Forum AmigaOne Zone

Forum użytkowników Amigi i nie tylko
Teraz jest sobota, 20 kwi 2024, 03:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 27 mar 2022, 19:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
Z OS4Depot można pobrać amigowy port gry Space Cadet Pinball. Dla przypomnienia jest to jeden ze stolów gry Full Tilt! Pinball wydanej przez Maxis w 1995 roku, który jednak bardziej znany jest z tego iż był potem dodawany do systemów z rodziny Windows w tym Millenium i XP. Co tu dużo mówić w porównaniu do starych amigowych pinballi ten jest raczej cieńki i niczym nie zachwyca, a tym którzy być może zostali kiedyś przyłapani na graniu w pracy przez szefa może wręcz źle się kojarzyć ;) Niemniej przez 18 lat istnienia systemu AmigaOS 4 nie powstała żadna tego typu produkcja dla naszej platformy, więc mimo wszystko fajnie że ten jakże zasłużony dla Amigi klasycznej gatunek, w końcu zawitał i na Amigę nowej generacji.

Testowałem trochę na X1000 i po pierwsze doradzam wyłączyć opcję wygładzania grafiki (Options->Graphics->Linear filtering), bo nawet na X1000 bez tego dynamika gry jest zdecydowanie za mała (nie testowałem jeszcze na X5000 możliwe że tam ujdzie). Przy wyłączonym linear filtering gra śmiga bardzo ładnie, choć wiadomo cierpi na tym grafika. Spowodowane jest to być może tym iż autor domyślnie dostarczył port gry w trybie software render, bowiem w trybie akceleracji SDL 2 miał u siebie problemy ze stabilnością. Ryan Dixon zostawił jednak furtkę dla odważnych i ci którzy chcą sprawdzić wersję akcelerowaną powinni uruchomić program z parametrem -accelerated. Przyznaję że jeszcze tego nie zrobiłem, ale postaram się to zrobić jutro i zaraportować tutaj jak to wpływa na prędkość i stabilność gry. Poza tym jednak przetestowałem wszystkie dostępne standardowo opcje i nie stwierdziłem żadnych problemów, port jest stabilny, działa w oknie i na pełnym ekranie, działa muzyka, konfiguracja przypisania klawiszy, zapis wyników itd.

Edit
Ok, sprawdziłem jak to jest z tym trybem akcelerowanym i faktycznie jest niestabilnie, konkretnie słychać muzykę ale ekran czarny i system nadaje się tylko do twardego resetu :(


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Udostępnij dla FacebookUdostępnij dla Twitter
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: wtorek, 29 mar 2022, 14:07 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 15:14
Posty: 4667
W kolejce na depocie czeka nowa wersja z aktywną akceleracją grafiki realizowaną przez kompozycję. Działa to dużo wydajniej, na X1000 można już pograć z włączoną opcją Linear filtering.


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: środa, 30 mar 2022, 17:24 
Offline
Doborowy forumowicz
Doborowy forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sty 2012, 15:11
Posty: 915
Rzeczywiście, ten pinball jest cienki jak doopa węża, taka ciekawostka na Amidze :) Po 5ciu minutach odbijania kulki nadaje się do wywalenia z twardziela ;)

_________________
Amiga Rulez / YouTube

Interes życia https://www.youtube.com/watch?v=EUkYy2YItvo


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO