Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 10:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 19:01 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Enhancer Software 2.0:

- Warp3D Nowa v.1.7 - Hans de Ruiter
- OpenGL ES2.0 v 3.0 - Daniel Mussener
- Latest RadeonHD & RX graphics driver
- Video acceleration library
- gadget.tools - new and updated
- Enhancer software core - update v 1.1
- Relase date Christmas 2020


Ostatnio edytowano sobota, 24 paź 2020, 19:34 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 19:08 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Image FX 4.5 Studio Update:

New PowerPC AmigaOS4 Native version
- (C) Developed A-EON by Andy Broad

PS.
NG PowerPC and Classic 68K AmigaOS version now avaible AmiStore


Ostatnio edytowano sobota, 24 paź 2020, 19:34 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 19:17 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
ExecSG Progress Update:

- All target platforms bulding and supported: CPPC, BPPC, AmigaONE Eyetech, PegasosII, Sam44x0(ACube), AmigaOneX1000. X5000/20, X5000/40 & A1222 (A-EON)
- Multi-Core support - development of a new locking mechanism for all the cores which respects the interupts (Disable/Enable) and multitasking (Forbid/Premit) systems curently in place
- Many bug fixes
- Updated U-Boot: X5000/20, X5000/40 and A1222


Ostatnio edytowano sobota, 24 paź 2020, 19:31 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 19:29 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
A1222 Plus Update:

- Board design v1.3 - replacement partsfor obsolete components specifiedby the orginal design engineer
- Prototype production V1.3: colaborating with ACube to produce the updated A1222 Plus v 1.3 prototype boards
- Early adopter relase: manufacture of Early Adopter motherboards will commence once prototypes have passed checks
- U-boot Firmware Updated tothe same standard as the X5000/2- & X5000/40 versions
- AHI Audio driver completed by Lyle Hazelwood (developer AmigaOS4)
- New A1222 AmigaOS4.1 ISO - produced by Tony Wyatt (developer AmigaOS4) for Hyperion Entertaiment


Ostatnio edytowano sobota, 24 paź 2020, 19:40 przez amig_os, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 19:39 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Viva Amiga: Extended Remix

Duration: 2 hours 40 minutes, file size for 1080p MP4 version: 5.83 GB

Rent or buy:
https://vimeo.com/ondemand/vivaamigaremix


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 24 paź 2020, 21:13 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Jak dotychczas gorzej niż przewidywałem. Owszem ES2.0 niebawem ale nie będzie zawierał nowego kernel. Ten pewnie razem z updatem od Hyperionu, czyli nie wiadomo kiedy. Niewielka niespodzianka to IFX dla PPC ale to tylko ze wzg. sentymentalnych. Ciekawe na ile Andy go "dostosuje".
Teraz tylko Solie ale tu nie spodziewam się nic na teraz.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 03:41 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Przemek napisał(a):
Jak dotychczas gorzej niż przewidywałem. Owszem ES2.0 niebawem ale nie będzie zawierał nowego kernel. Ten pewnie razem z updatem od Hyperionu, czyli nie wiadomo kiedy. Niewielka niespodzianka to IFX dla PPC ale to tylko ze wzg. sentymentalnych. Ciekawe na ile Andy go "dostosuje".
Teraz tylko Solie ale tu nie spodziewam się nic na teraz.


Ja jestem zadowolony.
Wreszcie wsparcie dla wielu rdzeni oraz akceleracja sprzętowa video wraz z odtwarzaczem Emotion.
Obstawiam aktualizacje enchancera i systemu na przełom grudnia/stycznia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 06:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
No cóż o nowych wersjach U-Boota, jak i sterowniku audio dla Tabora to wiedziałem od jakiegoś czasu. O ES z akceleracją wideo, to chyba wiedzieli wszyscy od 10 miesięcy. Faktycznie największą niespodzianką jak dla mnie jest ImageFX PPC, oczywiście i tak bardziej bym się cieszył gdyby Edgar zrobił aktualizację Gimpa, bo prawdę powiedziawszy nie sądzę aby ImageFX czy jakikolwiek inny rdzennie amigowy program miał szansę go przebić. Niemniej natywnego ImageFX kupię, to wszak cesarz wśród amigowych programów, jak go określał Magazyn Amiga, trzeba takie inicjatywy wspierać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 07:49 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Rzeczywiście, jest też wersja ImageFX dla Amigi 1200/AGA. Chyba kupię wersję pudełkową. Zawsze chciałem ten program poznać (jak i Art Department Pro). :D

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 09:23 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
@amig_os

Cytuj:
Wreszcie wsparcie dla wielu rdzeni ...


Nie wiem co masz na myśli ale na razie wsparcie jest w planach.
Obudziłem się przez przypadek i w nocy obejrzałem prezentację Soliego. Dotychczas zmodyfikowano Uboota tak aby mozliwa była inicjalizacja wielu rdzeni. Dalsze zmiany doprowadziły do tego, że przy pomocy niewielkiego narzędzia można zobaczyć pracę rdzeni ale jak powiedział Solie jest to tak "niemedialne", że nie zdecydował się go zaprezentować. Na teraz zaskoczył ich problem (jakaś forma walki o zasoby ), że będą się zastanawiać jak to obejść. Rok temu było działające UVD a mimo to jeszcze go nie dostaliśmy. Teraz mamy początek drogi a Ty piszesz tak, jakby juz było. Proponuję wstrzemięźliwość ;)
Żeby podgrzać atmosferę powiem, że Solie pokazał też kolejny etap - 64bity. I co, już mamy się cieszyć?

Aktualizacja Enhancera jest zapowiedziana na święta.

@Mufa
Jest dokładnie jak piszesz. Niestety pytałem Edgara o nowsze Gimpy i wymagają one nowszego GTK, którego na razie nie potrafi skompilować.
Uważam, że owszem, trzeba wspierać, ale nowe oprogramowanie. To jest odgrzewany kotlet z fatalnym interfejsem . O całkowitej jego zmianie nie ma mowy. Moze tylko gadżety okien ulegna zmianie. Taki postęp prac, jak pisałem kiedyś, nie sklania mnie do zakupu czegokolwiek.
I na tym koniec AW 2020. W zasadzie nic nowego...

PS. Zero info o LO, pakiet AVD dalej nie wydany.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 09:44 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Cytuj:
Nie wiem co masz na myśli ale na razie wsparcie jest w planach.
Obudziłem się przez przypadek i w nocy obejrzałem prezentację Soliego. Dotychczas zmodyfikowano Uboota tak aby mozliwa była inicjalizacja wielu rdzeni. Dalsze zmiany doprowadziły do tego, że przy pomocy niewielkiego narzędzia można zobaczyć pracę rdzeni ale jak powiedział Solie jest to tak "niemedialne", że nie zdecydował się go zaprezentować. Na teraz zaskoczył ich problem (jakaś forma walki o zasoby ), że będą się zastanawiać jak to obejść. Rok temu było działające UVD a mimo to jeszcze go nie dostaliśmy. Teraz mamy początek drogi a Ty piszesz tak, jakby juz było. Proponuję wstrzemięźliwość ;)


Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś i przetłumaczyłeś, bo ja żadnych prezentacji jeszcze nie oglądałem, poza tym nie jestem ekspertem od angielskiego. No ale na moim starym kernelu sprzed ponad pół roku, mogę te dodatkowe rdzenie zobaczyć w przypadku normalnego softu, nawet starego napisanego np. 5 lat temu pod typowo jednordzeniowy system i nie muszę do tego używać specjalnego narzędzia. Nie wiem czy to jest niemedialne. Skoro już zdradzili temat wielordzeniowości, to chyba nie będzie wielkim złamaniem NDA gdy puszczę jakiegoś graba. Postaram się to zrobić po południu jak będę miał dostęp do X5000 (zakładam że powiedzieli iż na X1000 wielordzeniowość jeszcze nie działa, więc nie mogę tego zrobić teraz, gdy pisze z tego komputera).

Cytuj:
Żeby podgrzać atmosferę powiem, że Solie pokazał też kolejny etap - 64bity. I co, już mamy się cieszyć?


To też dla mnie nowość, bo kilka miesięcy temu Frieden powiedział nam że 64-bitowa wersja systemu nie jest na razie planowana, gdyż kompletnie ubiłoby to kompatybilność. Co prawda docelowo mamy mieć rozwiązanie zgodności mniej więcej takie same jak rozwiązanie zgodności nowych Windowsów z np. WinXP (czyli maszynę wirtualną) no ale z tego co wiem, to to jest w dalszych planach, a że prace w amiświecie toczą się w tempie jakim się toczą, to nie sądzę by np. na AmiWest 2021 cokolwiek pokazano w temacie 64-bit.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 10:18 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 564
Lokalizacja: Warszawa
Przemek napisał(a):
Uważam, że owszem, trzeba wspierać, ale nowe oprogramowanie. To jest odgrzewany kotlet z fatalnym interfejsem . O całkowitej jego zmianie nie ma mowy. Moze tylko gadżety okien ulegna zmianie. Taki postęp prac, jak pisałem kiedyś, nie sklania mnie do zakupu czegokolwiek.

Zakupiłem dopiero co ImageFX dla Amiga OS 3 w wersji CD. Będę czekał na przesyłkę. :)

Ten program to legenda - jeden z najlepszych w swoim rodzaju - więc podejrzewam, że nie jest z nim tak źle.

Co do interfejsu, to ludzie narzekają na nowy SketchBlock. Nie dogodzi się w łatwy sposób. Trzeba wziąć poprawkę na to, że autorów takich programów jest niewielu.

Co do wspierania nowego oprogramowania - to przecież samo AmiWest jasno pokazuje, że nie ma wystarczających sił roboczych, by ciągnąć prace.

Ja to widzę tak: należy rozwijać istniejące rzeczy, a nie tworzyć je na nowo. Brakuje sił roboczych by tworzyć na nowo oprogramowanie dla Amigi.

Należy korzystać z tego, że Amiga ma spory dorobek. Tak więc, mimo że Image FX to jest odgrzewany program, to jednak rozwijanie Image FX, OctaMED Sound Studio, Alladin 4D powinno być priorytetem.

Jeżeli nie można rozwijać rzeczy istniejących, to tym bardziej nowych, takich jak TimberWolf, LibreOffice.

Wydaje mi się, że nie ma podwalin by budować nowe wersje systemu, czy oprogramowania. Dlatego warto skorzystać ze źródeł.

Sam miałem podobne problemy, ale je przezwyciężyłem. Uważam, że należy budować w oparciu o istniejące fundamenty.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 10:40 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Z ciekawostek to mają wreszcie źródła do CFE (X1000) więc wreszcie bedą możliwe porawki dla tego kompa (karty graficzne, multicore).

Najpierw multicore dla X5000.

Bedą odatkowe poorawki dla dźwięku(DMA) i SPE dla A1222.

Poprawiono 23 błedy w kernelu.

W planach szybsze ładowanie systemu. Zwiększenie VRAM.

To, że rdzenie zostały uruchomione to zgoda jednak bardzo dużo programów, niespodziewanie "odwołuje się do pewnych, dwóch zmiennych", a nie powinny. Czyni to zrobieniem wsparcia dla wielu rdzeni bardzo trudnym. Muszą się nad tym pochylić dopiero.

Najnowsza wersja kernela z wczoraj, potrafi jedynie wypluć zera i jedynki na serial port.Chcą zrobić coś bardziej "do pokazania".

Dokładniej 64 bitowa przestrzeń adresowa dla np. sterownika graficznego, nie dla uzytkownika.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 11:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Oficjalne stanowisko Leamanna na temat możliwości developerskich Hyperionu:

Lets put this in context: two or three remaining Hyperion developers working on a volunteer basis iis unlikely to get the development progression that many here are hoping for. That is not a reflection on the last few Hyperion developers still working in their spare time because they do a wonderful job in very difficult circumstances. However, as far I am aware there is no Technical Director or Development Team Lead at Hyperion for some time. This situation presents clear problems in following a coordinated development plan and delivery of future versions.

To po raz kolejny potwierdza fakt, że tak naprawdę prace nad innymi niż W3D Nova, ważniejszymi elementami systemu rozpoczęły sie dopiero rok temu.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 paź 2020, 12:45 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Że nie ma następcy Soliego, to wiadomo nie od dziś, były podobno negocjacje z potencjalnym następacą ale chyba nie wyszło. Jaskółki ćwierkają że podobno niebawem Hyperion ma się personalnie wzmocnić. Może więc wreszcie poznamy nowego szefa developerów. Wszyscy, którzy pracują czy testują system, mają świadomość że jest taka potrzeba.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO