Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 10:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 1 lip 2013, 12:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Mam jeszcze kilka dni urlopu i postanowiłem sobie w coś pograć dla rozrywki. Jako że z nowych gier, ostatnie dwie które przeszedłem w całości to były obie części Trine, postanowiłem poszukać wśród staroci czegoś podobnego. W sumie dosyć podobny pod pewnymi względami wydał mi się Lost Vikings. Przy czym w wypadku Trine, jeśli jedna z postaci zginie, dosyć szybko można doprowadzić do jej odrodzenia. W wikingów trochę pograłem, ale gdy straciłem jednego z nich nie specjalnie widziałem możliwość przejścia dalej. Pytanie do starych wyjadaczy, czy w Lost Vikings bohaterowie się odradzają, czy też w wypadku śmierci jednego z nich nie ma sensu grać dalej i trzeba zaczynać poziom od nowa?


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 lip 2013, 14:44 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Odpowiedź masz już w pierwszym etapie, po dojściu jednym wikingiem do miejsca z napisem "Exit". Wszyscy wikingowie muszą dojść do końca etapu. Mam nadzieję, że czytasz instruktaż zawarty w grze (te guziczki ze znakiem zapytania). Jak stoisz z językiem angielskim? :mrgreen: Pierwszy guziczek się automatycznie aktywuje, a żeby uaktywnić następne musisz nacisnąć odpowiedni klawisz. Serdecznie pozdrawiam.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 lip 2013, 18:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wiem że wszyscy muszą dotrzeć do miejsca z napisem exit, doszedłem do drugiego czy trzeciego etapu. Nie pytałem o cel jaki trzeba osiągnąć bo o nim wiem. Pytałem o to czy bohater może się odrodzić (nie wiem jak stoisz z językiem polskim). Jeśli nie może się odrodzić, to gra która po śmierci jednego z nich, normalnie toczy się dalej zamiast zaczynać od nowa etap, jest dla mnie rozwiązaniem dosyć dziwnym, stąd moje pytanie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 1 lip 2013, 20:42 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
W czasie etapu bohater, jeśli zginął, nie może się odrodzić. Jeśli jest ranny może zażyć pożywienie by odzyskać energię. Po naciśnięciu ESC i wybraniu "give up" bohater odradza się w sposób właściwy wikingom - z niebios i trzeba grać od nowa już z trójką w komplecie.

Grać po utracie wikinga można dalej chociażby dlatego, że mógł on zginąć np. w środku etapu i koniecznie chcemy zobaczyć co jest dalej i zbadać poziom. Poddać się musimy, ale gra daje możliwość obejrzenia reszty poziomu. Dlatego myślę, że dobrze to rozwiązano.

Mam nadzieję, że teraz rozwiałem Twoje wątpliwości.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 lip 2013, 15:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Dzięki za pomoc. Faktycznie mam co do słuszności tego rozwiązania wątpliwości. Pamięć już trochę zawodzi i pewnie nie jestem w stanie stwierdzić, czemu ta poniekąd mająca spory potencjał gra nie porwala mnie 20 lat temu w czasach A500, ale zapewne dzięki takiemu właśnie rozwiązaniu, pozwalającemu kontynuować rozgrywkę, która pozwala się toczyć nawet wówczas gdy z góry nie ma szans powodzenia. Tak samo i dzisaj niestety, sama możliwość poznania poziomów itp. to trochę za mało jak dla mnie, szkoda że maechanizm po stracie życia został tak głupio skopany. No ale cóż może przez te ostatnie 5 dni urlopu odkryję jeszcze jakąś inną fajną starą grę...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 2 lip 2013, 18:54 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
No jakoś autorzy tej gry musieli to rozwiązać. Wyobraź sobie gdyby był "Game Over" zawsze po utracie zaledwie jednego wikinga. Chyba gra była by bardziej wkurzająca. Myślę, że stojąc przed dylematem wybrali lepsze rozwiązanie.

Co do gier na Amigę: jak podejrzewam grasz na emulatorze? Na Amigę wyszło naprawdę sporo ciekawych tytułów, ja nadal odkrywam coraz to inne gry. Gram na swojej A1200. Ostatnio uruchomiłem sobie grę pt. "Perihelion", jest to gra RPG, niestety dosyć złożona i bez instrukcji nie sposób w nią grać. Ma strasznie dramatyczne wprowadzenie (z nagraną mową ludzką), oraz urzeka przepiękną grafiką i nastrojową oprawą muzyczną. Na razie obejrzałem sobie intro, po nim próbowałem kompletować drużynę, niestety nie udało się (jeszcze) mi tego zrobić. Bez instrukcji ani rusz. Na szczęście można ją kupić na ebayu spokojnie, chyba się na nią zdecyduję.

Niestety Perihelion nie jest grą na 5 dni urlopu ;) Gry RPG z reguły wymagają dużo wolnego czasu. Myślę, że The Lost Vikings nadaje się na te 5 dni. Mam pytanie: lubisz eksperymentować z tymi mniej znanymi grami na Amigę? Lubisz odkrywać coś nowego? Bo tak jak wspomniałem ja uwielbiam odkrywać nowe-stare rzeczy na swojej A1200. Perihelion jest z 1993 roku, a ma tak wspaniałe wykonanie, że nie powstydziłby się nim żaden twórca nawet w 2013 roku. Widać, że autorzy postarali się przy produkcji.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 3 lip 2013, 09:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
No jakoś autorzy tej gry musieli to rozwiązać. Wyobraź sobie gdyby był "Game Over" zawsze po utracie zaledwie jednego wikinga. Chyba gra była by bardziej wkurzająca. Myślę, że stojąc przed dylematem wybrali lepsze rozwiązanie.


Mogli to rozwiązać w najbardziej oczywisty sposób, czyli dać możliwość pozostałym bohaterom przywrócenia kompana do życia, np. poprzez dojście do jakiegoś punktu odradzania, czy zdobycia jakiegoś przedmiotu, które takie coś umożliwia. A tak zafundowali graczowi sporoą porcję bezsensownej rozgrywki o nic.

Cytuj:
Co do gier na Amigę: jak podejrzewam grasz na emulatorze?


No gram na emulatorze, przy czym w przypadku Lost Vikings na WarpSNESie. Z kilku powodów, po pierwsze jest to emulator dla mnie nieco wygodniejszy w obsłudze. Po drugie SNES jest konsolą o lepszych możliwościach graficznych od A500, więc i gry na niego z reguły lepiej wyglądają. Po trzecie Lost Vikings, był w oryginale napisany właśnie dla SNESa i dopiero potem zrobiono konwersje na inne platformy. No i po czwarte na SNESa powstała także druga część gry, którą zamierzałem z marszu zaatakować jeśli wciągnełaby mnie pierwsza.

Cytuj:
Bo tak jak wspomniałem ja uwielbiam odkrywać nowe-stare rzeczy na swojej A1200.


Tak ja też mam swoich starych ogranych, chociaż mało znanych faworytow na Amidze (dużo mniej znanych niż Perhelion), ale akurat miałem ochotę nie na powtórkę z rozrywki, a na coś co byłoby dla mnie nowością, bo o Lost Vikings chociaż wiedziałem i czytałem, a nawet przed laty raz czy dwa odpaliłem, to generalnie doświadczeń prawie żadnych tutaj nie miałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO