Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 23:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 18:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
vegeta napisał(a):
Czytałem że pismo będzie klasykowe ale zahaczać będzie o os4. Rafał czyli Twoje artki będą o programach pokazujących moc nowych Amig i systemów? Czy będziesz jedyny piszący o os4 czy wiadomo Ci czy ktoś jeszcze będzie wspierał nowy system?


Nie wiem jakie będą moje przyszłe artki. Wiem że generalnie preferowane są arty techniczne, pokazujące wartość użytkową Amigi w tym czy innym aspekcie. Jak na razie napisałem jednego artka i jest on swego rodzaju mixem, czyli pisany jest z perspektywy posiadacza AOne, ale w sumie posiadacze klasyka też mogą z niego skorzystać, no i finalnie tyczy się standardów wytyczonych przez klasyka .... Więcej nie zdradzę, ma być niespodzianka. A czy będą jeszcze jacyś ini autorzy z obozu AOS 4 to nie wiem, skoro jednak czwarta generacja systemu ma stanowić tam dodatek do trzeciej, to nie wykluczam że jestem jedynym "nextgenowym" tekściarzem.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 18:55 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Nie mogę edytować wcześniejszego posta, a "w międzyczasie" próbowałem zgadnąć o co koledze Emu chodzi...więc tak:
- jest prawdą że Emu chciał coś pisać, zaczęło się od tego link do posta
- założył nawet specjalny wątek Pismo po polsku o OS4.x
- po krótkiej acz treściwej debacie stanęło na tym że przemyśli sprawę w jakiej formie będzie pisał

Dziś są jakieś żale do mnie i kpiny, więc jasno przedstawię swoje poglądy:
- jest za mały rynek na pismo tylko o AmigaOS 4
- jest rynek na retro, i jest on wielokroć większy, na dowód powstanie drugiego pisma papierowego po PPA, a książki dla klasykowców schodzą jak ciepłe bułeczki (już dwie książki Zalepy zeszły, całe nakłady)

@Emu
Jeśli masz ochotę/czas/kasę na hobby to nie oglądaj się kto co robi/nie robi tylko działaj.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 21:05 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@adam

Przepraszam za bełkot jeśli tak to odebrałeś, mało sypiam ostatnio. Miałem na myśli to, że te czasopisma upadną bo chętnych na pdf jest sporo tylko nie ma komu pisać artykułów - o czym dobrze wiesz bo sam tego doświadczyłeś (jak i ja zresztą też co ładnie mi wypunktowałeś). Wybacz, nie mam żadnych żali do Ciebie, bardzo szanuję Twój wkład w tzw. środowisko. To nic personalnego, pisząc że przez takich jak Ty skończyłem z zaangażowaniem w pewne sprawy. Zwracam tylko uwagę na podejście ludzi - co mnie odstraszyło od pisania czegokolwiek. Popularność darmowych pism w pdf wynika właśnie z... ich darmowości. Pamiętam jak wychodził pierwszy nr PPA, każdy chciał tyle tylko, że najlepiej to poczytać. Spójrz proszę na spis treści pierwszych nr i ostatniego, #12, wnioski wyciągniesz z łatwością.
Nie jest prawdą, że chciałem coś pisać ale ostatecznie nic nie robiłem, tylko się czepiam. Wystarczy że zerkniesz sobie ot, choćby właśnie do PPA, w pdf, poczynając od nr 1. Właśnie poświęcając swój czas, którego nie mam za wiele próbowałem zrobić cokolwiek. Próby z pismem o OS4 były próbą wydobycia czegoś z ludzi, jakiejś aktywności. Odzew był taki sam jak w przypadku Twojego apelu. Pozdrawiam Adamie i mam nadzieję, że tym razem z tego bełkotu da się coś zrozumieć ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 23:33 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Teraz zrozumiale :)
Jest tak, że środowisko jest bardzo małe, to jest wybór:
- każdy z nas robi coś oddzielnie - ppa, exec, blogi Mufy, Pekdara, mój, inne strony prywatne - jest więcej Amigi w sieci
- robić coś wspólnie - większa szansa na "mocne" czasopismo, książki
Osobiście namawiam cię na własnego bloga. Chyba że masz już pomysły na artykuły i nie chcesz ich "marnować" na blogu tylko żeby trafiły na papier. Ten temat jest do podrążenia na pw, ale nie o tej godzinie.

PPA kupuję od zawsze, pierwszy numer pdf zamówiłem bo nie mogłem doczekać się poczty (wtedy były adresy e-mail na brzegu strony żeby w razie czego było wiadomo kto piraci). Potem przegapiłem numer i nie kupowałem, ale jak był dodruk dokupiłem wstecz archiwalne choć już miałem pdf-y (brakuje mi nr 4). Natomiast nie kupuję "żeby wspierać" czegoś czego nie przeczytam (np. książki Zalepy o DOpusie). Dlatego rozumiem ludzi którzy nie kupiliby pisma tylko o AmigaOS 4.
Jutro przeglądnę te numery PPA i jakieś wnioski wyciągnę.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 13 cze 2014, 23:48 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
adam napisał(a):
brakuje mi nr 4


Głowy nie dam, ale zdaje się, że nr 4-y mam w min. 2 egzemplarzach. Jeśli odnajdę je w ten weekend to podeślę Ci jeden do kolekcji.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 cze 2014, 08:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Osobiście namawiam cię na własnego bloga. Chyba że masz już pomysły na artykuły i nie chcesz ich "marnować" na blogu tylko żeby trafiły na papier. Ten temat jest do podrążenia na pw, ale nie o tej godzinie.


Emu, a jeśli przypadkiem nie masz czasu na własnego bloga a masz chęć pisania, to przypominam że na moim blogu masz rangę autora (hasło powinno do Ciebie przyjść 2 dni temu), tak więc bez przeszkód możesz publikować na amigaone.pl.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 cze 2014, 20:58 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
adam napisał(a):
Osobiście namawiam cię na własnego bloga. Chyba że masz już pomysły na artykuły i nie chcesz ich "marnować" na blogu tylko żeby trafiły na papier. Ten temat jest do podrążenia na pw, ale nie o tej godzinie.


Emu, a jeśli przypadkiem nie masz czasu na własnego bloga a masz chęć pisania, to przypominam że na moim blogu masz rangę autora (hasło powinno do Ciebie przyjść 2 dni temu), tak więc bez przeszkód możesz publikować na amigaone.pl.


Mufa, dziękuję. Jeśli coś /gdzieś/kiedyś napiszę na temat Amigi to na pewno otrzymasz artek.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 wrz 2014, 14:11 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Prasa już dotarła. Miło mi trzymać w ręce pierwsze amigowe pismo od zakończenia wydawania polskiej wersji Total Amiga, czyli od dobrych kilku lat. Nie miałem pewności czy jeszcze kiedyś czegoś takiego doczekam. Przyznam szczerze że pierwsze wrażenia bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Jakość wydania jest z całą pewnością lepsza od Total Amiga PL, a być może nawet klepsza od papierowego Execa. Okładka na fajnym grubym, kolorowym papierze. Druk drobny, a więc treści dużo, aż 68 stron, artek znalazł się nawet na tylnej ostatniej stronie, czego nie praktykowano nawet w czasach MA (gdzie były reklamy) czy ACS (gdzie był spis zawartości CoverCD).

Tak więc zapowiada się znakomicie, oby zawartość merytoryczna nie rozczarowała. Będzie co czytać w weekend :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 wrz 2014, 17:20 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Akurat to że tekst wyjeżdża na okładkę to nie jest dla mnie norma i coś pożądanego, za to warto podkreślić że jest amigowa DYSKIETKA (co nawet widać na zdjęciu). To coś niebywałego dla mnie w 2014 r. Jednocześnie dla mnie to oznacza że grupa docelowa to nie ja.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 26 wrz 2014, 21:53 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Ech pozory mogą mylić. Jak na razie przeczytałem co prawda 11 stron, ale... w dziale telegram na 11 wybranych przez redakcję tematów 6 dotyczy spraw związanych z AmigaOS 4, trochę to publicystyka, a być może jeden czy dwa to rzeczy typowo związane z klasykiem. Kolejne strony to ciekawy artykuł publicystyczno - historyczny, również de facto dotyczący sprzętu po klasyku. Dalej mój art o Hollywood. Dalej ... jeszcze nie czytałem. Przeglądając luźno tytuły widać że będzie bardziej "klasykowo" ale też nie uważam by posiadacz Amigi One nie znalazł tam ciekawych materiałów. Ja pewnie przeczytam pismo od deski do deski, jednak gdyby tak nie było to powiedzmy 20 - 30 stron z 68 które mogą zaciekawić posiadacza A1, jest lepsze niż np. 6 - 8 stron z 28 oferowanych przez takie PPA.

No ale nic to każdy kupuje to co uważa. Tak czy inaczej napiszę recenzję Amigazynu (oczywiście z wyłączeniem mojego wkładu w pismo), a każdy kto kupił magazyn będzie mógł skomentować czy się z moją oceną zgadza czy nie, a ten kto pisma nie kupił podumać czy aby zrobił słusznie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 20 mar 2015, 12:13 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Akurat to że tekst wyjeżdża na okładkę to nie jest dla mnie norma i coś pożądanego, za to warto podkreślić że jest amigowa DYSKIETKA (co nawet widać na zdjęciu). To coś niebywałego dla mnie w 2014 r. Jednocześnie dla mnie to oznacza że grupa docelowa to nie ja.


Trzeci numer, który wlaśnie do mnie dotarł ma już coverCD. Co do grupy docelowej, to ten numer z wszystkich dotychczasowych zdecydowanie najbardziej powinien Ci opowidać.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 21 mar 2015, 02:44 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
@Mufa

Ja również dziś otrzymałem AMIGAZYN #3. Cieszę się, że pismo rozszerzyło swoją tematykę znacznie szerzej o zagadnienia związane z systemem AmigaOS 4, jednocześnie cieszę się, że część poświęcona najbardziej bliskiej mi Amidze klasycznej stanowi nadal "gwóźdź programu".

Mój artykuł w tym numerze może być nieco słabszy niż poprzednie, ale w następnym numerze przygotowuję bardzo fajną niespodziankę dla czytelników mojego kursu. A związana jest ona ze studiami informatyki ;) Od następnego numeru mój kurs nabierze rozmachu.

Cieszę się, że AMIGAZYN rośnie w siłę. Ja uwielbiam papier, nie przepadam za e-bookami i innymi wynalazkami.

Przy okazji chciałbym się pochwalić, że Amiga OS 4.1 FE w wersji dla A1200 zakupiłem w przedsprzedaży. Niestety jeszcze za dobrze go nie poznałem, bo nie udało mi się połączyć z internetem, co nieco ostudziło mój zapał i przestałem drążyć temat.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 12 lis 2015, 15:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Hextreme napisał(a):
@Mufa

Ja również dziś otrzymałem AMIGAZYN #3. Cieszę się, że pismo rozszerzyło swoją tematykę znacznie szerzej o zagadnienia związane z systemem AmigaOS 4, jednocześnie cieszę się, że część poświęcona najbardziej bliskiej mi Amidze klasycznej stanowi nadal "gwóźdź programu".

Mój artykuł w tym numerze może być nieco słabszy niż poprzednie, ale w następnym numerze przygotowuję bardzo fajną niespodziankę dla czytelników mojego kursu. A związana jest ona ze studiami informatyki ;) Od następnego numeru mój kurs nabierze rozmachu.

Cieszę się, że AMIGAZYN rośnie w siłę. Ja uwielbiam papier, nie przepadam za e-bookami i innymi wynalazkami.

Przy okazji chciałbym się pochwalić, że Amiga OS 4.1 FE w wersji dla A1200 zakupiłem w przedsprzedaży. Niestety jeszcze za dobrze go nie poznałem, bo nie udało mi się połączyć z internetem, co nieco ostudziło mój zapał i przestałem drążyć temat.


Ja tylko zdradzę że w numerze grudniowym, będzie też parę słów o Tobie i Twoich wcześniejszych dokonaniach.

Tak na marginesie, to czytam sobie dzisiaj 14 numer, od niestety wymarłej konkurencji. Teksty nawet ok, tylko pojąć nie mogę, czemu w przypadku gier tak bardzo stronią od grabów okienkowych. Rozumiem gry dla A500, jadące po sprzęcie. Jednak już taki Rise Of The Triad, a zwłaszcza mosowe X-Com czy Jedi Academy to chyba można było zrobić tak by czytelnik miał świadomość że obrazki nie są z wersji PC, tylko z platformy jakiej dotyczy recenzja (no chyba że w Morphosie, podobnie jak to się ma w przypadku filmów w trybie overlay, nie da się także wykonać graba dla gry korzystającej z akceleracji 3D. W takim razie trudno, siła wyższa).


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 lis 2015, 08:51 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Mufa napisał(a):
Ja tylko zdradzę że w numerze grudniowym, będzie też parę słów o Tobie i Twoich wcześniejszych dokonaniach.

Bardzo mi miło! :) Rzeczywiście kiedy zobaczyłem "Polscy programiści piszący dla AmigaOS 4" zastanawiałem się czy będzie coś o mnie i moim edytorze ikon lub odtwarzaczu muzyki. Gdybyś chciał jakieś dodatkowe informacje "z pierwszej ręki", to zawsze możesz kontaktować się ze mną!

Ja nadal mam pożyczonego Sama440ep, ale nie pracuję na nim. Obecnie staram się dokończyć parę projektów na Amigę 1200. Sympatyzuję z użytkownikami Amig jak i Amiga OS 4. Wychodzę z mojej choroby, która była bardzo ciężka. Studiowanie na drugim roku nie jest łatwe, ale sobie powoli radzę. Zresztą wiedza zdobyta dzięki Amidze bardzo przydaje się nawet dziś na kierunku informatyka. :D

Ja zdradzę, że udało mi się napisać procedurę konwersji chunky to planar, która jest wyjątkowo szybka (jak również bardzo przejrzysta). Po przeliczeniu na takty procesora MC68000 wychodzi całkowity koszt ok. 47 taktów na piksel. To wyjątkowo mało! Co więcej moja procedura konwertuje 32 piksele za jednym zamachem w jednym wykonaniu krótkiej pętli i nie korzysta z dodatkowych buforów pamięci! Wszystkie operacje są na rejestrach. Póki co przetestowałem na karcie Blizzard 1230-IV z MC68030/50MHz i działa super (w ramach testu konwertowałem 20480 pikseli).

Dla przykładu inna procedura konwersji z płyty Euroscene 1 ma koszt 67 taktów na piksel, ale bez uwzględnienia wszystkich operacji, konwertuje 16 pikseli, no i korzysta z pamięci.

Dlatego ja wierzę, że na tym polu jest jeszcze dużo do powiedzenia. "Chcieć to móc" jak mawiał Marek Pampuch. :thumbup:

Jeśli ktoś chce podejrzeć tą procedurę to jest tutaj. Zastrzegam sobie prawo do tego kodu!

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 14 lis 2015, 09:48 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W sumie to napisałeś, a przynajmniej wrzuciłeś na OS 4 Depot 7 rzeczy. Jeszcze obok Twoich dwóch flagowych projektów można by wspomnieć np. o Robbo, który moglby być naprawdę wciągającym remakem, gdyby poprawić tam sterowanie i parę innych rzeczy. No ale już więcej nic nie napiszę by nie spoilować własnego artka, wszak premiera Amigazynu już pewnie za niecały miesiąc, więc niedługo sam przeczytasz całość.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO