Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest niedziela, 28 kwi 2024, 21:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 8 sty 2016, 17:56 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
radzik napisał(a):
Duża zasługa Deadwood, który w tym tygodniu rzucił tematem na forach by ruszyć developerów.


No i trzeba przyznać że Twoja też, bo widzę że również uaktywniłeś się na forach zachęcając programistów do podjęcia tematu :ok: Oby z tych starań wynikły większe owoce niż tylko binarka podlinkowana powyżej.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 sty 2016, 20:17 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
Staram się jak mogę, niestety developer ze mnie żaden. Na szczęście deadwood dał ludziom wgląd w źródła i jak widać chce pomóc. Pytanie jest czy znajdzie się chętny developer PPC aby się zmierzyć z JS.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 sty 2016, 21:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
radzik napisał(a):
Staram się jak mogę, niestety developer ze mnie żaden. Na szczęście deadwood dał ludziom wgląd w źródła i jak widać chce pomóc. Pytanie jest czy znajdzie się chętny developer PPC aby się zmierzyć z JS.


Może Palmate albo Strohmayer dali by radę wszak to oni pierwsi na długo przed pojawieniem się Odyssey, dali nam OWB, więc jakieś doświadczenie z Webkitem na Amidze mają.

Tymczasem kas w stosownym wątku na amigans.net podał linka do nowego pliku wykonywalnego wzbogaconego o kolejne poprawki.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 sty 2016, 21:59 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
Można ich jakoś złapać? Trzeba ratować temat, bo przeglądarka aktualizowan musi być.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 sty 2016, 14:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
Poszukam czy gdzieś mam jeszcze namiary, ale ładnych parę lat do nich nie pisałem, więc nie wiem czy adresy pocztowe będą aktualne. Jak coś uda mi się znaleźć podeślę Ci na maila, albo na priva.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 sty 2016, 18:07 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
Działaj, możesz ich też, że tak powiem bardziej znasz.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 10:35 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
A jak wygląda sprawa z przeglądarkami na Linux PPC? Też są nieużywalne, podobnie jak te pod AmigaOS czy MorphOS?
Czy problem endianów także dotyczy przeglądarek linuxowych?
Jeśli nie to dlaczego nie przeportowano jakiejś linuxowej przeglądarki pod PPC (o Timberwolf nie piszę, bo to farsa a nie portowanie było)- jeżeli na Linuxie działa i jest rozwijane przez tę społeczność to uaktualnianie takiej sportowanej (jakby była) przeglądarki z pewnością byłoby prostsze niż syzyfowe, nudne dłubanie w webkicie, celem przystosowania do PPC (co zresztą będzie niekończącą się robotą, bo przecież ten silnik ciągle się rozwija bez wsparcia dla PPC).

Ciekawe co z szumu wyniknie. Developerzy od systemów Amigowych tylko odchodzą, środowisko jest coraz starsze, brak świeżej krwi...Kiepsko to wszystko prorokuje przyszłości.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 11:53 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Z przeglądarkami pod linuxem ppc jest ten sam problem.
Na linuxie ppc działa open office więc google docs nie jest potrzebne.
Na razie brak usług google to nie jest aż tak ważny problem jak się niektórym wydaje.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 12:11 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 9 kwi 2013, 14:06
Posty: 137
Interesujące. Skoro na linuxie, z prezniejsza grupa użytkowników, nikt endianow nie naprawil watpliwe by miało to zostać zrobione na amigowych PPC.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 15:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
No ale na Linuksie jest przynajmniej najnowszy Firefox (lub jeden z nowszych), a także parę innych przeglądarek, które robią względem browserów z AmigaOS różnicę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 15:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
radzik napisał(a):
Działaj, możesz ich też, że tak powiem bardziej znasz.


Sprawdź pocztę, wysłalem namiary jakie znam. Co do moich znajomości to nadinterpretujesz trochę. Z oboma panami korespondowałem jeszcze bodaj w ubiegłej dekadzie. Co prawda obaj są zapisani na betalistę, ale akurat nie zdarzyło się bym miał uwagi do komponentów ich autorstwa, tak więc jakoś w ostatnich latach nie wymienialiśmy korespondencji. Zatem nie sądzę bym miał potencjalnie większe możliwości przekonywania niż np. Ty.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 18:12 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
amigowiec napisał(a):
A jak wygląda sprawa z przeglądarkami na Linux PPC? Też są nieużywalne, podobnie jak te pod AmigaOS czy MorphOS?


Nieużywalne to są ibrowse aweb itp itd.
Na tym owb z 2013 99% stron działa.
Radzik robi problem z prawie niczego.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 18:20 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
swinkamor12 napisał(a):
Radzik robi problem z prawie niczego.


Pogadamy za dwa lata, jak już będzie po ptakach. Czy amigowycy nie rozumiej, że obsługa www dziś to standard jest? Rozumiem, że dla "dziadków" (przepraszam, ale musiałem) obsługa Google Docs, MS Office online czy choćby banalnego Wunderlist jest nie potrzebna, ale myślcie przyszłościowo.

@Mufa
Znaczy, że Firefox pod Linuxem PPC też nie obsługuje powyższych lub tego typu usług?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 18:40 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4671
radzik napisał(a):

@Mufa
Znaczy, że Firefox pod Linuxem PPC też nie obsługuje powyższych lub tego typu usług?


Heh, jedną z nielicznych rzeczy w której AmigaOS wyprzedza linuksa PPC jest obsługa kart graficznych. Nie śledziłem tego ostatnio, niemniej mam nadzieję że zmianiło się to na tyle że moja karta jest już obsługiwana. Tak czy owak muszę w najbliższym czasie spróbować ponownie zainstalować linuksa PPC, gdyż mój rozbrat z tym systemem trwa już ponad rok.

Niemniej uważam że pesymizm w Twoim pytaniu jest na wyrost, z uwagi na moje wcześniejsze doświadczenia uważam że na 99,99% usługi Google i inne popularne serwisy działają tak jak np. pod Windows.

Niezaprzeczalnym faktem jest to że na linuchu PPC działa Firefox 42 i Iceweasel 42 (czyli Firefox dla innych dystrybucji niż Ubuntu). Świadczą o tym obrazki (1,2). Natomiast dla pewności czy usługi Google na pewno działają, możesz dopytać tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 sty 2016, 18:56 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
Nie mogę dopytać, bo nie mogę w dziale X1000 pisać postów. Ciekawe...
Możesz Ty to zrobić? Może od razu naświetlając sytuacje problemów z WebKit?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO