Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 paź 2018, 17:45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 24 paź 2017, 13:57 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Za forum Hyperionu, dział X5K, wątek "Skip UBoot animation?":

http://forum.hyperion-entertainment.biz ... =10#p42761

Jest mowa o jakimś mitycznym programie do aktualizacji U-Boota spod systemu. Ktoś wie może, co to za program?

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: wtorek, 24 paź 2017, 14:21 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Ale to od dawna jest pod WB taki program, Bios Updater w katalogu System. To znaczy pod AmigaOne XE był, i powinien być też pod X5000 standardowo w systemie.

PostNapisane: wtorek, 24 paź 2017, 15:41 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

adam napisał(a):
Ale to od dawna jest pod WB taki program, Bios Updater w katalogu System. To znaczy pod AmigaOne XE był, i powinien być też pod X5000 standardowo w systemie.

Bios Updater jest składnikiem AmigaOS4.x dla komputerów AmigaOne Eyetech : XE/microA1
I tylko z nimi działa.

---- Copy & Paste ---

Obrazek

UBoot - jak wiadomo po włączeniu Amigi One lub micro Amigi One wita nas U-BOOT, utrzymany w surowej czarno-białej kolorystyce. Z pewnością ten widok nie kojarzy się z Amigą. Programiści związani z OS4 postanowili temu zaradzić i od teraz można za pomocą systemowych preferencji kolorować U-BOOTa. Dostępnych jest 16 kolorów liter i 8 kolorów tła. Możemy więc dla przykładu wybrać kolorystykę do jakiej przyzwyczaił nas ekran powitalny znany z ROMów 2.x i 3.x, czyli żółte litery na fioletowym tle, jak i wiele innych wariantów. Pozostając przy temacie UBoota warto wspomnieć, iż w systemie pojawiło się narzędzie o nazwie BIOSUpdater, które pozwala na jego aktualizację, a takzę na zapisanie kopii zapasowej na twardy dysk (UBoot zajmuje około 220 kB).

--- End ---

Tony Wyatt jest aktywnym developerem AmigaOS4 - można go męczyć na powyższym forum o wersję dla X5000.

Ostatnio edytowano wtorek, 24 paź 2017, 15:58 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: wtorek, 24 paź 2017, 15:56 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Używałem powyższego narzędzia na micro Amiga One i działało bardzo fajne.

PostNapisane: wtorek, 24 paź 2017, 16:39 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Załącznik:
uBOOT.lha
Tu masz całe moje archiwum z tym apdejterem. Zdaje się, że to nie jest jakiś tajny soft, dlatego nie rozumiem dlaczego nie jest dostępny gdzieś w sieci bez przewalenia wszystkiego do góry nogami :roll:

Przy okazji, jaką masz wersję U-Boota Emu?
mi w AmigaOne Early Startup Control - System Informations pokazuje
Firmware: U-Boot 2014.04 (sep

Nie wiem czy jest jakaś inna możliwość sprawdzeni wersji u-boota? Zdaje się że ten updater nie ma takowej, a szkoda.

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: środa, 25 paź 2017, 05:53 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Radek Cz - dziękuję bardzo, to zdaje się o tym updaterze mowa jest na forum. Ten program chyba nie jest tajny ale i nie jest też jakoś publicznie dostępny. Zreszta chyba nie ma co aktualizować. Nie mam teraz dostępu do swojego komputera ale z tego co pamietam, to mam taka sama wersje U-Boota, jak Ty. Na pewno z numerkiem 2014.04. Nie wiem gdzie można ć jeszcze wersje U-Boota, możliwe że w programach SysMon lub Ranger, na pewno któryś z nich podaje ustawienia zmiennych U-Boota (zapomniałem teraz który, ale i tak nic tam zmienić nie można).

PostNapisane: środa, 25 paź 2017, 11:14 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Emu napisał(a):
Radek Cz - dziękuję bardzo, to zdaje się o tym updaterze mowa jest na forum. Ten program chyba nie jest tajny ale i nie jest też jakoś publicznie dostępny. Zreszta chyba nie ma co aktualizować. Nie mam teraz dostępu do swojego komputera ale z tego co pamietam, to mam taka sama wersje U-Boota, jak Ty. Na pewno z numerkiem 2014.04. Nie wiem gdzie można ć jeszcze wersje U-Boota, możliwe że w programach SysMon lub Ranger, na pewno któryś z nich podaje ustawienia zmiennych U-Boota (zapomniałem teraz który, ale i tak nic tam zmienić nie można).

Jest to składnik AmigaOS4.1 FE dla microAmigaONE i AmigaONE SE/XE.
Nie występuje w AmigaOS4.1 FE dla : Pegasos2, Sam, X1000, X5000 etc. ...

PostNapisane: środa, 25 paź 2017, 11:15 
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Emu napisał(a):

Ranger wyświetla wszystkie zmienne środowiskowe Uboota.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]