Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 18 kwi 2024, 14:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 16:51 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 16:19
Posty: 76
AS napisał(a):
Adam, ja mam te same problemy (AmigęOne XE też mam, ale z G3). Po zainstalowaniu Update 6, AmiUpdate, który był zainstalowany wcześniej zaktualizował się do wersji 2.25 i teraz wywala mi guru. Natomiast dla testów skasowałem AmiUpdate (ten wcześniejszy) z Utilities, tak samo chodzi z nim, czy bez niego. Widocznie AOS4.1 Update 6 zainstalował swoje własne AmiUpdate.
Nie mogę niestety aktualizować, bo mam guru. Ponadto niektórzy piszą, że pojawia się w aktualizacji im coś tam, a u mnie nic. Kalkulator też się nie pojawił do aktualizacji. Nie bardzo rozumiem: pojawia się strona Hyperionu w updacie, u mnie tylko dane z amiupdate.net?

Ps. ja mam workbencha w wersji 53.10, skąd jest nowsza wersja?


Jeśli chcesz podeślę Ci wersję AmiUpdate 2.24.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 17:14 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
AS napisał(a):
Adam, ja mam te same problemy (AmigęOne XE też mam, ale z G3). Po zainstalowaniu Update 6, AmiUpdate, który był zainstalowany wcześniej zaktualizował się do wersji 2.25 i teraz wywala mi guru. Natomiast dla testów skasowałem AmiUpdate (ten wcześniejszy) z Utilities, tak samo chodzi z nim, czy bez niego. Widocznie AOS4.1 Update 6 zainstalował swoje własne AmiUpdate.

Tak, oni na swojej stronie (właściwie wejdziesz tam też przez adres Codebench) chwalą się oficjalnym partnerstwem z Hyperionem. Zresztą nie mogłoby być inaczej skoro jest integracja z systemem i możliwość update plików systemowych.
Cytuj:
Nie mogę niestety aktualizować, bo mam guru.

Ze strony AmiUpdate ściągnąłem wersję 2.4 (2.6) oraz update/library 53.8 i wtedy nie miałem guru, ale też żadnych aktualizacji. To jest ostatnia stabilna wersja.
Cytuj:
Ponadto niektórzy piszą, że pojawia się w aktualizacji im coś tam, a u mnie nic. Kalkulator też się nie pojawił do aktualizacji.

I na mnie spłynął promyk nadziei:
Obrazek
Niestety w rzeczywistości te pliki się nie zaktualizowały, i więcej nigdy nie pojawiły na liście. Za wyjątkiem ostatniej która zawsze się pojawia i niby instaluje aż do następnego uruchomienia AmiUpdate gdzie znów widnieje.
Cytuj:
Nie bardzo rozumiem: pojawia się strona Hyperionu w updacie, u mnie tylko dane z amiupdate.net?

Akurat tego graba nie mam, ale w zakładce Servers (w preferencjach update w Prefs) będziesz mieć oprócz http://www.amiupdate.net drugi adres, niestety nie pamiętam dokładnie (tylko tyle że w nazwie nie jest hyperion, ale amigaos czy coś takiego)
Cytuj:
Ps. ja mam workbencha w wersji 53.10, skąd jest nowsza wersja?

Nie zastanawiałem się nad tym, taka liczbę podał mi programik SysMon 2.6.

Co do 2.24 (podesłał mi TomK) nic mi to nie dało, bawiłem się różnymi wersjami AmiUpdate i jedyne co się zmieniało to ikonki w Prefs i na AmiDocku.
Skoro RAL wyszedł z taką samą propozycję - spróbuj, może u ciebie przejdzie.

IMHO najlepszym wyjściem byłoby podrzucenie przez "dobrą duszę" paczki z tymi plikami.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 17:53 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
RAL
Dzieki, wyslalem wiadomosc z prosba.

Adam
Pobralem z tej strony biblioteke i teraz sie nie wiesza. Nie mam tylko aktualizacji, ale u mnie w prefsach mam tylko jeden serwer: amiupdate.net (i inne sie nie pojawily po instalacji). Moze ktos podac ten drugi serwer, moze wtedy bede mial aktualizacje.

Ps. u mnie SysMon 2.6 też pokazuje Workbench 53.11, ale pod dosem komendą version uzyskuję 53.10.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 18:34 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Dziś już nie włączę ami, aż w nowym roku chyba (dosyć dała mi dziś popalić). Przerobiłem nawet instalkę od zera na drugiej partycji, ale przy update 5 wyszły błędy, tak że system wystartował z "żebrząca łapką" :-] Dziś nie jest dobry dzień.
Nie dam głowy ale to chyba było http://update.amigaos.net/

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 18:41 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Dzięki to ta strona. Zadziałało i mam wszystkie aktualizacje. I się zainstalowały :D Hmmm, tylko przy drugim sprawdzeniu zawiesza się testując właśnie tę stronę :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 23 gru 2012, 20:06 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Muszę dopisać już w nowym wątku, gdyż w starym nie da się edytować.
Otóż ze dwa resety i amiupdate działa u mnie poprawnie. Sprawdza oba serwery i pokazuje aktualizacje (ten amigaos trochę długo, ale jest ok).
U mnie po zainstalowaniu Update 6 nie dodał drugiego serwera do aktualizacji. Natomiast sam AmiUpdate zaktualizował się do wersji 2.25 i zaczęły się po uruchomieniu pokazywać guru. Po podpowiedzi Adama podbrałem ze strony (chyba poprawioną wersję) update.library i zaczął działać dobrze (za pierwszym razem trzeba było poczekać chwilkę, ale nie było guru). Dodałem ręcznie serwer update.amigaos.net i po zarejestrowaniu się (tylko za pierwszym razem) pokazał wszystkie aktualizacje jakie opisali koledzy w innym wątku. Zainstalował automatycznie i dokonał restartu. Po restarcie miałem problemy z ponownym sprawdzeniem amiupdate - wieszał system. Ale po ponownym twardym resecie zaczęło wszystko działać poprawnie.

ps. Adam wcześniejszy amiupdate instalował się w katalogu Utilities, a ten z Update 6 jest w katalogu System.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 01:56 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Tak sobie jeszcze pomyslalem. Nie wiem ale mam wrazenie ze problemy maja ci którzy wczesniej uzywali AmiUpdate. Problem nie widzenia serwera Hyperionu tez tak jakby sugeruje odczytywanie przez program nie tych co trzeba preferencji. Jak juz sami zauwazyliscie program jest teraz w innej lokalizacji niz przedtem to samo moze dotyczyc preferencji one teraz maj byc w Sys:Prefs/Env-Archive/Sys widze tam update.prefs i update.prefs.back. Gdzie byly przedtem nie wiem. Ale moze to jest przyczyna problemów?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 09:11 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Wydaje mi się, że wcześniejsza instalacja AmiUpdate nie ma wpływu na te błędy. Preferencje były w tm samym miejscu i instalacja z Update 6 nadpisała je. U Adama przecież był widoczny serwer Hyperionu (to on mi podał jaki powinien być), tylko u mnie nie. Natomiast problemem było zaktualizowanie do najnowszej wersji AmiUpdate, co powodowało guru. Dzięki RALowi podmieniłem na starszą wersję (2.24) i teraz nie wiesza się. Wcześniej, jak napisałem wyżej, dawało się sprawdzić aktualizację, ale w trybie losowym pojawiało się guru. Ponadto ja usunąłem stare AmiUpdate, gdyż zauważyłem, że one wymiennie działają. Dodać mogę, że przed aktualizacją do wersji 2.25 stare AmiUpdate chodziło dobrze (bez serwera Hyperionu), a po aktualizacji zaczęło się wieszać. Problemem chyba jest ta nowa wersja. Natomiast nie wiem dlaczego u mnie nie zainstalował się w prefsach serwer Hyperionu.
Mam jeszcze pytanie do tych u których AmiUpdate działa poprawnie: czy u Was też długo sprawdza serwer Hyperionu?

Ps. no i znalazłem jeszcze jeden błąd. Nowy aktualizacja Kernela poprzez AmiUpdate powoduje (w każdym razie u mnie) błąd. Do tego stopnia, że Amiga nie chciała wstawać (losowa jej się udawało). Dopiero przegranie ostatniej wersji z Update 5 dało pozytywny wynik. Jeszcze potestuję tę nową wersję.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 13:15 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
AS napisał(a):
Wydaje mi się, że wcześniejsza instalacja AmiUpdate nie ma wpływu na te błędy. Preferencje były w tm samym miejscu i instalacja z Update 6 nadpisała je. U Adama przecież był widoczny serwer Hyperionu (to on mi podał jaki powinien być), tylko u mnie nie.


Raczej sygerowalem ze raz czyta stare a raz nowe lub po prostu loteria.

AS napisał(a):
Mam jeszcze pytanie do tych u których AmiUpdate działa poprawnie: czy u Was też długo sprawdza serwer Hyperionu?

Normalnie szybko. Ale serwer wpisany mam tak: "update.amigaos.net" bez zadnych "www", "http", itp.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 24 gru 2012, 14:04 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
TomK napisał(a):
Raczej sygerowalem ze raz czyta stare a raz nowe lub po prostu loteria.


Chyba tak było, ale chyba nie preferencje, co sam AmiUpdate.

TomK napisał(a):
Normalnie szybko. Ale serwer wpisany mam tak: "update.amigaos.net" bez zadnych "www", "http", itp.


Natomiast jak wróciłem do Kernela z Update 5, to teraz też szybko mi sprawdza serwery.
A wpisany serwer mam jak u Ciebie, gdy wpisałem http lub www to nie sprawdza wcale, tylko pokazuje błąd.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 00:20 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Jest już nowa wersja AmiUpdate 2.26 sprawdzał ktoś, można już spokojnie zainstalować?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 10:12 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
U mnie dziala bez problemu. Przeszedlem z 2.24->2.26
Przed up6 mialem AmiUpdate na innej partycji. Nigdy nic nie dodaje do sys:
Nie skasowalem go przed instalacja szostego uaktualnienia a mimo to nie bylo zadnych problemow oprocz niedostepnosci do jednego servera. Mysle, ze to dlatego, ze mielisciego go na partycji systemowej spowodowalo problemy. Natomiast RollBack zrobilem to katalogu ze starym AmiUpdate.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 gru 2012, 16:11 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
AmiUpdate 2.27 już do pobrania.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 28 gru 2012, 20:03 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Pobrałem najnowszą wersję AmiUpdate 2.27 i działa dobrze.
Natomiast nie pobieram nowego kernela, gdyż ostatnio wieszał mi system. Muszę się do tego przymierzyć na spokojnie, albo poczekać na nową wersję (AmigaOne XE).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 28 gru 2012, 21:38 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Niestety bez powodzenia. Nie ruszałem tej uwalonej instalki na drugiej partycji tylko pobawiłem się dziś na systemie który używam.
Zgodnie z tym co sugerował TomK wykasowałem preferencje z Sys:Prefs/Env-Archive/Sys, a nawet poszedłem dalej - wszystko na dysku co miało update i amiupdate w nazwie, i oczywiście sam program AmiUpdate. Ściągnąłem wersję 2.4 i uaktualniłem do nowszej, niestety program wpadł w pętle i uaktualniał się bezskutecznie (sam siebie).
Więc usunąłem jeszcze raz wszystko i zainstalowałem jeszcze raz update 6, które wnosi AmiUpdate w wersji 2.22. Musiałem tak zrobić, ponieważ edytor preferencji wyświetlał mi że jest w starej wersji z 2010 (choć ja nie kojarzę takiego panelu AmiUpdate w Prefs wcześniej). Po Update 6 AmiUpdate dostał te nową niebieską ikonkę, i ogólnie zapowiadało się dobrze. I z tej wersji program sam siebie dobrze zaktualizował. Oczywiście bibliotekę i CopyStore trzeba było skopiować "manualnie". Wtedy uruchomił się normalnie, ale też nie miałem tego drugiego serwera. Myślę sobie - no to jest dobrze, skoro leci tak samo jak u ASa. Nie mam żadnych błędów i wszystko działa idealnie poza jednym - nie widzi żadnych aktualizacji, aktualizuje się sam program i lokalizacje do niego.
W tym miejscu moje pomysły się skończyły. Obecnie mam AmiUpdate 2.27 które działa świetnie (poza tym że nic nie znajduje).
Faktycznie pozostałości po wcześniejszej wersji AmiUpdate mogły bruździć, i to był dobry kierunek, ale dlaczego teraz nie znajduje aktualizacji - nie wiem.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO