Opisywany grabber po kilku latach pracy "wyzionął ducha" (choć jeszcze muszę w wolnej chwili sprawdzić czy aby to przypadkiem jedynie nie zasilacz). Natomiast uwzględniając "cienie", nie tylko te opisywane w postaci nagrywania dźwięku, ale i też te nieopisywane, których doświadczyłem potem, takie jak choćby przerwanie nagrania przy zmianie rozdzielczości, co powodowało np. że chcąc nagrać uruchamianie gry z dwukliku ikony WB działającego w 1080p, gdzie obraz przełączał się na ekran gry np. 640x480 nagranie zostało wstrzymane. O innych mniej istotnych bajerach, typu nagrywanie ściagania ekranów nawet nie wspomnę.
Mój nowy grabber[, z wszystkimi tymi zadaniami sobie radzi bez problemów. Co więcej nawet jeśli zapodałem mu ekran, którego nie obsługuje, typu odświeżanie 75Hz (z czego przy zakupie zdawałem sobie sprawę, bo chyba wszystkie grabbery, a przynajmniej te, które nie kosztują tysięcy złotych, obsługują jedynie 60Hz), nie przerwał ani nie uszkodził nagrania. Po prostu nagrywał czarny ekran, by po ponownej zmianie trybu na 60Hz, dalej nagrywać obraz.
Reasumując, jak na razie po 2 godzinach użytkowania zaryzykuję stwierdzenie że w przypadku zastosowań użytkowych
Velocap HDR Tbox Deluxe v3, nie ma wad. No dobra nie ma urządzeń idealnych i jakieś drobne niedogodności, łatwe do obejścia gdzieś tam znalazłem, ale to już przedstawię w wideorecenzji urządzenia.
Grabber nie jest tani i na rynku spokojnie można znaleźć samodzielne nagrywarki w cenie dwukrotnie niższej. Zatem nie namawiam nikogo do wydania ośmiu stów, tylko po to by np. trzy razy do roku nagrać sobie jakiś gameplay z AOne. Ja to kupiłem, bo ostatnio duzo nagrywam, no i dodatkowo stare wysłużone urządzenie przestało działać. Natomiast jeśli zastanawiacie się akurat nad jakimś urządzeniem do nagrywania materiałów wideo z konsol do gier, dekoderów TV i innych tego typu urządzeń, a przy okazji chcielibyście też mieć możliwość bezproblemowego nagrywania obrazu z dźwiękiem na Amidze, to zakup
Velocap HDR Tbox Deluxe v3 (V3 jest tutaj ważne, bo na rynku są też nieco tańsze urządzenia V2, które jednak liniowego wejścia dźwięku nie mają), będzie strzałem w dziesiątkę.