Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 26 kwi 2024, 09:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 14:13 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Radek Cz napisał(a):
Próbuję sieci na swojej A1200, ale bez karty graficznej i wyższych rozdzielczości to
jest "mało" wygodne, ściągnę coś z aminetu, jakieś modułki i nic więcej.
A nie mam zamiaru pakować jej w wieżę czy kupować ppc+bvision bo koszt zaczyna się
zbyt mocno zbliżać do nowych Amig.


To jest właśnie ten problem z tzw klasykiem.
Jak się policzy koszt wszystkich składników do klasycznej kanapki które by trzeba dokupić żeby się tego
jakoś dało używać, to się okazuje że nowe Amigi i tak wychodzą taniej.
Szkoda że środowisko klasykowców nic z tym nie robi.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 18:53 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Problem z nowymi Amigami jest taki że ludzie wymagają zbyt dużo, uważają że jeśli
płacą sporo kasy za nowy sprzęt i nowy system to wszystko powinno być idealne.
Nie biorą tylko pod uwagę ile to kosztuje i jak niewielu ludzi się tym zajmuję...
Nie będę się rozpisywał na ten temat bo wyjdzie z tego wątek jak na PPA - blaski i cienie.

Co do klasyków, to są ludzie którzy nie chcą nowych systemów amigowych, ani sprzętu
tylko starają się maksymalnie wycisnąć ze starych Amig to co się da. Ja to rozumiem,
jest to nawet całkiem interesujące że na tak starych maszynach jeszcze tyle można
zrobić. A to czego nie można robią na windzie, makosie czy innym linuksie i to im wystarcza.

Na prawdę już nie mogę się doczekać czegoś, co jak napisał Radov, umiejscowi się cenowo między
460ex i X1000 (to miał na myśli?). Na razie nie mam aż takiego ciśnienia ale fajnie będzie mieć
najnowszy Amiga OS i nowy, pachnący amigowy sprzęt.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 23:15 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): czwartek, 9 lut 2012, 20:00
Posty: 79
Radek Cz napisał(a):
Na prawdę już nie mogę się doczekać czegoś, co jak napisał Radov, umiejscowi się cenowo między
460ex i X1000 (to miał na myśli?).


Nie ;) Cały czas mam na myśli następcę X1000 :mrgreen:
Spodziewam się, że wraz z premierą AmigaOS 4.2 dostaniemy nowy sprzęt od Acube oraz zapowiedź następcy Amigi One X1000. To są moje wnioski z publicznych przecieków.
Chociaż trochę się rąbnąłem z 8610D - nie wiem skąd mi się tam "D" doczepiło (pewnie pomyliłem z 8641D). 8610 procek jest (niestety) jednordzeniowy. Był produkowany w wersji do 1333MHZ, obecnie najszybsza wersja to 1066MHz... Jest szansa, że cena nie będzie dużo wyższa od 460ex, przy większej wydajności/MHz i lepszych możliwościach rozbudowy...

Co do następcy X1000 - PA6T winduje cenę, Trevor wiążę przyszłość z prockami Freescale (jak rozumiem treści na jego blogu), a Hyperion aktualizuje już system do standardu Power ISA 2.06 (czyli m.in o procki oparte o rdzenie e5500 od Freescale). Nie robiliby by przecież tego na darmo ;)

W efekcie, są to oczywiście luźne wnioski, szacuję ofertę sprzętową dla AmigaOS 4.2 i ceny (za pełen komplet) następująco:
- Sam 440ep flex - ~3000zł
- Sam 460ex - ~3500-4000zł (dodatkowo, jako AmigaOne 500 jest ciut droższa)
- Sam 8610 - ~5000-6000zł (jeśli będzie dostępna jako AmigaOne 500+, to też pewnie do ceny dojdzie kilka zł...)
- X1200 - ~8000-9000 zł
- X1000 - ~12000 zł

Nie są to niskie ceny, ale powoli się szykuję - jeśli rzeczywiście ten sprzęt się pojawi - na Sam 8610. Najwyższa pora na coś wydajniejszego niż Sam440ep 800. Nie wiem tylko jak to moja druga połówka przeżyje :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 28 kwi 2013, 23:36 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Radov napisał(a):
- Sam 8610 - ~5000-6000zł (jeśli będzie dostępna jako AmigaOne 500+, to też pewnie do ceny dojdzie kilka zł...)
- X1200 - ~8000-9000 zł
No to teraz mi namieszałeś. Jako następca, X1200 będzie wydajniejszy od X1000, a do tego tańszy?!
Czy tańszy i o podobnych, może mniejszych możliwościach? Tak czy inaczej dobra wiadomość, nie napalam się jednak bo...
po prostu poczekam jak już będzie można kupić ;)

Radov napisał(a):
Nie wiem tylko jak to moja druga połówka przeżyje :lol:
Haha, tak, rozumiem co masz na myśli. Mam część kasy odłożonej, ale jeszcze trochę brakuje.
Moja pani z przerażeniem patrzy jak tylko widzi że siedzę na ebayu :lol:

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 29 kwi 2013, 09:03 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4669
Ja mam to szczęście że z drugą połową mamy osobne konta. Jak przyszła paczka z A-EONu usłyszałem tylko zarzuty że znowu zwariowałem że ładuję kupę kasy w Amigę. Że pewnie kosztowało to z 5 tysięcy, taktycznie postanowiłem nie potwierdzać ani nie zaprzeczać ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 30 kwi 2013, 07:29 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Mufa napisał(a):
Ja mam to szczęście że z drugą połową mamy osobne konta. Jak przyszła paczka z A-EONu usłyszałem tylko zarzuty że znowu zwariowałem że ładuję kupę kasy w Amigę. Że pewnie kosztowało to z 5 tysięcy, taktycznie postanowiłem nie potwierdzać ani nie zaprzeczać ;)


No to uważaj bo jak kiedyś tu zajrzy .... :D


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 1 maja 2013, 17:26 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 936
Radek Cz napisał(a):
Co do klasyków, to są ludzie którzy nie chcą nowych systemów amigowych, ani sprzętu
tylko starają się maksymalnie wycisnąć ze starych Amig to co się da. Ja to rozumiem,
jest to nawet całkiem interesujące że na tak starych maszynach jeszcze tyle można
zrobić. A to czego nie można robią na windzie, makosie czy innym linuksie i to im wystarcza.


Ja bym raczej powiedział że towarzystwo na ppa to ludzie którzy założyli sobie że jak Amiga to ma być tanio.
Trochę szkoda bo jeśli chodzi Amigę to rozwiązanie tanie, szybkie i kompatybilne to tylko WinUAE.
Mogli by się przestawić.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 1 maja 2013, 17:55 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 22:31
Posty: 617
Czy ja wiem czy tak tanio, jedynie uae, ale klasyk i wszystkie karty, turbiny itd. wcale nie powiedziałbym
że są tanie. Myślę że jest sporo osób które są zainteresowane tylko klasykowaniem, czy to na Ami,
Atari czy Commodore.

_________________
AmigaOne X5000/020, Sapphire Radeon R9 270X Toxic, 2GB RAM.
Amiga1200/060 32MB RAM
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO