Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 22:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 25 sie 2013, 07:52 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Niedługo ma się ukazać odświeżona wersja gry dla AmigaOS4 dostępna już na Androida i iOS:

Obrazek
http://cope-com.com/battlesquadron/

Cytuj:
TorbenLarsen
Hi everyone
Wanted to share a soon to be released game for AmigaOS 4.x. It is none other than the famed Amiga retro shooter Battle Squadron with all its glory and landing very soon.
I have enclosed the first ingame fullscreen screenshot in HD 1920*1080 also showing a real-time pixel blending technique used in the game.
(Note on AOS4 - screensize tested 1024x768)

Obrazek

http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... at&order=0


[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xZL5_R_VeOQ#t=352[/youtube]


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 sie 2013, 08:25 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Widzę na ich stronie że w kolejce czeka Hybris One. No cóż M.A.C.E. to to nie jest ale trzeba będzie wesprzeć trochę klasyki. Skoro zrobiłem to w przypadku SuperFroga na obojętnej w sumie platformie PSX, to tym bardziej uczynię to dla Battle Squadron na naszej platformie. Zwłaszcza że jak pisałem może dać to w przyszłości kolejne gry. Ciekawe jaka będzie cena, bo jakoś informacji o tym nie znalazłem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: niedziela, 25 sie 2013, 09:45 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
wrzucę może jeszcze filmik prezentujący grę na androidzie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v22jB0l1osY&feature=youtu.be[/youtube]

cena gry dla systemu Android = 11,95zl do kupienia tu:
https://play.google.com/store/apps/deta ... sone&hl=pl

wersja dla AmigaOS będzie pewnie kosztować podobnie jak MACE,
---
jakość filmu słaba ale na moje oko chyba graficznie wygląda lepiej od wersji klasycznej i jakoś takoś grywalniejsza jest :think: ;) ,
będzie konkurencja dla MACE ;)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 26 sie 2013, 19:54 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 913
Jak by więcej kolorów :) Mówiłem, że ten rok będzie obfity w gry :thumbup:

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 27 sie 2013, 17:14 
Offline
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 20:03
Posty: 205
Cytuj:
@TorbenLarsen
Here is an "sneak peak" image with Battle Squadron running on AmigaOS 4.x :)
Obrazek
http://amigaworld.net/modules/newbb/vie ... r=0#716244


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: czwartek, 7 lis 2013, 00:58 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Gra jest już do pobrania w wersji demo z tej strony. Pograłem chwilkę, cóż M.A.C.E. to to nie jest. Nie chodzi mi rzecz jasna o oprawę, bo wiadomo że w miarę wierna konwersja gry z 1989r nie może się równać z grą z 2013, mam na myśli że Battle Squadron nie wykorzystuje kompozycji, przez co nie działa tak płynnie. W 1280x1024 oczywiście da się komfortowo grać, ale jednak Ci co grali w M.A.C.E. różnice zauważą. Instrukcja obsługi nie podaje minimalnych wymagań sprzętowych, natomiast podaje że wersja AmigaOS 4, w przeciwieństwie do innych posiada różne "ficzersy" typu możliwość ustawienia opcji grafiki na low i takie tam, więc pewnie na SAMach przy ustawieniu odpowiedniej rozdzielczości i preferencji też da się grać.

WAŻNE:
Jesli ktoś z Was będzie chciał wesprzeć autorów, tak jak to zrobiłem ja, niech nie czyni tego z pod OWB (nie wiem jak jest z Timberwolfem), bo będą kłopoty. Wiadomo że z Amigi najwygodniej kupuje się rzeczy pod Amigę, bo zaraz po zapłaceniu można sobie ściągnąć linka rozpakować lha i zacząć grać. W tym wypadku może jednak bezpieczniejsza będzie droga okrężna, czyli pobrać plik na pc, przenieść go potem na jakiegoś pendrive i dopiero zgrać na Ami. Generalnie po opłaceniu gry przez PayPal (cena wynosi 12.50, bo doliczane jest 2.5 euro podatku) nie ma żadnej informacji o linku do pełnej wersji, a w zasadzie najprawdopodobniej jest w okienku o nazwie "special instructions", tyle tylko że OWB nie wyświetla zawartości tego okienka.

Tak więc wydałem ponad pięć dych, a gry póki co nie mam :snooty: Oczywiście jest mail na który należy pisać na wypadek kłopotów, co już uczyniłem, więc pewnie za niedługo grę dostanę. Dołączyłem też graba z ekranu jak wygląda sprawa z OWB, może poprawią stronę, może po zakupie dodatkowo będą podsyłać maila z linkiem. Póki co jednak jest jak jest, więc ostrzegam :!:


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 11:29 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Mufa

Dzięki za ostrzeżenie. Ja kupiłem spod Firefoxa - bez problemu. Generalnie trwa to bardzo szybko, po opłacie przez PayPal przychodzi wiadomość z linkiem do strony na której można pobrać grę. W Twoim przypadku nie zadziałało więc chyba coś innego, w special instructions nie ma nic, tam można napisać jakieś swoje uwagi. Pewnie producent coś zawalił z automatem do rozsyłania linków.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 11:51 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):
@Mufa

Dzięki za ostrzeżenie. Ja kupiłem spod Firefoxa - bez problemu. Generalnie trwa to bardzo szybko, po opłacie przez PayPal przychodzi wiadomość z linkiem do strony na której można pobrać grę. W Twoim przypadku nie zadziałało więc chyba coś innego, w special instructions nie ma nic, tam można napisać jakieś swoje uwagi. Pewnie producent coś zawalił z automatem do rozsyłania linków.


Możliwe, ja czekałem na maila z linkiem jakieś 24 godziny od momentu zakupu, dlatego myślałem że być może jakiś link był już w special instructions, bo tak jak mówisz, normalnie jak się coś kupuje do pobrania online, to jest to do ściągnięcia od zaraz.

Przy okazji jak tam gra sprawuje się na Amidze One 500? Niestety testowanie na Amidze One X1000 zakończyłem po jakiś 7 minutach gry totalnym zawieszeniem maszyny (takim który wymaga twardego resetu). Póki co nie miałem jeszcze czasu by zasiąść do gry ponownie, więc nie wiem czy to jednostkowy przypadek, czy też niestety norma, ale pierwsze doświadczenie nie napawa optymizmem.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 12:00 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
No już przetestowana. Cóż ja mogę napisać... zgadzam się z Mufą - M.A.C.E. to to nie jest i raczej niekoniecznie trzeba ten tytuł posiadać. Może raczej ze względu na wsparcie autorów. Grafika niestety wali po oczach i to w tym negatywnym znaczeniu, owszem, da się wczuć i poczuć jak kiedyś na automatach ale...

Co do prędkości działania - na moim setupie jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Zero przycięć, nawet przy dużej ilości przeciwników, przeszkadzajek itp. Grałem w 1440x900 i 1680, również w okienku. Ilość klatek, wg tego co gra pokazuje, to ok. 60. Trochę to dziwne dla mnie, bo nie zauważyłem spadku klatek przy śrubowaniu ustawień czy rozdzielczości. W każdym razie na A1-500 i Sam460 pewnie też - gra działa bardzo dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 12:42 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Wydaje mi sie, choc moze to zludzenie optyczne ze pelna wersja dziala plynniej niz demo, a moze po prostu odpalajac to demo mialem, uruchomione jakies obciazajace rzeczy w tle... Nie pamietam juz, zreszta to nieistotne, skoro gra chodzi dobrze na SAM to fajnie. W sumie jednak w kontekscie moich doswiadczen to pytalem bardziej o stabilnosc.

Co do reszty Twoich wnioskow, to sie w 100% zgadzam. Juz przed zakupem nie spodziewalem sie cudow i moja motywacja bylo wlasnie to by wesprzec autorow. Dotychczas byl tylko AmiBoing, teraz dolaczyl Cope-Com. Mam nadzieje ze na tym nie poprzestana i moze w przyszlosci wydadza cos lepszego. Byc moze znajda sie jacys nasladowcy produkujacy na Androida i spolke, dostrzega ze jest dwoch pionierow, ktorzy wsrod wspieranych maszyn maja tez Amige, co zainspiruje to ich do wlaczenia AmigaOS na liste wspieranych platform. Wiadomo ze tego typu firmy to nie potentaci typu EA liczacy na miliony zysku, zapewne na grach zarabiaja kilkanascie, kilkadziesiat tysiecy euro wiec te dodatkowe cztery czy piec tysiakow ze sprzedazy wersji na Amige moze byc lakomym kaskiem, jesli przy porcie byloby niewiele roboty.

Takie wlasnie myslenie mi przyswieca, od tych pieciu dych wydanych raz na pare miesiecy nie zbankrutuje, a moze dolaze jakas mala cegielke pod tworzenie sie niewielkiego rynku gier na Amige, ktory dzieki rosnacej sile platform mobilnych, moze sie niejako podczepic i lekko odbudowac.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 12:59 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Mufa

Dokładnie tak jak piszesz. Mam nadzieję, że nie spoczną na jednej produkcji. Na razie jednak Battle Squadron kojarzy mi się z odświeżeniem produktów Cinemaware. Być może jakiś potencjał w tej firmie jest, niepokoi mnie to, że wersja CD jest na preorder tylko - boją się, że się nie sprzeda? Ja bym chętnie kupił, ot tak, żeby zapas na półce uzupełnić.

Dodam do tego też taką ciekawostkę - z racji hobby - astronomia - kupiłem niedawno wersję CD Digital Universe. Nie wiem ile Billowi tego się sprzedaje, podejrzewam, że niewiele. A szkoda bo program jest bardzo dobry i śmiało może konkurować ze Stellarium, którego na Amidze niestety nie ma. Poziom supportu - życzyłbym sobie, żeby inne firmy taki miały.

Więc jak się chce to można. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że ludzie od BS One wypuszczą coś swojego wkrótce.

Co do stabilności - u mnie zero problemów, nic się nie zawiesza i nie dzieje nic dziwnego, jeśli ktoś lubi takie gry/chce trochę się zrelaksować, to nic tylko grać...

PS. Sprawdzę więc jak działa demo, bo dokładnie też o tym pomyślałem, że może wersja pełna działa lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: piątek, 8 lis 2013, 13:17 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 13:15
Posty: 757
@Mufa

Pograłem w demo - stabilne jak smok, FPS 60, zero zaciachów, zwiech systemu itp.... Ustawienia jak wyżej pisałem w przypadku wersji full. Ogólnie chyba nawet się wciągnąłem w rozgrywkę :)


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: sobota, 9 lis 2013, 12:15 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Emu napisał(a):
@Mufa

Pograłem w demo - stabilne jak smok, FPS 60, zero zaciachów, zwiech systemu itp.... Ustawienia jak wyżej pisałem w przypadku wersji full. Ogólnie chyba nawet się wciągnąłem w rozgrywkę :)


Korzystając z wolnego weekendu, też trochę pograłem. Na szczęście wspomniana wcześniej zwiecha już się ani razu nie powtórzyła. Ogólnie faktycznie idzie się nawet wciagnąć. Po prostu pierwsze wrażenia to konfrontacja z M.A.C.E. gdzie Battle Squadron jest miażdzony. Jednak im więcej się gra, tym bardziej człowiek się przestawia na stare klimaty i dociera do niego że wcale ta gierka nie jest taka zła. Trzeba będzie za jakiś czas sklecić reckę.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 13 lis 2013, 18:02 
Offline
Znamienity forumowicz
Znamienity forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 12:28
Posty: 1186
Ja dopiero na Windzie popykałem. Można temat gry podbić na facebooku. Dużo osób ma iPhone, np. mój brat sam podbił na swoim jak sobie ściągnął i popykał (nie namawiałem go wklejki na fb, a on nie jest amigowcem). Ta gierka wciąga i przywołuje wspomnienia.
"Target" obecnych trzydziestoparolatków, nie siedzących na amigowych forach, ma okazję sobie odświeżyć Amigę bezboleśnie, właśnie w tak prosty spośób (fb, AppStore).

_________________
AmigaOne 500 (AMCC 460ex 1150 MHz), 2 GB RAM, Radeon 7750 (1GB, DDR5), karta dźwiękowa Envy24HT


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: poniedziałek, 27 sty 2014, 10:39 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
adam napisał(a):
Ja dopiero na Windzie popykałem. Można temat gry podbić na facebooku. Dużo osób ma iPhone, np. mój brat sam podbił na swoim jak sobie ściągnął i popykał (nie namawiałem go wklejki na fb, a on nie jest amigowcem). Ta gierka wciąga i przywołuje wspomnienia.
"Target" obecnych trzydziestoparolatków, nie siedzących na amigowych forach, ma okazję sobie odświeżyć Amigę bezboleśnie, właśnie w tak prosty spośób (fb, AppStore).


Nie wiem jak jest w przypadku Battle Squadron, ale slyszalem ze np. M.A.C.E. jest kompletnie niegrywalne na ekranach dotykowych, wiec nie wiem czy propagowanie tego to bylaby reklama czy antyreklama. Odswiezylem temat, bo na sieci pojawil sie film Battle Squadron na Amidze 1000 i X1000 na jednym biurku stojacych.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO