Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 14:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 15:33 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
amig_os napisał(a):

Myślisz,że praca betatesterów to jakiś miód ?
Zapewniam Cię że się mylisz - to ciężka niewdzięczna harówka kosztem wielu wyrzeczeń.
Wyszukiwaniem czasu pomiędzy pracą , rodziną i innymi obowiązkami.
O kosztach nie wspomnę bo musisz być na bieżąco z hardware i software.
Ot szara rzeczywistośc :(


"Praca" betatestera AmigaOS 4.x jest czymś więcej niż tylko przyjemnym hobby? Betatestowanie AmigaOSu to "ciężka, niewdzięczna harówka kosztem wielu wyrzeczeń" ?
Serio? Jaka harówka? Masz w (wolontarialnym) kontrakcie wyszczególnione, że musisz dziennie przesiedzieć przed komputerem x godzin? Musisz wysłać ileś raportów? Masz karnie odpowiedzieć na każde zgłoszenie/maila natychmiastowo?
Jak tego nie zrobisz to co - musisz zapąłcić karę finansową, zostanie zerwany "kontrakt" na betatestowanie?
AZ tymi kosztami to pojechałeś. Mógłbyś to wyjaśnić dokładniej? Jesteś zobligowany do kupowania każdego rodzaju softu celem jego testowania? Rozszerzeń sprzętowych? Pomijam już fakt niemożliwości istnienia takiej, choćby nieformalnej umowy - nie wydaje mi się by w przypadku software'u na AmigaOS4, ktokolwiek mógłby narzekać nań finansowo. Przecież niemal nic komercyjnego się nie ukazuje a jak już coś wyjdzie, to w przypadku hobby, te koszta są śmiesznie małe. Raz na rok jakaś gra, sterownik, jakiś program - gdzie tu "wielkie" koszta?

Inna sprawa, że gdy siedzenie przed AmigaOS4.x jest jedynie "szarą rzeczywistością" fana tego systemu to ja nie mam więcej pytań. Gratuluję pasjonującego, przynoszącego radość, samorealizację, zadowolenie hobby


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 16:16 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
amig_os napisał(a):

A nie zauważyłeś przypadkiem jak użytkownicy traktują developerów i ich pracę ?

Ile ludzi kupiło Wings RE czy AmigaRacer ?

Jak przyjdzie co do czego to ... nie można doprosić się o wsparcie w partycypowaniu kosztów.

Osoby które zapłaciły za klucz do AmigaRacer, co chwilę dostają bonusy od autora, są informowani na bieżąco o postępie prac, maja dostęp do każdej nowej wersji, dostali imienny klucz ...


Ja co prawda mam podobne zdanie do Adama w kwestii atrakcyjności gry Amiga Racer, no ale co tam dałem dzisiaj drobny datek. Autor zapowiadał jeszcze w przyszłości dwie inne gry, które może będą lepsze. Więc niech ma świadomość że są jacyś ludzie którzy kibicują jego twórczości i motywują do dalszej, miejmy nadzieję zwieńczonej bardziej dopracowanymi produktami, pracy,


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 16:27 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1840
amigowiec napisał(a):

Serio? Jaka harówka? Masz w (wolontarialnym) kontrakcie wyszczególnione, że musisz dziennie przesiedzieć przed komputerem x godzin? Musisz wysłać ileś raportów? Masz karnie odpowiedzieć na każde zgłoszenie/maila natychmiastowo?
Jak tego nie zrobisz to co - musisz zapąłcić karę finansową, zostanie zerwany "kontrakt" na betatestowanie?
AZ tymi kosztami to pojechałeś. Mógłbyś to wyjaśnić dokładniej? Jesteś zobligowany do kupowania każdego rodzaju softu celem jego testowania? Rozszerzeń sprzętowych? Pomijam już fakt niemożliwości istnienia takiej, choćby nieformalnej umowy - nie wydaje mi się by w przypadku software'u na AmigaOS4, ktokolwiek mógłby narzekać nań finansowo. Przecież niemal nic komercyjnego się nie ukazuje a jak już coś wyjdzie, to w przypadku hobby, te koszta są śmiesznie małe. Raz na rok jakaś gra, sterownik, jakiś program - gdzie tu "wielkie" koszta?

Inna sprawa, że gdy siedzenie przed AmigaOS4.x jest jedynie "szarą rzeczywistością" fana tego systemu to ja nie mam więcej pytań. Gratuluję pasjonującego, przynoszącego radość, samorealizację, zadowolenie hobby



Podpisując NDA oraz Umowę Betatesterską z HYPERION/A-EON zobowiązujesz się do pracy a nie do zabawy tak jak myślisz.
Masz określone wymagania co do aktywności na betaliscie, bugzilli, wysylanych raportów itp
Musisz sobie kupić sprzęt oraz resztę pozostałego hardware.

JEDYNIE MAMY DOSTĘP DO NOWSZEJ WERSJI SYSTEMU SZYBCIEJ NIŻ INNI.

Przykład :
Żeby przetestować Warp3D SI na RadeonHD R9 280X... musisz kupić np. X1000 + R9 280X - policz sobie koszt.
Modeli R9 jest kilka na rynku różnych producentów - cena za sztukę średnio 1000 zł
Modeli 7xxx - też jest kilkanaście - cena za sztukę średnio 380 zł

ŻEBY TESTOWANIE MIAŁO SENS TO TRZEBA KUPIĆ SOBIE PRZYNAJMNIEJ PO 1 MODELU Z KAŻDEJ RODZINY KART
- tak przynajmniej rozumiem pracę betatestera żeby osiągnąć jakiś wyniki.

Oprogramowanie w AmiStore też nie jest za darmo - policz sobie.
Nikt z nas nie dostaje nic za darmo - tak samo płacimy za sprzęt, licencje i oprogramowanie.

Jak widać różnie rozumiemy słowo betatesty.
W moim rozumieniu to poważne podejście do sprawy a nie bawienie się 1 konfiguracją z przed 20 lat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 16:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
amig_os napisał(a):
Przykład :
Żeby przetestować Warp3D SI na RadeonHD R9 280X... musisz kupić np. X1000 + R9 280X - policz sobie koszt.
Modeli R9 jest kilka na rynku różnych producentów - cena za sztukę średnio 1000 zł
Modeli 7xxx - też jest kilkanaście - cena za sztukę średnio 380 zł

ŻEBY TESTOWANIE MIAŁO SENS TO TRZEBA KUPIĆ SOBIE PRZYNAJMNIEJ PO 1 MODELU Z KAŻDEJ RODZINY KART
- tak przynajmniej rozumiem pracę betatestera żeby osiągnąć jakiś wyniki.

Oprogramowanie w AmiStore też nie jest za darmo - policz sobie.
Nikt z nas nie dostaje nic za darmo - tak samo płacimy za sprzęt, licencje i oprogramowanie.


Wybacz mi moją ignorancję ale chcesz mi powiedzieć, że betatester zoobligowany jest do testowania WARP3D na wielu kartach graficznych? "Umowa" betatesterska wymaga takich zakupó czy to tylko Twoje widzimisię?
Nie wierzę, że ktokolwiek z betatesterów, w ten czy inny sposób, "zmuszany" jest do zakupów, we własnym zakresie, tak HW czy SW.

Jeśli tak jednakże jest, w co osobiście wątpię, to gratuluję podpisania wspaniałej umowy.

Swoją drogą, betatestowanei dotyczy Hyperionu czy A-EONu , a może obu firm? Serio nie wiem dlaczego betatestowanie systemu Hyperionu miało by wymagać użytkowania oprogramowania firm trzecich (A-EON), nie wchodzących w skład systemu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 17:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Zazwyczaj masz zniżki za oprogramowanie firm trzecich ale coś musisz płacić. Dla przykładu za stery dla Radeona HD, zwłaszcza licząc aktualną cenę po ostatnich kosmicznych podwyżkach to w zasadzie zapłaciliśmy stosunkowo niewiele. No ale nawet licząc po starych cenach jakie do niedawna obowiązywały na Amistore, było to mniej niż połowa ceny, jednak nie za darmo. Za Warp 3D, to już nie pamiętam czy była jakaś zniżka, pewnie tradycyjnie była, ale też nie mieliśmy tego za darmo itd. (Oczywiście przymusu kupowania nie ma).

Jedyna korzyść z betatestowania to zniżki, ale w kapitaliźmie nie ma nic za darmo, choć oczywiście gdyby się było betatesterem jakiejś bogatej firmy, to i owszem nie dość że wszystko pownno być za darmo, to jeszcze powinno się betatesterom płacić. No ale tak dobrze w amigowych realiach to nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 17:31 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
Rozumiem, że jako betatester masz jakieś przywileje - w sensie zniżki na to czy tamto. To oczywiste.
Możesz jednak odnieść się do mojego pytania - czy betatester jest zoobowiązany do zakupu HW/SW (innego niż HW do obsługi AmigaOS 4.x i samego systemu) i jego testowania czy to jest dobra wola/chęci betatestera i nie musi takich zakupów robić?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 15 mar 2016, 23:41 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1840
amigowiec napisał(a):

Wybacz mi moją ignorancję ale chcesz mi powiedzieć, że betatester zoobligowany jest do testowania WARP3D na wielu kartach graficznych? "Umowa" betatesterska wymaga takich zakupó czy to tylko Twoje widzimisię?
Nie wierzę, że ktokolwiek z betatesterów, w ten czy inny sposób, "zmuszany" jest do zakupów, we własnym zakresie, tak HW czy SW.

Jeśli tak jednakże jest, w co osobiście wątpię, to gratuluję podpisania wspaniałej umowy.

Swoją drogą, betatestowanei dotyczy Hyperionu czy A-EONu , a może obu firm? Serio nie wiem dlaczego betatestowanie systemu Hyperionu miało by wymagać użytkowania oprogramowania firm trzecich (A-EON), nie wchodzących w skład systemu.


Co ma wspólnego umowa/betatesterska na X1000/X5000 oraz podpisane NDA do PRZYMUSOWEGO kupowania hardware ?!?

Tłumaczę Ci tylko że betatesty pociągają za sobą wydatki - jeśli chcesz testować HW/SW to musisz sobie je kupić - TO TWOJA WOLNA WOLA.
Nikt Ci nie kupi BVision do A1200 czy RadonaHD lub Gorky17 w prezencie :).

PS.
Programy betatesterskie obejmowały różne umowy i były zależne od okresów kiedy betatesterzy do nich wstępowali.
Wiązało się z podpisywaniem różnych dokumentów z poniższymi firmami:

Amiga Inc - software (betatesty AmigaOS3.x)
Eyetech - hardware (betatesty AmigaOne SE, XE, micro ...)
Hyperion - software (betatesty AmigaOS4.x)
A-EON - hardware (betatesty AmigaONE X1000, X5000, ...)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 16 mar 2016, 07:35 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
Z całym szacunkiem ale umowa betatesterska ma cholernie dużo wspólnego z tym co piszesz.

Implikujesz, iż betatester zoobowiązany jest do zakupów HW/SW. Przytaczasz przykłady z kartami graficznymi i kosztownym testowaniem Warp3d na kartach Southern Island (co zresztą samo w sobie jest absurdem bo to przecież soft autorski A-EON i Hans takie testy robi).

Nie wydaje Ci się, że przesadzasz? Przecież to, że masz takie a nie inne widzimisię i chcesz sobie coś potestować, wydajesz na to pieniądze i robisz z siebie nie wiadomo jakiego "męczennika za dobrą sprawę" to tylko Twoje widzimisię. Nic więcej.
Nikt nikogo nie zmusza do wydatków, nikt nie jest zoobowiązany do testowania czegoś za co musiałby ekstra zapłacić.

EOT z mojej strony bo nie warto tego ciągnąć.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 16 mar 2016, 10:11 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1840
amigowiec napisał(a):
Z całym szacunkiem ale umowa betatesterska ma cholernie dużo wspólnego z tym co piszesz.

Implikujesz, iż betatester zoobowiązany jest do zakupów HW/SW. Przytaczasz przykłady z kartami graficznymi i kosztownym testowaniem Warp3d na kartach Southern Island (co zresztą samo w sobie jest absurdem bo to przecież soft autorski A-EON i Hans takie testy robi).

Nie wydaje Ci się, że przesadzasz? Przecież to, że masz takie a nie inne widzimisię i chcesz sobie coś potestować, wydajesz na to pieniądze i robisz z siebie nie wiadomo jakiego "męczennika za dobrą sprawę" to tylko Twoje widzimisię. Nic więcej.
Nikt nikogo nie zmusza do wydatków, nikt nie jest zoobowiązany do testowania czegoś za co musiałby ekstra zapłacić.

EOT z mojej strony bo nie warto tego ciągnąć.


Najlepiej siedzieć w domu, nic nie robić i mieć tylko pretensje,że HW/SW nie ma tego czy innego wsparci które ma Linux i Windows.

Zapraszam np. do zajęcia się lokalizacją AmigaOS, ... a nie spędzaniu życia na marudzeniu.

Ręce opadają gdy człowiek ma doczynienia z taką postawą jak Twoja :(


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 22 mar 2016, 18:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Ja tam myślę że mogę odpowiedzieć na niewygodne pytania radzika zamiast Cyborga.
Tylko że odpowiedź też pewnie będzie niewygodna.
Niewygodne pytania to pewnie dlaczego nie przejdziemy na x86, tak będzie taniej?
Ostatnio robiłem port z assemblera do c jednego benchmarku zespołu natami/vampire.
I 68k i powerpc to procesory bigendian, trzymają dane w pamięci w tym samym formacie.
Zastosowanie powerpc pozwoliło uniknąć konwersji danych, pozwoliło łatwo i bez problemów wywoływać kod 68k z kodu powerpc co znacznie ułatwiło pracę, nad analizą kodu 68k.
To byłoby na plus.
Jednocześnie był to stary dobry amiga os bez ochrony pamięci.
Windows od roku 2000 zawiesił mi się tylko dwa razy.
Raz załatwił mi windowsa winuae, a raz AROS wersja pod windows.
Amiga os podczas prac nad tym benchmarkiem zawiesił mi się około czterdziestu razy.
Pewno do końca moich dni windows tego rekordu nie pobije.
I paru następnych pokoleń także.
Muszę powiedzieć że takie pomysły jak AROS czy port Amiga Os na x86 są wyjątkowo głupie.
Czyli system gdzie nie ma integracji ze starym softem i jednocześnie nie ma ochrony pamięci.
Łatwa integracja ze starym softem na procesorach bigendian powoduje że to ma jeszcze sens.
Na procesorach nie big endian gdzie nie ma integracji ze starym softem musi być ochrona pamięci
żeby to się wszystko tak łatwo nie wywalało.
Amiga os na powerpc powinien zostać, a równocześnie można zacząć opracowywać coś nowoczesnego typu amigowe gui czyli boopsi,mui, datatypy na podstawie z unixa.
Do używania razem a nie zamiast.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 21:20 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 wrz 2012, 12:01
Posty: 118
Hej,

tak tylko sprawdzam, czy ktoś ma może jakieś nowości w temacie.

Pozdr.

_________________
ZX / Amiga / Atari music: http://yerzmyey.i-demo.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 wrz 2016, 07:12 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1198
W innym wątku dałem linka do filmu pokazującego, że Tabor daje jakoś radę a teraz kolejny rezultat...

Mplayer Prometheus-Trailer decode benchmarks single core results under Linux Debian 8.x are Tabor (SPE) 214s . Sam460ex 469s .

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 wrz 2016, 08:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Gwoli wyjaśnienia dodam że w tym wypadku im mniej tym lepiej. Innymi słowy jest "pałer" w stosunku do SAM460, tyle że nie wiadomo jaki wpływ na ten wynik miał drugi rdzeń. Nie wiem na ile wykorzystuje go Mplayer. Wiadomo że prace nad obsługą drugiego rdzenia zostały przerwane na czas dostosowania do AmigaOS 4 A1 X5000, więc prawie na pewno wraz z rynkową premierą Tabora nie będzie na starcie wsparcia dla drugiego rdzenia. Z drugiej strony były kiedyś wyniki dla E-UAE o którym wiadomo że na pewno z drugiego jajka nie korzysta i też było lepiej niż na G4. Zatem ta A1222 nie taka zła jak ją na starcie co poniektórzy malowali.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 18 wrz 2016, 09:10 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1198
Test był robiony na jednym rdzeniu. O ile z tym dużym postępem względem 460ki może być jeszcze różnie o tyle względem 440ki to już naprawdę jest coś. A to mnie interesuje.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 17 lis 2016, 22:39 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 wrz 2012, 12:01
Posty: 118
Guyz, nie widzę tego linka. Hmmmm.

_________________
ZX / Amiga / Atari music: http://yerzmyey.i-demo.pl/


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 250 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO