Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 25 kwi 2024, 20:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 13:03 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Biax, gratulacje! W końcu się doczekałeś :) Bardzo dobry wybór :)

No i faktycznie coś w tym jest, w tym rozpakowywaniu. Ja swojej A1-500 nie mogłem się doczekać, wyglądałem i wyglądałem czy kurier po dom nie podjeżdża aż w końcu zadzwonił do drzwi. Wrażenia bezcenne, tym bardziej, że karton jakiś taki bury był, jakby nie-amigowy :D
No i ACube też fajnie mi to popakowało, pierwsza myśl to jak ja to podłączę, skoro kabla zasilającego nie dali? Był, tyle, że w obudowie. Podobnie jak i różne chrupki i wypełniacze poupychane w środku :) Myszka też się znalazła w obudowie :P
Na pewno dużo radości, gdy sprzęcik pachnie nowością....

PS. Brałeś z płytą kartę SD? Zakupiłem czytnik kart, mam nadzieję upchnąć w zewnętrznej zatoce i podłączyć jakoś do płyty...


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 13:25 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 12:48
Posty: 104
Jeśli Biax nie skorzysta to ja jestem chętny:)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 17:51 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Emu napisał(a):
Biax, gratulacje! W końcu się doczekałeś :) Bardzo dobry wybór :)

No i faktycznie coś w tym jest, w tym rozpakowywaniu. Ja swojej A1-500 nie mogłem się doczekać, wyglądałem i wyglądałem czy kurier po dom nie podjeżdża aż w końcu zadzwonił do drzwi. Wrażenia bezcenne, tym bardziej, że karton jakiś taki bury był, jakby nie-amigowy :D
No i ACube też fajnie mi to popakowało, pierwsza myśl to jak ja to podłączę, skoro kabla zasilającego nie dali? Był, tyle, że w obudowie. Podobnie jak i różne chrupki i wypełniacze poupychane w środku :) Myszka też się znalazła w obudowie :P
Na pewno dużo radości, gdy sprzęcik pachnie nowością....

PS. Brałeś z płytą kartę SD? Zakupiłem czytnik kart, mam nadzieję upchnąć w zewnętrznej zatoce i podłączyć jakoś do płyty...


Dziękuję, racja zapach nowego sprzętu jest niezapomniany ! :)
Nie zamawiałem w zestawie karty SD z spreparownym boot systemem.
Już chciałbym poskładać sprzęt do kupy, lecz niestety czekam tym razem na dostawę obudowy ... :evil:
Wybrałem obudowę Fracal Define Mini :mrgreen:
Mam drobne wątpliwości do standardu wtyków - PowerSW, Reset. Nie posiada ona przycisku RESET i trzeba ciutkę pokombinować z podłączeniem go na płycie głównej SAM. Ale za to wygląda jak młodsza siostra X1000 :P

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 18:35 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Te wtyki powinny być standardowe.
Jeśli reset robi się przyciskiem Power (zasilania) to podłącz przycisk do 5 i 6 pinu złącza J29 na płycie. Wciśnięcie na 2-3 sekundy przycisku zasilania robi reset, jednorazowe - wyłącza komputer.

W "normalnej" wersji przycisku podłączenia jak niżej (złącze J29):

1-2 dioda HD
3-4 dioda zasilania
5-6 włącznik zasilania
7-8 przycisk reset


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 18:49 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Dokładnie tak jak piszesz :) W instrukcji do SAM-a jest taka właśnie informacja.
Mam nadzieję, że obudowa a właściwie jej kabelkowe wyprowadzenia będą pasować do Samantusi :)
Najpóźniej we wtorek planuję "noc z 460" :) Kto wie, może we środę urlop .... (jak to mawia moja partnerka - spooky biax) :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 18:57 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
biax13 napisał(a):
Dokładnie tak jak piszesz :) W instrukcji do SAM-a jest taka właśnie informacja.
Mam nadzieję, że obudowa a właściwie jej kabelkowe wyprowadzenia będą pasować do Samantusi :)
Najpóźniej we wtorek planuję "noc z 460" :) Kto wie, może we środę urlop .... (jak to mawia moja partnerka - spooky biax) :)


Będzie pasować, w końcu chyba jest jakiś standard?

Nie zapomnij skombinować na wtorek aparatu, a w czasie urlopu wszystko opisać :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 4 mar 2012, 19:27 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Tak też będzie... i aparat i relacja. Krok po kroku :)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 mar 2012, 10:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
biax13 napisał(a):
Mam drobne wątpliwości do standardu wtyków - PowerSW, Reset. Nie posiada ona przycisku RESET i trzeba ciutkę pokombinować z podłączeniem go na płycie głównej SAM. Ale za to wygląda jak młodsza siostra X1000 :P


W tej recenzji piszą że posiada przycisk reset. To będzie najpewniej to małe kółeczko znajdujące się po prawej stronie zaraz pod wcięciem gdy otworzysz drzwi obudowy. Wiem że na zdjęciu nie wygląda to jak przycisk, a nawet w realu na pierwszy rzuk oka ciężko się tego domyślić, ale swoje zadanie spełnia. Mam taki sam malutki guziczek w swojej Define R3.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 5 mar 2012, 11:25 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Racja, dzięki za zwrócenie na to uwagi :) Nie zauważyłem tego przycisku. Jeżeli tak, sprawa się rozwiązała!

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 mar 2012, 20:04 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Część druga - Sam w dom, gość w dom (przypowieść o oczekiwaniu i nagrodzie) - Part II

Samanta już w domu, jakoś się dogadały z moją żoną :) .... w międzyczasie dotarła do mnie obudowa Fractal Design Define Mini :)

Załącznik:
DSC_8466.JPG


Niestety z braku czasu dzisiaj nie zabiorę się za montaż płyty głównej i innych gadżetów .... Dlatego dla smaczku wrzucę kilka fotek obudowy po rozpakowaniu pudełka

Załącznik:
DSC_8468.JPG


Obudowa robi wrażenie dużej, przestronnej, dedykowanej raczej formatowi ATX niż mATX czy FlexATX. Jednak jej wykończenie oraz ogólny design przypadł mi bez reszty do gustu :thumbup:

Załącznik:
DSC_8470.JPG


Jutro po pracy zabieram się za montaż Sammy. No, właśnie, abym nie zapomniał naładować baterie w aparacie fotograficznym co by całą operację uwiecznić dla potomnych :)
Zdradzę tylko, że oprócz dostawy obudowy, czekam na przesyłkę z AmigaKit oraz Alinea Computers ..... hmm będzie się działo .... :)

Do jutra Kochani :P


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 6 mar 2012, 21:17 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Ale trzymasz w napięciu ;)

Dżentelmeni nie nie rozmawiają o pieniądzach ale moge zapytać ile zapłaciłeś za wieże, i czy miała już zasilacz (jeśli tak to jaki?)
Ciekawi mnie też sprawa portów USB, z tego co widzę na stronie producenta to są tam już 3.0. Jak się domyślam są kompatybilne w dół?

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 mar 2012, 07:08 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 16:19
Posty: 277
Lokalizacja: Podbeskidzie
Obudowa bez zasilacza 351 PLN + wysyłka (nie chcę uprawiać kryptoreklamy, ale najtaniej znalazłem w saturion.pl i tam też ją kupiłem).
Zasilacz miałem na stanie, ale nie pamiętam firmy, w każdym bądź razie ma 400W (sprawdzę jak wrócę do domu).
USB - tak, 3xUSB na panelu. 2xUSB 2.0 i jedno gniazdo 3.0. Kompatybilne w dół oczywiście :)

Mam nadzieję, że w końcu dzisiaj po robocie chwycę się za montaż i uruchamianie sprzętu ..... aaa, muszę jeszcze wynieść śmieci ;)

_________________
CommodorOwca
A4000D CVISION PPC/A1200 BVISION PPC
A1200 060/Sam 460ex/C128D
W oczekiwaniu na Amigę 4000T


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 mar 2012, 10:07 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
No i jak obudowa ? W realu równie ładna jak na zdjęciach ? Jaki poziom wykonania ? Wszystko ładnie spasowane ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 mar 2012, 10:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
ems napisał(a):
No i jak obudowa ? W realu równie ładna jak na zdjęciach ? Jaki poziom wykonania ? Wszystko ładnie spasowane ?


Jeśli jest to wierna, tylko pomniejszona kopia Define R3, to o jakość bym się nie martwił. Mam tylko nadzieję że fakt iż Biax zapomniał nazwy zasilacza, nie oznacza że jest to jakiś noname za 50 czy 80zl. Ostatnią rzeczą na jakiej bym oszczędzał (szczególnie w przypadku tak unikatowych komputerów) jest zasilacz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 7 mar 2012, 11:05 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 18:36
Posty: 148
O tak. Warto mieć dobry zasilacz. :) Nie ma co oszczędzać na tym. Ale chyba o umiarkowanej mocy ? 400W pewnie wystarczy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO