Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 23 maja 2019, 10:46

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Regulamin działu


Administracja AmigaOne Zone umożliwia swoim użytkownikom uczestnictwo w Forum Dyskusyjnym a także umieszczania komentarzy pod artykułami na blogu.

Mozliwość komentowania na Forum Dyskusyjnym mają wszyscy użytkownicy, którzy utworzyli konto użytkownika na forum. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto.

Uczestnicy Forum Dyskusyjnego publikują swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność i są one prywatną opinią komentującego.

Przed założeniem nowego wątku prosimy sprawdzić czy podobna dyskusja już się na Forum Dyskusyjnym nie toczyła.

Każdy użytkownik Forum powinien starać się traktować innych uczestników z sacunkiem i kulturą.

Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Dyskusyjnego treści (dotyczy to także wizerunków (tzw. awatarów), obrazków oraz podpisów (tzw. sygnatur)):

- sprzecznych z prawem,
- wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej,
- obscenicznych i propagujących przemoc,
- podważających aktualnie istniejacy prawny i własnościowy stan faktyczny dotyczący komputerów Amiga (kwestionowanie tych praw w stosunku do komputerów AmigaOne czy AmigaOS 4),
- naruszających zasady netykiety,
- szkalujących inne osoby,
- pornograficznych,
- uprawiania tzw. "trollowania" tzn. pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych użytkowników bądź wszczynania awantur,
- wulgarnych,
- propagujących piractwo komputerowe,
- nawołujących do łamania zasad regulaminu.

Niedopuszczalne jest również:

- podszywanie się pod innych użytkowników, a w szczególności administrację i moderatorów forum,
- cytowanie treści zawartych na AmigaOne Zone, poza Forum Dyskusyjnym bądź blogiem AmigaOne Zone
- kontynuowanie dyskusji w wątku, z którego komentarze zostały przeniesione w celach porządkowych.

Zakładanie kilku różnych kont użytkownika i korzystanie z nich aktywnie na Forum Dyskusyjnym skutkuje dożywotnim zablokowaniem wszystkich kont połączonych z danym użytkownikiem i przedłużeniem blokady konta pierwotnego.

Każda osoba korzystająca z Forum Dyskusyjnego jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.

Porządku na forum pilnują moderatorzy i administracja portalu. Decyzje ustanowione przez moderatorów są ostateczne i nie podlegają dyskusjom na forum publicznym. Administracja Forum Dyskusyjnego zastrzega sobie prawo do:
- blokowania kont użytkowników,
- zamykania/usuwania wątków,
- łączenia wątków przez przenoszenie postów oraz innych działań moderatorskich
bez podawania wyraźnej przyczyny takiego działania.

Redakcja AmigaOne Zone zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w innych punktach niniejszego Regulaminu, a także treści, które nie mają merytorycznego związku z komentowaną treścią.

Wysłanie pierwszego komentarza jest równoznaczne z przyjęciem zapisów regulaminu do wiadomości i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Redakcja AmigaOne Zone zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie. Niniejszy regulamin ma zastosowanie dla wszystkich działów na Forum Dyskusyjnym.Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 13 lip 2017, 22:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 16:14
Posty: 3452
Zapraszam to przeczytania publicystycznego tekstu, będącego moją zabawą w przewidywanie przyszłości, a jednocześnie przeciwwagą dla mrocznych wizji Grxa, przedstawionych w ostatniej audycji z cyklu Amiwigilia.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 13 lip 2017, 23:56 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:28
Posty: 1098
Na bazie przełamywania trudności w przeszłości próbujesz zbudować optymizm. Tymczasem dzieją się pewne rzeczy takie jak: nowa fala retro. Amiga stanie się jeszcze bardziej marginalna.
Zainteresowanie ludzi Amigą za 5 lat będzie mniejsze niż teraz, i stale będzie maleć. Wystarczy zobaczyć czym jest "retro" w gazecie Retro. Amiga to retro naszego pokolenia, pokolenia następują po sobie co 20 lat, i "ciężar" retro przesunie się na nowsze komputery.

Druga rzecz: zauważ że o ile AmigaOne XE mogła konkurować w chwili premiery z pecetami (od biedy) to ten dystans się zwiększa, to gonienie drezyną Pendolino który nabiera prędkości (drezyna "nieco" wolniej). Obecne topowe maszyny mają wydajność najwyższych modeli P IV, a to jest informatyczne średniowiecze. Nawet przy zapewnieniu zasobów finansowych i ludzkich braknie wydajności.
Skutek będzie taki że Amiga NG stanie się "drugą Amiga retro". Dopiero wtedy zdobędzie popularność wśród obecnych klasykowców, którzy dostrzegą że mogą robić na niej to samo co lubią tylko szybciej i wygodniej. Bo na razie jest "presja" polegająca na tym, że NG "musi" równać do PC. Są pewne "minimalne oczekiwania" (Office, przeglądarka na czasie). W przyszłości - gdy te oczekiwania już będą mniejsze, bo pogodzimy się z losem i historią - zacznie się renesans NG. Skończą się odniesienia do PC. I to będą ciekawe czasy.
Wieszczę też pojawienie się nowego systemu NG na bazie AROS-a i MorphOS-a na x86.

Poza tym wieszczę powrót komputerów osobistych jako koncepcji, i nieco mniejsze znaczenie internetu. Powstaną nowe technologie, być może prawdziwie wirtualne sieci prywatne w których będziemy spotykać się jak w "living roomach", i to będzie prawdziwa sieć i prawdziwa prywatność w ówczesnym cenzurowanych i kontrolowanym internecie.

Ja osobiście jestem nastawiony pesymistycznie, oceniam że Trevor wypali się za kilka lat, i może to być mniej niż 5. Będziemy potrzebowali nowego lidera, który wskaże kierunek rozwoju. Może być ciężko.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 lip 2017, 13:08 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 20:41
Posty: 475
Tak jak Amiga NG nigdy nie bedzie retro (bo nie jest nostalgicznym klasykiem), tak tez nigdy nie bedzie powrotu komputerow osobistych. To juz bylo i swiat idzie do przodu. Internet bedzie mial tylko wieksze znaczenie, juz teraz tak jest. Game over. :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 lip 2017, 13:25 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:11
Posty: 759
Aż w końcu wszystko szlag trafi tą całą elektronikę, ten "postęp", czego sobie i wam życzę :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 14 lip 2017, 16:21 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 23:31
Posty: 618
radzik napisał(a):
Tak jak Amiga NG nigdy nie bedzie retro (bo nie jest nostalgicznym klasykiem), tak tez nigdy nie bedzie powrotu komputerow osobistych. To juz bylo i swiat idzie do przodu. Internet bedzie mial tylko wieksze znaczenie, juz teraz tak jest. Game over. :twisted:


Ty radzik lubisz mieć wszystko w chmurze, rozumiem, tak ci wygodniej. Ja na przykład, bardzo nie lubię i gdy mam do wyboru After Effects i Motion to nawet się nie zastanawiam, bo za czterdzieści funciaków mam Soft, równie dobry albo i lepszy, na dysku i nie muszę płacić haraczu co miesiąc. Dodatkowo skrajnie mnie wpienia gdy ktoś mi w mawia że tak nie jest.

Nie możesz oceniać wszystkich przez pryzmat swoich tylko preferencji. A już z pewnością nie możesz wiedzieć jak się rozwinie świat komputerów, bo to wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego czy korporacje będą zarabiać. Jeżeli okaże się nagle że tak pchane przez korpa rozwiązania chmurowe przestaną przynosić dochody na spodziewanym poziomie, to zginą tak samo szybko jak Commodore w 94 roku. Tylko i wyłącznie "ciemna masa" decyduje swoim portfelem co będzie istnieć a co nie i nie ma najmniejszego znaczenia czy rozwiązanie jest dobre czy nie. Do tego dochodzą różne pomysły pojedynczych ludzi, którzy tworzą coś, co potem okazuje się być niezwykle popularne, tak było z Naszą Klasą, do póki jej nie sprzedali - rozwiązanie dużo lepsze od fejsa i dlatego zostało zniszczone.

Cytuj:
Zainteresowanie ludzi Amigą za 5 lat będzie mniejsze niż teraz, i stale będzie maleć. Wystarczy zobaczyć czym jest "retro" w gazecie Retro. Amiga to retro naszego pokolenia, pokolenia następują po sobie co 20 lat, i "ciężar" retro przesunie się na nowsze komputery.
W przypadku komputerów, szczególnie w przypadku Amigi nie byłbym tego taki pewien.

Cytuj:
Powstaną nowe technologie, być może prawdziwie wirtualne sieci prywatne w których będziemy spotykać się jak w "living roomach", i to będzie prawdziwa sieć i prawdziwa prywatność w ówczesnym cenzurowanych i kontrolowanym internecie.
To jest bardzo ciekawe ale obawiam się że będzie niszczone przez korpa z całą bezwzględnością, bo nie będą mogły na tym zarabiać. Sam z resztą zastanawiałem się, dlaczego nie stworzyć czegoś prostego i zupełnie niezwiązanego z dzisiejszymi standardami, tak żeby moc naszym Amig była wystarczająca i nie wymagała ciągłych ulepszeń sprzętu i softu? Przecież potrzeba komunikacji głosowej czy tekstowej nie wymaga ciągłych zmian, rozdzielczość filmów i zdjęć osiągnęła już taki poziom, że i tak ludzkie oko ledwie może zauważyć różnicę. Próbuje nam się tylko wmówić, że potrzebujemy wyświetlaczy 24K dźwięku dolby wirtual ze stu kanałami. Ale żeby to dostrzec trzeba stanąć obok dzisiejszego młyna i zacząć myśleć, a nie wciąż pędzić za hordami głupców bo tak jest łatwiej.

Poza tym każda próba przewidywania przyszłości wydaje mi się daremna, bo równie dobrze za pięć lat może przypierniczyć planetoida w Ziemię i nie będzie już nikogo kto by mógł o tym napisać.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 15 lip 2017, 08:35 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:21
Posty: 849
68k jak było wolne tak jest wolne, za kolejne dwadzieścia lat nadal będzie wolne.
FPGA nie będą szybsze bo nie ma takiej potrzeby, a milionów na ASIC wyznawcy 68k nie zdobędą.
Amiga OS X na x86 też się raczej nie będzie. Nikt nad tym nie pracuje.
Za kolejne dwadzieścia lat jak dożyjemy, nadal będziemy używać czegoś co jest szybsze niż fizyczne 68k, a bardziej kompatybilne niż AROS, czyli właśnie Amig NG.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO