Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 23:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 sty 2023, 14:19 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Niestety jako betatesterzy mieliśmy zakaz publikowania jakichkolwiek materiałów, dopóki sprzęt nie pojawi się na rynku. Nie znaczy to jednak że gdy sprzęt do mnie dotarł, odpuściłem sobie zrobienie kilku fotek czy filmów. Dziś przez przypadek się na to natknąłem, tak więc z "małym" prawie pięcioletnim poślizgiem, postanowiłem to wrzucić na forum.



Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 9 sty 2023, 18:10 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Znowu mnie dobiłeś :(.
Tak samo jak w przypadku AmigaOneX1000.

Dlaczego taki zasilacz i w dodatku nie modularny !!!
Chieftec - nigdy.

PS.
Ja mam Corsair HX620 Modular oraz Corsair TX650M.
Pamięci też wymieniłem na czerwone HyperX.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 9 sty 2023, 21:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Pamięci też już wymieniłem, no a Chieftec działa bezproblemowo od prawie 5 lat, tak samo jak inny Chieftec od prawie 12 lat w X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 9 sty 2023, 21:45 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
Pamięci też już wymieniłem, no a Chieftec działa bezproblemowo od prawie 5 lat, tak samo jak inny Chieftec od prawie 12 lat w X1000.


Mi wszystkie Chiefteki takie jak w twojej X1000 dawno popadały :(

To Twoja X1000 na Wikipedii ?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 000_02.jpg

PS.
To już tyle czasu 12 lat - uświadomiło mi to, że nie wymieniłem jeszcze bateryjki w CR2032 w X1000.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 9 sty 2023, 23:41 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Ja z X1000 dostałem modularny OCZ. Który padł podczas burzy i wymieniłem na inny OCZ. Ale baterię już daaawno wymieniłem. Pooważnie działa Ci jeszcze oryginalna bateria? Mam nadzieję że wiesz jakie sąa objawy padniętej baterii bo ja się nieźle przestraszyłem ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 sty 2023, 12:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
amig_os napisał(a):

PS.
To już tyle czasu 12 lat - uświadomiło mi to, że nie wymieniłem jeszcze bateryjki w CR2032 w X1000.


X1000 na Wikipedii moja, jeszcze w starej obudowie. Ty masz prawdopodobnie bliżej 11 lat, coś mi się kojarzy że chyba dostałeś później ode mnie tak w okolicach przełomu roku 2011/2012. Ja miałem w sumie dosyć niski numer zamówienia 019 i byłem jednym z tych co dostali w pierwszej partii jeszcze w sierniu 2011 roku. Tak więc dwunasty rok z X1000 rozpocząłem już dobre kilka miesięcy temu. Baterię wymieniałem i to chyba już przynajmniej dwa razy. Nawet nie tyle że coś niepokojącego mi się działo, a własnie w trybie zapobiegawczym. To wszak nie kosztuje drogo. W X5000, której w kwietniu stuknie dopiero 5 lat, też już wymieniałem, bodaj jakoś rok temu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 10 sty 2023, 16:41 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Mufa napisał(a):
X1000 na Wikipedii moja, jeszcze w starej obudowie. Ty masz prawdopodobnie bliżej 11 lat, coś mi się kojarzy że chyba dostałeś później ode mnie tak w okolicach przełomu roku 2011/2012. Ja miałem w sumie dosyć niski numer zamówienia 019 i byłem jednym z tych co dostali w pierwszej partii jeszcze w sierniu 2011 roku. Tak więc dwunasty rok z X1000 rozpocząłem już dobre kilka miesięcy temu. Baterię wymieniałem i to chyba już przynajmniej dwa razy. Nawet nie tyle że coś niepokojącego mi się działo, a właśnie w trybie zapobiegawczym. To wszak nie kosztuje drogo. W X5000, której w kwietniu stuknie dopiero 5 lat, też już wymieniałem, bodaj jakoś rok temu.



Racja, ja dostałem p o tobie X1000 ale za ta X5000/40 dostałem wcześniej o chyba 2 miesiące :)
PS.
X1000 ma dość problematyczny zaczep baterii, jeszcze starego typu z przypinką od góry.
Wiele osób nie potrafi tego ogarnąć i urywa metalowy zaczep :(

Jakieś porady, filmik jak to zrobić bez urazowo ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 11 sty 2023, 12:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No tak też czytałem, że niektorzy to uszkodzili. Jak zawsze w takich przypadkach działa złota zasada nic na siłę. Jak widać na fotce w zalączniku na zbliżeniu, gniazdo ma po obu stronach po dwie małe wżerki. Podważasz tam małym śrubokręcikiem, takim jak np. były kiedyś do maszyn do szycia, albo jakim niektórzy regulowali głowicę magnetofonu do C64. Jak pójdzie do góry, to ewentualnie po przeciwnej stronie wsadzasz we wżerkę drugi śrubokręcik i lekko pchasz by wyskoczyło. Na pewno nie odginałbym "na chama tego języka" czy w ogóle robił czegokolwiek gwałtownie. Przy wkładaniu baterii trzeba będzie ten języczek lekko podnieść, ale to już wyczujesz ile, by wślizgnęła się pod niego bateria.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 sty 2023, 11:20 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Super sprzęt :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO