Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 27 lip 2024, 13:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: AmiWest 2023
PostNapisane: sobota, 14 paź 2023, 19:17 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1203
Połączenie tragiczne, wiele mówi o kondycji firm i organizatorów. Liczba oglądających stream ok 20/25.
Wystapienie Trevora w 80% powtarza znane już historie. Zupełnie nic nowego...
Jedyna ciekawostka to, że AAA musi płacić pełna kwotę za licencję Hyperionowi.
Teraz SSolie...

Znowu nic... trzeba jeszcze poskładać wszystkie elementy systemu dla A1222 do kupy.
Po 5 poprzednich latach opowiastek o Multicore w tym roku nic.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 paź 2023, 20:58 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1203
W komentarzach do video napisano, że sprawa Early adopters jest uzgadniana. Tzn., nie wiadomo kto ma połknąć tą żabę. Zobowiazywal się AEon a teraz jest inny byt - AAA, który nic nie obiecywal.

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 16 paź 2023, 11:06 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1203
Obejrzałem Devcon z kernelem multicore. Jedno z bardziej bolesnych doznań z amigowego świata ;)
Praktycznie żadnych postępów, przez rok! Kernel na 10 prób zawieszał się jeszcze zanim pojawił się WB z 5 razy. Ze 3 razy zawiesił się natychmiast po wgraniu WB a raz udało się coś porobić prze minutę. Przypominam, że słyszymy o tym od chyba, 5ciu AmiWestów. Nawet Solie przyznaje, że czasami nie wie o co chodzi.
Żadnych wieści o przeglądarce, a co do LO-trzeba zmienić podejście i zwiększyć jakoś dostęp do źródeł bo Frieden(?) sam nie daje rady.
Developer AOS4, Andy Broad, przeszedł na klasyka (A600GS). Dyplomatycznie stwierdzono, że "na razie" nowego sprzętu nie przewidują.
Leaman nawet nie zająknął się o czymś nowym, skupiają się na A600GS.
Jedyna nowa rzecz to prace nad sterownikiem virtio ale to takie ostatnie podrygi, IMO.
Słowem żenada

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 16 paź 2023, 11:26 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4693
Podsumowanie za amiganews.de:
Trewor Dickinson - wspomniany już wcześniej na Amiga 38 Germany, wirtualny sterownik graficzny Virto. Zapowiedź Enhancera 2.3, zapowiedź ukmmmm (który to już raz) rychłych betatestów Libre Office.
Steven Solie - przedstawił się jako menadżer do spraw wydania A1222 i że Amedia Computer pracuje nad jakimś bootowalnym pendrive, którego trzeba będzie użyć by móc zainstalować system na Taborze.

Matthew Leaman - wydaje się odpuszczać całkowicie temat NG (co może i lepiej) i koncentrował swoje wystąpienie wokół retrokonsolki A600 GS.

Mój komentarz.
Zwyczajowo jestem daleki od jakiś górnolotnych określeń, w przeciwieństwie do np. powiedzmy Radzika, który w swoich podcastach praktycznie rok rocznie ogłasza że dany AmiWest był najgorszym w historii, ja dotychczas się starałem od tak mocnych określeń trzymać z daleka, jednak w tym roku muszę to napisać Amiwest 2023 był najgorszym w historii. Nie pokazano nowej przeglądarki, tragiczny pokaz multicore, mimo iż powiem w ramach ciekawostki że zwykli betatesterzy, tacy jak ja dostają kernele z włączonym multicore już od maja 2022 roku, więc to już powinno być bardziej dopracowane. Nie pokazano niczego ciekawego. mam nieodparte wrażenie że zauważalny "entuzjazm" w społeczności, dotyczący ogólnego przyjęcia Tabora "aprobaty" jego ceny itp. całkowicie ubił chęć życia i jakiegoś normalnego funkcjonowania firmy A-EON. No ale sami są sobie winni. Dobrze że mają jeszcze w szeregach Hansa, więc mam nadzieję że cokolwiek dobrego z ich strony jeszcze nastąpi. Oczywiście nastąpi pewnie jeszcze dużo złego, np. ze strony człowieka, który w pełnej nieświadomości pisze zabugowane zamienniki systemowych komend czy bibliotek. Co np. na początku października, zarówno u mnie jak i pewnie u połowy innych betatesterów, rozwaliło kompletnie system, po aktualizacji jednej rzeczy ze strony Hyperionu, no ale to już temat na odrębny artykuł.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 paź 2023, 05:21 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1853
Podsumowanie:
https://amiga-news.de/de/news/AN-2023-10-00059-DE.html


Filmy:








Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 paź 2023, 13:34 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4693
Jeszcze wspomniany Devcon i średnio udana prezentacja systemu z aktywnym multicore.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 17 paź 2023, 13:59 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:57
Posty: 1203
Mufa napisał(a):
Jeszcze wspomniany Devcon i średnio udana prezentacja systemu z aktywnym multicore.


Polecam obejrzeć. Można się przekonać w jakiej czarnej d.... jest ten kernel.
Nie udało się tego wprowadzić w czasie produkcji X1000, X5000/20, X5000/40. Ta ostatnia jest tylko "na magazynach".
I moim zdaniem A1222+ też wcześniej zakończy żywot.
W zasadzie nie ma nic oprócz NGFS co miałoby jakieś znaczenie a co jest gotowe u developerów/betatesterów. Reszta niezmieniona od lat. Teraz pomału wypada jeszcze Enhancer. Jeżeli jeszcze okaże się prawdą, że Webkit stoi bo AOS4 ma zbyt duże ograniczenia to pozostanie nam...przesuwanie ikonek ;)
Ciekawe czy @walkero mi odpowie?

_________________
SAM440 Flex 800MHz 1GB HD7750 :mrgreen: SBLive! OS4.1 FE/A500/A600/A600+Furia/A1200/CD32/A4000D+A2320+PiccoloSD64


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 18 paź 2023, 09:23 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 941
Moim zdaniem ekipa od os musi przemyśleć os na nowo.
Najlepiej by było jakby przeszli na unixa a amiga os wrzucili na wierzch.
Jak kiedyś Apple zrobił to ze swoim systemem.
Tak by więcej ludzi mogło pracować nad sprzętem nad sterownikami.
Nasi by się tylko skupili na Amiga Os.
Trzeba też jakoś opracować sprawę starszych sprzętów ppc.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 18 paź 2023, 11:24 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4693
Jak napisał Kas1e na amigans.net, przynajmniej po stronie programistów skupionych wokół Hyperionu system się rozwija. Oczywiście wszyscy widzą że nie rozwija się tak jak w czasach AmigaOS 4.0, niemniej od czasu ostatniej publicznej aktualizacji, do testów trafjają regularnie aktualizacje róznych elementów. Nie liczyłem dokładnie ile, ale z pewnością się nie pomylę jeśli napiszę że było ich kilkaset.

Nie zgodzę się też że NGFS jest jedyną nową rzeczą wartą uwagi. Wydaje mi się że ludzi ucieszyłoby też nowe narzędzie do naprawy dysków, narzędzie do zarządzania obrazami U-Boota, nowy system notyfikacji i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy, których do tej pory nie mieli okazji poznać.

Sam kernel od 25.08.2019 czyli pierwszego release na betaliście firmowanego przez ExecSG Team dostał (tu już sie poświeciłem i z grubsza policzyłem) około 270 usprawnień polegających na dodawaniu nowych funkcjonalności jak i poprawkach błędów. Tylko część z nich (oceniam że mniej niż połowa) dotyczyła multicore. Usprawnienia dotyczyły różnych maszyn w tym np. Blizzarda PPC i dotyczyły różnych aspektow, które są z korzyćią dla końcowego użytkownika. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie zdaje sobie z tego sprawy. No i oczywiście ludzie dostali już przynajmniej jeden kernel od ExecSG team dołączony do poprzeniego uaktualnienia systemu, więc nie można powiedzieć iż nie wypuszczono kernela w czasach gdy X5000 była jeszcze produkowana.

Natomiast to że X5000 040 będzie miała krótki żywot, nie jest dla mnie niespodzianką. Kilkukrotnie już w ostatnich miesiącach pisałem że produkcje procesora P5040 zakończono zaledwie w rok po P5020, a więc w lipcu 2022. Jeśli A-EON nie kupił procków na zapas, to X5000 040 szybko przejdzie do historii.

Na łamach naszego podcastu w odcinku "Chipy utraconych nadziei" raportowałem też że według strony XMOS latem 2023 roku zakończył żywot chip na którym bazuje Xena. Znowu jeśli A-EON nie zrobił zapasów, to być może (chyba że są jeszcze jakieś zapasy magazynowe), może być problem i z Taborem. W sumie Xena okazała się klapą i jej istnienie na płycie głównej nikomu do szczęścia nie jest potrzebne. No ale nie jestem ekspertem od konstruowania plyt głownych i nie wiem czy np. brak tego układu na płycie nie musiałby się znowu wiązać z przeprojektowaniem całości, czy innymi problemami.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO