Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 16:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 12 paź 2014, 17:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Na blogu Dickinsona pojawił się nowy wpis. W nim miiędzy innymi przeczytamy o Cyrus +, są fotki z ekranu powitalnego (dla osób zwracających uwagę na takie detale Amiga ONe na bootscreenie, jak i w komentarzu pod obrazkiem jest pisana osobno). Nie ma CFE, powrócono do U-BOOTa, co jest moim zdaniem bardzo dorbym ruchem. Jest też fotka kilkudziesięciu pudeł z pierwszą serią Cyrusów, przygotowanych do wysyłki dla betatesterów.

AmiStore ruszy chyba na AmiWest, na tej imprezie ma być też przedstawione wiele nowych informacji i dalszych planów A-EONu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 12 paź 2014, 22:59 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Ciekawe czy dla AOne 1000 zrobią U-boota?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 paź 2014, 08:53 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 2 lip 2013, 21:05
Posty: 18
Mufa napisał(a):
Na blogu Dickinsona pojawił się nowy wpis. W nim miiędzy innymi przeczytamy o Cyrus +, są fotki z ekranu powitalnego (dla osób zwracających uwagę na takie detale Amiga ONe na bootscreenie, jak i w komentarzu pod obrazkiem jest pisana osobno). Nie ma CFE, powrócono do U-BOOTa, co jest moim zdaniem bardzo dorbym ruchem. Jest też fotka kilkudziesięciu pudeł z pierwszą serią Cyrusów, przygotowanych do wysyłki dla betatesterów.

AmiStore ruszy chyba na AmiWest, na tej imprezie ma być też przedstawione wiele nowych informacji i dalszych planów A-EONu.



Mufa, a znasz może dokładny termin rozpoczęcia sprzedaży X5000 dla zwykłych użytkowników? Wiem, że miała to być końcówka tego roku. Podejrzewam jednak ( jak to zwykle w amiświecie ostatnimi czasy bywa ), że nie wyrobią. Mam nadzieję, że się mylę.
Nazwa AMIGA ONE pisana oddzielnie, to dla mnie osobiście bardzo dobra wiadomość, ponieważ uważam ( i zawsze uważałem ), że pisana razem ( np. AMIGAONE czy AmigaOne ) wykoślawia i wypacza nazwę AMIGA. Nie jestem jednak pewien czy tak będzie na 100 procont (wyżej przy zdjęciu AMIWEST 2014 pada bowiem zdanie gdzie nazwa nadal pisana jest razem:
"My youngest daughter got married and I finally received my New Zealand permanent resident's visa, oh and we developed the AmigaONE X5000 ;-) "
Co do U-BOOTA, to nie podoba mi się - jego wygląd jak i sposób obsługi za mocno zajeżdża mi pecetowym biosem. Moim zdaniem powinien mieć graficzny interfejs i być obsługiwany myszą w stylu klasycznego, amigowego boot menu "Amiga Early Startup Control". Nazwa, też przydałaby się inna.
Fotka z ekranu powitalnego A1-X5000 jest ok. i nawet mi się podoba.
Rychłe otwarcie AmiStore, też jest bardzo dobrą wiadomością. Amigowi twórcy będą wreszcie mogli prezentować i sprzedawać swoje aplikacje szerszej publiczności. Powinno to z czasem przyczynić się do wysypu większej ilości nowych programów i gier jak również do wzrostu liczby potencjalnych programistów, a być może nawet nowych użytkowników.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 paź 2014, 14:21 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
TomK napisał(a):
Ciekawe czy dla AOne 1000 zrobią U-boota?


Obawiam się że nie, choć nie ulega wątpliwości że przynajmniej aktualizacja CFE by się przydała.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 paź 2014, 14:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Domanus napisał(a):
Mufa, a znasz może dokładny termin rozpoczęcia sprzedaży X5000 dla zwykłych użytkowników? Wiem, że miała to być końcówka tego roku. Podejrzewam jednak ( jak to zwykle w amiświecie ostatnimi czasy bywa ), że nie wyrobią. Mam nadzieję, że się mylę.


Myślę że się nie mylisz. Nie mam pojęcia kiedy X5000 trafi na rynek konsumencki, być może dowiemy się tego za 11 dni, kiedy na AmiWest A-EON ogłosi swoje plany na przyszłość. Gdybym dzisiaj miał obstawiać jakąś datę to byłby to przełom pierwszego i drugiego kwartału 2015. Skoro dopiero teraz wysyłają to do betatesterów, to raczej nie ma szans na końcówkę 2014 roku. W przypadku X1000 okres od wysyłki sprzętu do pierwszych betatesterów, do premiery rynkowej to było 5 miesięcy.

Cytuj:
Nazwa AMIGA ONE pisana oddzielnie, to dla mnie osobiście bardzo dobra wiadomość, ponieważ uważam ( i zawsze uważałem ), że pisana razem ( np. AMIGAONE czy AmigaOne ) wykoślawia i wypacza nazwę AMIGA. Nie jestem jednak pewien czy tak będzie na 100 procont (wyżej przy zdjęciu AMIWEST 2014 pada bowiem zdanie gdzie nazwa nadal pisana jest razem:
"My youngest daughter got married and I finally received my New Zealand permanent resident's visa, oh and we developed the AmigaONE X5000 ;-) "


Prawda jest taka że Hyperion ma prawa do marki Amiga One pisanej razem bądź oddzielnie. Przez lata jednak dominowała AmigaOne pisana razem. Przypuszczam więc że nawet gdyby ostatecznie oficjalną nazwą nowego komputera była "Amiga One X5000", to często w opisach z przyzwyczajenia będzie się pojawiać "AmigaOne X5000". Ja osobiście nie przywiązuję do tego uwagi.

Cytuj:
Co do U-BOOTA, to nie podoba mi się - jego wygląd jak i sposób obsługi za mocno zajeżdża mi pecetowym biosem. Moim zdaniem powinien mieć graficzny interfejs i być obsługiwany myszą w stylu klasycznego, amigowego boot menu "Amiga Early Startup Control".


W A1 też masz Early Startup Control, zobacz na obrazek poniżej. A co samego U-Boota, może i nie był to amigowy wynalazek, ale z pewnością wyglądał bardziej amigowo niż CFE. W Amidze One XE, mogłem np. zmienić kolorystykę na fioletowe tło i żółte litery, czyli mniej więcej na podobne barwy jakie obowiązywały np. w A1200 na ekranie powitalnym kickstartu. Poza tym w przypadku X5000 widziałem trochę więcej od tego co pokazał na blogu Dickinson. I jeśli jeden z obrazków, który widziałem przedstawia U-BOOTa a nie coś innego, to wygląd tego co widziałem jest duuużo bardziej amigowy od wyglądu U-Boota dla starych A1.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 13 paź 2014, 16:48 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Domanus napisał(a):

Co do U-BOOTA, to nie podoba mi się - jego wygląd jak i sposób obsługi za mocno zajeżdża mi pecetowym biosem. Moim zdaniem powinien mieć graficzny interfejs i być obsługiwany myszą w stylu klasycznego, amigowego boot menu "Amiga Early Startup Control". Nazwa, też przydałaby się inna.


Pecetowym biosem? To Ty chyba nie widziałeś UEFI? Ale fakt zgadzam się że w dzisiejszych czasach powinno to wyglądać jak UEFI. Sprawę Early Startup wyjaśnił ci już Mufa więc nie będę sie powtarzał.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 14 paź 2014, 05:58 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 2 lip 2013, 21:05
Posty: 18
TomK napisał(a):
Pecetowym biosem? To Ty chyba nie widziałeś UEFI? Ale fakt zgadzam się że w dzisiejszych czasach powinno to wyglądać jak UEFI. Sprawę Early Startup wyjaśnił ci już Mufa więc nie będę sie powtarzał.



To nie ja nie widziałem UEFI tylko chyba Ty źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Otóż wielokrotnie widywałem UEFI w nowych pecetach i szczerze powiedziawszy to wygląda ono bardziej amigowo niż U-BOOT w Amigach One, co jest pewnego rodzaju paradoksem. Mówiąc o pecetowym biosie miałem na myśli jego stare wersje z przed 20, 15, czy 10-ciu lat (np. bios firmy Award czy Phoenix w płytach głównych ze starymi Athlonami).
Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś, więc proszę - nie naskakuj na mnie więcej (twoje zdanie "To Ty chyba nie widziałeś UEFI?").


MUFA - wiem o tym, że w Amidze One X1000 jest "Amiga Early Startup Control". Chodziło mi tylko o to, że cały U-BOOT powinien wyglądać i być obsługiwany podobnie jak wspomniane wyżej amigowe menu.
Nikogo nie chciałem obrażać ani wytrącać z równowagi, gdyż ogólnie jestem pozytywnie nastawiony do AMIGI ONE. Uważam jednak, że pewne rzeczy należałoby poprawić. Wyraziłem tylko swoje zdanie ale widzę, że niektórym mój obiektywizm przeszkadza (na ciebie patrzę TomK). :naughty: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 14 paź 2014, 10:24 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Domanus napisał(a):
TomK napisał(a):
Pecetowym biosem? To Ty chyba nie widziałeś UEFI? Ale fakt zgadzam się że w dzisiejszych czasach powinno to wyglądać jak UEFI. Sprawę Early Startup wyjaśnił ci już Mufa więc nie będę sie powtarzał.



To nie ja nie widziałem UEFI tylko chyba Ty źle zrozumiałeś moją wypowiedź. Otóż wielokrotnie widywałem UEFI w nowych pecetach i szczerze powiedziawszy to wygląda ono bardziej amigowo niż U-BOOT w Amigach One, co jest pewnego rodzaju paradoksem. Mówiąc o pecetowym biosie miałem na myśli jego stare wersje z przed 20, 15, czy 10-ciu lat (np. bios firmy Award czy Phoenix w płytach głównych ze starymi Athlonami).
Mam nadzieję, że teraz zrozumiałeś, więc proszę - nie naskakuj na mnie więcej (twoje zdanie "To Ty chyba nie widziałeś UEFI?").


MUFA - wiem o tym, że w Amidze One X1000 jest "Amiga Early Startup Control". Chodziło mi tylko o to, że cały U-BOOT powinien wyglądać i być obsługiwany podobnie jak wspomniane wyżej amigowe menu.
Nikogo nie chciałem obrażać ani wytrącać z równowagi, gdyż ogólnie jestem pozytywnie nastawiony do AMIGI ONE. Uważam jednak, że pewne rzeczy należałoby poprawić. Wyraziłem tylko swoje zdanie ale widzę, że niektórym mój obiektywizm przeszkadza (na ciebie patrzę TomK). :naughty: :lol:


Ależ broń Boże nie naskakuję. Akurat na tym forum nie musisz używać takich porównań bo większość z nas U-Boota widziała i doskonale wie jak wygląda i jak działa.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 14 paź 2014, 13:29 
Offline
Amator
Amator

Dołączył(a): wtorek, 2 lip 2013, 21:05
Posty: 18
TomK napisał(a):
Ależ broń Boże nie naskakuję. Akurat na tym forum nie musisz używać takich porównań bo większość z nas U-Boota widziała i doskonale wie jak wygląda i jak działa.


W porządku, nie spierajmy się więcej. :ok: :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO