Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 09:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 25 paź 2022, 22:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
arturB napisał(a):
Nie widac zalaczonych do ostatniego posta materialow - brak uprawnien.


Jesteś pewien? Załączniki powinny być widoczne dla wszystkich zalogowanych. Z tego co widzę po liczniku są przez innych oglądane.

BTW...
Moj odbior tego co widzialem i slyszalem jest nastepujacy:

Cytuj:
3 x5000 040 powinno byc od poczatku jako bazowy wariant. Sprzedalaoby sie tyle samo x5000 bo ci co kupili w nosie maja jej cene - kupuja bo chcą - zamiast np. motocykla - albo obok ;-) tymczasem gdy zadziala multicore bedzie to ledwie wystarczajacy konfig.


No tak, mogliby dać od początku 040, wszak na początku miała być jeszcze wolniejsza od X5000 020 AmigaOne X3500 i też z niej zrezygnowali. Nawiasem mówiąc trzeba przyznać, że to chyba jedyny przypadek, gdy słynący z niekonsekwencji A-EON zastosował absolutnie żelazną konsekwencję. Pamiętam jak przed czterema laty nie zalecali nawet pokazywać zdjęć, by nikt się nie dowiedział, że 040 jest już w betatestach, bo nikt nie kupi 020. Nawet teraz nie było jakiegoś anonsu prasowego, oficjalnego newsa o premierze nowego modelu czy czegoś w tym rodzaju, tylko niejako od wiosny nieoficjalnie dowiadywaliśmy się od kolejnych dealerów, że pojawiły się 040, bo 020 się kończą. Także wygląda to tak jakby czekali do samego końca aż sprzeda się ostatnia X5000 020 by oświadczyć, że na rynku jest X5000 040. Tyle tylko, iż obawiam się, że przeciąganie jak się da żywota 020, może się odbić bardzo krótkim życiem 040. No bo fakt oficjalna dostępność procesora P5020, była gwarantowana, o ile mnie pamięć nie myli do końca maja ubiegłego roku. Jednak warto zauważyć, że dostępność P5040 była gwarantowana tylko naście miesięcy dłużej, bo do końca lipca tego roku. Oczywiście zapewne NXP, które jest poważną firmą produkującą to m.in. dla wojska nie ryzykowało produkcji na styk. Tylko pewnie zrobili lekki zapas w myśl zasady lepiej wyprodukować więcej, co i tak się sprzeda niż wyprodukować za mało i narazić się na jakieś kary związane z niedotrzymaniem umowy o dostępności. Zatem bardzo możliwe, że w chwili, gdy piszę te słowa ten procesor jeszcze jest. No ale jak długo? Obawiam się, że może wydarzyć się tak, iż w 2022r AmigaOne X5000 040 weszła na rynek, a już w 2023 może z niego zejść. Nie sądzę bowiem żeby przy obecnie rosnących cenach A-EON robił jakieś duże zapasy CPU.

Nawiasem mówiąc gdzieś tam mam porobione filmy z kwietnia 2018 roku z unboxingu tego komputera itp. Teraz chyba już można publikować, więc będę musiał to poszukać i wrzucić na YT.

Cytuj:
1 Najpierw niech Acube sprzeda jeszcze w pare sam460 skoro zostalo im okolo 50 plyt a potem wjazd z a1222


No ja bardziej w kontekście tego że widmo końca jakiejkolwiek wersji X5000 zbliża się nieuchronnie, jestem w stanie co raz bardziej wierzyć w to że Tabor jednak wyjdzie. Inaczej A-EON zostanie bez swojego sprzętu.

Cytuj:
2 Laptop - Obecnie najciekawsza z opcji z ppc na rynku zanim ujrzy finalna wersje i aOS4 - mozemy nie dozyc ;-)


No tu się zgadzam, to najlepsza opcja i potencjalny jedyny możliwy kandydat na sprzęt High-end, tyle tylko że mam wątpliwości czy będzie to aż taki High-end, jak X5000 a nawet czy dorówna na jednym rdzeniu X1000. No ale i tak kupię, bo od lat tęskniłem za sprzętem przenośnym. Poza tym to pewnie ostatnia "Amiga" na PPC, więc warto mieć to w kolekcji.


Cytuj:
4 Taak... multicore... liczylem ze bedzie cos wiecej i blizej realizacji...
5 W sumie po kiego wała ladowac kase w jakies Libreoffice skoro w google tools jest wszystko co trzeba...


Ja też liczyłem na więcej, przynajmniej rozwój w pierwszej połowie roku dawał takie nadzieje. Niestety w drugiej połowie chyba przyhamował (albo nie dają nam nic do testów). Tak czy owak na miejscu Trevora, który jest sponsorem projektu, oczekiwałbym dostarczenia jakieś niewiechliwej demonstracji choćby w formie materiału wideo, którego możnaby zamieścić na sieci obok filmu z Libre Office. Wiadomo że to nie to samo co udany pokaz na żywo, lecz chociaż odrobinę zatarłoby to nienajlepsze wrażenie i zamknęło usta niedowiarkom, twierdzącym ze to ściema.

Cytuj:
6 Zmieniam w sumie zdanie. Alternatywny aOS system moze byc na dluzsza mete lepszy niz czekanie az sie podogaduja ludziska od znakow, copyrightow etc. - jesli to wniesie multicore i ochrone pamieci (!) to jestem za. Bez tego tkwienie w prehistorii


Wojna o copyrighty raczej została zamrożona. Przynajmniej obecny rok jest chyba pierwszym od 2016, w którym nic nie słychać o nowych odsłonach batalii sądowych. Wydaje mi się, że po wydaniu AmigaOS 3.2, Mikie obawiał się, że być może ktoś będzie chciał licencjonować Kickstart 3.2 od Hyperionu. Zupełnie niepotrzebnie, bo producentom retrokonsol, jest potrzebny wierny oryginałowi ROM z jak najmniejszą ilością zmian, który ma zapewnić wyłącznie kompatybilność z grami. Myślę że po podpisaniu umowy na licencję z dla The A500 Mini, a teraz z kimś innym, jest uspokojony i w pełni ukontentowany. Może na nic nie robieniu kosić hajs i wypuszczać newsy o udostępnianiu ROMu kolejnym licencjonobiorcom, górnolotnie nazywając to współpracą. No a na zlotach (choć akurat na AmiWest mimo zapowiedzi nie przybył) opowiadać ludziom bajki o open source. W sumie na jego miejscu, gdybym nie dysponował żadnym zespołem programistów, ani żadnymi planami rozwoju na przyszłość, pewnie gadałbym to samo.

A co do systemu od A-EONu, to on będzie działał na dokładnie identycznym kernelu, zaletą może być lepszy odpowiednik Multiviewa, ale za to w pakiecie "zyskasz" gorsze komendy C. gorszego docka, gorszy stos TCP/IP i parę innych rzeczy, a koniec końców i tak musisz kupić AmigaOS 4.1, bo przecież wszystkich odpowiedników i tak nie przepiszą. Osobiście mam nadzieję, że to coś będące synonimem głupich pomysłów i bezsensownie wykonanej wtórnej pracy poniesie spektakularną porażkę. Ciekawe jeszcze ile będzie to kosztować, skoro samo Nova Bridge (czyli część Enchancera v54), to prawie trzy stówy.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 26 paź 2022, 09:06 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Zaczynają spływać kolejne filmy z imprezy, w lepszej jakości. Tu taki miniraport plus kilkuminutowy spacer po stoiskach:



Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 paź 2022, 15:02 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Czekamy na recenzje Trevora.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 paź 2022, 16:44 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
Kiki Stockhammer opowiada o swoim życiu, o tym, jak została zwerbowana przez Newtek, jak została twarzą tostera wideo dla komputera Amiga, jak zrobiła efekty Kiki dla tostera wideo i nie tylko.

O ile mi wiadomo, to jedyny długi wykład Kiki na temat Newteka i tostera wideo.
Brakuje pierwszej minuty jej rozmowy, ponieważ była to prezentacja niespodzianka, a regularnie używana kamera wideo Sony nie była włączona;
to zostało nakręcone przy użyciu Panasonic Lumix GH4.
Nakręcony przez Bernardo 2 października na inauguracyjnej kolacji Amiwest w Sacramento, Kalifornia, USA.


Kiki Stockhammer - Amiwest w Sacramento, 2 października 2022




Show floor walkaround - Amiwest Show 2022




Dinner at the Amiwest Show 2022



Ostatnio edytowano niedziela, 30 paź 2022, 17:01 przez amig_os, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 30 paź 2022, 16:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
No to dorzucę jeszcze kilka innych filmów:

Steven Solie:


Robert J. Mical


Ponownie Mical


Bill Bosari


Alex Perez


George Sokianos


Ponownie Bosari


Hans De Ruiter


Dickinson i Leaman


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO