Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 29 mar 2024, 07:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 12:51 
Offline
Generał
Generał

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 22:11
Posty: 1829
www.retroami.com.pl


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 14:09 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Wyglada zachecajaco. Tylko czy ktos bedzie tam kupowal? Normalnie taki sklep chyba nie jest w stanie zarobic na siebie. Przyznam ze myslalem ze efunzine wystarczy, ze drugi sklep sie nie pojawi. A tu prosze, taka niespodzianka. 
(Jest (byl?) jeszcze jeden sklep internetowy, ale to w zasadzie komis.)

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 9 gru 2012, 16:09 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Wyglada zachecajaco. Tylko czy ktos bedzie tam kupowal? Normalnie taki sklep chyba nie jest w stanie zarobic na siebie. Przyznam ze myslalem ze efunzine wystarczy, ze drugi sklep sie nie pojawi. A tu prosze, taka niespodzianka. 
(Jest (byl?) jeszcze jeden sklep internetowy, ale to w zasadzie komis.)


Widze troche niekonsekwencji w tym sklepie. Nazwa "RetroaAmi", na stronie powitalnej informacja o zapelnianiu luki w osprzecie dla Amig klasycznych. Tymczasem w ofercie widze SAM460EX. Wszystko fajnie, tylko czy to nie jest mylace dla potencjalnego klienta i czy np. ktos kto bedzie zainteresowany zakupem takiej SAM w Polsce, po wejsciu na strone startowa, nie odpusci sobie dalszego przeszukiwania zasobow sklepu, tylko odrazu nie przelaczy sie na strone konkurencyjnego efunzine?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 12:39 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Może lepsze nazwy domen były zajęte, choć skłaniam się ku przypuszczeniu że "retroami" będzie dawać najlepsze wyniki w Google.
Jest niekonsekwencja w nazwie na pewno. Obecną ofertę traktuję jako standardową dla amigowego sklepu - żeby potencjalny klient w przypadku braku tego, co chce kupić - mógł być namawiany na kupno czegoś innego. Samo w sobie to, że klasykowiec znajdzie na stronie SAM, nie jest złe.

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 10 gru 2012, 12:51 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
W czym jest lepszy od eFunzine?

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:01 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 17 gru 2012, 12:42
Posty: 4
Widzę, że informacje o moim sklepie się roznoszą - to dobrze.

Postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.

Cytuj:
Wyglada zachecajaco. Tylko czy ktos bedzie tam kupowal? Normalnie taki sklep chyba nie jest w stanie zarobic na siebie.


Wygląd jest, jaki jest, musiałem dopasować go w miarę moich możliwości, a te akurat w temacie grafiki są mocno ograniczone :) Jaki zaś będzie ruch to się okaże. Ja to traktuję jako dodatek do hobby, bo utrzymuję się z czegoś innego. Inwestycja w sprzęt Amigowy jest o tyle bezpieczna, że raczej nie traci on na wartości :)

Cytuj:
Widze troche niekonsekwencji w tym sklepie. Nazwa "RetroaAmi", na stronie powitalnej informacja o zapelnianiu luki w osprzecie dla Amig klasycznych. Tymczasem w ofercie widze SAM460EX. Wszystko fajnie, tylko czy to nie jest mylace dla potencjalnego klienta i czy np. ktos kto bedzie zainteresowany zakupem takiej SAM w Polsce, po wejsciu na strone startowa, nie odpusci sobie dalszego przeszukiwania zasobow sklepu, tylko odrazu nie przelaczy sie na strone konkurencyjnego efunzine?


Nazwa sklepu oddaje główne nastawienie tj. na sprzęt do retro Amig. Jednak nie zamykam się na neo Amigi i osprzęt do nich - generalnie wszystko co jest związane z Amigami i Amigowaniem może się pojawić w RetroAmi. Tekst powitalny rzeczywiście będę musiał zmienić - ale jest to początek mojej przygody i z czasem będę szlifował kolejne elementy.

Cytuj:
W czym jest lepszy od eFunzine?


Na szybko. Stany magazynowe są aktualne, ceny są aktualne, niebawem możliwość zakupu na raty, większość oferowanych pozycji w sklepie na stanie. Pisałem na PPA, że nie brałbym się za to, gdyby w eFunzine nowy towar był dostępny - ale asortyment się tam od dłuższego czasu nie zmienia. I dlatego postanowiłem, że spróbuję zapełnić tę lukę. Nie zamierzam jednak pchać się w sprzęt używany, bo od tego jest Allegro, eBay, Amibay czy eFunzine.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:30 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Czy nawiazales wspolprace z AmigaKit?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 15:30 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Nie lepiej pomyśleć nad nową domeną nazwa.pl? Za nim porządnie weźmiesz się za reklamę :thumbup:
Widzę, że retroami.com.pl i tak jest świeżą domeną ;)
retroami.pl jest o kilka dni młodsza, Twoja?

Z obecnej domeny zrobiłbyś 301 na nową i po sprawie :thumbup:
No, ale to Twój wybór :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 17 gru 2012, 22:33 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 17 gru 2012, 12:42
Posty: 4
Mufa napisał(a):
Czy nawiazales wspolprace z AmigaKit?


Wysłałem do nich kilka e-maili, ale póki co olewają temat.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2012, 06:59 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
ITU napisał(a):
Mufa napisał(a):
Czy nawiazales wspolprace z AmigaKit?


Wysłałem do nich kilka e-maili, ale póki co olewają temat.


Szkoda, chcialbym u nich zakupic pierolke, ktorej jednak nie oplaca sie w pojedynke sciagac. Co innego gdyby jakis sklep w ramach wiekszego zamowienia z AmigaKit, dorzucil to do innych zamawianych towarow. No ale skoro Anglicy nie podejmuja tematu, to trudno. Pierdolka poczeka az ja bede kiedys zamawial jakis towar w AmigaKit.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2012, 18:56 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
ITU napisał(a):
Mufa napisał(a):
Czy nawiazales wspolprace z AmigaKit?


Wysłałem do nich kilka e-maili, ale póki co olewają temat.


Szkoda, chcialbym u nich zakupic pierolke, ktorej jednak nie oplaca sie w pojedynke sciagac. Co innego gdyby jakis sklep w ramach wiekszego zamowienia z AmigaKit, dorzucil to do innych zamawianych towarow. No ale skoro Anglicy nie podejmuja tematu, to trudno. Pierdolka poczeka az ja bede kiedys zamawial jakis towar w AmigaKit.


Rafał a co chciałeś kupić jeśli mogę spytać? Ja chyba będę kupował u nich teraz sticka z boingiem i mam u nich jakąś tam, marną bo marną ale zawsze, zniżkę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2012, 19:47 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):

Rafał a co chciałeś kupić jeśli mogę spytać? Ja chyba będę kupował u nich teraz sticka z boingiem i mam u nich jakąś tam, marną bo marną ale zawsze, zniżkę.


Konkretnie to backlate do X1000 (Piotr tez tego nie ma, wiec byc moze bylby chetny). Przy czym jak widac AmigaKit wykombinowal to sobie tak ze dodaje do tego drukowany Quckstart guide, ktory nie jest mi do niczego potrzebny (mam wersje PDF), chyba ze jako gadzet kolekcjonerski. Tym samym cena tego wzrasta do ponad 50zl. Tyle jednak bym dal, bo nie lubie miec z tylu komputera dziury przez ktora wsysana jest kurzawa. Niemniej obawiam sie ze koszty przewalutowania, przesylki itd. sprawia ze moze byc to juz kolo stowy, a to co by nie mowic bylaby wariacka cena jak za blaszke. Tak wiec poki co czekam az bede tam kupowal cos konretniejszego, badz trafi sie okazja ze cos bedzie kupowal ktos inny.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2012, 19:56 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): poniedziałek, 17 gru 2012, 12:42
Posty: 4
Cały czas próbuję nawiązać kontakt i ustalić jakieś warunki współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2012, 20:29 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
W sumie sprawdzilem teraz e przesylka tego to zaledwie 3.5 euro, tyle to i bym w Polsce zaplacil. Moze jednak sie skusze i kupie.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 18 gru 2012, 21:10 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
Mufa napisał(a):
W sumie sprawdzilem teraz e przesylka tego to zaledwie 3.5 euro, tyle to i bym w Polsce zaplacil. Moze jednak sie skusze i kupie.


To jakaby coś daj znać, mogę zamówić razem z moim zamówieniem, koszty wysyłki wezmę na siebie, przecież i tak to jedna paczka.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO