Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 02:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 13:17 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Czyli po obiecującym początku (AVD) pełne rozczarowanie, w każdym temacie. Nic nie przyspieszyło. Brak developerów do wszystkiego. Prace owszem, idą na przód, ale w tym samym, marnym tempie. Okazuje się, że Cyborg miał rację, sieć nie stopowała Tabora. Cały proces pracy nad głównymi brakami nazwałbym szeregowym. Dopiero po ukończeniu jednego elementu przychodzimy do następnego. Brak "oficjalnego" Hyperionu na AWest też jest znamienny.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 13:36 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
Kolejny Amiwest aka spotkanie kilku kumpli w kakofonii pustych obietnic.

Tabor
- 2014 start projektu
- 2015 wysłane płyty do testerów/developerów
-2018 twórca, właściciel nie ma pojęcia co ze sterownikiem audio, bo osoba zz niego odpowiedzialna nie informuje o stanie prac

Komentowanie Amiwestu i tego co na nim ogłoszono/pokazano jest niepotrzebne - ten "show" idealnie podsumowuje stan rzeczy w piko świecie AmigaOSu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 13:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Najbardziej pozytywne jest te 1200 osób w samych Stanach, przy tym te nasze polkie 73 osoby, już nie wyglądają tak spektakularnie. Co do sterownika, to z tego co ja słyszałem jeszcze na wiosnę, był gotowy ponoć w 90%, ale zmienił się developer. Przy czym ten nowy developer to dosyć sprawdzony człowiek, który ma w CV inne sterowniki dla Amigi. Tak czy siak źle że Tabora nie będzie w tym roku, choć jeśli będzie w przyszłym kwartale (Kas1e pisząc na AMigaWorld, wychwycił gdzieś nawet słowo styczeń), to pewnie chętni poczekają. Ważne że nie jest to jakaś nieokreślona pespektywa, jak to było na ubiegłorocznym Amiwest.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 14:01 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@amigowiec
Mogliśmy usłyszeć "z pierwszych ust" że kupione programy nie są rozwijane, że przeglądarka nie będzie rozwijana wcześniej niż będzie ukończony port Libre Office. Nie jest rozwijany 4.2. I tak dalej. Całe publicznie wystąpienie leży w internecie i można odsłuchiwać, przewijać, do woli. Było "kawa na ławę". Na blogu zaktualizowałem jedynie informację o Taborze, cały AmiWest nie zawiera w sobie dla mnie nic przełomowego, słabizna.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 15:47 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
No to teraz jestem ciekaw czy Hyperion dotrzyma słowa i z powodu opóźnienia Tabora wyda uaktualnienie wcześniej.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 16:10 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
Zastanawiająca jest ta obsuwa premiery Tabora. Przecież to miała być taka lokomotywa która pociągnie Amiga OS do przodu. Wydaje się że wszystkie siły powinny być skupione na oprogramowaniu płyty. Tym bardziej że jak podajecie w samych stanach jest 1200 chętnych na zakup. Jeśli tak to globalnie jest szansa na sprzedaż ok 5 tyś sztuk. A to już byłoby coś. A w Polsce czy akcja zapisywania się na A1222 jest zakończona, czy dalej trwa ? Może warto byłoby na portalach amigowych umieścić gdzieś na widoku stałe info o zapisach. Może udało by się przekroczyć granicę 100 chętnych ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 16:22 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
@amigowiec
Na blogu zaktualizowałem jedynie informację o Taborze


Trochę nieostre te graby wyrypane z filmu. Mam nadzieję że ktoś na imprezie robił też zdjęcia i zostaną one zamieszczone. Fajnie że podałeś nazwy komputerów, no ale w sumie nie wiadomo co oznaczają np. kolory słupków. Gdyby znać wszystkie dane, to ostatecznie możnaby taki wykres zmajstrować samemu.

P.S.
Wykład o Taborze prowadził też Daniel w piątek. Może z niego wyciągnąłbyś jakieś informacje, wzbogacające Twoją podstronę na temat tej maszyny. Tam też były slajdy i chyba trochę wyraźniej nagrane. W załączniku zamieszczam próbkę.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 16:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@ems
Odnośnie Tabora:
- 1.200 na USA to naprawdę jest cały kontynent (Ameryka Północna - U.S.A i Kanada), to się nie przełoży na reszcie świata, niby gdzie, w Azji? w Ameryce Południowej? szacuję, że Europa może wchłonąć drugie 1.200, reszta statystycznie nieistotna
- informacja jest cały czas, "wisi", tylko czy jest sens podgrzewać w takiej sytuacji jaką mamy (opóźnienie, brak sterownika audio, obudowa w maju)
- 73 to liczba sztuk, nie osób; akcja jest "nieustająca" , wszystko jest w tym miejscu https://amigaone.wordpress.com/amigaone-nowe-amigi/zamowienie-a1222/

@Mufa
No są graby jakie są, myślę że po AmiWest Dickinson da wpis na blogu, i tam to się znajdzie. Może w przysżłości da się załatwić sprawę prosto (poprosić Dickinsona, de Ruitera, ogólnie poprosić prelegenta o plik prezentacji). Tego filmu o którym piszesz jeszcze nie oglądałem.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 16:55 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
@adam
- wiem że u Ciebie jest podstrona o akcji, tylko że ona jest trochę schowana. Mało widoczna.
- co do podgrzewania atmosfery to chyba zbliża się już na to czas. Dostępność obudowy w maju nie powinna wpłynąć na rozpoczęcie sprzedaży, bo przecież pierwsze serie można sprzedawać jako zestaw płyta + os + enhancer.

Chyba że są jakieś inne dużo poważniejsze przeszkody do wprowadzenia na rynek A1222.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 16:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Ale czy to już jest przesądzone że ta obudowa na pewno będzie domyślną budą dla Tabora? Trevor wspominał o tym w przemówieniu?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 17:02 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
@Mufa

No ja właśnie tego też nie usłyszałem. Dlatego zakładam że będziemy kupować płyty a później w miarę rozwoju sytuacji obudowę. Pisząc o obudowie mam na myśli tę od Loriano.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 17:06 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
"Ta" to znaczy która? :) Ostatnio słyszałem, że a1500. To by uzasadniało czemu aż maj (znalezienie producenta, stworzenie formy wtryskowej).
Z Loriano - jest taka ewentualność, przesłanką jest szybkie anulowanie Kickstartera.
Nie wiem.
Dla mnie najistotniejsze jest żeby wreszcie był w sprzedaży.
Co do widoczności strony zbiórki - ja mogę ją uwidocznić bardziej, tylko że ja mam mały zasięg. Czemu inni jej nie linkują - nie mam na to wpływu.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 17:08 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
@adam
Zdecydowanie 500 -tka :)

A co do zasięgu, to kto ma duży ? Jak wczoraj oglądałem stream z AmiWest na YouTube to było nas poniżej 100 ...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 18:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Co do widoczności strony zbiórki - ja mogę ją uwidocznić bardziej, tylko że ja mam mały zasięg. Czemu inni jej nie linkują - nie mam na to wpływu.


Napisz post na forum z potrzebnymi informacjami oraz linkiem, a ja go przykleję by zawsze wisiał na górze. Jeśli masz jakieś inne pomysły, gdzie mógłbym pomóc w propagowaniu tej zbiórki, to chętnie się z nimi zapoznam.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 14 paź 2018, 18:46 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):
No to teraz jestem ciekaw czy Hyperion dotrzyma słowa i z powodu opóźnienia Tabora wyda uaktualnienie wcześniej.


No zobaczymy. Dzisiaj Cyborg oświadczył że mogliby zrobić ISO, tylko nie ma sensu tego robić skoro brakuje podstawowego sterownika i płyty nie ma na rynku. Dodał przy tym że A-EON w umowie zażyczył sobie by wszystkie sterowniki były własnością producenta sprzętu. Wyjątkiem była sieciówka, którą Hyperion chciał mieć w systemie i zakupił od Jamiego Kruegera. Tak więc problem z dźwiękiem to nie ich wina, bo stworzenie go wziął na siebie A-EON.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO