Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 09:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 21 mar 2012, 18:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Jako że moje Przyjaciółki są daleko ode mnie a ceny komputerów i dopałek do nich są zadziwjająco wysokie
pomyślałem sobie że poudaje sobie Amige na macu. Tak też zrobiłem, ściągnąłem sobie najpierw E-UAE i gui dla niego
zwany Hi-Toro. Wszystko ładnie i pięknie tylko że e-uae nie jest już aktualizowany. Póki co amiga chodzi ładnie ale
apetyt rośnie w miarę jedzenia więc zacząłem szukać czy nie ma czegoś wciąż rozwijanego, okazało się że jest.

Zwie się P-UAE, hi-toro nie jest potrzebne a nawet zalecane jest nie używanie go z tym że emulatorem.
Jedno co dziwi i troche denerwuje to to że nie ma (jeszcze) opcji zapisu konfiguracji, w zamian ma wbudowane
konfiguracje z większości dostępnych Amig klasycznych, które można jeszcze zmieniać wedle upodobania i potrzeb.

Ściągnąłem też paczkę ze skonfigurowanym WB i jeszcze jedną, która wydaje się być
bardzo ciekawa, ale tylko wydaje się bo podczas butowania wywala komunikat że pliki ze startaup-sequence nie są wykonywalne,
tak jakby pliki nie były tym czym powinny. Mowa tu o paczce ściągniętej z tej strony.
Link do paczki (UWAGA zacznie ściągać odrazu po kliknięciu)
Czy ktoś może używał tego paku i udało mu się uruchomić WB z niego?
Pytam troche z lenistwa bo niby można by było to wszystko samemu zrobić ale jak zawsze potrzeba na to kupe czasu.
Dodam tylko że do obu tych paczek potrzebny jest już zainstalowany WB i ROM(y), które posiadam w formie fizycznej :D.
Piszę tak na wszelki wypadek żeby ktoś nie pomyślał że promuję piractwo.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi emulatorami i chciałby się podzielić wiedzą czy sugestiami to chętnie poczytam.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 mar 2012, 19:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Radek Cz napisał(a):
Jako że moje Przyjaciółki są daleko ode mnie a ceny komputerów i dopałek do nich są zadziwjająco wysokie
pomyślałem sobie że poudaje sobie Amige na macu. Tak też zrobiłem, ściągnąłem sobie najpierw E-UAE i gui dla niego
zwany Hi-Toro. Wszystko ładnie i pięknie tylko że e-uae nie jest już aktualizowany. Póki co amiga chodzi ładnie ale
apetyt rośnie w miarę jedzenia więc zacząłem szukać czy nie ma czegoś wciąż rozwijanego, okazało się że jest.

Zwie się P-UAE, hi-toro nie jest potrzebne a nawet zalecane jest nie używanie go z tym że emulatorem.
Jedno co dziwi i troche denerwuje to to że nie ma (jeszcze) opcji zapisu konfiguracji, w zamian ma wbudowane
konfiguracje z większości dostępnych Amig klasycznych, które można jeszcze zmieniać wedle upodobania i potrzeb.

Ściągnąłem też paczkę ze skonfigurowanym WB i jeszcze jedną, która wydaje się być
bardzo ciekawa, ale tylko wydaje się bo podczas butowania wywala komunikat że pliki ze startaup-sequence nie są wykonywalne,
tak jakby pliki nie były tym czym powinny. Mowa tu o paczce ściągniętej z tej strony.
Link do paczki (UWAGA zacznie ściągać odrazu po kliknięciu)
Czy ktoś może używał tego paku i udało mu się uruchomić WB z niego?
Pytam troche z lenistwa bo niby można by było to wszystko samemu zrobić ale jak zawsze potrzeba na to kupe czasu.
Dodam tylko że do obu tych paczek potrzebny jest już zainstalowany WB i ROM(y), które posiadam w formie fizycznej :D.
Piszę tak na wszelki wypadek żeby ktoś nie pomyślał że promuję piractwo.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi emulatorami i chciałby się podzielić wiedzą czy sugestiami to chętnie poczytam.


Może rzeczywiście nie są wykonywalne? Czasami się zdarza że pliki po spakowaniu gubią atrybuty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 mar 2012, 21:03 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Dzięki wielkie Mufa, to był strzał w dziesiątke wszystkie pliki w C: nie miały flagi E, dzięki biblii, muszę się przyznać
że sporo już zapomniałem, szybko w pstrykałem "protect C:#? +RWED ALL" i wszystko działa :thumbup:.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 mar 2012, 11:47 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Z E-UAE na Maku miewam różne problemy. P-UAE nie używam w zasadzie bo jest zbyt prosty jak dla mnie.
Za to FS-UAE zaczyna wyglądać całkiem ciekawie, jest nawet już GUI. Do odpalania adf jak ulał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 mar 2012, 12:53 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Dzięki Emu za link do FS-UAE, obejrzałem go sobie ale narazie zostane z e-uae, działa mi dobrze
więc nie będe przekombinowywał, bo jak wiadomo lepsze wrogiem dobrego.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 mar 2012, 15:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 18 sty 2012, 10:47
Posty: 68
Lokalizacja: Warszawa
W biurze czasem bawię się MaxUAE, ale jest zbyt prymitywny i niedopracowany. Do prostych gierek się nadaje.

_________________
ash.

A600HD, 68030 25 MHz, 2 MB Chip RAM, 32 MB Fast RAM, AmigaOS 3.5
A4000, 68EC030 25 MHz, 68882, 2 MB Chip RAM, 4 MB Fast RAM, AmigaOS 3.1


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 26 mar 2012, 14:09 
Offline
Administrator
Administrator

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 13:40
Posty: 231
Lokalizacja: okolice Lublina
Ostatnio przygarnąłem kilka sztuk IMAC G3 - 350MHz, MacOS 9.04 w ramach utylizacji.
Da się na tym jakoś poudawać amigę - bo powiem szczerzę, to wypadłem trochę z obiegu odnośnie softu na maca.

_________________
AmigaONE X5000/20


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 26 mar 2012, 15:35 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Szczerze mówiąc to nie widziałem np. e-uae dla 10-, ale też nie zagłębiałem się za mocno w poszukiwania.
Na pewno jest build dla 10.2.
Pomimo że e-uae dla maca jest zacofany w stosunku do wersji dla windy to mi działa naprawde dobrze
z tym że muszę się przyznać że do tej pory odpalałem tylko alienbreedy zwykłe i 3d i breathlessa,
ten ostatni troche mnie zawiódł jeśli chodzi o szybkość działania.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 26 mar 2012, 22:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
tchomasz napisał(a):
Ostatnio przygarnąłem kilka sztuk IMAC G3 - 350MHz, MacOS 9.04 w ramach utylizacji.
Da się na tym jakoś poudawać amigę - bo powiem szczerzę, to wypadłem trochę z obiegu odnośnie softu na maca.


O ile wiem to na PPC nie ma emulacji JIT, więc wątpliwe że w coś więcej niż gry z A500 (a i to nie jest pewne) pograsz z rozsądną prędkością na tych 350MHz. No ale spróbować nie zaszkodzi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 31 mar 2012, 19:19 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Odnośnie E-UAE jeszcze - pobawiłem się trochę AmiKit-em na maka w wersji 1.6.0, który jest oparty właśnie o ten emulator. Całkiem niezłe, wszystko ładnie skonfigurowane i co najważniejsze ładnie podane w formie .dmg. Pakiet zawiera dużo preinstalowanego softu, ma możliwość zmiany tematów itp. Dużo przyjemniejsze w użyciu niż gołe E-UAE lub zabawy w konfigurację.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 kwi 2012, 00:57 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Wydaje się być bardzo interesującą opcją ale potrzebny jest co najmniej system 3.5, tenże z kolei wydaje się niemożliwy do kupienia,
a 3.9 kosztuje 40 euro...
Ma ktoś może na sprzedaż 3.5 albo 3.9 za rozsądniejszą cene niż 40 euro? :D

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 kwi 2012, 07:42 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Radek Cz napisał(a):
Wydaje się być bardzo interesującą opcją ale potrzebny jest co najmniej system 3.5, tenże z kolei wydaje się niemożliwy do kupienia,
a 3.9 kosztuje 40 euro...
Ma ktoś może na sprzedaż 3.5 albo 3.9 za rozsądniejszą cene niż 40 euro? :D


Nie tak dawno temu widziałem 3.5 na Allegro, nawet chętnych nie było zdaje się. Poobserwuj. Ewentualnie daj ogłoszenie na AmiBay.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 kwi 2012, 09:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Radek Cz napisał(a):
Wydaje się być bardzo interesującą opcją ale potrzebny jest co najmniej system 3.5, tenże z kolei wydaje się niemożliwy do kupienia,
a 3.9 kosztuje 40 euro...
Ma ktoś może na sprzedaż 3.5 albo 3.9 za rozsądniejszą cene niż 40 euro? :D


W sklepie E-Funzine piszą że mają aktualnie na stanie. Używany - 69zł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 kwi 2012, 10:13 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Radek Cz napisał(a):
Wydaje się być bardzo interesującą opcją ale potrzebny jest co najmniej system 3.5, tenże z kolei wydaje się niemożliwy do kupienia,




Amiga OS 3.5 na oryginalnej płycie razem z oryginalnym opakowaniem. Wymagania: Amiga+Kickstart 3.1
http://allegro.pl/amiga-os-3-5-i2231238038.html

Impossible is nothing :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 1 kwi 2012, 13:32 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Dzięki wam za linki, przyznam się że na allegro nie sprawdzałem bo nie mieszkam w Polsce, i w dodatku paypala nie akceptują,
no i koszt wysyłki może być z byt duży do UK. Znalazłem jedną wersję na ebayu za 5+2 funtów, kończy się za 6 dni więc
zobaczymy jak to pójdzie (trzymam kciuki sam za siebie).
Jakimś cudem umknął mi sklep e-Funzine, chyba musze pożądek w zakładkach zrobić.

Mam jeszcze pytanie odnośnie 3.5 i 3.9, nie chcę inwestować w klasyka więcej niż to konieczne, wole oszczędzać na Ami Netbooka,
dlatego zastanawiam się czy warto kupić wersję 3.9? Widziałem opinie w sieci że dużo od 3.5 się nie różni, macie jakieś sugestie?
Ja zatrzymałem się na wersji 3.1 więc żadnych doświadczeń z nowszymi systemami nie mam.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO