Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest czwartek, 28 mar 2024, 23:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 18 wrz 2022, 08:28 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4652
Sinan Gurkan zaserwował nam dziś porty dwóch produkcji. Piersza z nich to po prostu Chess SDL2, która teorii mogłaby stanowić uzupełnienie dla mojego artykułu Szachy i Amiga, no ale niestety tylko w teorii. W praktyce wkurza błąd związany z możliwością zapisu stanu gry, irytuje fakt braku możliwości obrócenia szachownicy, tak więc grając czarnymi siedzimy niejako po przeciwnej stronie, no ale najważniejszy wielbłąd, który może wręcz szokować i budzić zastanowienie czy osoba tworząca ten projekt na pewno potrafi grać w Szachy, stanowi błąd związany z początkowym ustawieniem figur, który przytrafia się często amatorom uczącym się zasad, czyli zamiana miejsc Hetmana z Królem. To wszystko sprawia że nie pokusiłem się o rozegranie nawet jednej pelnej partyjki. Z ciekawości jednak wykonałem kilka posunięć na najłatwiejszym poziomie "Amateur" (gra oferuje ich w sumie 5) i muszę przyznać że komputer pomimo typowo amatorskiego otwarcia "nie był aż tak bezdennie głupi", jak to się zdarza w przypadku niektorych innych programów szachowych, czyli nie podjeżdżał figurami pod zbicie, atakowane figury chował, za to jeśli my mu coś wystawimy to okazji nie przepuszczał. Może to rodzić nadzieję że dla gracza takiego jak ja, który w żadnym klubie nie trenuje, popoludniami nie grywa online, a jedynym jego treningiem jest kilka spotkań towarzyskich do roku z innymi amatorami, ten program na wyższych poziomach mógłby stanowić wyzwanie. No ale błąd w początkowym ustawieniu całkowicie te dywagacje dyskwalifikuje. Tak więc na dziś piszę o nim tylko dlatego by omijać go szerokim łukiem.

Drugą propozycją jest OpenSupaplex czyli klon legendarnego Boulder Dasha. Gra Supaplex, została wydana w 1991 roku na Amigę i Pecety i pamiętam że wówczas przypadła mi do gustu, trochę ją na A500 pomęczyłem. Tak więc myślę że po latach na X5000 też dam jej szanse przez kilka wieczorów, zwłaszcza że (choć zaznaczam że po kilku minutach testów), w przypadku tego portu, większych uchybień nie zauważyłem.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO