Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 19 kwi 2024, 05:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 29 sty 2012, 15:58 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
"only Mufa knows" ... ;)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2012, 10:44 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wellington, 8th February 2012

Hardware Accelerated 3D using 2D Compositing

AmigaOS graphics guru, Hans de Ruiter, has issued another update to his RadeonHD graphics driver for the AmigaOS. Version 0.32, which makes its official debut on the AmigaOS 4.1 Update 5 CD especially created for AmigaONE X1000 "First Contact" system, delivers full 2D support for all Radeon graphics cards from the Radeon X1300 through to the RadeonHD 4890. When asked about the improvements in his new driver De Ruiter said, "I'm quite pleased with the updated driver. Apart from fixing a few bugs, the biggest change is the addition of homogeneous texture coordinate support to the compositing function. This allows 2D warping and even perspective-correct texturing". In reply, A-EON Technology's Trevor Dickinson commented, "I am pleased to help support Hans' graphics driver work and look forward to the future release of hardware accelerated 3D graphics drivers which should benefit the AmigaONE X1000 all other AmigaOS 4 users".

To illustrate the improvements in his new driver De Ruiter created "Composite3DDemo", an interactive 3D "Boing Ball" demo remake that renders everything using hardware accelerated 2D graphics without the use of 3D drivers. Originally developed as a test application for the RadeonHD driver running on the AmigaONE X1000, it demonstrates what can be done with AmigaOS 4.1's powerful compositing feature and a little creative thinking. In other good news De Ruiter revealed that he is releasing the source-code which he hope will help others to use these features, and encourage them to see what they can do. The "Composite3DDemo" is included on the AmigaOS 4.1 Update 5 CD and can be downloaded from the web link shown below. Please also check the link to the "YouTube" video.

About Hans de Ruiter & HDRLab: Hans de Ruiter is an electrical & electronic engineer and leading AmigaOS developer and Amiga enthusiast. His website - HDRLab - details various projects, many of which are AmigaOS related. The biggest of these is the RadeonHD driver for AmigaOS, an ambitious project that aims to deliver modern graphics capabilities for the AmigaOS platform.

Links:
Composite 3D Demo download
RadeonHD development log
Composite 3D Demo video

A-EON Technology

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2012, 12:26 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
Napiszę tak: na Sam460 działa to demo jak ta lala. Widać, że Hans ma pojęcie jak wykrzesać moc z radeonów :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2012, 12:29 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Troszkę więcej o tym
http://hdrlab.org.nz/projects/amiga-os-4-projects/c3d/

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2012, 14:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Przemek napisał(a):
To stary filmik...mysle, ze sprawy powinny byc juz bardziej zaawansowane ;)


No i się wydało, jaką małą niespodziankę przyszykował w Update 5 Hans, ale masz rację sprawy są już dalej zaawansowane, rzecz jasna NDA nie pozwola mi powiedzieć nic więcej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2012, 14:49 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
No i fajnie. Dobrze, ze ktos podrzuca czasami takie drobne smaczki bo przy powolnym rozwoju systemu byloby ciezko czekac od jednej do drugiej aktualizacji. A tak przynajmniej widac, ze cos sie dzieje...

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 8 lut 2012, 19:38 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 935
Mufa napisał(a):
No i się wydało, jaką małą niespodziankę przyszykował w Update 5 Hans, ale masz rację sprawy są już dalej zaawansowane, rzecz jasna NDA nie pozwola mi powiedzieć nic więcej.


Czekamy cierpliwie.
Amiga One X1000 wyszła to może wreszcie i wyjdzie Galium na Amiga Os 4.
To by były coś.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 mar 2012, 14:07 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Mam pytanie odnośnie tego "AmigaOS 4.1 Update 5". Na stronie z wynikami kart są osoby które mają inne komputery niż X1000 (konkretnie to była stara AmigaOne http://hdrlab.org.nz/benchmark/gfxbench2d/OS/AmigaOS/Result/560) i mają ten update.
Czyli że on jest gotowy nie tylko dla AmigaOne X1000.
Jak się rozkładają betatesterzy - proporcje klasyki/AmigaOne/SAM/X1000? Jest gdzieś jakaś lista?

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 mar 2012, 22:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Mam pytanie odnośnie tego "AmigaOS 4.1 Update 5". Na stronie z wynikami kart są osoby które mają inne komputery niż X1000 (konkretnie to była stara AmigaOne http://hdrlab.org.nz/benchmark/gfxbench2d/OS/AmigaOS/Result/560) i mają ten update.
Czyli że on jest gotowy nie tylko dla AmigaOne X1000.
Jak się rozkładają betatesterzy - proporcje klasyki/AmigaOne/SAM/X1000? Jest gdzieś jakaś lista?


Link do listy betatesterów już podawałem a co do rozłożenia na poszczegolne platformy to nie mam pojęcia. Ja jestem na betaliście X1000 i tam są wyłącznie betatesterzy X1000. Prawdopodobnie posiadacze pozostałych platform mają swoją listę wspólną, prawdopodobnie istnieje jeszcze osobna lista lokalizatorów i prawdopodobnie developerów. Jak widzisz nad wyraz często używam stwierdzenia prawdopodobnie, gdyż moja wiedza ogranicza się do środowiska betatesterów X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 mar 2012, 23:34 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Tzn. pamiętam że linkowałeś tę listę http://www.amigaos.net/content/11/credits (innej nie pamiętam, możliwe że wspólna lista z rozbiciem na sprzęt wogóle nie istnieje).
Jak już zahaczyłeś o pokrewne tematy - czy jest szansa na podręcznik w polskiej wersji jako pdf?
Ja rozumiem że nie wiesz wszystkiego, i być może czasem masz ochotę zapytać jak ten kelner w dowcipie "kiedy wreszcie zapyta pan o bigos?" ;-)
Ale tylko pytając mogę się czegoś dowiedzieć (są rzeczy które nawet wujek Google nie wie).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 mar 2012, 10:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
To jest dobre pytanie do Mandiego, ale osobiście wątpie by powstała jakaś inna wersja niż angielska.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 mar 2012, 11:54 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ja mógłbym zrobić takie tłumaczenie, ale potrzebuję oryginał w pdf (nie skan). Jest to niezbędne do późniejszego złożenia dokumentu.
Polski podręcznik AmigaOS to jest coś tak podstawowego, naprawdę dziwię się że ten temat tyle lat leży.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 mar 2012, 00:15 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 00:10
Posty: 58
Co do lokalizacji podręcznika to gdy wyszedł AOS4 na klasyki napisałem do Hyperionu o zgodę na przetłumaczenie na polski dołączonej do systemu książeczki i zamieszczenie tego w necie w pdf.
Niestety nie otrzymałem zgody.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 15 mar 2012, 09:29 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie otrzymałeś zgody - tzn. odpisali wogóle? Było jakieś uzasadnienie?
(Próbuję zrozumieć motywy takiego podejścia Hyperionu. Na myśl przychodzi mi pewne pierwotne plemię, które otrzymawszy od białych lekarstwa ratujące im życie odmówili - nie wezmą jeśli im się nie zapłaci. Wymarli.)
Przecież to jest w ich interesie. Takie rzeczy przekładają się na liczbę sprzedanych kopii.

Może nie występując jako osoba prywatna na pw, tylko na przykład podnosząc temat na forum Hyperionu szansa byłaby większa. Tzn. obecnie, bo realia nam się zmieniły troszkę. Wtedy mógłby ukazać się oficjalnie na płycie z systemem. Chociaż jak patrzę na życie na forum Hyperionu - ono sobie tam jest bo jest...
Zresztą chyba podręcznik opracowuje ACube. Może z nimi trzeba rozmawiać?

Ewentualnie można opracować polską wersję luźno opierając się na oryginale (poza układem treści i ilustracjami).
Bardzo brakuje takiego podręcznika AmigaOS, niestety.

Może dałoby się coś takiego zrobić "wspólnymi siłami"? Są narzędzia do wspólnej edycji.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 15 mar 2012, 18:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
adam napisał(a):
Nie otrzymałeś zgody - tzn. odpisali wogóle? Było jakieś uzasadnienie?
(Próbuję zrozumieć motywy takiego podejścia Hyperionu. Na myśl przychodzi mi pewne pierwotne plemię, które otrzymawszy od białych lekarstwa ratujące im życie odmówili - nie wezmą jeśli im się nie zapłaci. Wymarli.)
Przecież to jest w ich interesie. Takie rzeczy przekładają się na liczbę sprzedanych kopii.


Myslę że jako osoba prywatna, nie będąca na oficjalnej liście tłumaczy jest niezweryfikowana przez Hyperion. W związku z tym można sobie wyobrazić hipotetyczną sytuację, w której użytkownik coś namieszał i wysuwa pretensję do Hyperionu że np. używając opcji X czy Y w Mediatoolboksie utracił wszystkie dane na dysku, a przecież robił dobrze bo tak pisało w instrukcji... Innymi słowy obawa przed błędami w tłumaczeniu, które mogłyby obciążać potem producenta systemu - to przynajmniej jedyna logiczna przyczyna jaka przychodzi mi do głowy. Wczuj się trochę w ich rolę, tworzysz jakiś komercyjny produkt i zglasza się do Ciebie jakiś Hindus z propozycją przetłumaczenia instrukcji obsługi. Pierwszy raz widzisz gościa na oczy, w dodatku nie znasz ani słowa w jego języku, więc nie zweryfikujesz co tak naprawdę napisał, zgodziłbyś się w ciemno?

Cytuj:
Może nie występując jako osoba prywatna na pw, tylko na przykład podnosząc temat na forum Hyperionu szansa byłaby większa. Tzn. obecnie, bo realia nam się zmieniły troszkę. Wtedy mógłby ukazać się oficjalnie na płycie z systemem. Chociaż jak patrzę na życie na forum Hyperionu - ono sobie tam jest bo jest...


Nie sądzcie po pozorach. Forum Hyperionu powstało na długo przedtem zanim o nim usłyszałeś. Forum ma część zamkniętą, bardzo, bardzo żywą (kilka razy więcej postów niż w części otwartej). Niestety fakt że najciekawiej jest w części zamkniętej, przynajmniej w moim przypadku sprawia że z automatu, nie wchodzę nawet do części publicznej. Obawiam się że robi tak większość ludzi, którzy mogliby rozruszać całość..., takie głupie przyzwyczajenie :oops:

Cytuj:
Zresztą chyba podręcznik opracowuje ACube. Może z nimi trzeba rozmawiać?


Jeśli chodzi o X1000, to ja bym rozmawiał z Dickinsonem, to bardzo pozytywnie nastawiony do wszelkich oddolnych inicjatyw człowiek.

Cytuj:
Ewentualnie można opracować polską wersję luźno opierając się na oryginale (poza układem treści i ilustracjami).
Bardzo brakuje takiego podręcznika AmigaOS, niestety.

Może dałoby się coś takiego zrobić "wspólnymi siłami"? Są narzędzia do wspólnej edycji.


Myślę że do jakiegoś nieoficjalnego tłumaczenia, wrzuconego na luźno do OS4Depot, nie trzeba by zgody.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO