Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 22:38

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 21 lut 2018, 19:53 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@Mufa
Cóż, niepowodzenie w Screens u mnie brało się stąd, że próbowałem stworzyć profil o nazwie ArtEffect, albo zmienić nazwę utworzonego. Nie da się, ale da się "zwyczajnie".
Uruchamiam ArtEffect, po nim Screens; w Screens używam opcji "Wstaw otwarty ekran" i wybieram z listy ArtEffect. I wtedy na liście Screens mam ArtEffect.
Dalej też jest łatwo. W zakładkach "GUI" i "Paleta" trzeba w "Ustawienia" dać na opcję "jak Workbench". To wszystko powoduje, że palety nie gryzą się, a GUI jest brane z Workbencha. Piszę o programie ArteEffect 4 uruchomionym w trybie pełnoekranowym ("ściągany ekran").

Sprawdzałem zestawy ikon dołączone do programu i żadne nie będą pasować (przekłamania kolorów, niezależnie od ustawień). Wziąłem te co ty (AISS):
Obrazek

Jeśli chodzi o tryb pracy na ekranie Workbencha (czyli wszystko pływa po blacie) to wtedy trzeba wyłączyć wsparcie kompozycji. To daje brak zostawiania śladów po przesunięciach wskaźnikiem myszy (to co widać było na moim obrazku na początku). Jeśli nie korzystamy z takiego trybu pracy nie trzeba wyłączać.

Pytałem o pliki w katalogu Setting. Ustaliłem że ich przybywa, i to są pliki ustawień do poszczególnych filtrów. Niestety nie ustaliłem dlaczego program przy pierwszym uruchomieniu po instalacji nie potrafi utworzyć pliku Program.cfg, bez którego nie działa, i muszę brać gotowca z pirackiej wersji.

Rozczarowany jestem prędkością programu. Nałożenie filtra na obrazek trwa 4 minuty.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 lut 2018, 23:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Do wersji 2.x były filtry również w wersjach dla PPC (WOS), które rzecz jasna działały zdecydowanie szybciej niż te 68k. No ale po pierwsze z tego co pamiętam to nie współpracowały one z AE 4, po drugie nie jestem pewien czy zadziałały by z AmigaOS 4.

Co do tego pliku preferencyjnego, może to kwestia filesystemu czy coś? Próbowałeś może instalować to na UAE i sprawdzić czy ten plik na Twojej legalnej wersji się tworzy :think:

Szczerze powiedziawszy to ja nigdy nie instalowałem AE na OS4, gdyż u mnie przejście z klasyka odbywało się płynnie. Tak więc o ile pamiętam po zakupie A1 XE po prostu wyjąłem twardziela z A1200, wsadziłem do AOne, sformatowałem tylko partycję systemową a partycja z softem pozostała nietknięta. Potem gdy zmieniałem dyski twarde, to tylko kopiowałem zawartość partycji starego dysku na nowy jeden do jednego. Zatem moja instalacja AE jest dużo starsza niż x1000 i pewnie ociera się o pełnoletność. ;)

P.S.
Tak jak pisaliśmy na maila, na fali tego wątku zdecydowałem się opisać temat w artykule ilustrowanym kilkoma filmami. Do końca tygodnia na pewno wrzucę materiał na bloga.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 21 lut 2018, 23:52 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Może systemu plików, wszystkie partycje mam w SFS/02 i nie sprawdzałem na starszych.
Najbardziej mnie cieszy ze nie trzeba robić kombinacji z plikiem gui.prefs tyko zadziałało z ustawień Screens.
Kolejna rzecz która mi doskwiera to niemożność powiększania okienek z podglądami filtrów. Przy niskiej prędkości nakładania to okno podglądu rozsądnej wielkości ratowałoby sytuację.

Co do testowania programów - parę tygodni temu próbowałem z Perfect Paint w wersji WIP, wygląda o niebo lepiej jak wersja z Aminetu, niestety nie potrafiłem poprawić żeby skrypty AREXX-a działały. Na razie nie planuję sprawdzania kolejnych programów, bo dzisiaj zepsułem sobie DrawStudio (który chodził jak złoto, co ciekawe pirat działa).

Na artykuł czekam z niecierpliwością, to jest temat który bardzo mnie interesuje.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 lut 2018, 00:19 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
adam napisał(a):
Rozczarowany jestem prędkością programu. Nałożenie filtra na obrazek trwa 4 minuty.

Tak, ja też, wcześniej nie sprawdzałem filtrów, zwykłe rozmycie zajmuje wieki...

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 22 lut 2018, 07:40 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Sprawdziłem z ciekawości Art Effect 1.5 (ze strony AmigaFuture.de) na mojej Amidze (A1200 + 68030/50MHz + 16 MB FAST RAM). :) Działa całkiem fajnie i szybko, czyta JPEGi i robi filtry dużo szybciej niż Personal Paint. Efekty robi od kilku do kilkunastu sekund na obrazkach o rozmiarze np. 400x300.

U mnie wyświetla na starcie prędkość ok. 100,000 pikseli na sekundę. Jaka ta wartość jest u Was?

Mimo, że program jest bardzo fajny, to jednak wolę mojego Photogenicsa 1.2A Special Edition, który bez problemu działa w Hires.

Poniżej przedstawiam przykłady robienia efektów na obrazku w Photogenicsie na mojej Amidze 1200. Efekt "Colourize" zabarwia wskazany obszar, zaś "Line draw" sprawia, że obrazek wygląda jakby był narysowany za pomocą ołówka na papierze. Efekt "Colourize" jest w trybie HAM8, zaś "Line draw" w trybie 256 odcieni szarości.

A czy Photogenics u Was działa?


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO