Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest wtorek, 16 kwi 2024, 21:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 18:04 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Ciekawy wątek odnośnie obsługi BluRay przez AmigaOS.
Widać, że Hans (RadeonHD), Max Tretene (ACube), Fellner (DvPlayer), Alain Thellier (Wazp3d), Bracia Frieden (Core AmigaOS4) myslią jak ugryźć temat:

http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?topic_id=5696&forum=3

Ja juź zakupiłem do betatestów LG BH10LS38:

http://www.cdrinfo.pl/artykuly/recenzja-lg-bh10ls38/


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 18:35 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Raczej watek o tym jak, na szybko, przyspieszyc zrobienie sprzetowego wspomagania dekodowania video. Hans niestety nie ma zbyt wiele czasu a overlay uwaza za "przestarzaly". Twierdzi, ze szkoda na niego czasu, bo to sporo pracy. Sugeruje, ze powinien sie tym zajac ktos inny....A odczytywanie plyt BD to chyba oddzielny problem.
Z tego watku dowiedzialem sie jak wielkie braki ma AOS w temacie wykorzystania kart graficznych.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 19:53 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Alez ja ogromnie doceniam prace Hansa. Widac ile to bylo roboty. Niestety brak wsp. video, brak 3D czyni calosc tylko czesciowo gotowa. A czeka nas jeszcze przejscie na Gallium. Jak mozna przeczytac braki ma Picasso96. Trzeba je uzupelnic zanim beda mozliwe kolejne zmiany. Spoooooro pracy. O ile rozumiem to Hans juz nie pracuje pelna para bo tworzy wlasna firme. Kiedys ktos napisal, ze dla AROSa Gallium powstawalo ok. 2 lata i dla AOS pewnie bedzie podobnie. Wyglada, ze mial racje. Nasze juz chyba pisze sie rok. Ja jestem bardzo przychylny i wyrozumialy ale widac ze prace zwolnily. Klania sie kryzys, zbyt mala sprzedaz, itp. Kiedys HJF napisal, ze aby srodowisko bylo zdrowe powinno miec z 10 tys. uzytkownikow a aktywnych jest znacznie mniej. Stad zacofanymi elementami systemu zajmuja sie pojedynczy programisci i to w wolnych chwilach. Dlatego ucieszyl mnie np.fakt przniesienia z AROSAa Gutenprinta, a tym tez mial sie zajac Hyperion. O oslabieniu swiadcza tez problemy ACube (dzwiek, sata nie dzialaja nadal, po 2 latach!). Mysle wiec, ze blueray to zbyt optymistyczne podejrzenia ;-)

PS. Aaaaa jeszcze TW, LO, SMP....;-)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 21 lut 2013, 20:15 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Przemek napisał(a):
Alez ja ogromnie doceniam prace Hansa. Widac ile to bylo roboty. Niestety brak wsp. video, brak 3D czyni calosc tylko czesciowo gotowa. A czeka nas jeszcze przejscie na Gallium. Jak mozna przeczytac braki ma Picasso96. Trzeba je uzupelnic zanim beda mozliwe kolejne zmiany. Spoooooro pracy. O ile rozumiem to Hans juz nie pracuje pelna para bo tworzy wlasna firme. Kiedys ktos napisal, ze dla AROSa Gallium powstawalo ok. 2 lata i dla AOS pewnie bedzie podobnie. Wyglada, ze mial racje. Nasze juz chyba pisze sie rok. Ja jestem bardzo przychylny i wyrozumialy ale widac ze prace zwolnily. Klania sie kryzys, zbyt mala sprzedaz, itp. Kiedys HJF napisal, ze aby srodowisko bylo zdrowe powinno miec z 10 tys. uzytkownikow a aktywnych jest znacznie mniej. Stad zacofanymi elementami systemu zajmuja sie pojedynczy programisci i to w wolnych chwilach. Dlatego ucieszyl mnie np.fakt przniesienia z AROSAa Gutenprinta, a tym tez mial sie zajac Hyperion. O oslabieniu swiadcza tez problemy ACube (dzwiek, sata nie dzialaja nadal, po 2 latach!). Mysle wiec, ze blueray to zbyt optymistyczne podejrzenia ;-)

PS. Aaaaa jeszcze TW, LO, SMP....;-)


Również trzymam kciuki za Hyperion i Hansa :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 mar 2013, 20:01 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1838
Spotkali się w jednym wątku:

http://www.amigans.net/modules/xforum/viewtopic.php?post_id=77284#forumpost77284

Rogue (AmigaOS4 Core)
Hans (RadeonHD)
Cobra (DVPlayer)
m3x (ACube)
Thellier (Wazp3D)
Karlos (OpenGL/Warp3D)

... i powoli rodzi się kod dla sprzętowego dekodowania video dla kart RadeonHD.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO