Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest środa, 22 maja 2024, 18:13

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Administracja AmigaOne Zone umożliwia swoim użytkownikom uczestnictwo w Forum Dyskusyjnym a także umieszczania komentarzy pod artykułami na blogu.

Mozliwość komentowania na Forum Dyskusyjnym mają wszyscy użytkownicy, którzy utworzyli konto użytkownika na forum. Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto.

Uczestnicy Forum Dyskusyjnego publikują swoje komentarze i opinie wyłącznie na własną odpowiedzialność i są one prywatną opinią komentującego.

Przed założeniem nowego wątku prosimy sprawdzić czy podobna dyskusja już się na Forum Dyskusyjnym nie toczyła.

Każdy użytkownik Forum powinien starać się traktować innych uczestników z sacunkiem i kulturą.

Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników na łamach Forum Dyskusyjnego treści (dotyczy to także wizerunków (tzw. awatarów), obrazków oraz podpisów (tzw. sygnatur)):

- sprzecznych z prawem,
- wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej i etnicznej,
- obscenicznych i propagujących przemoc,
- podważających aktualnie istniejacy prawny i własnościowy stan faktyczny dotyczący komputerów Amiga (kwestionowanie tych praw w stosunku do komputerów AmigaOne czy AmigaOS 4),
- naruszających zasady netykiety,
- szkalujących inne osoby,
- pornograficznych,
- uprawiania tzw. "trollowania" tzn. pisania postów wyłącznie w celu irytowania innych użytkowników bądź wszczynania awantur,
- wulgarnych,
- propagujących piractwo komputerowe,
- nawołujących do łamania zasad regulaminu.

Niedopuszczalne jest również:

- podszywanie się pod innych użytkowników, a w szczególności administrację i moderatorów forum,
- cytowanie treści zawartych na AmigaOne Zone, poza Forum Dyskusyjnym bądź blogiem AmigaOne Zone
- kontynuowanie dyskusji w wątku, z którego komentarze zostały przeniesione w celach porządkowych.

Zakładanie kilku różnych kont użytkownika i korzystanie z nich aktywnie na Forum Dyskusyjnym skutkuje dożywotnim zablokowaniem wszystkich kont połączonych z danym użytkownikiem i przedłużeniem blokady konta pierwotnego.

Każda osoba korzystająca z Forum Dyskusyjnego jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.

Porządku na forum pilnują moderatorzy i administracja portalu. Decyzje ustanowione przez moderatorów są ostateczne i nie podlegają dyskusjom na forum publicznym. Administracja Forum Dyskusyjnego zastrzega sobie prawo do:
- blokowania kont użytkowników,
- zamykania/usuwania wątków,
- łączenia wątków przez przenoszenie postów oraz innych działań moderatorskich
bez podawania wyraźnej przyczyny takiego działania.

Redakcja AmigaOne Zone zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w innych punktach niniejszego Regulaminu, a także treści, które nie mają merytorycznego związku z komentowaną treścią.

Wysłanie pierwszego komentarza jest równoznaczne z przyjęciem zapisów regulaminu do wiadomości i zobowiązaniem się do ich przestrzegania.

Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Redakcja AmigaOne Zone zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na tej stronie. Niniejszy regulamin ma zastosowanie dla wszystkich działów na Forum Dyskusyjnym.Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Czy jesteś zainteresowany kanałem filmowym koncentrującym się na komentowaniu nowości Amiświata?
Ankieta wygasła piątek, 25 wrz 2020, 13:47
1. Tak 89%  89%  [ 8 ]
2. Nie 0%  0%  [ 0 ]
3. Nie wiem, zdecyduję po pierwszym odcinku 11%  11%  [ 1 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 11 wrz 2020, 13:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4677
Dawno nie było na forum żadnej ankiety, więc zamieszczam takową poniżej by trochę posądować zainteresowanie AmigaOS 4 w Polsce i przy okazji zainteresowanie moją działalnością, co w sumie nierozerwalnie jedno wiąże się z drugim. Aktualnie prowadzę tylko kanał "Gramy na Amidze Nowej Generacji". Prowadzę go dlatego że mam świadomość, iż cieszy się zainteresowaniem kilkusetosobowej grupy odbiorców, więc jest go dla kogo robić.
Z drugiej strony mam świadomość że pozycje które opisuje, niemal nigdy nie są exclusivami dla AmigaOS 4 i czasami można je uruchomić również na klasyku, a niemal zawsze na pececie. W związku z tym mam prawo przypuszczać że większość z tych średnio 200 - 300 oglądających, to nie są ludzie, którzy koniecznie muszą być zainteresowani nowymi Amigami i AmigaOS 4, a po prostu chcą zobaczyć materiał o grach, które mogą sobie potem odpalić np. na swoim pececie.

Dostałem propozycję od widza na YT, by zrobić cykl Amiga News, gdzie regularnie robiłbym filmy zawierające przegląd newsów amigowych wraz z komentarzem np. co dwa miesiące. W związku z tym, że ruch na naszym forum w ostatnich miesiącach jest, jaki jest i jeśli Hyperion i A-EN nie obudzi się z letargu, trudno liczyć na jakiś renesans zainteresowaniem tematyką AOS4, mam uzasadnione wątpliwości czy znajdzie się wystarczająco szeroka grupa odbiorców. Oczywiście pewnie wplatałbym w filmy najważniejsze newsy ze świata klasyka, jednak znając moje zainteresowanie jednak głównie byłaby to Amiga NG. Z drugiej strony siłą rzeczy byłoby to trochę odtwórcze i zawsze o te kilka tygodni zapóźnione, wszak i na bieżąco działają tradycyjne serwisy newsowe, które zawsze byłyby szybsze, nie mówiąc już o tym, że sam możliwie szybko staram się odnotowywać najważniejsze rzeczy tutaj na forum.

Tak więc jak widzicie mam pewne wątpliwości, na które chcicałbym poznać odpowiedź. Jeśli feedbak z Waszej strony będzie wystarczająco motywujący spróbuję podjąć w tym kierunku rękawicę, jeśli nie to dalej będę robił to co dotychczas czyli, głównie konccentrował się na blogu plus kilka filmów rocznie o grach. Jeśli w ankiecie weźmie udział mniej niż 10 i nawet 9 będzie na tak, uznam że zainteresowania takim kanałem nie ma.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 11 wrz 2020, 15:00 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 918
Dałem na tak bo zawsze można w razie czego nie oglądać ;) Pomysł :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 11 wrz 2020, 15:15 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa
Zagłosowałem na opcję trzecią - "zdecyduję po pierwszym odcinku".

Lubię kolegi Mufy filmy za ich wartość merytoryczną oraz atrakcyjną oprawę. Chętnie obejrzę taki pilotowy odcinek, a później pewnie następne odcinki.

Mam nadzieję, że proporcje Amiga klasyczna/NG będą odpowiednio zrównoważone.

Zapowiada się bardzo ciekawie. :thumbup:

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 wrz 2020, 15:00 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
Zagłosowałem na "Tak", ale... ja nie oglądam YT... wolałbym podcast (bo można posłuchać offline), krótkie odcinki i bez gości. Myślałem że Adam Mierzwa w coś takiego pójdzie ale wyszło inaczej.

Masz pomysł o czym będziesz mówił w pierwszym odcinku?

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 wrz 2020, 17:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4677
AmigaMafia napisał(a):
Zagłosowałem na "Tak", ale... ja nie oglądam YT... wolałbym podcast (bo można posłuchać offline), krótkie odcinki i bez gości. Myślałem że Adam Mierzwa w coś takiego pójdzie ale wyszło inaczej.


Podcast to jest kusząca opcja, bo przypuszczam, że odeszłoby dużo montażu. Natomiast sam wspomniałeś, że robi to Adam, swój podcast ma Radzik, gdzie Wydania Specjalne, to w zasadzie też przegląd newsów, więc ja już nie będę tego powielał. YT ma jednak w naszym kraju większą siłę rażenia, a w dodatku są narzędzia pomagające pobrać np. samą zawartość audio na dysk. Opcjonalnie może będę osobno udostępniał ścieżkę audio w mp3, zwłaszcza że idea jest taka, by tych materiałów zbyt bogato nie wizualizować. Z pewnością nie będzie to aż taki minimalizm, jaki prezentuje pewien driver z Wieliczki i w nowym cyklu widz będzie miał okazję oglądać nie tylko moją facjatę, jednak idea jest taka by było jak najmniej roboty z przygotowywanim technicznym, tak by można zachować możliwie dużą częstotliwość i regularność wypuszczania nowych materiałów, co było dotąd słabością moich produkcji.

Cytuj:
Masz pomysł o czym będziesz mówił w pierwszym odcinku?


Przegląd aktualności. Zobaczymy co aktualnie będzie na tapecie, może A-EON na Pixelu czymś zakoczy?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 12 wrz 2020, 21:44 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Mnie się zdaje, że miałeś projekt "Kwadrans z Amigą" czy coś podobnego, nie pamiętam tytułu, to był własnie tak jakby program telewizyjny, kilka tematów wrzucone. To bym kontynuował na twoim miejscu, bo newsy raz są raz ich nie ma.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 wrz 2020, 07:00 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4677
adam napisał(a):
Mnie się zdaje, że miałeś projekt "Kwadrans z Amigą" czy coś podobnego, nie pamiętam tytułu, to był własnie tak jakby program telewizyjny, kilka tematów wrzucone. To bym kontynuował na twoim miejscu, bo newsy raz są raz ich nie ma.


Tak, tam newsy stanowiły tylko część materiału, a to byłby wyłącznie od pierwszej do ostatniej sekundy kanał newsowy. Tak czy inaczej minął niemal tydzień od zamieszczenia ankiety i dalej nie ma kworum, które ustawiłem wszak na niziutkim poziomie 10 głosujących. Co prawda na razie nie ma żadnego głosu przeciw, ale tak jak zapowiedziałem, nawet jak by miało być 9:0 na tak to inicjatywa umrze w zarodku. W końcu jeśli ja mam mieć czas by regularnie poświęcać godziny na nagrania, montaż i publikację filmów, to chyba odbiorcy mogą poświęcić te 20 sekund na zalogowanie się i oddanie głosu. Jeśli im się nie chce, to mi też się odechciewa. I jeśli do końca czasu trwania ankiety nic się nie zmieni, to z góry przepraszam tych osiem osób, którym jednak się chciało. Bardzo dziękuję za Wasze głosy, ale muszę się trzymać reguł, które sam ustaliłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 wrz 2020, 09:40 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa
Może niektórym nie chce się zalogować i zagłosować tu na forum. Ale uwierz mi, że jeśli ruszysz z takim kanałem na YT, chętnych przybędzie i to w dużej liczbie. ;)

Jeżeli jednak kanału nie będzie to trudno - będę liczyć na Twoje nagrania przy innych okazjach.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 wrz 2020, 16:06 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 25 wrz 2014, 19:41
Posty: 511
Witamy w amirealiach. :violin: Naprawdę według mnie sens robienia czegokolwiek jest po prostu bezsensu.

Postawiłeś sprawę jasno, odpowiedz jest też jasna. Spożytkuj czas na coś wartościowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 18 wrz 2020, 17:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1199
@Rafał

Zważywszy na całokształt, tego co się dzieje w "świecie AOS4" tj. całkowitej niemocy obu najważniejszych graczy, marnotrawienie Twojej energii wydaje mi się całkowicie niepotrzebne. Gdyby nie Twoja dotychczasowa działalność AOS4 byłby już dawno martwy w Polsce. Niemniej kiedyś trzeba powiedzieć sobie stop i uważam, że to właśnie teraz. Możesz przecież wrócić z kolejnym sposobem na promocję jeżeli sytuacja zmieni się na lepsze ale dziś uważam, że wysiłki takich osób jak Ty albo programistów jak np. Edgar idą trochę na marne. Panowie z Hyperionu/AEonu porzucili już nawet najmniejsze formy komunikacji a społeczność pomimo tego jeszcze coś robi. Szkoda Waszej energii. Oczywiście zrobisz jak zechcesz i to właśnie przez szacunek dla Twojej dotychczasowej działalności postanowiłem się wypowiedzieć:)

PS. Jak spojrzeć (dzięki Google translate) na niemiecki OS4Welt to można się sporo dowiedzieć na temat obecnej sytuacji...Ale to temat na osobny wątek. Jeśli to kogoś zainteresuje, opiszę.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 19 wrz 2020, 07:43 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4677
No cóż ja tam zbyt szerokiego spektrum hobby nie mam. Jest w zasadzie jeszcze motocykl, ale za chwilę skończy się sezon. Jako nastolatek łowiłem ryby, obiecuję sobie że kiedyś wrócę do wędkarstwa, ale raczej planowałem to zrobić za lat 20, jeśli dane mi będzie dotrwać do emerytury. Tak więc pewnie jeszcze trochę w temacie Amigi podziałam.

Jaka jest sytuacja każdy widzi i możesz być pewien że nikomu ona nie pasuje. Ja jednak czytam (newet i dzisiejszego poranka) wypowiedzi z konkretnymi pomysłami od niezadowolonych developerów czy betatesterów, jakie kroki powinny zostać podjęte by podnieść morale przeciętnego użytkownika. Hyperionowi też musi zależeć by coś pozytywnego zrobić, wszak żadna firma nie lubi jak jej się kurczy rynek pozbawionych nadzieji klientów. Większość uważa że ostatnie wydarzenia ze znakami towarowymi to zapewne efekt jakiejśc ugody. Może skończyła się właśnie ta wojenka i to ich odblokuje.

Tak czy siak, póki widzę jakieś szanse i póki widzę że przynajmniej niektórym na zachodzie się jeszcze chce, to ja nie zamierzam wychodzić i gasić światła. To zawsze można zrobić, np. gdy by się okazało że wygrało Cloanto i jedyna przyszłość dla przyjaciółki to Amiga Forever, plus ewentualnie Amiga Mini w FPGA. Moja ocena na dziś jest taka, wbrew temu co się niektórym wydaje AmigaNG nie leży w trumnie, choć rzecz jasna nie można też powiedzieć że kwitnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 19 wrz 2020, 09:14 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 937
Ja tam ryby z rzeki to bym dzisiaj nie zjadł. Za dużo różnych rzeczy w wodzie.
Motocykl to się boje.
Koledze parę lat temu wyjechał ktoś z podporządkowanej, jak go połamało, to dziś prawie nie chodzi.
Chyba jednak Amiga. Takie w miarę bezpieczne hobby.
FPGA w sumie to NG tylko wolniejsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 25 wrz 2020, 18:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4677
Ankieta została zakończona. Ci co głosowali znają wyniki. Info dla tych co nie głosowali. Nikt nie był przeciw, osiem osób było bezwarunkowo za, jedna osoba wybrała opcję numer 3. W głosowaniu brało udział 9 osob, ponieważ kworum ustaliłem na 10 głosujących, wyniki ankiety uznaję za nieważne. Kanału z newsami na YT prowadzonego przeze mnie nie będzie.

To tyle w temacie tej inicjatywy. Zamykam wątek.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO