Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 03:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 16 sie 2012, 17:04 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
No i w końcu się doczekaliśmy :) (do pobrania z sekcji "Downloads" ze strony Hyperionu, sprawdzałem - już jest).

Info:
http://blog.hyperion-entertainment.biz/?p=683


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 16 sie 2012, 18:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1197
Własnie zasysam...teraz cała para w 4.2 ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 17 sie 2012, 05:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Przemek napisał(a):
Własnie zasysam...teraz cała para w 4.2 ;)


Ciesze sie ze wreszcie dostaliscie ten update. Oczywiscie nie jest tak ze dotad cala para szla w piate uaktualnienie i teraz chlopaki zabieraja sie za 4.2. Pewne elementy, ktore mam przyjemnosc od dawna testowac rzecz jasna nie znalazly sie w uaktualnieniu. Po prostu wszystko co naprawde moze byc istotna nowoscia jest szykowane na nastepny numerek systemu, wczoraj to wyszla tylko malutka przystawka ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 17 sie 2012, 18:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Oprócz aktualizacji MUI i przyspieszenia startu systemu o kilka sekund to nic jak dla mnie, najbardziej skorzystali klasykowcy i użytkownicy SAM. Cieszy że nie zeżarło więcej RAM-u (pierwsze wersje AOS 4.1 brały u mnie 74MB na start, ostatnie dwa update ~130 MB).
Mam problem po Update 5 z Gfx2DBench. Zawiesza się system po ukończeniu testów w momencie gdy wyskakuje komunikat o możliwości wysłania wyników na serwer. Ktoś ma ten problem?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 18 sie 2012, 18:28 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ja troche jestem rozczarowany (nawet klasy MUI nie zaktualizowali wszystkich niezbędnych - wczoraj postawiłem system od 0 + wszystkie update po kolei i niestety sporo rzeczy trzeba było dociągać).
System nie "żarł" więcej pamięci, a start był krótszy aż o 10 sekund. Ale o byłoby zbyt pięknie. Przy ściąganiu poczty przez YAM 2x poszła walidacja, naprawiłem Partition Wizardem ale teraz nie mam AmiDocka i nie wiadomo co jeszcze poszło.
Naprawdę wszystko jest u was świetnie? Jakie zauważyliscie zmiany?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 18 sie 2012, 18:57 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
adam napisał(a):
Ja troche jestem rozczarowany (nawet klasy MUI nie zaktualizowali wszystkich niezbędnych - wczoraj postawiłem system od 0 + wszystkie update po kolei i niestety sporo rzeczy trzeba było dociągać).
System nie "żarł" więcej pamięci, a start był krótszy aż o 10 sekund. Ale o byłoby zbyt pięknie. Przy ściąganiu poczty przez YAM 2x poszła walidacja, naprawiłem Partition Wizardem ale teraz nie mam AmiDocka i nie wiadomo co jeszcze poszło.
Naprawdę wszystko jest u was świetnie? Jakie zauważyliscie zmiany?


Sprawdzilbym, aczkolwiek wbrew temu co pisza np. na PPA uaktualnienie nie jest dostepne dla kazdej obslugiwanej platformy. X1000 mialo jak wiadomo swoje piate uaktualnienie juz dawno i jest to troche inne uaktualnienie od tego co orzymala reszta. Tego swiezego nawet nie kazano nam testowac. Moge sie wiec jedynie odnosic do mojej betatesterskiej wersji systemu, ktora zawiera zapewne wszystkie rzeczy ktore dostaliscie, jak i sporo wiecej - opisywane przez Ciebie problemy u mnie nie wystepuja. Przy czym jedyna wersja YAMa jaka mam na twardzielu to 2.4 (ktorej zreszta nie uzywam, tylko traktuje jako archiwum z mailami), jakies 8 lat temu przesiadlem sie na SimpleMaila.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 22 sie 2012, 11:41 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Ja mam wkurzający problem po aktualizacji 5. Otóż przy przesuwaniu okienek, przewijaniu paska, wczytywaniu się strony - w głośnikach mam trzaski. W mojej AmidzeOne mam wbudowana kartę dźwiękową i zrobiony fix - wcześniej nie było tego problemu. Nie wiem co może za to odpowiadać. Podmieniłem A1ide.device na stary (gdyż pare osób napisało, że ma problemy z dyskiem po aktualizacji) ale nie było różnicy, a na więcej testów jak narazie zabrakło czasu. Możektoś ktoś wie co może być tego przyczyną?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 22 sie 2012, 15:41 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Betatesting opiera się głównie na AmigaOne X1000, więc nikt się nie dowie o twoim problemie. Tu dochodzimy do kwestii która padła przy okazji Timberwolfa RC 2 - kto to testował i na jakiej konfiguracji że to nie wyszło...
Chcąc sobie coś załatwić musimy pisać na forum Hyperionu. Tylko tam jest szansa że odpisze ktoś kto pomoże rozwiązać problem - tu tylko może ktoś potwierdzić czy ma podobny. Bo jeśli rozwiązanie leży po stronie programowej - a leży bo problem pojawił się wraz z update - musi być zgłoszony developerom.
Jeżeli sprawa się nie wyjaśni to wątpię czy kupię 4.2 w ciemno. W specyficznym systemie (nisza bez presji czasowej) przede wszystkim system ma nie mieć błędów.
Co do trzasków jeśli mnie pamięć nie myli był taki problem w SAM kiedyś i dało się to usunąć.
Bardzo mi brakuje jasnej procedury zgłaszania błędów, mam nadzieję że zapowiedziany przez radova artykuł o debugowaniu wniesie coś w tym temacie.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 22 sie 2012, 21:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Forum Hyperionu istnieje między innymi po to aby zwykli userzy nie będący betatesterami mogli zgłaszać błędy - to raz.

Betetesterów X1000 jest zaledwie 100, więc teoretycznie nie stanowią większości. Nawet jeśli uznać że znaczna część starych betatesterów, podobnie jak Konrad Bielski zakończyła swą aktywność i ich przewaga liczebna nie jest aż tak znaczna, to wierz mi bardzo się mylisz twierdząc że betatesting jest prowadzony tylko na X1000 - to dwa.

TimberWolf nie jest częścią systemu w związku z tym nie jest testowany przez systemowych betatesterów. Nowe wersję dostaje tak samo jak Wy z OS4Depot - to trzy.

Miałem takie same problemy z RC2 na systemie betatesterskim i X1000 jak zwykli userzy, pretensje można mieć ewentualnie do jakiejś wąskiej grupy prywatnych betatesterów Friedenów (o ile tacy istnieją) tudzież do dużych różnic między systemem developerskim a systemem w wersji beta i w wersji public, że takie babole w RC2 przeszły - to cztery.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 22 sie 2012, 22:40 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
1. Tak, po to jest to forum, ale trudność leży w sprecyzowaniu błędów. Jeśli np. system mi "zamrozi" dla developera to żadna informacja - jest błąd ale nie wiadomo gdzie, tylko debug może go nakierować.

2. Nie napisałem że tylko - po prostu jest faktem że X1000 jest obecnie podstawową maszyną deweloperską To ona ciągnie to wszystko, to dzięki x1000 będzie obsługa dwóch rdzeni i inne rozwiązania - wszystko jest najpierw testowane na X1000 bo to jest podstawowa maszyna dla developerów. Mogę się mylić ale tak to oceniam.
Czy testowany jest system na innych komputerach - oczywiście że tak, ale fakty (babole) pokazują że tych konfigów jest za mało skoro błędy przechodzą dalej.

3. Chyba nawet wspominałeś o tym w przeszłości gdy chciałeś pokazać Timberwolfa na party (że musisz go "zdobyć", jakośtak), niemniej jest faktem że mimo rosnącej liczby betatesterów ciągle są błędy. Ciężko mi to zrozumieć bo wydawało mi się ( i wydaje dalej) że 100szt komputerów w praktycznie takiej samej konfiguracji to juz jest coś. Że od strony betatestowania sytuacja obecna a dawniej jest "niebo a ziemia". Nie wiem, po prostu nie wiem jak to wyglądało wczesniej (liczby, fakty).

4. Ta kwestia - no na to to nikt z nas nie ma wpływu. Nie powinno tak być, że - może oderwijmy się od Timberwolfa - Update wnosi błędy których nie było.
Pytałem się kiedyś (ciebie chyba) czy jest jakaś lista betatesterów, i z tego co pamiętam wyszło na to że nie ma takiej. A fizycznie niemożliwe żeby np. betatesting 100 X1000 był równy jakościowy testowaniu update na AmigaOne XE (zakładam że jest testowana nie równiez na 100 ale na kilku egzemplarzach, i to pobieżnie). Być może nawet robią to te same osoby które mają też X1000.

W skrócie - podtrzymuję to co napisałem wyżej. Forum swoją drogą, ale użytkownik powinien mieć możliwość dostarczenia raportu - zgłoszenia błędu tak jak betatester. Jestem przekonany że jest to bardziej wartościowa forma i ułatwienie (powinienem napisać dołożenie ;-) pracy).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 sie 2012, 17:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
adam napisał(a):
a
Pytałem się kiedyś (ciebie chyba) czy jest jakaś lista betatesterów, i z tego co pamiętam wyszło na to że nie ma takiej.


Taka lista jest dostępna na oficjalnej stronie systemu i nie jest objęta żadną tajemnicą. Co więcej sam tutaj na forum o niej informowałem. Tak więc jeżeli ktoś odpowiedział Ci że taka lista nie istnieje, to z całą pewnością nie byłem to ja :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 sie 2012, 19:21 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Znam posta do którego mnie odsyłasz i tylko potwierdziłeś że nie ma listy betatesterów :mrgreen:
W linkowanym przez ciebie twoim poście jest odsyłacz tu credits. Są tam dwie listy: developerów i betatesterów AmigaOS 4. Jest to właściwie "Aleja Zasłużonych" a nie aktualna lista betatesterów.

Dalej piszesz:
"Zdecydowaną większość z nich, jak również znaczną liczbę betatesterów można zidentyfikować przeglądając memberlistę forum Hyperionu (opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników)."
- co jest niczym innym jak stwierdzeniem, że ludzi którzy mieli w przeszłości wkład w deweloperkę i betatesting można dziś znaleźć na forum Hyperionu.

Czyli nie ma listy, jest lista zasłużonych i można (będąc zarejestrowanym na forum Hyperionu) odszukać kto jeszcze jest aktywny i co robi. Lista w sensie właściwym (typu" betatesting AmigaOS 4.1 na SAM 460 - tu nazwiska") nie istnieje.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 sie 2012, 09:23 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Jak już chcesz się bawić w takiego detektywa, to dam parę wskazówek. Forum powstało początkowo jako platforma skierowana wyłącznie do betatesterów X1000, tak więc wszyscy betatesterzy pierwszych czterech stron memberlisty to posiadacze X1000, pozostali to użytkownicy innych maszyn.
Co do Twoich wniosków.
Betatester nie ma obowiązku zapisywać się na forum, niektórzy preferują betalistę. To że ktoś tam nie udziela się na forum (sam nie dałem żadnego posta w publicznej części forum) nie oznacza jeszcze że jest nieaktywnym "zasłużonym". Lista betatesterów zawiera wszystkich, którzy nimi pozostają na mocy umowy, nie ma na niej wszystkich którzy kiedyś coś tam robili, czego dowodem jest np. fakt że brak tam niegdysiejszego betatestera Grzegorza Kraszewskiego. Fakt że te kilkanaście procent nieaktywnych jest na tyle leniwych że nie tylko nie betatestuje, ale nawet nie che im się wypisać z betalisty, zaciemnia nieco obraz, choć doszły mnie plotki że i ten problem zostanie "uporządkowany".
Nie licz na to że ktoś będzie się trudził robić listę typu człowiek plus konfig, zapewne zanim skończyłby ją tworzyć byłaby już nieaktualna. Betatesterzy to przecież zwykli ludzie, jak każdy lubujący się w ulepszeniach sprzętowych. Tak np. Konrad zaczynał od A4000 by przejść na Pegasosa, Amig_OS zaczynał od A1200, potem była Micro AOne, teraz jest X1000. Wszak taki trend spowodował że rozpoczęto nabór ludzi do betatestingu klasyka, po prostu w pewnym momencie okazało się że już prawie nikt ze starych betatesterów klasyka nie posiada, a gdy na początku 2003r, rozpoczynano program, miał go każdy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 sie 2012, 09:44 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
adam napisał(a):
Ja troche jestem rozczarowany (nawet klasy MUI nie zaktualizowali wszystkich niezbędnych - wczoraj postawiłem system od 0 + wszystkie update po kolei i niestety sporo rzeczy trzeba było dociągać).
System nie "żarł" więcej pamięci, a start był krótszy aż o 10 sekund. Ale o byłoby zbyt pięknie. Przy ściąganiu poczty przez YAM 2x poszła walidacja, naprawiłem Partition Wizardem ale teraz nie mam AmiDocka i nie wiadomo co jeszcze poszło.
Naprawdę wszystko jest u was świetnie? Jakie zauważyliscie zmiany?


Witajcie!

Po prawie półrocznej przerwie w aktywności na forum, wracam :)
Udało mi się zainstalować update 5 na moich amigach. W obu przypadkach wszystko działa bez problemów. Na głębsze spostrzeżenia oraz testy przyjdzie czas przez weekend. Muszę również nadrobić stracony czas i uzupełnić obiecaną relację z montażu oraz konfiguracji SAM 460ex w obudowie Fractal Design Mini...

Pozdrawiam !

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 24 sie 2012, 11:24 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Mufa
Ale to nie chodzi o to kto ma rację i przekomarzanie się - update 5 ma błędy, problemy po nim nie miałem tylko ja. Nie będę tropił kto jest betatesterem A1 XE bo to mi nic nie da - chodziło mi raczej o ustalenie ile osób rzeczywiście się tym zajmuje (wogóle - dla konfiguracji innych jak X1000) i ewentualne dołączenie się przez nadsyłanie debugów. Jest to w moim własnym interesie (żeby kolejna wersja na moja platformę miała mniej błędów).
Skoro nie ma takiej opcji, w detektywa bawić się nie mam zamiaru (żadna zabawa, raczej strata czasu). Co najwyżej mogę sobie odpuścić AmigaOS 4.2 i np. kupić za 2 lata używkę X1000 z mniej zabugowaną wersją systemu (zresztą nie ma innej drogi jak X1000, tak naprawdę to wybór na lata).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO