłem to pod kątem właśnie obróbki sampli z którą mam jako takie doświadczenia. Jednakowoż dla mnie na tę chwilę to mało intuicyjny program. Być może zmienię zdanie po spotkaniu z jednym starym wyjadaczem o trackerów, którego mam zamiar niebawem gościć, tudzież po Twoim pokazie w Gdańsku. Na dziś do wycinania, konwersji czy podgłaśniania wolę prostsze narzędzia typu AmiSoundED, gdzie od razu można się zorientować gdzie co jest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO