Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 24 kwi 2024, 22:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 22 maja 2013, 19:02 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
Cytuj:
5% to i tak lepiej niż 0%.

5% RadonaHD 6870 to więcej niż 100% R 9800pro :lol:


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 07:18 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
MASZ RACJE nawet Sony i Microsoft przeszło na AGP i R300.

I Ty mi zarzucałeś posługiwanie się niemerytorycznym argumentem... Pozostawię to bez komentarza.

Karty RadeonHD maja też inne cechy które są nieosiągalne dla R300

I nieosiągalne jak na razie dla AmigaOS 4.

Dla Ciebie AGP i Radeon 9800 256 MB VideoRam jest demonem nowoczesności

Skąd taki wniosek? Napisałem coś takiego? Dla mnie Radeon 9800 jest starą kartą sprzed 10 lat dobrze oprogramowaną pod MorphOS-em (z punktu widzenia szerokiej publiczności - będzie, w bardzo niedalekiej przyszłości) i bardzo słabo oprogramowaną pod AmigaOS 4. Ten Radeon to jest bardzo dobry przykład, że gonitwa za nowym sprzętem przy zasadniczych brakach w sterownikach, jest drogą donikąd. Numerki na sprzęcie i fakt, że pasuje w slot, niewiele znaczą. Ważne jest, co ze sprzętu potrafi wykorzystać oprogramowanie. Oczywiście - ważne dla mnie, ale nie dla każdego i niech tak zostanie - szanuję to.

5% RadonaHD 6870 to więcej niż 100% R 9800pro

Może jakiś test zrobimy?...


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 10:38 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
G. Kraszewski napisał(a):
MASZ RACJE nawet Sony i Microsoft przeszło na AGP i R300.

I Ty mi zarzucałeś posługiwanie się niemerytorycznym argumentem... Pozostawię to bez komentarza.

Karty RadeonHD maja też inne cechy które są nieosiągalne dla R300

I nieosiągalne jak na razie dla AmigaOS 4.

Dla Ciebie AGP i Radeon 9800 256 MB VideoRam jest demonem nowoczesności

Skąd taki wniosek? Napisałem coś takiego? Dla mnie Radeon 9800 jest starą kartą sprzed 10 lat dobrze oprogramowaną pod MorphOS-em (z punktu widzenia szerokiej publiczności - będzie, w bardzo niedalekiej przyszłości) i bardzo słabo oprogramowaną pod AmigaOS 4. Ten Radeon to jest bardzo dobry przykład, że gonitwa za nowym sprzętem przy zasadniczych brakach w sterownikach, jest drogą donikąd. Numerki na sprzęcie i fakt, że pasuje w slot, niewiele znaczą. Ważne jest, co ze sprzętu potrafi wykorzystać oprogramowanie. Oczywiście - ważne dla mnie, ale nie dla każdego i niech tak zostanie - szanuję to.

5% RadonaHD 6870 to więcej niż 100% R 9800pro

Może jakiś test zrobimy?...


1. A-EON podjął decyzje o niewspieraniu kart z minionej dekady. Nigdzie nie pisano ze R300 maja działać z AmigOS4 - to Twoja NADINPRETACJA. Poinformowano natomiast,że w związku z brakiem nowych kart RadeonHD 4xxx będą dodawane do Amigi RadeonHD 5xxxx jako kata bazowa. Żadnego cofania się.

2. Nowe konsole np. Sony przechodzą na procesory i grafiki AMD czyli RadeonHD PCI-E.

3. Czyli czekamy aż "bounty G5" tzn jego oprogramowanie wykorzysta RadeonHD - skoro numerki i złącza są nieistotne bo możesz sobie je dokleić do PCI-X.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 11:04 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
amig_os napisał(a):
A-EON podjął decyzje o niewspieraniu kart z minionej dekady
Pozostaje więc im życzyć sukcesów we wspieraniu kart z obecnej dekady, bo na razie wykorzystanie ich jednostek 3D jest mizerne. Na tyle mizerne, że pod MorphOS-em karty z poprzedniej dekady potrafią mieć lepsze osiągi.

amig_os napisał(a):
Nigdzie nie pisano ze R300 maja działać z AmigOS4 - to Twoja NADINPRETACJA.
Ale ja też tego nie napisałem, zaszczyt nadinterpretowania przypada więc Tobie...

amig_os napisał(a):
Czyli czekamy aż "bounty G5" tzn jego oprogramowanie wykorzysta RadeonHD
Nie, nie czekamy, bo to w ogóle nie jest celem tego bounty. To Wy czekacie, aż Wasze Radeony HD będą oprogramowane na tyle dobrze, żeby chociaż zrównać się wydajnością, jaką R300 osiąga pod MorphOS-em w aplikacjach korzystających z 3D. Czego Wam zresztą życzę, bo chociaż taki np. Return to Castle Wolfenstein to też gra z poprzedniej dekady, to przyjemnie sobie w nią zagrać na amigowym systemie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 11:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Tak sobie porównałem Radeon HD 6870 vs Radeon 9600 i powiem jedno, z czym do ludzi:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 11:41 
Offline
Amator
Amator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 lut 2012, 10:11
Posty: 15
Nie widzę tutaj wyników testów prędkości pod OS4.1 ani pod MorphOSem, możesz mi je dokładnie wskazać?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 11:47 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
Mufa napisał(a):
Tak sobie porównałem Radeon HD 6870 vs Radeon 9600 i powiem jedno, z czym do ludzi:
A jaką np. wydajność wypełniania tekseli, czy też wydajność geometryczną osiąga Radeon HD 6870 na aktualnie dostępnych sterownikach dla AmigaOS 4? Obrazki z benchmark.pl nie renderują, renderuje GPU, gdy ma sterownik oczywiście... "Z czym do ludzi?", to faktycznie dobre pytanie w tym momencie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 11:56 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
G. Kraszewski napisał(a):
Mufa napisał(a):
Tak sobie porównałem Radeon HD 6870 vs Radeon 9600 i powiem jedno, z czym do ludzi:
A jaką np. wydajność wypełniania tekseli, czy też wydajność geometryczną osiąga Radeon HD 6870 na aktualnie dostępnych sterownikach dla AmigaOS 4? Obrazki z benchmark.pl nie renderują, renderuje GPU, gdy ma sterownik oczywiście... "Z czym do ludzi?", to faktycznie dobre pytanie w tym momencie.


A jaką np. wydajność wypełniania tekseli, czy też wydajność geometryczną osiąga Radeon HD 6870 na aktualnie dostępnych sterownikach dla "bounty G5" i PCI-E? Wszystko sprawdzimy na jednym hardware i software - każdy będzie zadowolony !


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 12:05 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
amig_os napisał(a):
A jaką np. wydajność wypełniania tekseli, czy też wydajność geometryczną osiąga Radeon HD 6870 na aktualnie dostępnych sterownikach dla "bounty G5" i PCI-E? Wszystko sprawdzimy na jednym hardware i software - każdy będzie zadowolony!
Mylisz bounty na obsługę przez MorphOS-a procesorów G5 z bounty na sterownik 3D dla chipsetu R300. Przypomnę też, że żadne z nich nie obejmuje sterownika dla Radeonów HD, więc Twoje natrętne powtarzanie tego motywu to prosty trolling. Mam nadzieję, że potrafisz się jednak w dyskusji poruszać na poziomie merytorycznym.

Jeżeli zaś o zadowoleniu mowa - ja już jestem zadowolony (a wszyscy użytkownicy MorphOS-a będą ze mną to zadowolenie dzielić już wkrótce), bo tak jak wspomniałem, Radeon 9600 pod MorphOS-em jest szybszy niż Radeon HD 6870 pod AmigaOS 4. Oczywiście żadna w tym zasługa tegoż Radeona 9600, ani nawet MorphOS-a. Ot po prostu Ty się cieszysz, że masz wypasionego, najnowszego Radeona, ja się cieszę tym, że gry działają płynniej. Każdy jest zadowolony :-).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 12:17 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
G. Kraszewski napisał(a):
amig_os napisał(a):
A jaką np. wydajność wypełniania tekseli, czy też wydajność geometryczną osiąga Radeon HD 6870 na aktualnie dostępnych sterownikach dla "bounty G5" i PCI-E? Wszystko sprawdzimy na jednym hardware i software - każdy będzie zadowolony!
Mylisz bounty na obsługę przez MorphOS-a procesorów G5 z bounty na sterownik 3D dla chipsetu R300. Przypomnę też, że żadne z nich nie obejmuje sterownika dla Radeonów HD, więc Twoje natrętne powtarzanie tego motywu to prosty trolling. Mam nadzieję, że potrafisz się jednak w dyskusji poruszać na poziomie merytorycznym.

Jeżeli zaś o zadowoleniu mowa - ja już jestem zadowolony (a wszyscy użytkownicy MorphOS-a będą ze mną to zadowolenie dzielić już wkrótce), bo tak jak wspomniałem, Radeon 9600 pod MorphOS-em jest szybszy niż Radeon HD 6870 pod AmigaOS 4. Oczywiście żadna w tym zasługa tegoż Radeona 9600, ani nawet MorphOS-a. Ot po prostu Ty się cieszysz, że masz wypasionego, najnowszego Radeona, ja się cieszę tym, że gry działają płynniej. Każdy jest zadowolony :-).



(...) bo tak jak wspomniałem, Radeon 9600 pod MorphOS-em jest szybszy niż Radeon HD 6870 pod AmigaOS 4. (...)

Poproszę o przedstawienie osiągów karty RadeonHD 6870 AmigaOS4 w 2D i 3D skoro już wydałeś werdykt - więc je znasz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 12:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
madman napisał(a):
Nie widzę tutaj wyników testów prędkości pod OS4.1 ani pod MorphOSem, możesz mi je dokładnie wskazać?


Nie moge bo nie wypuszczono oficjalnie sterow 3D ani dla R300 pod MOSem, ani dla Radeonow HD pod AmigaOS 4.1. Jednak samo zestawienie powinno dawac wyobrazenie tego jak takie porownanie wypadnie. Mozna byc niemal pewnym ze stery MOSowe nie beda tak wydajne jak oryginalne stery ATI dla Windows. Hipotetycznie jednak przyjmijmy ze beda, ba pofolgujmy fantazji i zalozmy ze beda osiagaly 120% wydajnosci wzgledem oryginalnych sterow z Ati. Teraz zalozmy ze stery dla Radeona HD wydobeda jedynie 30% mocy z dzisiejszych Radeonow. Rachunek jest prosty, brutalna sila hardware sprawi ze i tak na polu grafiki zapanuje predkosciowa przepasc miedzy rozwiazaniem dla czerwonych a niebieskich.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 13:01 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
amig_os napisał(a):
Poproszę o przedstawienie osiągów karty RadeonHD 6870 AmigaOS4 w 3D skoro już wydałeś werdykt - więc je znasz.
Skoro nie ma sterowników 3D, to nie ma wyników. Proste.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 13:56 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
G. Kraszewski napisał(a):
amig_os napisał(a):
Poproszę o przedstawienie osiągów karty RadeonHD 6870 AmigaOS4 w 3D skoro już wydałeś werdykt - więc je znasz.
Skoro nie ma sterowników 3D, to nie ma wyników. Proste.


Czyli nie dysponujesz takimi danymi.
Dziękujemy za werdykt bez pokrycia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 14:11 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
amig_os napisał(a):
Czyli nie dysponujesz takimi danymi. Dziękujemy za werdykt bez pokrycia.
Pokrycie tego werdyktu jest pełne. Jeżeli sterownik karty nie obsługuje danej funkcji to osiągi tego sterownika w tej funkcji są równe zero z definicji. Każda inna karta, której sterownik obsługuje tę funkcję, posiada wydajność większą od zera, zatem jej osiągi w tej funkcji są lepsze. Co było do udowodnienia.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 23 maja 2013, 14:46 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1839
G. Kraszewski napisał(a):
amig_os napisał(a):
Czyli nie dysponujesz takimi danymi. Dziękujemy za werdykt bez pokrycia.
Pokrycie tego werdyktu jest pełne. Jeżeli sterownik karty nie obsługuje danej funkcji to osiągi tego sterownika w tej funkcji są równe zero z definicji. Każda inna karta, której sterownik obsługuje tę funkcję, posiada wydajność większą od zera, zatem jej osiągi w tej funkcji są lepsze. Co było do udowodnienia.


Myślę, że raczej się wygłupiłeś niż zaimponowałeś swoją wiedzą z logiki.

Inżynier opiera swoje zdanie na przeprowadzonych testach a potem opracowuje wyniki i je udostępnia.
Skoro wydałeś werdykt poproszę o poparcie je stosownym wynikami.

PS.
Zakończmy to puentą:
" ...Grzesiu wrzuciłeś list do skrzynki, tak wrzuciłem ..... oj kłamczuszku kłamczuszku, żadnego listu Ci nie dałem ..."


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO