Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 13:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: stare a nowe
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 11:41 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Nigdzie nie widziałem porównania systemów 3.x i 4.x. (Jest gdzieś jakieś?)
Co mam na myśli, to taka wyliczanka
- jakie części systemu zostały w 4.x (oczywiście w nowej wersji)
- co zostało dodane
- a może coś wyrzucone itp.
Ogólnie chodzi mi o podobieństwa i różnicę, wiadomo że bardzo ciężko byłoby opisać
wszystko dokładnie. Nie wiem czy dobrze wyraziłem o co mi chodzi.
W prostych słowach, jako ktoś niemający nigdy styczności z systemem NG, chciałbym przeczytać
czego się spodziewać po 4.x.
Ktoś się czuje na siłach? :mrgreen:

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 13:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Co było a czego nie ma to mogę wymienić na poczekaniu. Nie ma (przynajmniej w wersji dla Amigi One, w klasykach może jest) Overscana w systemowych preferencjach. Nie ma też katalogu Tools, ale to tylko dlatego że jego zawartość została przeniesiona do utilities. W drugą stronę czyli co jest a czego nie było ... uff trochę z tym roboty by było. Kiedyś robiłem prezentacje która po naciśnięciu na dany element z AmigaOS 3.9 płynnie przekształcała się w to jak dany element wygląda teraz w AmigaOS 4.1., ale podałem się (od groma zrzutów ekranowych trzeba by było wykonać na obu systemach).

Moje najbliższe plany, to recenzja tabletu graficznego we współpracy z Amigą (mam nadzieję że najpóźniej do majowego weekendu dam radę) no i Alfabet Amigi.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 14:16 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Czekam(y) na nowe teksty. Korzystając z okazji, czy za kulisami wspomina się,
choć szeptem, o nowym sprzęcie? Co, jak, kiedy?
Bardzo liczyłem na netbooka, niestety nie udało im się, chciałbym kupić
jakiś sprzęt NG, ale X1000 odpada, a Samy trochę za słabe. Tak wiem, netbook
miał być też słaby ale cholercia za 300-500 dolców i tak bym się skusił.

Próbuję sieci na swojej A1200, ale bez karty graficznej i wyższych rozdzielczości to
jest "mało" wygodne, ściągnę coś z aminetu, jakieś modułki i nic więcej.
A nie mam zamiaru pakować jej w wieżę czy kupować ppc+bvision bo koszt zaczyna się
zbyt mocno zbliżać do nowych Amig.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 15:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Radek - próbowałem kiedyś złapać różnice http://amigaone.wordpress.com/instalacj ... i-systemu/ ale za słabo znam 3.x.
Co do nowości sprzętowym - wydaje mi się że rynek cały czas się kurczy, niestety. X1000 to takie "koło zamachowe", może w dłuższym odcinku czasu coś się pojawi. Ale to raczej w przyszłym roku, po tym co widzę...

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 16:29 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Ja mogę dodać od siebie spostrzeżenia, bo pracowałem na AmigaOS 4.0:

Zatem oto co dodane zostało w wersji 4 w stosunku do wersji 3.
1. Sterowniki monitorów do różnych kart graficznych pracujące pod kontrolą biblioteki Picasso96.
2. Datatypy do przeróżnych nowych formatów danych w tym na pewno JPG, PNG, GIF, WAV itp.
3. Mocno rozbudowane klasy ReAction (jest to zbiór klas interfejsu użytkownika).
4. Dodana biblioteka Magic User Interface.
5. Dodany stos TCP/IP Roadshow, preferencje Internetu, możliwość połączenia z Internetem za pomocą tzw. interfejsów sieci.
6. Sterowniki kart muzycznych pod kontrolą urządzenia AHI.device.
7. Dodana dokumentacja na różne tematy związane z systemem w katalogu Documentation.
8. Dodano sporo programów w tym odtwarzacz PDF, przeglądarkę IBrowse, program pocztowy.
9. Zwiększona liczba ikonek domyślnych oraz dodana możliwość otwierania takich ikonek za pomocą programów domyślnych.
10. Usprawniony program do kontroli palety ekranu.
11. Dodane preferencje Graphics User Interface.

I jeszcze na pewno sporo ciekawych rzeczy.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 17:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
- AmigaInput
- GrimmReaper
- Obsluga fontów wektorowych
- MUI 3.9
- MediaToolBox
- Python
- Wsparcie dla AltiVec
- Możliwość stosowania tematów graficznych
- AmiDock (pojawił się w AOS 3.9, ale miał nieporównywalnie mniejsze możliwości)
- Lepsze zarządzanie czasem (synchronizacja z netem, wykrywanie czasu zimowego, letniego)

Naprawdę sporo, sporo innych ulepszeń. Na bieżąco opisywałem wszystko w tekstach recenzujących uaktualnienia, teraz tak na szybko to ciężko wszystko sobie przypomnieć i jednym tchem wymienić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 24 kwi 2013, 19:26 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
@Adam
Czytuję twojego bloga, ale akurat ten temat został potraktowany w skrócie ;)
Cholera niedobrze że nic się nie pobrzękuje nawet o czymś pomiędzy, niestety na X1000 sobie nie będę mógł
pozwolić, a nawet jeśli to dostęp może być utrudniony.

Jeśli chodzi o inne rzeczy przez was wymienione.
Altivec jak rozumiem to jest kooprocesor, czyli każda część systemu, bez wyjątku, jeśli chce może go używać beż specjalnych zabiegów?
Reaction brzmi obco i mogę sobie jedynie gdybać co to takiego, czy jest to coś jak elementy mui które ułatwiają tworzenie międzymordzia
dla programów? Jeśli tak to czy nie gryzie się z mui(NG) i po co dwa takie same elementy w systemie?

Jeśli chodzi o mui, datatypy. ahi i pare innych, to już były w systemie tyle że nie standardowo.
Coś na styl Grimmreapera było chyba jako część MCP(?)

Mediatoolbox o tym nic nie wiem
AmigaInput było w preferencjach ale pewnie tu pełni inną rolę?
Tematy graficzne coś jak MagicWB?
A jak wygląda obsługa UTF8? Widziałem że pisaliście że niektóre programy mają kłopot z naszymi ogonkami.

Ogólnie czuć Amigą ;p

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 kwi 2013, 12:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przeniosłem wątek, do działu AmigaOS, lepiej pasuje.

Radek Cz napisał(a):

Jeśli chodzi o inne rzeczy przez was wymienione.
Altivec jak rozumiem to jest kooprocesor, czyli każda część systemu, bez wyjątku, jeśli chce może go używać beż specjalnych zabiegów?


Jeśli chodzi o sam system, to o ile wiem jedynie sterowniki dla nowych Radeonów wykorzystują stale Altiveca. Natomiast generalnie przez wsparcie dla Altiveca rozumiem, umożliwienie przez system działania zewnętrznych programów skompilowanych tak by wykorzystywały AV.

Cytuj:
Reaction brzmi obco i mogę sobie jedynie gdybać co to takiego, czy jest to coś jak elementy mui które ułatwiają tworzenie międzymordzia
dla programów? Jeśli tak to czy nie gryzie się z mui(NG) i po co dwa takie same elementy w systemie?


No dobrze rozumujesz, to coś takiego jak MUI. Reaction to następca ClassActa, którego być może kojarzysz z czasów AmigaOS 3.1. Jako integralna część systemu pojawił się już z AmigaOS 3.5, AmigaOS 4 dostał go niejako w spadku. Zalety są Reaction są jasne, dostęp do źródeł i pełna kontrola nad rozwojem. Tymczasem autor MUI, poszedł do konkurencji i developerzy pracujący przy AmigaOS 4 przenoszą z opóźnieniem to co zostało wcześniej wymyślone gdzie indziej. To nie jest dobre ani komfortowe rozwiązanie, więc całkowicie własna alternatywa w postaci Reaction jest jak najbardziej zasadna. Oba interfejsy nie gryzą się ze sobą, można je nawet skonfigurować tak by wyglądały całkiem podobnie.

Cytuj:
Jeśli chodzi o mui, datatypy. ahi i pare innych, to już były w systemie tyle że nie standardowo.


MUI w systemie nie było, to zewnętrzny pakiet shareware. Dataypy są od czasów AmigaOS 3.0, natomiast AHI zostało włączone do systemu bodaj w wersji 3.5 lub 3.9. Oczywiście każdy z tych elementów jest dzisiaj zdecydowanie bogatszy, niż to co oferował w latach 90-tych.

Cytuj:
Coś na styl Grimmreapera było chyba jako część MCP(?)


Szczerze powiedziawszy nie pamiętam, byłem chyba jednym z nielicznych amigowców, który w latach 90-tych prawie nie dotykał MCP. Dla mnie GR w AmigaOS 4.0 to była absolutna nowość.

Cytuj:
Mediatoolbox o tym nic nie wiem


Nasępca systemowego (i niestety słabego) HDToolBoxa, od poprzednika odróżnia go to że operować możesz nie tylko na HDD, ale wszelkich innych dyskach (np. optycznych).

Cytuj:
AmigaInput było w preferencjach ale pewnie tu pełni inną rolę?


Było Input, które zresztą zostało do dziś. AmigaInput nie było, gdyż na klasykach każdy używał joya plug&play o stałych parametrach. AmigaInput potrafi regulować te parametry, takie jak kalibracjia gałek, obłożenie przycisków na padach, przypisywanie portów dla lowlevel.library itp.

Cytuj:
Tematy graficzne coś jak MagicWB?


Ech, to baardzo duże uproszczenie :D

Cytuj:
A jak wygląda obsługa UTF8? Widziałem że pisaliście że niektóre programy mają kłopot z naszymi ogonkami.


Generalnie wszystko co systemowe, wszystko co rdzennie amigowe nie ma z tym problemów. Zdarzają się nieliczne wyjątki z softem portowanym z zewnątrz, na szczęście dzięki robocie wykonanej m.in przez Przemka jest ich coraz mniej. Z takich ważnych, to chyba jedynie TimberWolf i MUI-OWB mają problemyz polskimi ogonkami. Aczkolwiek nie sądzę że ma tutaj coś do rzeczy obsługa TrueType. Generalnie czcionki z wcześniej napisanego tekstu wyświetlane są w wyżej wymienionych programach zawsze dobrze, jedynie wklepywanie takich czcionek powoduje krzaczki. Bardziej wychodzi więc na to że niektórzy porterzy nie radzą sobie z polką keymapą.

Cytuj:
Ogólnie czuć Amigą ;p


No niewątpliwie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 25 kwi 2013, 12:27 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przeniosłem wątek, do działu AmigaOS, lepiej pasuje.

Radek Cz napisał(a):

Jeśli chodzi o inne rzeczy przez was wymienione.
Altivec jak rozumiem to jest kooprocesor, czyli każda część systemu, bez wyjątku, jeśli chce może go używać beż specjalnych zabiegów?


Jeśli chodzi o sam system, to o ile wiem jedynie sterowniki dla nowych Radeonów wykorzystują stale Altiveca. Natomiast generalnie przez wsparcie dla Altiveca rozumiem, umożliwienie przez system działania zewnętrznych programów skompilowanych tak by wykorzystywały AV.

Cytuj:
Reaction brzmi obco i mogę sobie jedynie gdybać co to takiego, czy jest to coś jak elementy mui które ułatwiają tworzenie międzymordzia
dla programów? Jeśli tak to czy nie gryzie się z mui(NG) i po co dwa takie same elementy w systemie?


No dobrze rozumujesz, to coś takiego jak MUI. Reaction to następca ClassActa, którego być może kojarzysz z czasów AmigaOS 3.1. Jako integralna część systemu pojawił się już z AmigaOS 3.5, AmigaOS 4 dostał go niejako w spadku. Zalety są Reaction są jasne, dostęp do źródeł i pełna kontrola nad rozwojem. Tymczasem autor MUI, poszedł do konkurencji i developerzy pracujący przy AmigaOS 4 przenoszą z opóźnieniem to co zostało wcześniej wymyślone gdzie indziej. To nie jest dobre ani komfortowe rozwiązanie, więc całkowicie własna alternatywa w postaci Reaction jest jak najbardziej zasadna. Oba interfejsy nie gryzą się ze sobą, można je nawet skonfigurować tak by wyglądały całkiem podobnie.

Cytuj:
Jeśli chodzi o mui, datatypy. ahi i pare innych, to już były w systemie tyle że nie standardowo.


MUI w systemie nie było, to zewnętrzny pakiet shareware. Dataypy są od czasów AmigaOS 3.0, natomiast AHI zostało włączone do systemu bodaj w wersji 3.5 lub 3.9. Oczywiście każdy z tych elementów jest dzisiaj zdecydowanie bogatszy, niż to co oferował w latach 90-tych.

Cytuj:
Coś na styl Grimmreapera było chyba jako część MCP(?)


Szczerze powiedziawszy nie pamiętam, byłem chyba jednym z nielicznych amigowców, który w latach 90-tych prawie nie dotykał MCP. Dla mnie GR w AmigaOS 4.0 to była absolutna nowość.

Cytuj:
Mediatoolbox o tym nic nie wiem


Nasępca systemowego (i niestety słabego) HDToolBoxa, od poprzednika odróżnia go to że operować możesz nie tylko na HDD, ale wszelkich innych dyskach (np. optycznych).

Cytuj:
AmigaInput było w preferencjach ale pewnie tu pełni inną rolę?


Było Input, które zresztą zostało do dziś. AmigaInput nie było, gdyż na klasykach każdy używał joya plug&play o stałych parametrach. AmigaInput potrafi regulować te parametry, takie jak kalibracjia gałek, obłożenie przycisków na padach, przypisywanie portów dla lowlevel.library itp.

Cytuj:
Tematy graficzne coś jak MagicWB?


Ech, to baardzo duże uproszczenie :D

Cytuj:
A jak wygląda obsługa UTF8? Widziałem że pisaliście że niektóre programy mają kłopot z naszymi ogonkami.


Generalnie wszystko co systemowe, wszystko co rdzennie amigowe nie ma z tym problemów. Zdarzają się nieliczne wyjątki z softem portowanym z zewnątrz, na szczęście dzięki robocie wykonanej m.in przez Przemka jest ich coraz mniej. Z takich ważnych, to chyba jedynie TimberWolf i MUI-OWB mają problemyz polskimi ogonkami. Aczkolwiek nie sądzę że ma tutaj coś do rzeczy obsługa TrueType. Generalnie czcionki z wcześniej napisanego tekstu wyświetlane są w wyżej wymienionych programach zawsze dobrze, jedynie wklepywanie takich czcionek powoduje krzaczki. Bardziej wychodzi więc na to że niektórzy porterzy nie radzą sobie z polką keymapą.

Cytuj:
Ogólnie czuć Amigą ;p


No niewątpliwie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 kwi 2013, 08:46 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
Radek Cz napisał(a):
Korzystając z okazji, czy za kulisami wspomina się,
choć szeptem, o nowym sprzęcie? Co, jak, kiedy?


W zeszłym roku, bodajże przy okazji "obiektywnego", niebieskiego porównywania sprzętów w Blenderze Max Tretene zaprezentował wyniki uzyskane na płycie deweloperskie z CPU Freescale 8610D (Linuxa). Obawiam się jednak, że cenowo zostanie umiejscowiona gdzieś między 460ex a potencjalnym następcą X1000...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 27 kwi 2013, 17:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Radek Cz napisał(a):
W prostych słowach, jako ktoś niemający nigdy styczności z systemem NG, chciałbym przeczytać
czego się spodziewać po 4.x.


W prostych słowach?

Amigi wyprodukowane po upadku Commodore to takie same Amigi jak te wyprodukowane za Commodore tylko sto razy szybsze.

Jeśli chodzi o soft pod system nie ma wielkich różnic między Amigą nie od Commodore a Amigą od Commodore z kartą graficzną.

Co działało na Amidze od Commdore z kartą graficzną to na 99,99 % działa na Amidze nie od Commodore.

Powiedziałbym że jak na te lata które przeszły od czasu padu Commodore to zmieniono zbyt mało.

Działają z normalną szybkością filmy i www.

Na pewno nowe Amigi to bardzo fajne zabawki dla programistów - tu niestety sprzęt od Commodore się nie nadaje bo zbyt wooooolny.

Nie działają gry i dema, dla mnie to mała strata - ale komuś może przeszkadzać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 27 kwi 2013, 21:03 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
swinkamor12 napisał(a):
Amigi wyprodukowane po upadku Commodore to takie same Amigi jak te wyprodukowane za Commodore tylko sto razy szybsze.
[...]
Działają z normalną szybkością filmy i www.

Za Amig od Commodore filmy i WWW nie były jeszcze powszechne. Nie mogą stanowić przedmiotu porównania.

Gdyby jednakże przypatrzeć się temu, co było już wtedy na Amigę to był już hipertekst: AmigaGuide oraz filmy w formacie IFF CDXL.

Po drugie nie jest sztuką pisanie pod szybszy sprzęt nie trzymając się żelaznych zasad kodowania z optymalizacją oraz dobrego stylu programowania. I tak dużo z tego, co powstaje na Amiga OS w wersji 4.x chodzi zbyt wolno.
Cytuj:
Na pewno nowe Amigi to bardzo fajne zabawki dla programistów - tu niestety sprzęt od Commodore się nie nadaje bo zbyt wooooolny.

Nie prawda.

http://m68k.aminet.net/ Daj do wyszukiwarki archiktekturę M68k i zobacz wyniki. Większość (99%) tego softu powstawało na prawdziwych Amigach. Impressive...?

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 13:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Hextreme napisał(a):
Nie prawda.

http://m68k.aminet.net/ Daj do wyszukiwarki archiktekturę M68k i zobacz wyniki. Większość (99%) tego softu powstawało na prawdziwych Amigach. Impressive...?



Niestety, ale sie mylisz. Wiekszosc softu 68k powstalego w ciagu ostatnich 10 lat powstalo nie na prawdziwych Amigach, a jedynie na WinUAE. Za to 100% softu PPC dla AmigaOS, powstalo na prawdziwych Amigach, ewentualnie SAMach badz Pegasosach.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 13:41 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Hextreme napisał(a):
Nie prawda.

http://m68k.aminet.net/ Daj do wyszukiwarki archiktekturę M68k i zobacz wyniki. Większość (99%) tego softu powstawało na prawdziwych Amigach. Impressive...?



Niestety, ale sie mylisz. Wiekszosc softu 68k powstalego w ciagu ostatnich 10 lat powstalo nie na prawdziwych Amigach, a jedynie na WinUAE. Za to 100% softu PPC dla AmigaOS, powstalo na prawdziwych Amigach, ewentualnie SAMach badz Pegasosach.

Możliwe. Aczkolwiek trzeba jeszcze policzyć ile softu zostało wrzucone na Aminet przed i po 2003 roku!

Tak czy inaczej, ja lubię pisać na Amidze i nie widzę potrzeby sięgania po WinUAE.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 14:07 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Hextreme napisał(a):
Za Amig od Commodore filmy i WWW nie były jeszcze powszechne. Nie mogą stanowić przedmiotu porównania.

Commodore powinno mieć własną przeglądarkę WWW w roku 1994.
Cytuj:
Po drugie nie jest sztuką pisanie pod szybszy sprzęt nie trzymając się żelaznych zasad kodowania z optymalizacją oraz dobrego stylu programowania.

Propaganda z ppa, gdzie gdzie większość uważa że jak Amiga to ma być tanio i giery majom działać.
Cytuj:
I tak dużo z tego, co powstaje na Amiga OS w wersji 4.x chodzi zbyt wolno.

Przynajmniej coś dzieje. Nawet jeśli działa dobrze tylko na szybkich Amigach.
Cytuj:
Daj do wyszukiwarki archiktekturę M68k i zobacz wyniki. Większość (99%) tego softu powstawało na prawdziwych Amigach.

Większość tego softu jest tam od wielu lat.
I nawet naście lat temu nie nadawało się to do niczego innego poza testowaniem systemu.

Podsumowując cały czas próbujesz wcisnąć tu propagandę środowiska z ppa.
Ludzi którzy w zasadzie nic nie robią, którym nic nie wyszło od lat
ale którzy zawsze znajdą czas na doczepienie się ludzi którzy coś w tym środowisku robią.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO