Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 14:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 13 wrz 2015, 13:43 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
https://www.facebook.com/meta.morphos.org/posts/863745853702885

--- Copy & Paste ---

Michael St Neitzel:

New Games for Amiga OS 4, MorphOS and Amiga Classic on the way.
Currently 3 games under heavily development:

Rampage (Shooter like Operation Wolf)
Amiga Racer (See Screenshot, similar to Lotus Turbo Challenge)
and an RPG game in it's early stage.

Attached the Racer Screenshot running under MorphOS to see if it works there too.
Stay tuned :)
Only Amiga makes it possible :)

--- End ---

Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 13 wrz 2015, 16:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Uwzględniając to, jak i inne zapowiedzi typu Gorky 17 czy Tower 57 zapowiada się ciekawa zima dla graczy. Ja nie ukrywam że ostatnio choć zakupiłem z konieczności PS4 (PS3 nieodwracalnie padła po burzy) to w zasadzie nie znalazłem dotąd nic co by mnie mogło przyciągnąć do pada na dłużej niż pół godziny w tygodniu (lub jeszcze mniej). Tymczasem na Amidze regularnie, niemal codziennie zapodaję sesję w Jedi Outcast, a potem jeszcze dla odprężenia zaliczam 3 - 4 levele w Bubble Shooter DX. To tylko przekonuje że nie zawsze super wypasiona grafika i grube pieniądze stojące za danym tytułem stanowią o atrakcyjności gry i coś mi się mocno zdaje że zapowiadane nowości amigowe dostarczą mi sporo więcej rozrywki od teoretycznych hiciorów na super-konsole, które są chyba robione z myślą o ludziach nie z mojego rocznika ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 paź 2015, 20:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Strona firmy stojącej za zapowiadanymi grami. Ponoć na imprezie w niemczech były widziane pudełka DVD z grą i ponoć na zamkniętej grupie na Facebooku dostępna jest wczesna wersja dla AmigaOS 4. Jednak na amiganews.de nie wykluczają że te wszystkie zapowiedzi to jedna wielka ściema.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 paź 2015, 22:02 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
http://amigatec.com/drupal/?q=node/51

Obrazek


Download AmigaRacer:
http://www.amigatec.com/Download/AmigaRacer.lha


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 19 paź 2015, 07:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Taki Lotus w bardziej nowoczesnej oprawie ;) Menu gry to wręcz żywcem skopiowane z Lotusa 2. Powiem szczerze że nawet w przygrywającym module muzycznym daje się wyczuć lekkie nutki podobieństwa do jednego z utworów z Lotusa 3. Mechanika gry też bardzo podobna, choć chyba minimalnie gorsza niż w pierwowzorze. Jednak dosyć przyzwoita, samochodem nie rzuca, nie kręci koziołków, poziom trudności chyba porównywalny z Lotusem (chociaż grałem tylko chwilkę).

Mimo wszystko trochę dziwnie patrzy się na grę wyścigową 2D z widokiem z przodu w 2015 roku. No i wymagania też nie są małe, minimum proc 800MHz a zalecane 1GHz to trochę przesada. Co by nie mówić skoro Lotusa dała radę uciągnąć Amiga 500, to taka SAM440EP, powinna uciągnąć jego nowszą wersję tym bardziej, nawet jeśli ma lepszą grafikę i pracuje w wyższej rozdzielczości. Niemniej z perspektywy użytkownika X1000 wygląda to całkiem OK. Nie wykluczam że skrobnę jakąś reckę, chociaż nagle dosyć dużo rzeczy do opisywania zrobiło się tej jesieni, więc zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 lis 2015, 10:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Na Depocie pojawiła się nowa wersja. Zmiany to możliwość poruszania się klawiszami kursora po menu. Trochę nowych pozycji w menu, niestety na razie nieaktywnych. Zgodne z tradycją lotusową radio przed startem. Póki co do wyboru jedynie dwa utwory.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 lis 2015, 12:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 917
Niech poprawi model jazdy, bo obecnie nie zachęca zbytnio do grania :roll:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 2 lis 2015, 20:16 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2015, 21:39
Posty: 15
Lokalizacja: Chełm
parallax napisał(a):
Niech poprawi model jazdy, bo obecnie nie zachęca zbytnio do grania :roll:

I to nawet bardzo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 8 lis 2015, 20:03 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): środa, 10 gru 2014, 15:22
Posty: 21
Mufa napisał(a):
Uwzględniając to, jak i inne zapowiedzi typu Gorky 17 czy Tower 57 zapowiada się ciekawa zima dla graczy. Ja nie ukrywam że ostatnio choć zakupiłem z konieczności PS4 (PS3 nieodwracalnie padła po burzy) to w zasadzie nie znalazłem dotąd nic co by mnie mogło przyciągnąć do pada na dłużej niż pół godziny w tygodniu (lub jeszcze mniej). Tymczasem na Amidze regularnie, niemal codziennie zapodaję sesję w Jedi Outcast, a potem jeszcze dla odprężenia zaliczam 3 - 4 levele w Bubble Shooter DX. To tylko przekonuje że nie zawsze super wypasiona grafika i grube pieniądze stojące za danym tytułem stanowią o atrakcyjności gry i coś mi się mocno zdaje że zapowiadane nowości amigowe dostarczą mi sporo więcej rozrywki od teoretycznych hiciorów na super-konsole, które są chyba robione z myślą o ludziach nie z mojego rocznika ;)

Jeśli lubisz gry klimatem przypominające te z wczesnych lat 90-tych to trzeba było kupić WiiU zamiast PS4;)
Nintendo bardzo odważnie stawia na nowe kontrolery w swoich konsolach, ale jeśli o swoje serie gier idzie to są bardzo konserwatywni. Taki np. New Super Mario Bros U czy Donkey Kong Tropical Freeze to tak naprawdę te same gry co analogiczne ze SNES, tyle że w nowej oprawie i innym sterowaniu (moim zdaniem lepszym, zwłaszcza jeśli idzie o Wiimote i Donkey Kong Country Returns, gra się w to niesamowicie przyjemnie na Wiilocie)
Wii U jest w 100% kompatybilne z grami z Wii (potrzebny jest tylko Wiimote i sensor bar, oba znajdują się w wersjach premium Wii U), więc jeśli ktoś nie miał żadnej z tych konsol, to może zyskać dostęp do bardzo pokaźnej listy tytułów do obgrania. Takie gry jak wspomniane New Super Mario Bros, 2 części Donkey Kong, Wario Land Shake It, gry z Kirby czy Yoshi myślę, że by Ci się spodobały, bo klimatem bardzo przypominają gry z wczesnych lat 90-tych, a do tego są bardzo dopracowane, co we współczesnych tytułach już się prawie nie spotyka (i może stąd proste a dopracowane gry z neo Amigi potrafią dać więcej frajdy, niż współczesne wielkie produkcje od EA czy Ubi, nastawione tylko na DLC i mikropłatności, a nie na sprawianie frajdy graczowi).

Co do PS4 to Sony zawsze miało bardzo dobre exlusive`y i to się nie zmieniło. Przy całym sentymencie do Amigi, ale nie powiesz mi, że Amiga Racer wciągnie bardziej niż Drive Club ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 9 lis 2015, 10:14 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Driver Club to jest gra którą uruchomiłem raz i nie wiem czy jej nie skasować. Jestem fanem Gran Turismo, to sa prawdziwe wyścigi i czekam na zapowiadane Gran Turismo Sport. A co do WiiU to mocno się nad tym zastnawiam. Nie będe ukrywał że konsola to w moim przypadku nie tylko rozrywka ale i kwestia formy. Dzięki PS3 i Movie Fitness w trzy miesiące, zrzuciłem na początku roku zbędne 10KG.

Teraz pogoda jest taka że biegać czy jeździć rowerem się nie che. Człowiek siedzi w fotelu i to co kiedyś zgubił szybko może do niego wrócić. Porządny fitness na konsolę mógłby temu zaradzić, a przy okazji pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze wydane na siłownię. Niestety PS4 (nie licząc jednej gry tanecznej) prawdziej gry fitness się nie dorobił. XBoxa nie lubię (jednak u amigowca jakiś podskórna niechęć do dzieł MS pozostaje), więc właśnie WiiU wydaje się najlepszym rozwiązaniem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 22 lis 2015, 17:05 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Chociaż na Depocie cisza, warto sprawdzać opcję live update z poziomu samej gry. Aktualnie diostępna wersja Amiga Racer to 1.9a. Doszło sporo nowych pojazdów, w tym Lotus, ale także i np. takie wózki jak Porshe czy Mini. Jest nowa świąteczna trasa. W opcjach pojawił się także kreator tras, niestety póki co nieaktywny. Ogólnie gra ostro idzie do przodu, choć do fizyki nadal można mieć sporo uwag.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 1 gru 2015, 11:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Jest już wersja 2.1. Trudno w 100% przedstawić zmieny, gdyż nie dodano żadego release notes. Pojawiła się co prawda dokumentacja w PDF, lecz na razie przedstawia jedną stronę - okładkę ;)

Z tego co udało mi się wyłapać, a wcześniej chyba nie było.

1. Krótkie intro na początku.

2. Opcja multiplayer (u mnie niedziała).

3. Zwiększona do ośmiu liczba tracków muzycznych w radiu.

4. Informacje o checkpoincie, czasie oraz zajmowanej pozycji. Gra nadal jednak jest zapętlona i nie można po prostu wygrać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 22 sty 2016, 10:01 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Od wersji 2.7 nareszcie skończyła się jazda w nieskończoność, teraz można dojechać do mety.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 sty 2016, 03:09 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
To może dodam że jest już wersja 2,7B. Gra rozwija się graficznie jest coraz lepiej. A i jest zdecydowanie szybsza miałem 22-24 fps a teraz mam 55-57 na swoim konfigu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 23 sty 2016, 10:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Jak na komputer, który posiadasz to dziwnie wolno Ci chodziło. Ja już dokładnie nie pamiętam jak działały pierwsze wersje ale na pewno było to spokojnie powyżej 50fps.

A gra faktycznie się rozwija i w sumie nawet wczoraj zacząłem się zastanawiać czy by nie skorzystać z przycisku donate. Ostatecznie jednak chyba poczekam aż będzie więcej tras do przejechania coś w rodzaju kampanii jak to było w Lotusie. Na fizykę jazdy taką jak w Lotusie to już raczej nie liczę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO