Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 25 kwi 2024, 00:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 4 lut 2012, 15:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
G. Kraszewski napisał(a):
Ja w tym nie widzę nic dziwnego. Jeżeli najpierw podano wyniki dla LAME nie akcelerowanego AltiVecem (takie wyniki były na stronie "Efika vs reszta świata"), a później zrobiono testy LAME akcelerowanym, to wyniki się poprawiają. Nawet o 100 procent. Zrób na X1000 test LAME z akceleracją i bez akceleracji, sam zobaczysz.


U mnie nie jest to aż o 100%, no ale pisząc to zdanie nie miałem na myśli lame, tylko właśnie operacje dyskowe, gdzie wyniki zeszły z blisko 6 sekund na "efifka vs. reszta świata" na dwie z kawałkiem, podane przez amiganews.de.

Cytuj:
Warto jeszcze wspomnieć, że wyniki testów sprawdzające szybkość kopiowania plików zależą od wielu czynników, np. systemu plików na partycji, a także stopnia fragmentacji. Dlatego testy kopiowania gdzie albo źródło, albo cel jest czymś innym niż RAM:, będą miały zawsze duży rozrzut i do końca nie wiadomo, co tak naprawdę mierzą.


To też nie zdziwiłbym się gdyby chodziło tu o jakiś pojedyńczy przypadek, gdzie ktoś rzeczywiście mógł mieć stary, mocno pofragmentowany dysk. Szkopuł w tym że na efifka vs..... wyniki dla Maca Mini i eMaca są w zasadzie identyczne, co pozwala przypuszczać że takie wyniki odpowiadają mniej więcej stanowi faktycznemu. Nie śledzę za bardzo MOSa ale o ile wiem od ponad roku, ten system nie doczekał się żadnej aktualizacji, nie macie chyba obsługi SATA, czy jakiś świeżych wersji sterowników. Dlatego mam prawo być conajmniej zdziwiony, by powiedzieć delikatnie, w samoistne tak gwałtowne przyspieszenie operacji dyskowych.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 lut 2012, 16:08 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Mufa napisał(a):
....Dlatego nie będę już podawał żadnych wyników, aby nie wzbudzac niepotrzebnych propagandowych wojenek. Zainteresowani mogą pojawić się 25 lutego w Warszawie.


A to szkoda. Moim zdaniem moglbys dalej robic testy, sa ciekawe. Jest o czym rozmawiac. Moge przeciez juz niepodlinkowywac tego watku zeby nie wzbudzac kontrowersji. I tak pojawilo sie juz sporo komputerow "first contact" i testy, moze nawet gorzej zrobione zaczna sie pojawiac.
A co do niektorych idiotow wykorzystujacych testy do robienia wojenek to i tak nic nie poradzisz. Z tym powinni radzic sobie moderatorzy.
Wracajac do procesora to po innych danych widac, ze to swietny sprzecik. Nikt przy zdrowych zmyslach nie oczekiwal chyba, ze rdzen PA6T nagle dostanie przyspieszenia wzgledem innych PPC (przy podobnej czestotliwosci taktowania). Co mnie troche zmartwilo to wg. FABa (wiem, wiem to szpieg ;-) ) ze wstepnych danych nie bedzie mozna na jednym rdzeniu dekodowac filmow fullHD.

PS. Rafal zmien tytul watku bo kluje w oczy to "X100" ;)

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 lut 2012, 17:34 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sty 2012, 08:17
Posty: 59
Mufa napisał(a):
U mnie nie jest to aż o 100%, no ale pisząc to zdanie nie miałem na myśli lame, tylko właśnie operacje dyskowe, gdzie wyniki zeszły z blisko 6 sekund na "efifka vs. reszta świata" na dwie z kawałkiem, podane przez amiganews.de.
Żeby było zabawniej to u mnie na mini 1,42 GHz kopiowanie AKsack.wav z partycji pierwszej na drugą trwało 10 sekund a z drugiej na pierwszą 12 sekund... Obie są w SFS i zapewne obie nieźle pofragmentowane. poza tym mam w mini fabryczny dysk 5400 rpm, wystarczy, że ktoś sobie podmienił na 7200. Można też do mini zamontować dysk SSD. Można zmniejszyć, lub zwiększyć bufory dla partycji. Można odpalić DynamiCache. Wyniki testu będą bujać w zupełnie niekontrolowany sposób. Tak czy inaczej X1000 powinna być w kopiowaniu plików szybsza, mając bardzo wydajny kontroler pamięci i SATA.

Mufa napisał(a):
nie macie chyba obsługi SATA
Mamy. Jest sterownik do kart na niektórych układach SiI.

Mufa napisał(a):
Dlatego mam prawo być conajmniej zdziwiony, by powiedzieć delikatnie, w samoistne tak gwałtowne przyspieszenie operacji dyskowych.
Przyspieszenia żadnego nie ma. Ot każdy testujący ma swoją konfigurację sprzętu, a forumowi wojownicy podchwytują wyniki najlepsze, w miarę jak się pojawiają. W moim sprzęcie to samoistne przyspieszenie dysku jakoś nie zaszło ;-).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 lut 2012, 18:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Przemek napisał(a):

A to szkoda. Moim zdaniem moglbys dalej robic testy, sa ciekawe. Jest o czym rozmawiac. Moge przeciez juz niepodlinkowywac tego watku zeby nie wzbudzac kontrowersji. I tak pojawilo sie juz sporo komputerow "first contact" i testy, moze nawet gorzej zrobione zaczna sie pojawiac.
A co do niektorych idiotow wykorzystujacych testy do robienia wojenek to i tak nic nie poradzisz. Z tym powinni radzic sobie moderatorzy.


No może jeszcze to przemyslę.
Cytuj:
Wracajac do procesora to po innych danych widac, ze to swietny sprzecik. Nikt przy zdrowych zmyslach nie oczekiwal chyba, ze rdzen PA6T nagle dostanie przyspieszenia wzgledem innych PPC (przy podobnej czestotliwosci taktowania). Co mnie troche zmartwilo to wg. FABa (wiem, wiem to szpieg ;-) ) ze wstepnych danych nie bedzie mozna na jednym rdzeniu dekodowac filmow fullHD.


Generalnie to takie rzeczy powinna robić karta graficzna. W tej chwili głównym priorytetem jest 3D, ale rzecz jasna Hans tematu dekodowania H.264 nie ma zamiaru odpuszczać i rozważa przynajmniej dwie opcje na rozwiązanie tego problemu.

Cytuj:
PS. Rafal zmien tytul watku bo kluje w oczy to "X100" ;)


Poprawione :ok:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 4 lut 2012, 19:16 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1196
Wiem, ze karta graficzna zrobilaby tu swoje ale jako, ze o developerach nie mozna powiedziec, ze jest ci ich u nas dostatek, to pewnie wszystko to potrwa. Nawet overlay nie jest, jak napisal Hans, w tej chwili priorytetem...

Jakos tak cale to zamieszanie narobilo mi smaka na X1000. Wyniki w porownaniu z SAM460 sa rewelacyjne a co dopiero z moja SAM440. Oczywiscie kwestia ceny to jedno ale i wielkosc tego pudla mnie przeraza. Niestety z braku wiedzy i czasu nawet nie staralem sie dostac do programu beta a takie pieniadze ( 8 tys.) jeszcze za ten sprzet bym dal. Z racji moich zainteresowan ogladam mnostwo filmikow w sieci i wlasnie dlatego na dobrej przegladarce i odtwarzaczu filmow najbardziej mi zalezy.
Kurcze, ten procek idealnie nadaje sie do stworzenia czegos malutkiego. Taka AmiMini to byloby cos dla mnie... :idea:

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO