Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 21:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 8 kwi 2022, 07:47 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
Przepraszam jeżeli kogoś zgorszę swoim brakiem wiedzy ale próbuje stworzyć na emulatorze WinUAE dyskietki do Amigi i za cholerę nie da się .. można stworzyć twardego .. widzi CD i twarde nawet CF ale dyskietek nie .. wydaje mi się że to podstawowy błąd , Jeżeli jest taka możliwość proszę mnie uświadomić . Pozdrawiam


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 kwi 2022, 19:13 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
Przycisk "Create Standard Disk" w zakładce "Floppy drives".

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 kwi 2022, 10:41 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
AmigaMafia napisał(a):
Przycisk "Create Standard Disk" w zakładce "Floppy drives".


widzę że bardzo ciężko cokolwiek konkretnie się dowiedzieć .. rozumiem że można dyskietkę sobie skreować wirtualną ale jak ją zgrać na faktyczną rzeczywistą dyskietkę ? .. wiem że jest możliwość zgrania tego wirtuala na twardy dysk a potem przeniesienie na amige i tam stworzyć fizyczną dyskietkę ale to pokręcone .. mam stację dyskietek na USB do pc i chciałem przez winUAE to zrobić.. Da się ???


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 kwi 2022, 14:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
gabares napisał(a):
AmigaMafia napisał(a):
Przycisk "Create Standard Disk" w zakładce "Floppy drives".


widzę że bardzo ciężko cokolwiek konkretnie się dowiedzieć .. rozumiem że można dyskietkę sobie skreować wirtualną ale jak ją zgrać na faktyczną rzeczywistą dyskietkę ? .. wiem że jest możliwość zgrania tego wirtuala na twardy dysk a potem przeniesienie na amige i tam stworzyć fizyczną dyskietkę ale to pokręcone .. mam stację dyskietek na USB do pc i chciałem przez winUAE to zrobić.. Da się ???


Nie, o ile wiem na pecetowej stacji się nie da. No chyba że byś miał taki interfejs. Uwaga to co jest napisane na niebiesko to jest link!!!


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 kwi 2022, 15:11 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
no fajnie ale nie pokazał gościu na filmie jaków interfejs podłączyć do laptopa ..


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 10 kwi 2022, 17:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli koniecznie upierasz się przy dyskietkach, to na Allegro lokalnie są gotowce np. dla Warszawy:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/nagry ... indows-c3i

Ogólnie to z tego co pisałeś masz AOS 3.9. Ten system jak pamietam instalowany jest z płyty CD, domyślam się więc że masz przy Amidze czytnik CD-ROM. Najprostsza i najtańsza metoda na transfer gier pobranych z internetu na realną Amigę, to np. wpisać w Google frazę "WHDownload" pobrać stamtąd zawartość, wypalić na kilka płyt CD-ROM i cieszyć się pełną kolekcją gier na realnym sprzęcie. Większość gier instalowanych przez WHDLoad niczego nie zapisuje na dysku, więc można grać bezpośrednio z CD, te które jednak coś zapisują, łatwo przekopiować z CD na HDD. Pamiętam że jak tylko dokupiłem twardy dysk do mojej A1200 niemalże w ogóle przestałem korzystać z uciążliwych i powolnych dyskietek, za to kolekcję preinstalowanych gier na nośnikach CD, jak najbardziej miałem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwi 2022, 05:20 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
rozumiem i zgadzam się z kolegą że z powodu braku dostępności do nowych dyskietek DD czy HD to nie ma sensu rozwijać emulację w kierunku zgrywania programów na dyskietki .ale jednak podstawa każdej amigi to stacja dysków i dlatego brak takiej możliwości w emulatorze mnie dziwi


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwi 2022, 10:57 
Offline
Elitarny forumowicz
Elitarny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 20 sty 2012, 05:09
Posty: 561
Lokalizacja: Warszawa
Możesz zgrywać dyskietki na PC do formatu PC-towego, który Amiga z OS3.1 odczyta za pomocą systemowego sterownika PC0 w szufladzie Devs/DOSDrivers.

Używam tego do przenoszenia danych pomiędzy Amigą i PC-tem.

_________________
Robert "Hextreme" Szacki - Gear Works software


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwi 2022, 14:05 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 17:21
Posty: 934
Nagrywanie dyskietek na pc nie ma sensu.
Najlepiej kupić na allegro coś co się nazywa Gotek.
Podłącza się to zamiast stacji dysków w Amidze.
Nagrywa się na pendrive na usb pliki adf,
potem korzysta na Amidze jak ze stacji.
Szybko łatwo i przyjemnie.
Bez padających dyskietek.
Działa z każdym programem i grą.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwi 2022, 21:07 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
gabares napisał(a):
wiem że jest możliwość zgrania tego wirtuala na twardy dysk a potem przeniesienie na amige i tam stworzyć fizyczną dyskietkę ale to pokręcone

Czemu? Połączyłem kablem parallel peceta i Amigę, używam Paradise do zgrywania danych, potem w zależności od potrzeby nagrywam dyskietki. Działa to nieźle moim zdaniem.

Cytuj:
mam stację dyskietek na USB do pc i chciałem przez winUAE to zrobić.. Da się ???

Da się, kiedyś próbowałem ale poległem, nie lubię babrać się z hardwarem. Nawet już nie pamiętam co to było...

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 kwi 2022, 05:16 
Offline
Początkujący
Początkujący

Dołączył(a): piątek, 28 sty 2022, 07:02
Posty: 9
Jak się zaznaczało cytaty ?? Dzięki za rady ale większość oparta jest na posiadaniu twardego dysku ... Amiga 500 nie posiada go jednak ,jak również w mojej amidze1200 w systemie 3.9 nie ma tego pliku PC0 w szufladzie DEVS ..czy istnieje jakaś wyszukiwarka plików jak w pececie bo szukanie ich to jakieś żarty. Nadmienię że posiadam doś bogatą kolekcję sprzętu amigowego i próbuję poskładać to do kupy i uruchamiać dlatego będę was męczył różnymi pytaniami bo sam liznąłem ten temat dość słabo swego czasu .. Pytanie zasadnicze jak zainstalować twardy dysk w Amidze 500 posiadając rozszerzenie Mega ram ?


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 kwi 2022, 17:06 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Trochę pokrętnie, ale możesz też zgrać ADFa pod windowsem na dyskietkę 1.44 i pod Amigą tego ADFa wystukać na dyskietkę :) Hextreme napisał co zrobić, aby Amiga zobaczyła dyskietkę sformatowaną pod windowsem :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 14 kwi 2022, 17:51 
Offline
Regularny forumowicz
Regularny forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 25 maja 2019, 11:07
Posty: 61
gabares napisał(a):
Dzięki za rady ale większość oparta jest na posiadaniu twardego dysku ... Amiga 500 nie posiada go jednak

Generalnie twardy dysk nie jest wymagany, ale znacznie ułatwia pracę. Na A500 bez HDD zgrywałem ADFy z peceta przez kabel serial, tym sposobem.
Cytuj:
w mojej amidze1200 w systemie 3.9 nie ma tego pliku PC0 w szufladzie DEVS

Sprawdź w Storage/DOSDrivers.
Cytuj:
czy istnieje jakaś wyszukiwarka plików jak w pececie bo szukanie ich to jakieś żarty.

Wpisz to w Shell'u.
Kod:
List sys: pat PC0 all nohead lformat=%p%n

_________________
- nie cierpię peceta !!! -


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO