Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 21:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 11 cze 2014, 15:49 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Jak informuje news na PPA, możemy spodziewać się nowego papierowego pisma poświęconego Amidze. "Amigazyn" ma w założeniach być pismem technicznym poświęconym zagadnieniom związanymi z AmigaOS 3 i 4, oraz oprogramowaniem amigowym. Osobiście to pismo wspieram i popieram. Cieszę się bardzo że jest szansa na fajne amigowe pismo jak za starych czasów. Sam staram się prowadzić bloga wzroując się na takich nośnikach informacji jak stare MA, ACS, czy przede wszystkim najlepszy z nich "Amigowiec". Główny nacisk był tam położony na opisywanie spraw technicznych oraz recenzowanie dostępnych nowości, mniejszy na publicystykę.

Niestety wydaje mi się że to co ostatnio czytam, to przede wszystkim publicystyka, w dodatku publicystyka (z wyłączeniem fajnego, ciekawego wywiadu z Petro Tyschenko na PPA) nie najwyższych lotów. Do niedawna wydawało mi się że sztytem przerośniętego ego było zrobienie wywiadu ze samym sobą przez Benedykta Dziubałtowskiego. Wczoraj jednak przeczytałem drugi taki wywiad. Co prawda oficjalnie wywiad był z SirLeo, ale drugi rozmówca był chyba tylko pretekstem, do wyrażenia ekshibicjonizmu Szamana. Trudno bowiem nie było odnieść wrażenia że "pytający" był niemalże bardziej wylewny w słowach od odpowiadającego. W pełni podpisuję się pod komentarzem czytelnika eXeca, mówiącego o amicelebrytach, zwłaszcza jeśli reklamuje się taki tekst jako wydarzenie większe od spotkania z Markiem Pampuchem.

Jest to tylko kolejna część tworzonej od dawna układanki. Już kilka lat temu gdy Szymek zmieniał stan cywilny uznał że ślub redaktora serwisu to wydarzenie tak ważne że musi się o nim dowiedzieć cały amiświat. Utworzył więc specjalną stronę o jego ślubie na amigowym serwisie i przez całe miesiące dbał o to by temat nie znikał z recentow forum (w tym samym czasie żenił się Konrad, ale ten postawił na skromność i o ślubie wiedzieli nieliczni). Dzisiaj ma swoją wydzieloną rubrykę widoczną na głównej stronie eXeca, gdzie niczym pasterz regularnie udziela swojego "słowa na niedzielę". Nie spotkałem się by administrator jakiejkolwiek innej amigowej strony na świecie stosował podobną prywatę.

Słowem ostatnio wybór widzę taki, albo nie ma o czym czytać, albo można poczytać treści będące realizacją samouwielbieńczego kultu jednostki. Skoro w internecie "bida" to tym bardziej ostrzę sobie zęby na porządny periodyk. Liczę że nie skończy się na pierwszym numerze. A Szamanowi moge powiedzieć tylko jedno: zjedz snickersa bo strasznie gwiazdorzysz.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 cze 2014, 18:40 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Mufa napisał(a):
Jak informuje news na PPA, możemy spodziewać się nowego papierowego pisma poświęconego Amidze. "Amigazyn" ma w założeniach być pismem technicznym poświęconym zagadnieniom związanymi z AmigaOS 3 i 4, oraz oprogramowaniem amigowym. Osobiście to pismo wspieram i popieram. .......

znaczy przeczytamy tam m.in Twoje teksty?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 cze 2014, 21:51 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Papierowe PPA całkiem niedawno było recenzowane tutaj:
http://www.dobreprogramy.pl/djfoxer/Polskie-Pismo-Amigowe-Amiga-wiecznie-zywa-11,54046.html

Zapowiadany kwartalnik "Amigazyn" według mnie będzie miał większa popularność z kilku powodów:
- są już autorzy, niepotrzebna jest łapanka (papierowe PPA opiera się na tym co nadeślą czytelnicy portalu PPA)
- tematyka bardziej zorientowana na klasyka, większa objętość, być może niższa cena (brak koloru poza okładką)

Myślę że nie będzie osłabienia PPA - jest grupa ludzi którzy wspierają wspólne hobby i dokupią "Amigazyn" do "PPA" (nie zrezygnują z niego). Ja PPA kupuję bo poczytać na papierze o Amidze po polsku jest ciągle dla mnie przyjemnością. Taka przekrojowa gazetka, "wszystkie smaki amigowania" jak mawia Trevor, no i ciekawe artykuły (np. "tak jak dla nas" kurs w odcinkach o programowaniu pod AmigaOS 4).
Bezpośredniej konkurencji też chyba nie będzie, może być tak jak wieszczy na PPA Kraszan że może się PPA zwrócić w kierunku "nextgenów" a "Amigazyn" klasyków. W tym przypadku "Amigazyn" miałby z pewnością więcej czytelników.

W tym miejscu chcę napiętnować osoby które nie kupują PPA "bo drogie" tak jakby wydatek wielkości pizza + piwo kilka razy do roku był znaczący.

Jeśli chodzi o eXeca - mam więcej dystansu, przywykłem do tego że ten serwis ma częste odchyły w kierunku bloga.
Jacy celebryci :-) Mir taki jak w kółku miłośników gołębi pocztowych. Są kontrowersje, ale ogólnie lepiej że taki eXec jest niż żeby go nie było. Każdy inaczej wyraża siebie, ja bym tego się nie czepiał, w końcu nie masz obowiązku tam zaglądać.

Wspomniany wywiad był dla mnie ciekawy (choć jakby "pozszywany" z dwóch wywiadów). To co jednego razi ("wywnętrzanie") dla mnie jest głębszą retrospekcją, w sumie taki wywiad "inny niż inne". Można poznać drugiego amigowca jako człowieka "z krwi i kości" a nie jakiś smętny nick.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 08:46 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Jeśli Amigazyn będzie czysto amigowe, czyli bez jakiś tam maków, to będzie zacnie :thumbup: Myślę, że zainteresowanie Amigazynem będzie nieporównywalnie większe niż pismo PPA, którego niestety nie kupuje... :roll:

Wiadomo kiedy może pojawić się pierwszy numer Amigazynu? :)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 12:17 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Przeklejam z PPA (wytłuszczenia moje):

"Otóż zaraz po wakacjach powołamy do życia nowe czasopismo o Amidze o nazwie "AMIGAZYN". Chcemy w nim mówić przede wszystkim o użytkowej stronie Amigi, ale nie tylko tej "klasycznej". Pokażemy jak wykorzystać nasz ulubiony komputer do wielu ciekawych projektów, niezależnie od tego z jakiej Amigi korzystamy. Będą artykuły dla osób zaczynających pracę z Amigą, które posiadają nierozbudowane modele, dla starych wyjadaczy z najlepszym sprzętem oraz tych, którzy znają Amigę tylko z emulatorów. Główny nacisk położymy na merytoryczną jakość tekstów, będziemy zagłębiać się w omawiane tematy, choć oczywiście będą też sprawy potraktowane lekko z humorem i całkiem "na luzie". Wśród autorów będzie kilka bardziej znanych osób w środowisku, lecz również udało nam się namówić na ponowne zainteresowanie Amigą osoby z zewnątrz. Wszystko po to, aby magazyn był bardziej obiektywny i ciekawy. Okazuje się, że doświadczenia z Amigą ma więcej osób niż wynikałoby to z aktywności na portalach. Pismo będzie kwartalnikiem o objętości 68 stron, okładka kolorowa, środek w odcieniach szarości. Mamy nadzieję, że większa objętość i jakość tekstów zrekompensuje brak koloru."

"Powołamy" znaczy u mnie tyle co "zaczniemy działać" więc spodziewam się gazetki na "przed końcem roku" (najwcześniej w połowie października, najdalej na święta Bożego Narodzenia).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 13:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
pizzadriver napisał(a):
znaczy przeczytamy tam m.in Twoje teksty?


Nie będę ukrywał że swego czasu otrzymałem propozycję współpracy i odniosłem się do niej pozytywnie. Zatem odpowiedź brzmi tak, będą i moje teksty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 15:02 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Czyli to co się pojawi w magazynie, to najpierw w magazynie, a później na stronie? :) Czy będą takie tematy, że tylko w magazynie? Jak to będzie :) Czas pokaże? ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 15:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nie, nie będzie na stronie. Jak już gdzieś indziej piszę, to nie mam w zwyczaju potem umieszczać tego samego na amigaone.pl. Dublowanie materiałów nie ma sensu, skroro decyduję się jakąś inicjatywę wspierać to czymś ekskluzywnym, a nie kopią artka ze strony.

Tak czy owak blog ma u mnie priorytet, więc bez obaw nie ma mowy, bym zaangażował się tak bardzo by przestać zamieszczać inne teksty na amigaone.pl.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 19:49 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): środa, 10 kwi 2013, 16:03
Posty: 5
Z roku na rok sprawy Amigi mają się coraz lepiej. Widać większą aktywność. Będzie drugie czasopismo o Amidze. Powstaje sporo sprzętu na klasyka. Pojawiają się nowe twarze. Starzy wyjadacze (Jon Hare, Marek Pampuch, Xtd) pojawili się na tegorocznym PixelHeaven. Oby tak dalej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 cze 2014, 21:28 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
Czytałem że pismo będzie klasykowe ale zahaczać będzie o os4. Rafał czyli Twoje artki będą o programach pokazujących moc nowych Amig i systemów? Czy będziesz jedyny piszący o os4 czy wiadomo Ci czy ktoś jeszcze będzie wspierał nowy system?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 01:41 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Tak nieśmiało... Ja tego pisma nie kupię ale tak do łepetyny wpadło - nie było czasem pisma o takiej nazwie już? ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 01:54 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@adam

Nie wiem czy płakać czy śmiać się z twojego wpisu. Nie tak dawno temu jęczałeś że nikt nie pisze i na stronę nie masz co wrzucić. Teraz sam piszesz ze będzie ok, PPA nie upadnie bo będą kupować itp. Dzięki takim jak Ty przestałem pisać do PPA i innych. Teraz czekam az ktoś coś napisze a ja z chęcią poczytam. Najlepiej, żeby na necie za friko dali. Papier bym może kupił ale sensu brak. Za zaoszczędzoną kasę kupie sobie frytki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 08:12 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Mufa napisał(a):
Nie, nie będzie na stronie. Jak już gdzieś indziej piszę, to nie mam w zwyczaju potem umieszczać tego samego na amigaone.pl. Dublowanie materiałów nie ma sensu, skroro decyduję się jakąś inicjatywę wspierać to czymś ekskluzywnym, a nie kopią artka ze strony.


Też tak uważam :thumbup:

Większość gier co jest na xboksie jest też na komputerach z windows, co prawda te gry wychodzą później na ten komputer, ale według mnie nie ma sensu kupowania tej konsoli dla kilku gier :roll:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 09:05 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 lut 2012, 10:11
Posty: 15
Emu napisał(a):
Tak nieśmiało... Ja tego pisma nie kupię ale tak do łepetyny wpadło - nie było czasem pisma o takiej nazwie już? ;)


Było, też wydawane przez Zalepę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 17:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Emu napisał(a):
@adam
Nie wiem czy płakać czy śmiać się z twojego wpisu. Nie tak dawno temu jęczałeś że nikt nie pisze i na stronę nie masz co wrzucić.

Nie rozumiem co masz na myśli. Naprawdę.

Cytuj:
Teraz sam piszesz ze będzie ok, PPA nie upadnie bo będą kupować itp.

Tak uważam, wystarczy zajrzeć we wątek ilu chętnych jest na archiwalia - które są przecież i tak za darmo w pdf.
Najnowszy numer - ze 100 wydrukowanych po 2 dniach widzę 52 szt. Mimo malkontenctwa i roszczeniowej postawy - jest popyt.

Cytuj:
Dzięki takim jak Ty przestałem pisać do PPA i innych. Teraz czekam az ktoś coś napisze a ja z chęcią poczytam. Najlepiej, żeby na necie za friko dali. Papier bym może kupił ale sensu brak. Za zaoszczędzoną kasę kupie sobie frytki.

Wogóle nie rozumiem co chciałeś wyrazić w tych ostatnich kilku zdaniach. Niby dlaczego nie piszesz przeze mnie? Bez sensu.
Dalej to dla mnie bełkot.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO