Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest piątek, 15 gru 2017, 06:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 4 paź 2014, 12:23 
Administrator
Administrator

Tutaj zerowy odcinek. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie ukrywam że dwa, trzy lata temu gdy dość mocno słuchałem różnych podcastów (teraz już niestety mniej), też mocno korciło mnie aby zrobić podcast amigowy. Ostatecznie jednak stwierdziłem że sprawy związane z dźwiękiem, muzyką itp. itd to jednak nie moja działka (co zresztą dobrze słychać w pierwszych odcinkach Alfabetu Amigi). Fajnie jednak że ktoś inny takiego zadania się podjął. Należy tylko trzymać kciuki aby straczyło Radzikowi wytrwałości, bo niestety z podcastami jest trochę tak jak ongiś było z zinami scenowymi - zdecydowana większość z nich kończy żywot po kilku numerach / odcinkach.

Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla TwitterUdostępnij dla Google+
PostNapisane: sobota, 4 paź 2014, 12:32 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Fajne by były jakby był od razu gdzieś tekst tego.

PostNapisane: środa, 8 paź 2014, 10:34 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Jaki tekst?

Tak w ogóle jestem otwarty na wasze sugesti, co dodać, co zmienić itd.

PostNapisane: środa, 8 paź 2014, 15:10 
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz

No jak będziesz mówił, to od razu pisał to co mówisz żeby na dyskietkę weszło :thumbup:

PostNapisane: czwartek, 9 paź 2014, 05:20 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Tekst tego co w mp3 oczywiście.

PostNapisane: czwartek, 9 paź 2014, 21:22 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Uuu, myślę, że to mało realne. Tym bardziej, że podczas wywiadu bym musiał gościa przekonać do zapisywania wszystkiego. Albo ogólnie mieć protokulanta/kę. :)

PostNapisane: środa, 15 paź 2014, 23:36 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Hej,

Właśnie opublikowałem odcinek 1 podcastu: http://goo.gl/m8eapt. Zapraszam.

Szczegóły na: http://radzikpl.blogspot.com

PostNapisane: czwartek, 16 paź 2014, 21:11 
Administrator
Administrator

radzik napisał(a):
Hej,

Właśnie opublikowałem odcinek 1 podcastu: http://goo.gl/m8eapt. Zapraszam.

Szczegóły na: http://radzikpl.blogspot.com

Skończyłem słuchać. Długi ten podcast, niektórzy uważają że optymalnie odcinki podcastów powinny mieś długość między 30 a 45 minut, bo nie każdy ma tyle czasu, by słuchać czegoś godzinami. Dla mnie jednak osobiście im dłużej tym lepiej, więc ja akurat zaliczam czas trwania na plus :thumbup:

Poza tym trzeba przyznać że Jubi nawet był dosyć dyplomatyczny, widać mikrofon pozwala się bardziej hamować niż klawiatura. Ogólnie nie było wiele tzw. "jubilizmów" czy kreowania faktów. O pomyleniu numeru dyskietki z intrem SuperFroga nie ma co wspominać, bo de facto skoro człowiek nie grał to rzeczywiście mógł o tym nie pamiętać 8-)

Jedynym ewidentym przegięciem było podanie jako jednego z powodów porzucenia przez niego Amigi, czytanie newsów u schyłku Magazynu Amiga o Amino. Oczywiście nie mógł czytać w MA takich rzeczy, a już na pewno nie w MA na papierze, zwłaszcza że ostatni numer MA został dostarczony do kiosków w sierpniu 1999 roku, a Amino przejęło Amigę 27 grudnia tegoż roku. Przy czym newsy o tym wydarzeniu w zasadzie pojawiły się w druku na początku 2000 roku :pray:

Poza tym malutka uwaga, nie ma systemu takiego jak "OS4". Oczywiście wiem że bardzo często i nagminnie jest tak nazywany, nawet i przeze mnie. Jednak chociaż raz w podcaście warto by wymienić pełną nazwę czyli AmigaOS 4. Wydaje mi się że chyba takowa się nie pojawiła, oczywiście ze strony gościa trudno było tego oczekiwać, ale redaktor prowadzący i jednocześnie użytkownik tego systemu już mógł to zrobić ;)

Wszystko to co wymieniłem powyżej to w zasadzie mało istotne szczegóły, które nie mogą wpłynąć na ogólny odbiór pierwszego odcinka podcastu, a ten przynajmnieej w moich oczach jest bardzo pozytywny. Tak trzymać Radzik :ok:

PostNapisane: czwartek, 16 paź 2014, 22:35 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dzięki za ciepłe słowa. :D

Długość odcinka planowałem na około 60 minut, ale w jak się człowiek rozpędzi, to ciężko się zmieścić w ryzach. A wypowiedzi nie chcę ciąć. Ja osobiście podcasty słucham na kilka razy, jak nie jestem w stanie tego na raz ogarnąć.

Co do terminologi, fakt, po prostu przywykłem do skrótu myślowego. Postaram się poprawić.

Tak czy siak planuję polepszyć i prowadzenie i jakość podcastu. Ufam, że to kwestia wprawy. :)

PostNapisane: czwartek, 16 paź 2014, 23:37 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Bardzo interesujący pomysł.

__________EDIT___________
PS: Tak słucham i przydałyby się przerywniki muzyczne zgrane z amigowskich (starych - "A" - i nowych - "A1") gier/dem. Plus ewentualnie po prostu takież kawałki nie za głośno, w podkładzie.

PostNapisane: piątek, 17 paź 2014, 14:48 
Administrator
Administrator

yerzmyey napisał(a):
Bardzo interesujący pomysł.

__________EDIT___________
PS: Tak słucham i przydałyby się przerywniki muzyczne zgrane z amigowskich (starych - "A" - i nowych - "A1") gier/dem. Plus ewentualnie po prostu takież kawałki nie za głośno, w podkładzie.

Przerywniki to niekoniecznie (jeden posłucha inny przewinie), ale cicha muzyka w podkładzie to super pomysł. Zawsze takie audycje z podkładem w tle zyskują na klimacie.

PostNapisane: piątek, 17 paź 2014, 17:38 
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dobrze że mnie ostrzegliście.

Tego odcinka nie wysłucham.

PostNapisane: piątek, 17 paź 2014, 17:57 
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz

Mufa napisał(a):
Przerywniki to niekoniecznie (jeden posłucha inny przewinie), ale cicha muzyka w podkładzie to super pomysł. Zawsze takie audycje z podkładem w tle zyskują na klimacie.

Możliwe, możliwe.
Ale przez cały czas amigowa muzyka w tle nada wielu pozytywnych cech.

PostNapisane: piątek, 17 paź 2014, 20:32 
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Mogę spróbować z tłem muzycznym. Nie chcę tylko aby to pogorszyło jakość wypowiedzi, nie dysponuje jakimś mega sprzętem do nagrywania. Poza tym nagrywanie ze Skype też nie jest idealne.

PostNapisane: piątek, 17 paź 2014, 21:04 
Administrator
Administrator

swinkamor12 napisał(a):
Dobrze że mnie ostrzegliście.

Tego odcinka nie wysłucham.

Każdy ma różne spojrzenie. Ja bardzo rzadko zgadzam się z MDW, a jeszcze rzadziej linkuje do PPA, ale tym razem to robię. Ogolnie piszę tekst do Amigazynu o spojrzeniu drugiej strony, czyli człowieka który nie miał długiej przerwy w amigowaniu, tylko siedzi w tym codziennie od ponad dwudziestu lat. W sumie piszę to w innym stylu, tak by postronny użytkownik bardziej mógł się wczuć, w rolę tegoż człowieka ale poza tym mam wrażenie że MDW jakby czytał mi dzisiaj w myślach ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 636 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]