Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 kwi 2024, 21:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 13 sty 2015, 13:36 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Adam, sprawdź z jaką datą masz u siebie nagrane pliki na płycie. W przypadku X1000 jest to 22 listopada. Jesli w przypadku Twojej płyty jest to wcześniejsza data, to możliwe że nie tylko kwestia ruchomych rzeczy z Amiupdate, ale też i wersje jakiś szczegółów zapisanych na nośniku mogą się różnić. Nie mam pewności czy ostatecznie przed samym wypaleniem AOS 4.1 FE był dla wszystkich platfom unifikowany, wiem tylko że ostetczne wersje beta oddawano do testów w dosyć różnym czasie.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 sty 2015, 14:15 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
VER: AmigaOS-AmigaOne 53.54 (28.10.2014)

Przypominam sobie że kiedyś napisałeś:
"Na płycie z systemem w wersji 53.22 czyli AmigaOS 4.1 Update 5 sprzedawanym oficjalnie wraz z komputerem AmigaOne X1000 Ranger jest do zainstalowania w Extras."
Ja wtedy nie miałem tego i ściągałem Rangera z OS4Depot, podobnie Remote Desktop mieliście (wy, burżuje z X1000 ;-P) od dawna a ja dostałem dopiero teraz.
Nowych sterowników AMD "lite" próżno mi na płytce szukać, tak więc dawne "rozkminy" czy by jakieś cudo na PCI zadziałało były bez sensu.
Na pewno jest więcej różnic nie tylko wersji (wynikających z daty) ale i w jakości.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 sty 2015, 15:08 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
adam napisał(a):
TomK napisał(a):
(...)
A to dziwne bo ja dla OS4.1 nie FE ściągnąłem MUI R5 z AmiUpdate 03.11.2014 więc to trochę dziwne że Ty jej nie miałeś dostępnej w AmiUpdate.

Każda dystrybucja ma oddzielny kanał update. Tak jak masz różne płytki instalacyjne dla poszczególnych modeli komputerów, jak różne zawartości katalogów po zalogowaniu na stronie Hyperionu, tak samo jest w przypadku AmiUpdate.
Cytuj:
A tak ogólnie to się pochwalę że wreszcie wczoraj przyszedł mi OS4.1FE. Niestety chciałem zaoszczędzić kupiłem u ITU i masakra ile to szło z AmigaKit pewnie miałbym już od tygodnia.

Ja zapłaciłem 20.12, potwierdzenie wpłaty 22, wysyłka 30, dostałem wtedy co Mufa (a on ma X1000). Ten okres wydawał mi się normalny ze względu na święta.
Możliwe że dostałeś później bo zamówiłeś później, gdy RetroAmi czekało na nową dostawę płytek. Chociaz dla X1000 akurat nie spodziewałem się że braknie ;-)
Cytuj:
Narazie odpaliłem z płytki i tak ogólnie na moim konfigu widać przyspieszenie np w odświeżaniu okienek systemowych.

To chyba żarcik, żeby na takim demonie prędkości widzieć różnicę w odświeżaniu okienek. Choć subiektywnie też i u mnie wydaje mi się że działa wszystko raźniej, no ale ja to mam kilka razy wolniejszy to może być widać.


No ja też się nie spodziewałem że braknie a jednak brakło ;) A potwierdzenie wpłaty też mam z 22 więc wniosek z tego że znani dostali wcześniej :naughty:
Ale ja używam na codzień karty na PCI Radeon 9250 i tutaj widać różnicę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 13 sty 2015, 22:22 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Ja mam też płytę AOS4.1FE dla AmigiOne XE/SE i u mnie jest najnowasza wersja MUI, nie musiałem dogrywać nowszej wersji.
Mam natomiast pytanie: dlaczego nie działa u mnie PlayCD - wywala błąd 20. Potestowałem różne ustawienia w parametrach ikonki i albo mam błąd, albo zawieszam system (tylko ręczny reset pomaga). Pewnie jakiś drobiazg, ale nie mogę dojść. CD mam na drugim porcie (niż HD).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 sty 2015, 06:20 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Z włączaniem i wyłączaniem parametru USEAHI też eksperymentowałeś?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 sty 2015, 08:17 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Ja raczej stawiam na ten parametr DOSDEV=CD0 coś tu źle ustawiłeś. USEAHI w nawiasach powoduje brak dźwięku jeżeli nie masz kabelka audio wpiętego w napęd i kartę dźwiękową. Resztę parametrów mam w nawiasach no może poza USECDDB to służy do ściągania tytułow piosenek z neta spokojnie można dać w nawias może jak nie masz internetu to coś miesza ten parametr? A tak wogóle na jamim sprzęcie masz ten problem?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 sty 2015, 10:15 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Dołączył(a): niedziela, 26 lut 2012, 20:06
Posty: 73
Mufa napisał(a):
Z włączaniem i wyłączaniem parametru USEAHI też eksperymentowałeś?


Dziękuję Panowie. Faktycznie wystarczyło, że wstawiłem USEAHI w nawias i wszystko zaczęło działać poprawnie. Też tego nie brałem pod uwagę, bo argumentowałem jak Kolega TomK.

Sprzęt jaki mam to AmigaOne XE, ale wersja z procesorem G3 i wbudowaną kartą muzyczną. Wystawiłem ją w dziale giełda http://forum.amigaone.pl/gielda-f12/sprzedam-amigaone-xe-t492.html, gdzie można pooglądać zdjęcia. Chciałem ją sprzedać i kupić coś szybszego, ale że nie było poważnych ofert to chba zainwestuję w nią trochę jeszcze i zostawię dla siebie. W sumie, to fajny sprzęt, chodzi wyraźnie szybciej niż Sam 460 (chyba, że nowe sterowniki do kart graficznych coś zmienią).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 sty 2015, 15:37 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
Kurcze to chyba program zachowuje się róznie na różnych konfigach bo jestem pewien że po prostu nie miałem dźwięku i tyle. No chyba że najnowasza wersja z FE tak się zachowuje?
Kurcze muszę wreszcie znaleźć czas i zainstalować FE. A tak a propo robił ktoś update? Naprawdę trzeba wszystko od nowa instalować? Czemu nie ma opcji update? Dla mnie używającego Amigi na co dzień tak instalacja od nowa to masakra i zgroza.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 sty 2015, 15:55 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4670
Może, ale ja akurat miałem do czynienia z tym problemem i to już parę lat temu. Oczywiście w przypadku X1000 i napędu SATA, który nie ma analogowego wyjścia audio zamarzanie następowało w drugą stronę, czyli jeśli miałem wyłączone USEAHI. Zatem w przypadku problemów z PlayCD, zawsze warto zaczynać od sprawdzania tego parametru.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 14 sty 2015, 15:58 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
@TomK
Niestety to nie jest nowość. Jak kupiłem AmigaOS 4.1 to Update 1 było obrazem ISO (bootowalne CD). Od tamtej pory system i programy instaluję na oddzielnych partycjach, w razie czego reinstalacja systemu tak nie boli.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 15 sty 2015, 01:40 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): poniedziałek, 10 wrz 2012, 07:07
Posty: 249
adam napisał(a):
@TomK
Niestety to nie jest nowość. Jak kupiłem AmigaOS 4.1 to Update 1 było obrazem ISO (bootowalne CD). Od tamtej pory system i programy instaluję na oddzielnych partycjach, w razie czego reinstalacja systemu tak nie boli.


Wiem, wiem systemu używam już "sto" lat ;) Ale chodzi nie tylko o programy ale i ustawienia programów i samego systemu część rzeczy siedzi w Prefs i jednak kasuje Ci się za każdym razem.
A dodam że którąś wersję systemu zainstalowałem po prostu na stary system i nawet to działało nie zauważyłem jakiś większych kłopotów.
Może spróbuję i teraz?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO